Darius Build ve İstatistikler
Ustalık ve üstü build'ler, seviye başına istatistikler, 26.20 yaması. Ustalık, Üstatlık ve Şampiyonluk oyuncularının bu yamada Darius ile kurduğu build'ler, her seviyedeki Darius istatistikleri ve herhangi bir build'i oynamadan önce deneyebileceğin bir hesaplayıcı.
Build tabloları, güncel yamada Ustalık ve üstü oyuncuların Dereceli Tek/Çift oyunlarından gelir. Hesaplayıcı Darius seçili olarak açılır: en çok seçilen eşyaları tek tıkla yükle, sonra istediğin eşyayı, seviyeyi ya da nitelik kristallerini değiştir.
Ekim 2026'da güncellendi · Yazar: LOLValue Team
Darius Build: En Çok Seçilen Eşyalar, Rünler ve Büyüler
Darius build (Üst)
26.20 yamasında Ustalık ve üstü lobilerde Darius ile 29 Dereceli Tek/Çift oyun oynandı (rol: Üst); kazanma oranı: %55,2.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Youmuu'nun Hayaletkılıcı + Ölü Adamın Zırhı + Ölümün Dansı | %7 | %100,0 | 2 |
| Kutluyas Rukern + Sterak'ın Güvencesi + Youmuu'nun Hayaletkılıcı | %7 | %100,0 | 2 |
| Youmuu'nun Hayaletkılıcı + Doğanın Kudreti + Ölümün Dansı | %7 | %50,0 | 2 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Youmuu'nun Hayaletkılıcı | %59 | %58,8 | 17 |
| Ölü Adamın Zırhı | %55 | %50,0 | 16 |
| Doğanın Kudreti | %31 | %66,7 | 9 |
| Sterak'ın Güvencesi | %31 | %66,7 | 9 |
| Ölümün Dansı | %28 | %75,0 | 8 |
| Hızkesen | %24 | %57,1 | 7 |
| Shojin'in Mızrağı | %14 | %25,0 | 4 |
| Malmortius'un Ağzı | %10 | %66,7 | 3 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Çelik Kaplamalı Çizme | %62 | %50,0 | 18 |
| Merkür'ün Adımları | %31 | %66,7 | 9 |
| Atiklik Çizmeleri | %7 | %50,0 | 2 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Yenilmez | %52 | %40,0 | 15 |
| Yıldırım Yağmacısı'nın Cinneti | %48 | %71,4 | 14 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Yıldırım Yağmacısı'nın Cinneti · Bulut Pelerini · Sürat · Yaklaşan Fırtına · Efsane: Çeviklik · Zafer · Kristaller: Saldırı Hızı, Değişken Kuvvet, Zamanla Can Artışı | %21 | %83,3 | 6 |
| Büyüler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Hayalet | %55 | %62,5 | 16 |
| Sıçra + Tutuştur | %24 | %42,9 | 7 |
Bunlar tavsiye değil, sayımdır: çok oyuncunun yaptığı bir seçim güvenli bir başlangıç noktasıdır, kazanma oranı da o oyunların nasıl bittiğini gösterir. Yalnızca bazı eşleşmelere uyan eşya ve rünlerin seçilme oranı daha düşüktür; onları önündeki oyuna göre değerlendir.
Darius Taban İstatistikleri ve Artışlar
Darius, 652 can, 64 saldırı gücü, 37 zırh ve 32 büyü direnciyle başlar; eşyasız 18. seviyede 2.590 can ve 149 saldırı gücüne ulaşır. 173 şampiyon arasında Darius için 18. seviye canı sıralaması 12, saldırı gücü sıralaması 2, zırh sıralaması 2. Saldırı menzili 175 (sıra: 87), hareket hızı 340 (sıra: 37).
