Aphelios Build ve İstatistikler
Ustalık ve üstü build'ler, seviye başına istatistikler, 26.20 yaması. Ustalık, Üstatlık ve Şampiyonluk oyuncularının bu yamada Aphelios ile kurduğu build'ler, her seviyedeki Aphelios istatistikleri ve herhangi bir build'i oynamadan önce deneyebileceğin bir hesaplayıcı.
Build tabloları, güncel yamada Ustalık ve üstü oyuncuların Dereceli Tek/Çift oyunlarından gelir. Hesaplayıcı Aphelios seçili olarak açılır: en çok seçilen eşyaları tek tıkla yükle, sonra istediğin eşyayı, seviyeyi ya da nitelik kristallerini değiştir.
Ekim 2026'da güncellendi · Yazar: LOLValue Team
Aphelios Build: En Çok Seçilen Eşyalar, Rünler ve Büyüler
Aphelios build (Alt)
26.20 yamasında Ustalık ve üstü lobilerde Aphelios ile 33 Dereceli Tek/Çift oyun oynandı (rol: Alt); kazanma oranı: %51,5.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ebedi Kılıç + Dominik Efendi'nin Hürmetleri + Tahsildar | %18 | %83,3 | 6 |
| Hexgörü C44 + Ebedi Kılıç + Dominik Efendi'nin Hürmetleri | %9 | %66,7 | 3 |
| Ebedi Kılıç + Fırtınabiçen + Tahsildar | %6 | %50,0 | 2 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ebedi Kılıç | %76 | %56,0 | 25 |
| Tahsildar | %58 | %52,6 | 19 |
| Dominik Efendi'nin Hürmetleri | %42 | %64,3 | 14 |
| Fırtınabiçen | %27 | %55,6 | 9 |
| Hexgörü C44 | %27 | %55,6 | 9 |
| Runaan'ın Kasırgası | %15 | %40,0 | 5 |
| Fani Hatıratı | %12 | %75,0 | 4 |
| Koruyucu Melek | %12 | %75,0 | 4 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Saldırıya Devam | %76 | %60,0 | 25 |
| Ölümcül Tempo | %15 | %20,0 | 5 |
| Ayağı Çabuk | %6 | %50,0 | 2 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Saldırıya Devam · Zafer · Efsane: Kan · Biç Devir · Özel İndirim · Üçlü Tonik · Kristaller: Saldırı Hızı, Değişken Kuvvet, Can | %45 | %53,3 | 15 |
| Büyüler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Bariyer | %64 | %47,6 | 21 |
| Sıçra + Hayalet | %24 | %50,0 | 8 |
Bunlar tavsiye değil, sayımdır: çok oyuncunun yaptığı bir seçim güvenli bir başlangıç noktasıdır, kazanma oranı da o oyunların nasıl bittiğini gösterir. Yalnızca bazı eşleşmelere uyan eşya ve rünlerin seçilme oranı daha düşüktür; onları önündeki oyuna göre değerlendir.
Aphelios Taban İstatistikleri ve Artışlar
Aphelios, 600 can, 55 saldırı gücü, 26 zırh ve 33 büyü direnciyle başlar; eşyasız 18. seviyede 2.334 can ve 94 saldırı gücüne ulaşır. 173 şampiyon arasında Aphelios için 18. seviye canı sıralaması 116, saldırı gücü sıralaması 161, zırh sıralaması 145. Saldırı menzili 550 (sıra: 9), hareket hızı 325 (sıra: 154).
