Caitlyn Build ve İstatistikler
Ustalık ve üstü build'ler, seviye başına istatistikler, 26.20 yaması. Ustalık, Üstatlık ve Şampiyonluk oyuncularının bu yamada Caitlyn ile kurduğu build'ler, her seviyedeki Caitlyn istatistikleri ve herhangi bir build'i oynamadan önce deneyebileceğin bir hesaplayıcı.
Build tabloları, güncel yamada Ustalık ve üstü oyuncuların Dereceli Tek/Çift oyunlarından gelir. Hesaplayıcı Caitlyn seçili olarak açılır: en çok seçilen eşyaları tek tıkla yükle, sonra istediğin eşyayı, seviyeyi ya da nitelik kristallerini değiştir.
Ekim 2026'da güncellendi · Yazar: LOLValue Team
Caitlyn Build: En Çok Seçilen Eşyalar, Rünler ve Büyüler
Caitlyn build (Alt)
26.20 yamasında Ustalık ve üstü lobilerde Caitlyn ile 44 Dereceli Tek/Çift oyun oynandı (rol: Alt); kazanma oranı: %50,0.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Hexgörü C44 + Ebedi Kılıç + Dominik Efendi'nin Hürmetleri | %18 | %50,0 | 8 |
| Hexgörü C44 + Ebedi Kılıç + Bombardıman Topu | %16 | %85,7 | 7 |
| Ebedi Kılıç + Dominik Efendi'nin Hürmetleri + Tahsildar | %11 | %60,0 | 5 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ebedi Kılıç | %84 | %51,4 | 37 |
| Hexgörü C44 | %57 | %52,0 | 25 |
| Dominik Efendi'nin Hürmetleri | %39 | %58,8 | 17 |
| Tahsildar | %39 | %47,1 | 17 |
| Bombardıman Topu | %34 | %66,7 | 15 |
| Koruyucu Melek | %11 | %80,0 | 5 |
| Ölümsüz Kalkanyay | %9 | %75,0 | 4 |
| Fani Hatıratı | %9 | %50,0 | 4 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ölümcül Tempo | %82 | %50,0 | 36 |
| Ayağı Çabuk | %9 | %25,0 | 4 |
| İlk Vuruş | %7 | %66,7 | 3 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ölümcül Tempo · Pratik Zekâ · Efsane: Kan · Son Darbe · Mutlak Odak · Yaklaşan Fırtına · Kristaller: Saldırı Hızı, Değişken Kuvvet, Zamanla Can Artışı | %39 | %35,3 | 17 |
| Büyüler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Bariyer | %86 | %50,0 | 38 |
| Arındır + Sıçra | %7 | %66,7 | 3 |
Bunlar tavsiye değil, sayımdır: çok oyuncunun yaptığı bir seçim güvenli bir başlangıç noktasıdır, kazanma oranı da o oyunların nasıl bittiğini gösterir. Yalnızca bazı eşleşmelere uyan eşya ve rünlerin seçilme oranı daha düşüktür; onları önündeki oyuna göre değerlendir.
Caitlyn Taban İstatistikleri ve Artışlar
Caitlyn, 580 can, 62 saldırı gücü, 27 zırh ve 33 büyü direnciyle başlar; eşyasız 18. seviyede 2.399 can ve 127 saldırı gücüne ulaşır. 173 şampiyon arasında Caitlyn için 18. seviye canı sıralaması 85, saldırı gücü sıralaması 32, zırh sıralaması 87. Saldırı menzili 650 (sıra: 1), hareket hızı 325 (sıra: 154).
