Ahri Build ve İstatistikler
Ustalık ve üstü build'ler, seviye başına istatistikler, 26.20 yaması. Ustalık, Üstatlık ve Şampiyonluk oyuncularının bu yamada Ahri ile kurduğu build'ler, her seviyedeki Ahri istatistikleri ve herhangi bir build'i oynamadan önce deneyebileceğin bir hesaplayıcı.
Build tabloları, güncel yamada Ustalık ve üstü oyuncuların Dereceli Tek/Çift oyunlarından gelir. Hesaplayıcı Ahri seçili olarak açılır: en çok seçilen eşyaları tek tıkla yükle, sonra istediğin eşyayı, seviyeyi ya da nitelik kristallerini değiştir.
Ekim 2026'da güncellendi · Yazar: LOLValue Team
Ahri Build: En Çok Seçilen Eşyalar, Rünler ve Büyüler
Ahri build (Orta)
26.20 yamasında Ustalık ve üstü lobilerde Ahri ile 29 Dereceli Tek/Çift oyun oynandı (rol: Orta); kazanma oranı: %62,1.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Lich Boğan + Habaset + Makber Çiçeği | %7 | %100,0 | 2 |
| Rabadon'un Şapkası + Lich Boğan + Habaset | %3 | %100,0 | 1 |
| Lich Boğan + Hiçlik Değneği + Zhonya'nın Kumsaati | %3 | %100,0 | 1 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Habaset | %66 | %57,9 | 19 |
| Lich Boğan | %45 | %69,2 | 13 |
| Gölgealev | %45 | %61,5 | 13 |
| Siyahateş Meşalesi | %24 | %71,4 | 7 |
| Zhonya'nın Kumsaati | %24 | %57,1 | 7 |
| Rabadon'un Şapkası | %17 | %100,0 | 5 |
| Makber Çiçeği | %10 | %66,7 | 3 |
| Luden'in Feryadı | %10 | %66,7 | 3 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sahir Pabuçları | %55 | %56,3 | 16 |
| Kızıl Ionia Çizmeleri | %38 | %72,7 | 11 |
| Zincirli Eziciler | %7 | %50,0 | 2 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Elektrik Ver | %86 | %64,0 | 25 |
| Ölümateşi Dokunuşu | %10 | %66,7 | 3 |
| Ölümcül Tempo | %3 | %0,0 | 1 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Elektrik Ver · Kan Tadı · Acı Hatıra · Mükemmel Avcı · Mana Akışı Yüzüğü · Yücelik · Kristaller: Saldırı Hızı, Değişken Kuvvet, Zamanla Can Artışı | %52 | %53,3 | 15 |
| Büyüler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Tutuştur | %66 | %73,7 | 19 |
| Sıçra + Işınlan | %34 | %40,0 | 10 |
Bunlar tavsiye değil, sayımdır: çok oyuncunun yaptığı bir seçim güvenli bir başlangıç noktasıdır, kazanma oranı da o oyunların nasıl bittiğini gösterir. Yalnızca bazı eşleşmelere uyan eşya ve rünlerin seçilme oranı daha düşüktür; onları önündeki oyuna göre değerlendir.
Ahri Taban İstatistikleri ve Artışlar
Ahri, 590 can, 53 saldırı gücü, 21 zırh ve 30 büyü direnciyle başlar; eşyasız 18. seviyede 2.358 can ve 104 saldırı gücüne ulaşır. 173 şampiyon arasında Ahri için 18. seviye canı sıralaması 105, saldırı gücü sıralaması 125, zırh sıralaması 164. Saldırı menzili 550 (sıra: 9), hareket hızı 330 (sıra: 117).