| İstatistik | 1. seviye | 18. seviye | Seviye başına | 18. seviyede sıra |
|---|---|---|---|---|
| Can | 600 | 2.334 | 102 | 116/173 |
| Mana | 348 | 1.062 | 42 | |
| Saldırı gücü | 55 | 94 | 2,3 | 161/173 |
| Zırh | 26 | 97 | 4,2 | 145/173 |
| Büyü direnci | 33 | 52 | 1,1 | 141/173 |
| Saldırı hızı | 0,665 | 0,900 | %2,1 | |
| Can yenilenmesi / 5 sn | 3,2 | 12,6 | 0,55 | |
| Saldırı menzili | 550 | 550 | 0 | 9/173 |
| Hareket hızı | 325 | 325 | 0 | 154/173 |
Her Seviyede Aphelios İstatistikleri (1-18)
İstatistikler doğrusal artmaz: her seviye bir öncekinden biraz daha fazlasını ekler ve Riot'un formülünü izler: taban + artış × (seviye - 1) × (0,7025 + 0,0175 × (seviye - 1)). Tablo, her seviyedeki Aphelios istatistiklerini eşyalar, rünler ve şampiyon yetenekleri hesaba katılmadan verir.
| Seviye | Can | Mana | Saldırı gücü | Zırh | Büyü direnci | Saldırı hızı | Can yenilenmesi / 5 sn |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 600 | 348 | 55 | 26 | 33 | 0,665 | 3,2 |
| 2 | 673 | 378 | 57 | 29 | 34 | 0,675 | 3,6 |
| 3 | 750 | 410 | 58 | 32 | 35 | 0,685 | 4,1 |
| 4 | 831 | 443 | 60 | 36 | 35 | 0,696 | 4,5 |
| 5 | 915 | 478 | 62 | 39 | 36 | 0,708 | 4,9 |
| 6 | 1.003 | 514 | 64 | 43 | 37 | 0,720 | 5,4 |
| 7 | 1.094 | 551 | 66 | 46 | 38 | 0,732 | 5,9 |
| 8 | 1.189 | 591 | 68 | 50 | 39 | 0,745 | 6,4 |
| 9 | 1.287 | 631 | 71 | 54 | 40 | 0,758 | 7,0 |
| 10 | 1.389 | 673 | 73 | 59 | 42 | 0,772 | 7,5 |
| 11 | 1.495 | 717 | 75 | 63 | 43 | 0,786 | 8,1 |
| 12 | 1.604 | 761 | 78 | 67 | 44 | 0,801 | 8,7 |
| 13 | 1.717 | 808 | 80 | 72 | 45 | 0,816 | 9,3 |
| 14 | 1.833 | 856 | 83 | 77 | 46 | 0,832 | 9,9 |
| 15 | 1.953 | 905 | 86 | 82 | 48 | 0,848 | 10,5 |
| 16 | 2.076 | 956 | 88 | 87 | 49 | 0,865 | 11,2 |
| 17 | 2.203 | 1.008 | 91 | 92 | 50 | 0,882 | 11,9 |
| 18 | 2.334 | 1.062 | 94 | 97 | 52 | 0,900 | 12,6 |
Aphelios Saldırı Hızı ve Efektif Can
Aphelios, eşyasız 1. seviyede saniyede 0,665, 18. seviyede 0,900 saldırı yapar ve seviye başına %2,1 ilave saldırı hızı kazanır. İlave saldırı hızı, Aphelios için 0,658 olan saldırı hızı oranıyla çarpılır; bu yüzden Aphelios, saniyede 3,003 saldırılık sınıra ulaşmak için 18. seviyede eşya ve rünlerden yaklaşık %320 ilave saldırı hızına ihtiyaç duyar.
18. seviyede 2.334 can ve 97 zırhla Aphelios, ölmeden önce 4.607 fiziksel hasar alır (efektif can); 52 büyü direnciyle bu değer büyü hasarı için 3.541 olur. Can, zırh ya da büyü direnci veren her eşya, yukarıdaki hesaplayıcıda bu sayıları yükseltir.
Aphelios Build Hesaplayıcı Nasıl Kullanılır?
- En çok seçilen eşyalarla başlamak için bir rolün tablolarının altındaki "Bu build'i hesaplayıcıya yükle" düğmesine tıkla ya da altı yuvayı kendin doldur.