| İstatistik | 1. seviye | 18. seviye | Seviye başına | 18. seviyede sıra |
|---|---|---|---|---|
| Can | 580 | 2.399 | 107 | 85/173 |
| Mana | 315 | 995 | 40 | |
| Saldırı gücü | 62 | 127 | 3,8 | 32/173 |
| Zırh | 27 | 107 | 4,7 | 87/173 |
| Büyü direnci | 33 | 52 | 1,1 | 141/173 |
| Saldırı hızı | 0,681 | 1,106 | %4 | |
| Can yenilenmesi / 5 sn | 3,5 | 12,8 | 0,55 | |
| Saldırı menzili | 650 | 650 | 0 | 1/173 |
| Hareket hızı | 325 | 325 | 0 | 154/173 |
Her Seviyede Caitlyn İstatistikleri (1-18)
İstatistikler doğrusal artmaz: her seviye bir öncekinden biraz daha fazlasını ekler ve Riot'un formülünü izler: taban + artış × (seviye - 1) × (0,7025 + 0,0175 × (seviye - 1)). Tablo, her seviyedeki Caitlyn istatistiklerini eşyalar, rünler ve şampiyon yetenekleri hesaba katılmadan verir.
| Seviye | Can | Mana | Saldırı gücü | Zırh | Büyü direnci | Saldırı hızı | Can yenilenmesi / 5 sn |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 580 | 315 | 62 | 27 | 33 | 0,681 | 3,5 |
| 2 | 657 | 344 | 65 | 30 | 34 | 0,699 | 3,9 |
| 3 | 738 | 374 | 68 | 34 | 35 | 0,718 | 4,3 |
| 4 | 822 | 406 | 71 | 38 | 35 | 0,738 | 4,7 |
| 5 | 911 | 439 | 74 | 42 | 36 | 0,758 | 5,2 |
| 6 | 1.003 | 473 | 77 | 46 | 37 | 0,780 | 5,7 |
| 7 | 1.098 | 509 | 80 | 50 | 38 | 0,802 | 6,2 |
| 8 | 1.198 | 546 | 84 | 54 | 39 | 0,825 | 6,7 |
| 9 | 1.301 | 585 | 88 | 59 | 40 | 0,849 | 7,2 |
| 10 | 1.408 | 625 | 91 | 63 | 42 | 0,874 | 7,8 |
| 11 | 1.519 | 666 | 95 | 68 | 43 | 0,900 | 8,3 |
| 12 | 1.633 | 709 | 99 | 73 | 44 | 0,927 | 8,9 |
| 13 | 1.752 | 753 | 104 | 78 | 45 | 0,955 | 9,5 |
| 14 | 1.874 | 799 | 108 | 84 | 46 | 0,983 | 10,1 |
| 15 | 1.999 | 846 | 112 | 89 | 48 | 1,013 | 10,8 |
| 16 | 2.129 | 894 | 117 | 95 | 49 | 1,043 | 11,5 |
| 17 | 2.262 | 944 | 122 | 101 | 50 | 1,074 | 12,1 |
| 18 | 2.399 | 995 | 127 | 107 | 52 | 1,106 | 12,8 |
Caitlyn Saldırı Hızı ve Efektif Can
Caitlyn, eşyasız 1. seviyede saniyede 0,681, 18. seviyede 1,106 saldırı yapar ve seviye başına %4 ilave saldırı hızı kazanır. İlave saldırı hızı, Caitlyn için 0,625 olan saldırı hızı oranıyla çarpılır; bu yüzden Caitlyn, saniyede 3,003 saldırılık sınıra ulaşmak için 18. seviyede eşya ve rünlerden yaklaşık %304 ilave saldırı hızına ihtiyaç duyar.
18. seviyede 2.399 can ve 107 zırhla Caitlyn, ölmeden önce 4.964 fiziksel hasar alır (efektif can); 52 büyü direnciyle bu değer büyü hasarı için 3.639 olur. Can, zırh ya da büyü direnci veren her eşya, yukarıdaki hesaplayıcıda bu sayıları yükseltir.
Caitlyn Build Hesaplayıcı Nasıl Kullanılır?
- En çok seçilen eşyalarla başlamak için bir rolün tablolarının altındaki "Bu build'i hesaplayıcıya yükle" düğmesine tıkla ya da altı yuvayı kendin doldur.