| İstatistik | 1. seviye | 18. seviye | Seviye başına | 18. seviyede sıra |
|---|---|---|---|---|
| Can | 590 | 2.358 | 104 | 105/173 |
| Mana | 418 | 843 | 25 | |
| Saldırı gücü | 53 | 104 | 3 | 125/173 |
| Zırh | 21 | 92 | 4,2 | 164/173 |
| Büyü direnci | 30 | 52 | 1,3 | 97/173 |
| Saldırı hızı | 0,668 | 0,902 | %2,2 | |
| Can yenilenmesi / 5 sn | 2,5 | 12,7 | 0,6 | |
| Saldırı menzili | 550 | 550 | 0 | 9/173 |
| Hareket hızı | 330 | 330 | 0 | 117/173 |
Her Seviyede Ahri İstatistikleri (1-18)
İstatistikler doğrusal artmaz: her seviye bir öncekinden biraz daha fazlasını ekler ve Riot'un formülünü izler: taban + artış × (seviye - 1) × (0,7025 + 0,0175 × (seviye - 1)). Tablo, her seviyedeki Ahri istatistiklerini eşyalar, rünler ve şampiyon yetenekleri hesaba katılmadan verir.
| Seviye | Can | Mana | Saldırı gücü | Zırh | Büyü direnci | Saldırı hızı | Can yenilenmesi / 5 sn |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 590 | 418 | 53 | 21 | 30 | 0,668 | 2,5 |
| 2 | 665 | 436 | 55 | 24 | 31 | 0,678 | 2,9 |
| 3 | 743 | 455 | 57 | 27 | 32 | 0,688 | 3,4 |
| 4 | 826 | 475 | 60 | 31 | 33 | 0,699 | 3,9 |
| 5 | 911 | 495 | 62 | 34 | 34 | 0,710 | 4,4 |
| 6 | 1.001 | 517 | 65 | 38 | 35 | 0,722 | 4,9 |
| 7 | 1.094 | 539 | 68 | 41 | 36 | 0,735 | 5,4 |
| 8 | 1.191 | 562 | 70 | 45 | 38 | 0,747 | 6,0 |
| 9 | 1.291 | 587 | 73 | 49 | 39 | 0,761 | 6,5 |
| 10 | 1.395 | 612 | 76 | 54 | 40 | 0,774 | 7,1 |
| 11 | 1.503 | 637 | 79 | 58 | 41 | 0,789 | 7,8 |
| 12 | 1.614 | 664 | 83 | 62 | 43 | 0,803 | 8,4 |
| 13 | 1.729 | 692 | 86 | 67 | 44 | 0,819 | 9,1 |
| 14 | 1.847 | 720 | 89 | 72 | 46 | 0,834 | 9,8 |
| 15 | 1.970 | 750 | 93 | 77 | 47 | 0,850 | 10,5 |
| 16 | 2.095 | 780 | 96 | 82 | 49 | 0,867 | 11,2 |
| 17 | 2.225 | 811 | 100 | 87 | 50 | 0,884 | 11,9 |
| 18 | 2.358 | 843 | 104 | 92 | 52 | 0,902 | 12,7 |
Ahri Saldırı Hızı ve Efektif Can
Ahri, eşyasız 1. seviyede saniyede 0,668, 18. seviyede 0,902 saldırı yapar ve seviye başına %2,2 ilave saldırı hızı kazanır. İlave saldırı hızı, Ahri için 0,625 olan saldırı hızı oranıyla çarpılır; bu yüzden Ahri, saniyede 3,003 saldırılık sınıra ulaşmak için 18. seviyede eşya ve rünlerden yaklaşık %336 ilave saldırı hızına ihtiyaç duyar.
18. seviyede 2.358 can ve 92 zırhla Ahri, ölmeden önce 4.537 fiziksel hasar alır (efektif can); 52 büyü direnciyle bu değer büyü hasarı için 3.587 olur. Can, zırh ya da büyü direnci veren her eşya, yukarıdaki hesaplayıcıda bu sayıları yükseltir.
Ahri Build Hesaplayıcı Nasıl Kullanılır?
- En çok seçilen eşyalarla başlamak için bir rolün tablolarının altındaki "Bu build'i hesaplayıcıya yükle" düğmesine tıkla ya da altı yuvayı kendin doldur.
