Ekko Build ve İstatistikler
Ustalık ve üstü build'ler, seviye başına istatistikler, 26.20 yaması. Ustalık, Üstatlık ve Şampiyonluk oyuncularının bu yamada Ekko ile kurduğu build'ler, her seviyedeki Ekko istatistikleri ve herhangi bir build'i oynamadan önce deneyebileceğin bir hesaplayıcı.
Build tabloları, güncel yamada Ustalık ve üstü oyuncuların Dereceli Tek/Çift oyunlarından gelir. Hesaplayıcı Ekko seçili olarak açılır: en çok seçilen eşyaları tek tıkla yükle, sonra istediğin eşyayı, seviyeyi ya da nitelik kristallerini değiştir.
Ekim 2026'da güncellendi · Yazar: LOLValue Team
Ekko Build: En Çok Seçilen Eşyalar, Rünler ve Büyüler
Ekko build (Orman)
26.20 yamasında Ustalık ve üstü lobilerde Ekko ile 24 Dereceli Tek/Çift oyun oynandı (rol: Orman); kazanma oranı: %54,2.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Gündüz ve Gece + Rabadon'un Şapkası + Nashor'un Dişi | %25 | %50,0 | 6 |
| Gündüz ve Gece + Nashor'un Dişi + Hiçlik Değneği | %8 | %100,0 | 2 |
| Gündüz ve Gece + Zhonya'nın Kumsaati + Gölgealev | %8 | %50,0 | 2 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Gündüz ve Gece | %79 | %47,4 | 19 |
| Nashor'un Dişi | %54 | %69,2 | 13 |
| Rabadon'un Şapkası | %50 | %50,0 | 12 |
| Gölgealev | %50 | %41,7 | 12 |
| Zhonya'nın Kumsaati | %29 | %42,9 | 7 |
| Hiçlik Değneği | %21 | %60,0 | 5 |
| Lich Boğan | %13 | %100,0 | 3 |
| Hextech Füzekemer | %8 | %100,0 | 2 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sihirbaz Pabuçları | %71 | %41,2 | 17 |
| Merkür'ün Adımları | %13 | %100,0 | 3 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Kara Hasat | %63 | %53,3 | 15 |
| Keskin Sağanak | %25 | %66,7 | 6 |
| Yenilmez | %4 | %100,0 | 1 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Kara Hasat · Ani Darbe · Acı Hatıra · Hazine Avcısı · Kozmik Sezgi · Sihirli Pabuçlar · Kristaller: Saldırı Hızı, Değişken Kuvvet, Zamanla Can Artışı | %29 | %42,9 | 7 |
| Büyüler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Çarp | %100 | %54,2 | 24 |
Ekko build (Orta)
26.20 yamasında Ustalık ve üstü lobilerde Ekko ile 22 Dereceli Tek/Çift oyun oynandı (rol: Orta); kazanma oranı: %40,9.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Gündüz ve Gece + Rabadon'un Şapkası + Yıldırım Asası | %23 | %60,0 | 5 |
| Gündüz ve Gece + Zhonya'nın Kumsaati + Gölgealev | %9 | %0,0 | 2 |
| Rabadon'un Şapkası + Hextech Füzekemer + Zhonya'nın Kumsaati | %5 | %0,0 | 1 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Gündüz ve Gece | %73 | %43,8 | 16 |
| Yıldırım Asası | %59 | %61,5 | 13 |
| Rabadon'un Şapkası | %50 | %27,3 | 11 |
| Gölgealev | %23 | %0,0 | 5 |
| Zhonya'nın Kumsaati | %14 | %0,0 | 3 |
| Hiçlik Değneği | %14 | %0,0 | 3 |
| Lich Boğan | %9 | %50,0 | 2 |
| Hextech Füzekemer | %9 | %0,0 | 2 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sahir Pabuçları | %91 | %40,0 | 20 |
| Zincirli Eziciler | %9 | %50,0 | 2 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Keskin Sağanak | %95 | %42,9 | 21 |
| Kara Hasat | %5 | %0,0 | 1 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Keskin Sağanak · Ani Darbe · Acı Hatıra · İnsafsız Avcı · Mutlak Odak · Kızart · Kristaller: Değişken Kuvvet, Değişken Kuvvet, Can | %27 | %66,7 | 6 |
| Büyüler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Tutuştur | %68 | %53,3 | 15 |
| Sıçra + Işınlan | %32 | %14,3 | 7 |
Bunlar tavsiye değil, sayımdır: çok oyuncunun yaptığı bir seçim güvenli bir başlangıç noktasıdır, kazanma oranı da o oyunların nasıl bittiğini gösterir. Yalnızca bazı eşleşmelere uyan eşya ve rünlerin seçilme oranı daha düşüktür; onları önündeki oyuna göre değerlendir.