- Caitlyn istatistiklerini 1 ile 18 arasındaki herhangi bir seviyede görmek için seviye kaydırıcısını hareket ettir.
- Her satırdan bir nitelik kristali seç; değişken kuvvet, eşyalarına göre saldırı gücüne ya da yetenek gücüne dönüşür.
- İki build'i karşılaştırmak için Build B'ye geç; istatistik tablosu ikisini de ve aradaki farkı gösterir.
- Build'i paylaşmak için bağlantıyı kopyala: bağlantı bu sayfayı aynı eşyalar, seviye ve kristallerle açar.
Hesaplayıcı, eşyaların ve kristallerin verdiği istatistikleri toplar. Eşya pasifleri, yükler ve Caitlyn yetenekleri sayılmaz, bu yüzden oyundaki sayılar daha yüksek olabilir. LoL item builder rehberi zırhı, delmeyi, yetenek hızını ve altın verimliliğini anlatır.
Caitlyn Build Verileri Nereden Geliyor?
Her dakika, 15 sunucu arasında sırayla dönerek rastgele bir Ustalık, Üstatlık ya da Şampiyonluk oyuncusunun Dereceli Tek/Çift maç geçmişini Riot Games API üzerinden okuyor ve on oyuncunun her birinin oyunu neyle bitirdiğini kaydediyoruz: son eşyalar, çizme, rünler, sihirdar büyüleri, rol ve sonuç. Remake'ler ve erken teslim olunan oyunlar dışarıda bırakılır.
- Tamamlanmış eşyalar oyun başına bir kez sayılır; üç eşyalık çekirdek, oyuncunun envanterindeki ilk üç tamamlanmış eşyadır.
- Seçilme oranı, o roldeki Caitlyn oyunları içinde o seçimin yapıldığı oyunların payıdır; kazanma oranı, bu oyunlardan kazanılanların payıdır.
- Oyunlar yamaya göre gruplanır: yeni bir yama yeni bir sayım başlatır, eski yamalar dört hafta sonra silinir.
- Lobiler Ustalık ve üstü oyuncuların lobileridir; bu yüzden diğer dokuz oyuncunun çoğu yüksek Elmas ya da üstüdür.
Sıkça Sorulan Sorular
En çok seçilen Caitlyn build'i hangisi?
26.20 yamasında Ustalık ve üstü oyunlarda (rol: Alt) Caitlyn için en çok seçilen çekirdek: Hexgörü C44, Ebedi Kılıç ve Dominik Efendi'nin Hürmetleri (oyunların %18 oranında). Çizme: -, anahtar rün: Ölümcül Tempo, sihirdar büyüleri: Sıçra ve Bariyer.
Caitlyn taban istatistikleri nelerdir?
1. seviyede Caitlyn: 580 can, 62 saldırı gücü, 27 zırh, 33 büyü direnci, 0,681 saldırı hızı, 650 saldırı menzili ve 325 hareket hızı.
Caitlyn 18. seviyede ne kadar cana sahip?
Eşyasız 18. seviyede 2.399 can. Seviye başına ortalama 107 artar; 173 şampiyon arasındaki sırası: 85.
Caitlyn saldırı hızı sınırına ulaşmak için ne kadar saldırı hızına ihtiyaç duyar?
18. seviyede yaklaşık %304 ilave saldırı hızı. Caitlyn için saldırı hızı oranı 0,625, sınır ise saniyede 3,003 saldırı.
Bu Caitlyn build'i güncel yamaya göre mi?
Evet. Build tabloları yalnızca güncel yamanın oyunlarını sayar, istatistikler de 26.20 yamasının oyun verilerinden gelir.
Her şampiyon için build hesaplayıcı · Tüm LoL itemleri, istatistikleri ve altın değerleri · Caitlyn kostümleri ve fiyatları · LoL rastgele şampiyon çarkı
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan Dereceli Tek/Çift oyunlarından oluşan bir örneklemden gelir; şampiyon istatistikleri oyunun veri dosyalarından, eşya verileri ise Riot'un Data Dragon'ından alınır.