Cho'Gath Build ve İstatistikler
Ustalık ve üstü build'ler, seviye başına istatistikler, 26.20 yaması. Ustalık, Üstatlık ve Şampiyonluk oyuncularının bu yamada Cho'Gath ile kurduğu build'ler, her seviyedeki Cho'Gath istatistikleri ve herhangi bir build'i oynamadan önce deneyebileceğin bir hesaplayıcı.
Build tabloları, güncel yamada Ustalık ve üstü oyuncuların Dereceli Tek/Çift oyunlarından gelir. Hesaplayıcı Cho'Gath seçili olarak açılır: en çok seçilen eşyaları tek tıkla yükle, sonra istediğin eşyayı, seviyeyi ya da nitelik kristallerini değiştir.
Ekim 2026'da güncellendi · Yazar: LOLValue Team
Cho'Gath Build: En Çok Seçilen Eşyalar, Rünler ve Büyüler
Cho'Gath build (Orman)
26.20 yamasında Ustalık ve üstü lobilerde Cho'Gath ile 26 Dereceli Tek/Çift oyun oynandı (rol: Orman); kazanma oranı: %46,2.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Hextech Füzekemer + Ölü Adamın Zırhı + Doğanın Kudreti | %15 | %75,0 | 4 |
| Çelikyürek + Ölü Adamın Zırhı + Doğanın Kudreti | %15 | %50,0 | 4 |
| Çivili Zırh + Çelikyürek + Ölü Adamın Zırhı | %8 | %50,0 | 2 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ölü Adamın Zırhı | %85 | %45,5 | 22 |
| Çelikyürek | %62 | %37,5 | 16 |
| Doğanın Kudreti | %46 | %50,0 | 12 |
| Hextech Füzekemer | %31 | %62,5 | 8 |
| Çivili Zırh | %19 | %80,0 | 5 |
| Kutluyas Rukern | %15 | %50,0 | 4 |
| Sonsuz Çaresizlik | %8 | %50,0 | 2 |
| Vadiyaran | %8 | %0,0 | 2 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Atiklik Çizmeleri | %54 | %50,0 | 14 |
| Merkür'ün Adımları | %23 | %50,0 | 6 |
| Çelik Kaplamalı Çizme | %19 | %40,0 | 5 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Keskin Sağanak | %96 | %44,0 | 25 |
| Hortlağın Pençesi | %4 | %100,0 | 1 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Keskin Sağanak · Belden Aşağı · Acı Hatıra · Mükemmel Avcı · Aksiyom Üstadı · Sürat · Kristaller: Değişken Kuvvet, Hareket Hızı, Zamanla Can Artışı | %58 | %53,3 | 15 |
| Büyüler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Çarp | %92 | %45,8 | 24 |
| Hayalet + Çarp | %8 | %50,0 | 2 |
Cho'Gath build (Üst)
26.20 yamasında Ustalık ve üstü lobilerde Cho'Gath ile 20 Dereceli Tek/Çift oyun oynandı (rol: Üst); kazanma oranı: %55,0.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Hextech Füzekemer + Ölü Adamın Zırhı + Vadiyaran | %15 | %0,0 | 3 |
| Ölü Adamın Zırhı + Vadiyaran + Liandry'nin Eziyeti | %5 | %100,0 | 1 |
| Çivili Zırh + Çelikyürek + Donuk Işıltı | %5 | %100,0 | 1 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Çelikyürek | %45 | %77,8 | 9 |
| Vadiyaran | %45 | %44,4 | 9 |
| Hextech Füzekemer | %35 | %14,3 | 7 |
| Ölü Adamın Zırhı | %25 | %40,0 | 5 |
| Kutluyas Rukern | %20 | %50,0 | 4 |
| Çivili Zırh | %15 | %66,7 | 3 |
| Donuk Işıltı | %15 | %66,7 | 3 |
| Doğanın Kudreti | %15 | %66,7 | 3 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Çelik Kaplamalı Çizme | %45 | %55,6 | 9 |
| Atiklik Çizmeleri | %35 | %57,1 | 7 |
| Merkür'ün Adımları | %15 | %66,7 | 3 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Keskin Sağanak | %60 | %33,3 | 12 |
| Hortlağın Pençesi | %35 | %85,7 | 7 |
| Dizginsiz Büyü Kitabı | %5 | %100,0 | 1 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Keskin Sağanak · Belden Aşağı · Acı Hatıra · Mükemmel Avcı · Aksiyom Üstadı · Sürat · Kristaller: Değişken Kuvvet, Hareket Hızı, Zamanla Can Artışı | %45 | %22,2 | 9 |
| Büyüler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Işınlan | %60 | %66,7 | 12 |
| Sıçra + Tutuştur | %25 | %40,0 | 5 |
Bunlar tavsiye değil, sayımdır: çok oyuncunun yaptığı bir seçim güvenli bir başlangıç noktasıdır, kazanma oranı da o oyunların nasıl bittiğini gösterir. Yalnızca bazı eşleşmelere uyan eşya ve rünlerin seçilme oranı daha düşüktür; onları önündeki oyuna göre değerlendir.