| İstatistik | 1. seviye | 18. seviye | Seviye başına | 18. seviyede sıra |
|---|---|---|---|---|
| Can | 652 | 2.590 | 114 | 12/173 |
| Mana | 263 | 1.249 | 58 | |
| Saldırı gücü | 64 | 149 | 5 | 2/173 |
| Zırh | 37 | 125 | 5,2 | 2/173 |
| Büyü direnci | 32 | 67 | 2,05 | 5/173 |
| Saldırı hızı | 0,625 | 0,731 | %1 | |
| Can yenilenmesi / 5 sn | 10,0 | 26,1 | 0,95 | |
| Saldırı menzili | 175 | 175 | 0 | 87/173 |
| Hareket hızı | 340 | 340 | 0 | 37/173 |
Her Seviyede Darius İstatistikleri (1-18)
İstatistikler doğrusal artmaz: her seviye bir öncekinden biraz daha fazlasını ekler ve Riot'un formülünü izler: taban + artış × (seviye - 1) × (0,7025 + 0,0175 × (seviye - 1)). Tablo, her seviyedeki Darius istatistiklerini eşyalar, rünler ve şampiyon yetenekleri hesaba katılmadan verir.
| Seviye | Can | Mana | Saldırı gücü | Zırh | Büyü direnci | Saldırı hızı | Can yenilenmesi / 5 sn |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 652 | 263 | 64 | 37 | 32 | 0,625 | 10,0 |
| 2 | 734 | 305 | 68 | 41 | 33 | 0,630 | 10,7 |
| 3 | 820 | 349 | 71 | 45 | 35 | 0,634 | 11,4 |
| 4 | 910 | 394 | 75 | 49 | 37 | 0,639 | 12,2 |
| 5 | 1.004 | 442 | 79 | 53 | 38 | 0,644 | 12,9 |
| 6 | 1.102 | 492 | 84 | 58 | 40 | 0,650 | 13,8 |
| 7 | 1.204 | 544 | 88 | 62 | 42 | 0,655 | 14,6 |
| 8 | 1.310 | 598 | 93 | 67 | 44 | 0,661 | 15,5 |
| 9 | 1.420 | 654 | 98 | 72 | 46 | 0,667 | 16,4 |
| 10 | 1.534 | 712 | 103 | 77 | 48 | 0,673 | 17,4 |
| 11 | 1.652 | 772 | 108 | 83 | 50 | 0,680 | 18,3 |
| 12 | 1.774 | 834 | 113 | 88 | 52 | 0,687 | 19,4 |
| 13 | 1.900 | 898 | 119 | 94 | 54 | 0,693 | 20,4 |
| 14 | 2.030 | 964 | 124 | 100 | 57 | 0,701 | 21,5 |
| 15 | 2.164 | 1.032 | 130 | 106 | 59 | 0,708 | 22,6 |
| 16 | 2.302 | 1.103 | 136 | 112 | 62 | 0,715 | 23,8 |
| 17 | 2.444 | 1.175 | 143 | 119 | 64 | 0,723 | 24,9 |
| 18 | 2.590 | 1.249 | 149 | 125 | 67 | 0,731 | 26,1 |
Darius Saldırı Hızı ve Efektif Can
Darius, eşyasız 1. seviyede saniyede 0,625, 18. seviyede 0,731 saldırı yapar ve seviye başına %1 ilave saldırı hızı kazanır. İlave saldırı hızı, Darius için 0,625 olan saldırı hızı oranıyla çarpılır; bu yüzden Darius, saniyede 3,003 saldırılık sınıra ulaşmak için 18. seviyede eşya ve rünlerden yaklaşık %363 ilave saldırı hızına ihtiyaç duyar.
18. seviyede 2.590 can ve 125 zırhla Darius, ölmeden önce 5.838 fiziksel hasar alır (efektif can); 67 büyü direnciyle bu değer büyü hasarı için 4.321 olur. Can, zırh ya da büyü direnci veren her eşya, yukarıdaki hesaplayıcıda bu sayıları yükseltir.
Darius Build Hesaplayıcı Nasıl Kullanılır?
- En çok seçilen eşyalarla başlamak için bir rolün tablolarının altındaki "Bu build'i hesaplayıcıya yükle" düğmesine tıkla ya da altı yuvayı kendin doldur.