Ekko Taban İstatistikleri ve Artışlar
Ekko, 655 can, 58 saldırı gücü, 32 zırh ve 32 büyü direnciyle başlar; eşyasız 18. seviyede 2.338 can ve 109 saldırı gücüne ulaşır. 173 şampiyon arasında Ekko için 18. seviye canı sıralaması 114, saldırı gücü sıralaması 103, zırh sıralaması 109. Saldırı menzili 125 (sıra: 129), hareket hızı 340 (sıra: 37).
| İstatistik | 1. seviye | 18. seviye | Seviye başına | 18. seviyede sıra |
|---|---|---|---|---|
| Can | 655 | 2.338 | 99 | 114/173 |
| Mana | 280 | 1.470 | 70 | |
| Saldırı gücü | 58 | 109 | 3 | 103/173 |
| Zırh | 32 | 103 | 4,2 | 109/173 |
| Büyü direnci | 32 | 67 | 2,05 | 5/173 |
| Saldırı hızı | 0,688 | 1,039 | %3,3 | |
| Can yenilenmesi / 5 sn | 9,0 | 24,3 | 0,9 | |
| Saldırı menzili | 125 | 125 | 0 | 129/173 |
| Hareket hızı | 340 | 340 | 0 | 37/173 |
Her Seviyede Ekko İstatistikleri (1-18)
İstatistikler doğrusal artmaz: her seviye bir öncekinden biraz daha fazlasını ekler ve Riot'un formülünü izler: taban + artış × (seviye - 1) × (0,7025 + 0,0175 × (seviye - 1)). Tablo, her seviyedeki Ekko istatistiklerini eşyalar, rünler ve şampiyon yetenekleri hesaba katılmadan verir.
| Seviye | Can | Mana | Saldırı gücü | Zırh | Büyü direnci | Saldırı hızı | Can yenilenmesi / 5 sn |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 655 | 280 | 58 | 32 | 32 | 0,688 | 9,0 |
| 2 | 726 | 330 | 60 | 35 | 33 | 0,703 | 9,6 |
| 3 | 801 | 383 | 62 | 38 | 35 | 0,718 | 10,3 |
| 4 | 879 | 439 | 65 | 42 | 37 | 0,735 | 11,0 |
| 5 | 961 | 496 | 67 | 45 | 38 | 0,752 | 11,8 |
| 6 | 1.046 | 557 | 70 | 49 | 40 | 0,769 | 12,6 |
| 7 | 1.135 | 619 | 73 | 52 | 42 | 0,788 | 13,4 |
| 8 | 1.227 | 684 | 75 | 56 | 44 | 0,807 | 14,2 |
| 9 | 1.322 | 752 | 78 | 60 | 46 | 0,827 | 15,1 |
| 10 | 1.421 | 822 | 81 | 65 | 48 | 0,848 | 16,0 |
| 11 | 1.524 | 894 | 84 | 69 | 50 | 0,869 | 16,9 |
| 12 | 1.630 | 969 | 88 | 73 | 52 | 0,891 | 17,9 |
| 13 | 1.739 | 1.047 | 91 | 78 | 54 | 0,914 | 18,9 |
| 14 | 1.852 | 1.126 | 94 | 83 | 57 | 0,937 | 19,9 |
| 15 | 1.968 | 1.209 | 98 | 88 | 59 | 0,962 | 20,9 |
| 16 | 2.088 | 1.293 | 101 | 93 | 62 | 0,987 | 22,0 |
| 17 | 2.211 | 1.380 | 105 | 98 | 64 | 1,012 | 23,1 |
| 18 | 2.338 | 1.470 | 109 | 103 | 67 | 1,039 | 24,3 |
Ekko Saldırı Hızı ve Efektif Can
Ekko, eşyasız 1. seviyede saniyede 0,688, 18. seviyede 1,039 saldırı yapar ve seviye başına %3,3 ilave saldırı hızı kazanır. İlave saldırı hızı, Ekko için 0,625 olan saldırı hızı oranıyla çarpılır; bu yüzden Ekko, saniyede 3,003 saldırılık sınıra ulaşmak için 18. seviyede eşya ve rünlerden yaklaşık %314 ilave saldırı hızına ihtiyaç duyar.