- Aphelios istatistiklerini 1 ile 18 arasındaki herhangi bir seviyede görmek için seviye kaydırıcısını hareket ettir.
- Her satırdan bir nitelik kristali seç; değişken kuvvet, eşyalarına göre saldırı gücüne ya da yetenek gücüne dönüşür.
- İki build'i karşılaştırmak için Build B'ye geç; istatistik tablosu ikisini de ve aradaki farkı gösterir.
- Build'i paylaşmak için bağlantıyı kopyala: bağlantı bu sayfayı aynı eşyalar, seviye ve kristallerle açar.
Hesaplayıcı, eşyaların ve kristallerin verdiği istatistikleri toplar. Eşya pasifleri, yükler ve Aphelios yetenekleri sayılmaz, bu yüzden oyundaki sayılar daha yüksek olabilir. LoL item builder rehberi zırhı, delmeyi, yetenek hızını ve altın verimliliğini anlatır.
Aphelios Build Verileri Nereden Geliyor?
Her dakika, 15 sunucu arasında sırayla dönerek rastgele bir Ustalık, Üstatlık ya da Şampiyonluk oyuncusunun Dereceli Tek/Çift maç geçmişini Riot Games API üzerinden okuyor ve on oyuncunun her birinin oyunu neyle bitirdiğini kaydediyoruz: son eşyalar, çizme, rünler, sihirdar büyüleri, rol ve sonuç. Remake'ler ve erken teslim olunan oyunlar dışarıda bırakılır.
- Tamamlanmış eşyalar oyun başına bir kez sayılır; üç eşyalık çekirdek, oyuncunun envanterindeki ilk üç tamamlanmış eşyadır.
- Seçilme oranı, o roldeki Aphelios oyunları içinde o seçimin yapıldığı oyunların payıdır; kazanma oranı, bu oyunlardan kazanılanların payıdır.
- Oyunlar yamaya göre gruplanır: yeni bir yama yeni bir sayım başlatır, eski yamalar dört hafta sonra silinir.
- Lobiler Ustalık ve üstü oyuncuların lobileridir; bu yüzden diğer dokuz oyuncunun çoğu yüksek Elmas ya da üstüdür.
Sıkça Sorulan Sorular
En çok seçilen Aphelios build'i hangisi?
26.20 yamasında Ustalık ve üstü oyunlarda (rol: Alt) Aphelios için en çok seçilen çekirdek: Ebedi Kılıç, Dominik Efendi'nin Hürmetleri ve Tahsildar (oyunların %18 oranında). Çizme: -, anahtar rün: Saldırıya Devam, sihirdar büyüleri: Sıçra ve Bariyer.
Aphelios taban istatistikleri nelerdir?
1. seviyede Aphelios: 600 can, 55 saldırı gücü, 26 zırh, 33 büyü direnci, 0,665 saldırı hızı, 550 saldırı menzili ve 325 hareket hızı.
Aphelios 18. seviyede ne kadar cana sahip?
Eşyasız 18. seviyede 2.334 can. Seviye başına ortalama 102 artar; 173 şampiyon arasındaki sırası: 116.
Aphelios saldırı hızı sınırına ulaşmak için ne kadar saldırı hızına ihtiyaç duyar?
18. seviyede yaklaşık %320 ilave saldırı hızı. Aphelios için saldırı hızı oranı 0,658, sınır ise saniyede 3,003 saldırı.
Bu Aphelios build'i güncel yamaya göre mi?
Evet. Build tabloları yalnızca güncel yamanın oyunlarını sayar, istatistikler de 26.20 yamasının oyun verilerinden gelir.
Her şampiyon için build hesaplayıcı · Tüm LoL itemleri, istatistikleri ve altın değerleri · Aphelios kostümleri ve fiyatları · LoL rastgele şampiyon çarkı
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan Dereceli Tek/Çift oyunlarından oluşan bir örneklemden gelir; şampiyon istatistikleri oyunun veri dosyalarından, eşya verileri ise Riot'un Data Dragon'ından alınır.