- Darius istatistiklerini 1 ile 18 arasındaki herhangi bir seviyede görmek için seviye kaydırıcısını hareket ettir.
- Her satırdan bir nitelik kristali seç; değişken kuvvet, eşyalarına göre saldırı gücüne ya da yetenek gücüne dönüşür.
- İki build'i karşılaştırmak için Build B'ye geç; istatistik tablosu ikisini de ve aradaki farkı gösterir.
- Build'i paylaşmak için bağlantıyı kopyala: bağlantı bu sayfayı aynı eşyalar, seviye ve kristallerle açar.
Hesaplayıcı, eşyaların ve kristallerin verdiği istatistikleri toplar. Eşya pasifleri, yükler ve Darius yetenekleri sayılmaz, bu yüzden oyundaki sayılar daha yüksek olabilir. LoL item builder rehberi zırhı, delmeyi, yetenek hızını ve altın verimliliğini anlatır.
Darius Build Verileri Nereden Geliyor?
Her dakika, 15 sunucu arasında sırayla dönerek rastgele bir Ustalık, Üstatlık ya da Şampiyonluk oyuncusunun Dereceli Tek/Çift maç geçmişini Riot Games API üzerinden okuyor ve on oyuncunun her birinin oyunu neyle bitirdiğini kaydediyoruz: son eşyalar, çizme, rünler, sihirdar büyüleri, rol ve sonuç. Remake'ler ve erken teslim olunan oyunlar dışarıda bırakılır.
- Tamamlanmış eşyalar oyun başına bir kez sayılır; üç eşyalık çekirdek, oyuncunun envanterindeki ilk üç tamamlanmış eşyadır.
- Seçilme oranı, o roldeki Darius oyunları içinde o seçimin yapıldığı oyunların payıdır; kazanma oranı, bu oyunlardan kazanılanların payıdır.
- Oyunlar yamaya göre gruplanır: yeni bir yama yeni bir sayım başlatır, eski yamalar dört hafta sonra silinir.
- Lobiler Ustalık ve üstü oyuncuların lobileridir; bu yüzden diğer dokuz oyuncunun çoğu yüksek Elmas ya da üstüdür.
Sıkça Sorulan Sorular
En çok seçilen Darius build'i hangisi?
26.20 yamasında Ustalık ve üstü oyunlarda (rol: Üst) Darius için en çok seçilen çekirdek: Youmuu'nun Hayaletkılıcı, Ölü Adamın Zırhı ve Ölümün Dansı (oyunların %7 oranında). Çizme: Çelik Kaplamalı Çizme, anahtar rün: Yenilmez, sihirdar büyüleri: Sıçra ve Hayalet.
Darius taban istatistikleri nelerdir?
1. seviyede Darius: 652 can, 64 saldırı gücü, 37 zırh, 32 büyü direnci, 0,625 saldırı hızı, 175 saldırı menzili ve 340 hareket hızı.
Darius 18. seviyede ne kadar cana sahip?
Eşyasız 18. seviyede 2.590 can. Seviye başına ortalama 114 artar; 173 şampiyon arasındaki sırası: 12.
Darius saldırı hızı sınırına ulaşmak için ne kadar saldırı hızına ihtiyaç duyar?
18. seviyede yaklaşık %363 ilave saldırı hızı. Darius için saldırı hızı oranı 0,625, sınır ise saniyede 3,003 saldırı.
Bu Darius build'i güncel yamaya göre mi?
Evet. Build tabloları yalnızca güncel yamanın oyunlarını sayar, istatistikler de 26.20 yamasının oyun verilerinden gelir.
Her şampiyon için build hesaplayıcı · Tüm LoL itemleri, istatistikleri ve altın değerleri · Darius kostümleri ve fiyatları · LoL rastgele şampiyon çarkı
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan Dereceli Tek/Çift oyunlarından oluşan bir örneklemden gelir; şampiyon istatistikleri oyunun veri dosyalarından, eşya verileri ise Riot'un Data Dragon'ından alınır.