Zeri Counter (CT)
Zeri karşısında en iyi counter seçimleri, 26.20 yaması. Koridorda Zeri karşısında kazanan şampiyonlar ve Zeri tarafından yenilenler; Zümrüt, Elmas ve Ustalık+ oyuncularının Dereceli Tek/Çift oyunlarındaki gerçek koridor eşleşmelerinden, her sayının arkasındaki oyunlarla.
Koridor seçimi ve şampiyon araması JavaScript gerektirir; aşağıdaki rehberdeki tam eşleşme listesi JavaScript olmadan da çalışır.
Güncellendi: 14 Ekim 2026 · Yazar: LOLValue Team
26.20 Yamasında En İyi Zeri Counter'ları
26.20 yamasında en iyi Zeri counter'ları (CT): Jinx, Caitlyn ve Kalista. Alt rolünde Zeri karşısında Jinx kazanma oranı %64,1, 103 oyunda. Bu yamada Alt rolünde 1.052 Zeri oyunu var ve kazanma oranı %51,7; tablo onu en çok yenen rakipleri listeler, her birinin en az 30 oyunu var.
| Şampiyon | Zeri karşısında kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|
| Jinx | %64,1 | 103 |
| Caitlyn | %59,6 | 57 |
| Kalista | %55,9 | 34 |
| Jhin | %53,7 | 108 |
| Tristana | %50,8 | 61 |
| Xayah | %51,4 | 37 |
Zeri hakkında daha fazlası: Zeri build · Zeri kostümleri · LoL tier list
Zeri Hangi Şampiyonları Yener?
Zeri, Alt rolünde en iyi sonucu şu şampiyonlar karşısında alıyor: Aphelios, Kai'Sa ve Yunara. Aphelios karşısında kazanma oranı %60,0. Rakibin Zeri şampiyonunu senden sonra seçerse, kaçınman gereken seçimler bunlar.
| Şampiyon | Zeri ile kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|
| Aphelios | %60,0 | 60 |
| Kai'Sa | %57,6 | 99 |
| Yunara | %56,7 | 67 |
| Draven | %56,3 | 32 |
Koridora Göre Zeri Counter'ları
Bir şampiyonun counter'ları koridora göre değişir: üst koridorda counter olan bir şampiyon aynı eşleşmeyi orta koridorda kaybedebilir.
Zeri neredeyse yalnızca Alt rolünde oynanıyor, bu yüzden önemli olan counter'lar yukarıdakiler.
Tüm Zeri Eşleşmeleri
Alt rolünde bu yamada Zeri karşısında en az 30 oyunu olan tüm rakipler (11 şampiyon), en zoru başta. Her isim, o şampiyonun kendi counter sayfasına bağlanır.
| Şampiyon | Zeri karşısında kazanma oranı | Zeri ile kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Jinx | %64,1 | %35,9 | 103 |
| Caitlyn | %59,6 | %40,4 | 57 |
| Kalista | %55,9 | %44,1 | 34 |
| Jhin | %53,7 | %46,3 | 108 |
| Tristana | %50,8 | %49,2 | 61 |
| Xayah | %51,4 | %48,6 | 37 |
| Ezreal | %50,8 | %49,2 | 59 |
| Draven | %43,8 | %56,3 | 32 |
| Yunara | %43,3 | %56,7 | 67 |
| Kai'Sa | %42,4 | %57,6 | 99 |
| Aphelios | %40,0 | %60,0 | 60 |
Counter'ları Nasıl Hesaplıyoruz?
Burada counter bir koridor eşleşmesidir: aynı oyunda, karşı takımlarda aynı pozisyonda Zeri ve bir rakip. Oyunlar her sunucudaki Zümrüt, Elmas, Ustalık, Üstatlık ve Şampiyonluk oyuncularının Dereceli Tek/Çift oyunlarıdır ve her gün okunur. Bir eşleşme 30 oyundan itibaren listelenir ve kazanma oranı, iki şampiyonun koridor kazanma oranlarının öngördüğü değere doğru çekilir, sanki o yönde biten 50 oyun daha varmış gibi; böylece birkaç şanslı oyun sert bir counter yaratmaz. Yöntemin tamamı LoL counter (CT) sayfasında.
Sıkça Sorulan Sorular
Zeri counter (CT) kim?
Yukarıdaki counter tablosunun başındaki şampiyonlar: 26.20 yamasının Zümrüt+ dereceli oyunlarında Zeri karşısında en çok koridor oyunu kazananlar, her birinin ona karşı en az 30 oyunu var.
Zeri için en kötü eşleşme hangisi?
Yukarıdaki counter tablosundaki ilk şampiyon, Zeri şampiyonunun ana koridorunda. Kazanma oranı arkasındaki oyun sayısına göre düzeltilir, bu yüzden az oyunlu bir eşleşme en üste çıkmaz.
Zeri hangi şampiyonları yener?
İkinci tablodaki şampiyonlar: Zeri, onlara karşı koridor oyunlarının çoğunu kazanır. Rakip Zeri şampiyonunu senden sonra hâlâ seçebiliyorsa onlardan kaçın.
Bu kazanma oranları ne kadar güvenilir?
Her eşleşme oyun sayısını gösterir. 100 oyunun üstünde bir kazanma oranı iki yönde yaklaşık 10 puan içinde, 400 oyunun üstünde yaklaşık 5 puan içinde bilinir; bu yüzden en çok oyunu olan counter'lar en güvenli seçimlerdir.
Her şampiyon için LoL counter (CT) · LoL meta ve tier list · LoL şampiyon buildleri · Tüm LoL şampiyonları
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Eşleşmeler, Riot Games API üzerinden okunan Dereceli Tek/Çift oyunlarından sayılır; tek bir maç için tavsiye değil, çok sayıda oyunun ortalamasıdır.