18. seviyede 2.338 can ve 103 zırhla Ekko, ölmeden önce 4.755 fiziksel hasar alır (efektif can); 67 büyü direnciyle bu değer büyü hasarı için 3.901 olur. Can, zırh ya da büyü direnci veren her eşya, yukarıdaki hesaplayıcıda bu sayıları yükseltir.
Ekko Build Hesaplayıcı Nasıl Kullanılır?
- En çok seçilen eşyalarla başlamak için bir rolün tablolarının altındaki "Bu build'i hesaplayıcıya yükle" düğmesine tıkla ya da altı yuvayı kendin doldur.
- Ekko istatistiklerini 1 ile 18 arasındaki herhangi bir seviyede görmek için seviye kaydırıcısını hareket ettir.
- Her satırdan bir nitelik kristali seç; değişken kuvvet, eşyalarına göre saldırı gücüne ya da yetenek gücüne dönüşür.
- İki build'i karşılaştırmak için Build B'ye geç; istatistik tablosu ikisini de ve aradaki farkı gösterir.
- Build'i paylaşmak için bağlantıyı kopyala: bağlantı bu sayfayı aynı eşyalar, seviye ve kristallerle açar.
Hesaplayıcı, eşyaların ve kristallerin verdiği istatistikleri toplar. Eşya pasifleri, yükler ve Ekko yetenekleri sayılmaz, bu yüzden oyundaki sayılar daha yüksek olabilir. LoL item builder rehberi zırhı, delmeyi, yetenek hızını ve altın verimliliğini anlatır.
Ekko Build Verileri Nereden Geliyor?
Her dakika, 15 sunucu arasında sırayla dönerek rastgele bir Ustalık, Üstatlık ya da Şampiyonluk oyuncusunun Dereceli Tek/Çift maç geçmişini Riot Games API üzerinden okuyor ve on oyuncunun her birinin oyunu neyle bitirdiğini kaydediyoruz: son eşyalar, çizme, rünler, sihirdar büyüleri, rol ve sonuç. Remake'ler ve erken teslim olunan oyunlar dışarıda bırakılır.
- Tamamlanmış eşyalar oyun başına bir kez sayılır; üç eşyalık çekirdek, oyuncunun envanterindeki ilk üç tamamlanmış eşyadır.
- Seçilme oranı, o roldeki Ekko oyunları içinde o seçimin yapıldığı oyunların payıdır; kazanma oranı, bu oyunlardan kazanılanların payıdır.
- Oyunlar yamaya göre gruplanır: yeni bir yama yeni bir sayım başlatır, eski yamalar dört hafta sonra silinir.
- Lobiler Ustalık ve üstü oyuncuların lobileridir; bu yüzden diğer dokuz oyuncunun çoğu yüksek Elmas ya da üstüdür.
Sıkça Sorulan Sorular
En çok seçilen Ekko build'i hangisi?
26.20 yamasında Ustalık ve üstü oyunlarda (rol: Orman) Ekko için en çok seçilen çekirdek: Gündüz ve Gece, Rabadon'un Şapkası ve Nashor'un Dişi (oyunların %25 oranında). Çizme: Sihirbaz Pabuçları, anahtar rün: Kara Hasat, sihirdar büyüleri: Sıçra ve Çarp.
Ekko taban istatistikleri nelerdir?
1. seviyede Ekko: 655 can, 58 saldırı gücü, 32 zırh, 32 büyü direnci, 0,688 saldırı hızı, 125 saldırı menzili ve 340 hareket hızı.
Ekko 18. seviyede ne kadar cana sahip?
Eşyasız 18. seviyede 2.338 can. Seviye başına ortalama 99 artar; 173 şampiyon arasındaki sırası: 114.
Ekko saldırı hızı sınırına ulaşmak için ne kadar saldırı hızına ihtiyaç duyar?
18. seviyede yaklaşık %314 ilave saldırı hızı. Ekko için saldırı hızı oranı 0,625, sınır ise saniyede 3,003 saldırı.
Bu Ekko build'i güncel yamaya göre mi?
Evet. Build tabloları yalnızca güncel yamanın oyunlarını sayar, istatistikler de 26.20 yamasının oyun verilerinden gelir.
Her şampiyon için build hesaplayıcı · Tüm LoL itemleri, istatistikleri ve altın değerleri · Ekko kostümleri ve fiyatları · LoL rastgele şampiyon çarkı
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan Dereceli Tek/Çift oyunlarından oluşan bir örneklemden gelir; şampiyon istatistikleri oyunun veri dosyalarından, eşya verileri ise Riot'un Data Dragon'ından alınır.