Cho'Gath Taban İstatistikleri ve Artışlar
Cho'Gath, 644 can, 69 saldırı gücü, 38 zırh ve 32 büyü direnciyle başlar; eşyasız 18. seviyede 2.242 can ve 140 saldırı gücüne ulaşır. 173 şampiyon arasında Cho'Gath için 18. seviye canı sıralaması 150, saldırı gücü sıralaması 10, zırh sıralaması 37. Saldırı menzili 125 (sıra: 129), hareket hızı 345 (sıra: 9).
| İstatistik | 1. seviye | 18. seviye | Seviye başına | 18. seviyede sıra |
|---|---|---|---|---|
| Can | 644 | 2.242 | 94 | 150/173 |
| Mana | 270 | 1.290 | 60 | |
| Saldırı gücü | 69 | 140 | 4,2 | 10/173 |
| Zırh | 38 | 115 | 4,5 | 37/173 |
| Büyü direnci | 32 | 67 | 2,05 | 5/173 |
| Saldırı hızı | 0,658 | 0,811 | %1,44 | |
| Can yenilenmesi / 5 sn | 9,0 | 23,4 | 0,85 | |
| Saldırı menzili | 125 | 125 | 0 | 129/173 |
| Hareket hızı | 345 | 345 | 0 | 9/173 |
Her Seviyede Cho'Gath İstatistikleri (1-18)
İstatistikler doğrusal artmaz: her seviye bir öncekinden biraz daha fazlasını ekler ve Riot'un formülünü izler: taban + artış × (seviye - 1) × (0,7025 + 0,0175 × (seviye - 1)). Tablo, her seviyedeki Cho'Gath istatistiklerini eşyalar, rünler ve şampiyon yetenekleri hesaba katılmadan verir.
| Seviye | Can | Mana | Saldırı gücü | Zırh | Büyü direnci | Saldırı hızı | Can yenilenmesi / 5 sn |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 644 | 270 | 69 | 38 | 32 | 0,658 | 9,0 |
| 2 | 712 | 313 | 72 | 41 | 33 | 0,664 | 9,6 |
| 3 | 783 | 359 | 75 | 45 | 35 | 0,671 | 10,3 |
| 4 | 857 | 406 | 79 | 48 | 37 | 0,678 | 10,9 |
| 5 | 934 | 455 | 82 | 52 | 38 | 0,686 | 11,6 |
| 6 | 1.015 | 507 | 86 | 56 | 40 | 0,694 | 12,4 |
| 7 | 1.099 | 561 | 89 | 60 | 42 | 0,702 | 13,1 |
| 8 | 1.187 | 617 | 93 | 64 | 44 | 0,710 | 13,9 |
| 9 | 1.278 | 674 | 97 | 68 | 46 | 0,719 | 14,7 |
| 10 | 1.372 | 734 | 102 | 73 | 48 | 0,728 | 15,6 |
| 11 | 1.469 | 797 | 106 | 77 | 50 | 0,737 | 16,5 |
| 12 | 1.569 | 861 | 110 | 82 | 52 | 0,747 | 17,4 |
| 13 | 1.673 | 927 | 115 | 87 | 54 | 0,757 | 18,3 |
| 14 | 1.780 | 995 | 120 | 92 | 57 | 0,767 | 19,3 |
| 15 | 1.891 | 1.066 | 125 | 98 | 59 | 0,777 | 20,3 |
| 16 | 2.005 | 1.139 | 130 | 103 | 62 | 0,788 | 21,3 |
| 17 | 2.122 | 1.213 | 135 | 109 | 64 | 0,799 | 22,4 |
| 18 | 2.242 | 1.290 | 140 | 115 | 67 | 0,811 | 23,4 |
Cho'Gath Saldırı Hızı ve Efektif Can
Cho'Gath, eşyasız 1. seviyede saniyede 0,658, 18. seviyede 0,811 saldırı yapar ve seviye başına %1,44 ilave saldırı hızı kazanır. İlave saldırı hızı, Cho'Gath için 0,625 olan saldırı hızı oranıyla çarpılır; bu yüzden Cho'Gath, saniyede 3,003 saldırılık sınıra ulaşmak için 18. seviyede eşya ve rünlerden yaklaşık %351 ilave saldırı hızına ihtiyaç duyar.