- Ahri istatistiklerini 1 ile 18 arasındaki herhangi bir seviyede görmek için seviye kaydırıcısını hareket ettir.
- Her satırdan bir nitelik kristali seç; değişken kuvvet, eşyalarına göre saldırı gücüne ya da yetenek gücüne dönüşür.
- İki build'i karşılaştırmak için Build B'ye geç; istatistik tablosu ikisini de ve aradaki farkı gösterir.
- Build'i paylaşmak için bağlantıyı kopyala: bağlantı bu sayfayı aynı eşyalar, seviye ve kristallerle açar.
Hesaplayıcı, eşyaların ve kristallerin verdiği istatistikleri toplar. Eşya pasifleri, yükler ve Ahri yetenekleri sayılmaz, bu yüzden oyundaki sayılar daha yüksek olabilir. LoL item builder rehberi zırhı, delmeyi, yetenek hızını ve altın verimliliğini anlatır.
Ahri Build Verileri Nereden Geliyor?
Her dakika, 15 sunucu arasında sırayla dönerek rastgele bir Ustalık, Üstatlık ya da Şampiyonluk oyuncusunun Dereceli Tek/Çift maç geçmişini Riot Games API üzerinden okuyor ve on oyuncunun her birinin oyunu neyle bitirdiğini kaydediyoruz: son eşyalar, çizme, rünler, sihirdar büyüleri, rol ve sonuç. Remake'ler ve erken teslim olunan oyunlar dışarıda bırakılır.
- Tamamlanmış eşyalar oyun başına bir kez sayılır; üç eşyalık çekirdek, oyuncunun envanterindeki ilk üç tamamlanmış eşyadır.
- Seçilme oranı, o roldeki Ahri oyunları içinde o seçimin yapıldığı oyunların payıdır; kazanma oranı, bu oyunlardan kazanılanların payıdır.
- Oyunlar yamaya göre gruplanır: yeni bir yama yeni bir sayım başlatır, eski yamalar dört hafta sonra silinir.
- Lobiler Ustalık ve üstü oyuncuların lobileridir; bu yüzden diğer dokuz oyuncunun çoğu yüksek Elmas ya da üstüdür.
Sıkça Sorulan Sorular
En çok seçilen Ahri build'i hangisi?
26.20 yamasında Ustalık ve üstü oyunlarda (rol: Orta) Ahri için en çok seçilen çekirdek: Lich Boğan, Habaset ve Makber Çiçeği (oyunların %7 oranında). Çizme: Sahir Pabuçları, anahtar rün: Elektrik Ver, sihirdar büyüleri: Sıçra ve Tutuştur.
Ahri taban istatistikleri nelerdir?
1. seviyede Ahri: 590 can, 53 saldırı gücü, 21 zırh, 30 büyü direnci, 0,668 saldırı hızı, 550 saldırı menzili ve 330 hareket hızı.
Ahri 18. seviyede ne kadar cana sahip?
Eşyasız 18. seviyede 2.358 can. Seviye başına ortalama 104 artar; 173 şampiyon arasındaki sırası: 105.
Ahri saldırı hızı sınırına ulaşmak için ne kadar saldırı hızına ihtiyaç duyar?
18. seviyede yaklaşık %336 ilave saldırı hızı. Ahri için saldırı hızı oranı 0,625, sınır ise saniyede 3,003 saldırı.
Bu Ahri build'i güncel yamaya göre mi?
Evet. Build tabloları yalnızca güncel yamanın oyunlarını sayar, istatistikler de 26.20 yamasının oyun verilerinden gelir.
Her şampiyon için build hesaplayıcı · Tüm LoL itemleri, istatistikleri ve altın değerleri · Ahri kostümleri ve fiyatları · LoL rastgele şampiyon çarkı
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan Dereceli Tek/Çift oyunlarından oluşan bir örneklemden gelir; şampiyon istatistikleri oyunun veri dosyalarından, eşya verileri ise Riot'un Data Dragon'ından alınır.