18. seviyede 2.242 can ve 115 zırhla Cho'Gath, ölmeden önce 4.809 fiziksel hasar alır (efektif can); 67 büyü direnciyle bu değer büyü hasarı için 3.741 olur. Can, zırh ya da büyü direnci veren her eşya, yukarıdaki hesaplayıcıda bu sayıları yükseltir.
Cho'Gath Build Hesaplayıcı Nasıl Kullanılır?
- En çok seçilen eşyalarla başlamak için bir rolün tablolarının altındaki "Bu build'i hesaplayıcıya yükle" düğmesine tıkla ya da altı yuvayı kendin doldur.
- Cho'Gath istatistiklerini 1 ile 18 arasındaki herhangi bir seviyede görmek için seviye kaydırıcısını hareket ettir.
- Her satırdan bir nitelik kristali seç; değişken kuvvet, eşyalarına göre saldırı gücüne ya da yetenek gücüne dönüşür.
- İki build'i karşılaştırmak için Build B'ye geç; istatistik tablosu ikisini de ve aradaki farkı gösterir.
- Build'i paylaşmak için bağlantıyı kopyala: bağlantı bu sayfayı aynı eşyalar, seviye ve kristallerle açar.
Hesaplayıcı, eşyaların ve kristallerin verdiği istatistikleri toplar. Eşya pasifleri, yükler ve Cho'Gath yetenekleri sayılmaz, bu yüzden oyundaki sayılar daha yüksek olabilir. LoL item builder rehberi zırhı, delmeyi, yetenek hızını ve altın verimliliğini anlatır.
Cho'Gath Build Verileri Nereden Geliyor?
Her dakika, 15 sunucu arasında sırayla dönerek rastgele bir Ustalık, Üstatlık ya da Şampiyonluk oyuncusunun Dereceli Tek/Çift maç geçmişini Riot Games API üzerinden okuyor ve on oyuncunun her birinin oyunu neyle bitirdiğini kaydediyoruz: son eşyalar, çizme, rünler, sihirdar büyüleri, rol ve sonuç. Remake'ler ve erken teslim olunan oyunlar dışarıda bırakılır.
- Tamamlanmış eşyalar oyun başına bir kez sayılır; üç eşyalık çekirdek, oyuncunun envanterindeki ilk üç tamamlanmış eşyadır.
- Seçilme oranı, o roldeki Cho'Gath oyunları içinde o seçimin yapıldığı oyunların payıdır; kazanma oranı, bu oyunlardan kazanılanların payıdır.
- Oyunlar yamaya göre gruplanır: yeni bir yama yeni bir sayım başlatır, eski yamalar dört hafta sonra silinir.
- Lobiler Ustalık ve üstü oyuncuların lobileridir; bu yüzden diğer dokuz oyuncunun çoğu yüksek Elmas ya da üstüdür.
Sıkça Sorulan Sorular
En çok seçilen Cho'Gath build'i hangisi?
26.20 yamasında Ustalık ve üstü oyunlarda (rol: Orman) Cho'Gath için en çok seçilen çekirdek: Hextech Füzekemer, Ölü Adamın Zırhı ve Doğanın Kudreti (oyunların %15 oranında). Çizme: Atiklik Çizmeleri, anahtar rün: Keskin Sağanak, sihirdar büyüleri: Sıçra ve Çarp.
Cho'Gath taban istatistikleri nelerdir?
1. seviyede Cho'Gath: 644 can, 69 saldırı gücü, 38 zırh, 32 büyü direnci, 0,658 saldırı hızı, 125 saldırı menzili ve 345 hareket hızı.
Cho'Gath 18. seviyede ne kadar cana sahip?
Eşyasız 18. seviyede 2.242 can. Seviye başına ortalama 94 artar; 173 şampiyon arasındaki sırası: 150.
Cho'Gath saldırı hızı sınırına ulaşmak için ne kadar saldırı hızına ihtiyaç duyar?
18. seviyede yaklaşık %351 ilave saldırı hızı. Cho'Gath için saldırı hızı oranı 0,625, sınır ise saniyede 3,003 saldırı.
Bu Cho'Gath build'i güncel yamaya göre mi?
Evet. Build tabloları yalnızca güncel yamanın oyunlarını sayar, istatistikler de 26.20 yamasının oyun verilerinden gelir.
Her şampiyon için build hesaplayıcı · Tüm LoL itemleri, istatistikleri ve altın değerleri · Cho'Gath kostümleri ve fiyatları · LoL rastgele şampiyon çarkı
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan Dereceli Tek/Çift oyunlarından oluşan bir örneklemden gelir; şampiyon istatistikleri oyunun veri dosyalarından, eşya verileri ise Riot'un Data Dragon'ından alınır.