Galio Build ve İstatistikler
Ustalık ve üstü build'ler, seviye başına istatistikler, 26.20 yaması. Ustalık, Üstatlık ve Şampiyonluk oyuncularının bu yamada Galio ile kurduğu build'ler, her seviyedeki Galio istatistikleri ve herhangi bir build'i oynamadan önce deneyebileceğin bir hesaplayıcı.
Build tabloları, güncel yamada Ustalık ve üstü oyuncuların Dereceli Tek/Çift oyunlarından gelir. Hesaplayıcı Galio seçili olarak açılır: en çok seçilen eşyaları tek tıkla yükle, sonra istediğin eşyayı, seviyeyi ya da nitelik kristallerini değiştir.
Ekim 2026'da güncellendi · Yazar: LOLValue Team
Galio Build: En Çok Seçilen Eşyalar, Rünler ve Büyüler
Galio build (Orta)
26.20 yamasında Ustalık ve üstü lobilerde Galio ile 25 Dereceli Tek/Çift oyun oynandı (rol: Orta); kazanma oranı: %48,0.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Hextech Füzekemer + Zhonya'nın Kumsaati + İmparatorun Fermanı | %8 | %50,0 | 2 |
| Rabadon'un Şapkası + Zhonya'nın Kumsaati + İmparatorun Fermanı | %4 | %100,0 | 1 |
| Zhonya'nın Kumsaati + Yıldırım Asası + Liandry'nin Eziyeti | %4 | %100,0 | 1 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| İmparatorun Fermanı | %68 | %41,2 | 17 |
| Donuk Işıltı | %40 | %50,0 | 10 |
| Zhonya'nın Kumsaati | %32 | %50,0 | 8 |
| Yıldırım Asası | %20 | %60,0 | 5 |
| Hextech Füzekemer | %20 | %40,0 | 5 |
| Kutluyas Rukern | %16 | %25,0 | 4 |
| Cehennem Maskesi | %8 | %100,0 | 2 |
| Gölgealev | %8 | %50,0 | 2 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Zincirli Eziciler | %48 | %33,3 | 12 |
| Sahir Pabuçları | %28 | %71,4 | 7 |
| Zırhlı Atılım | %12 | %33,3 | 3 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Yıldırım Yağmacısı'nın Cinneti | %68 | %52,9 | 17 |
| Artçı Şok | %16 | %0,0 | 4 |
| Elektrik Ver | %12 | %66,7 | 3 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Yıldırım Yağmacısı'nın Cinneti · Mana Akışı Yüzüğü · Yücelik · Kızart · İkinci Şans · Gözü Kara · Kristaller: Değişken Kuvvet, Değişken Kuvvet, Can | %40 | %40,0 | 10 |
| Büyüler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Işınlan | %56 | %28,6 | 14 |
| Sıçra + Tutuştur | %36 | %66,7 | 9 |
Bunlar tavsiye değil, sayımdır: çok oyuncunun yaptığı bir seçim güvenli bir başlangıç noktasıdır, kazanma oranı da o oyunların nasıl bittiğini gösterir. Yalnızca bazı eşleşmelere uyan eşya ve rünlerin seçilme oranı daha düşüktür; onları önündeki oyuna göre değerlendir.
Galio Taban İstatistikleri ve Artışlar
Galio, 600 can, 59 saldırı gücü, 24 zırh ve 32 büyü direnciyle başlar; eşyasız 18. seviyede 2.742 can ve 119 saldırı gücüne ulaşır. 173 şampiyon arasında Galio için 18. seviye canı sıralaması 1, saldırı gücü sıralaması 59, zırh sıralaması 106. Saldırı menzili 150 (sıra: 115), hareket hızı 340 (sıra: 37).
| İstatistik | 1. seviye | 18. seviye | Seviye başına | 18. seviyede sıra |
|---|---|---|---|---|
| Can | 600 | 2.742 | 126 | 1/173 |
| Mana | 410 | 1.090 | 40 | |
| Saldırı gücü | 59 | 119 | 3,5 | 59/173 |
| Zırh | 24 | 104 | 4,7 | 106/173 |
| Büyü direnci | 32 | 67 | 2,05 | 5/173 |
| Saldırı hızı | 0,625 | 0,784 | %1,5 | |
| Can yenilenmesi / 5 sn | 8,0 | 21,6 | 0,8 | |
| Saldırı menzili | 150 | 150 | 0 | 115/173 |
| Hareket hızı | 340 | 340 | 0 | 37/173 |
Her Seviyede Galio İstatistikleri (1-18)
İstatistikler doğrusal artmaz: her seviye bir öncekinden biraz daha fazlasını ekler ve Riot'un formülünü izler: taban + artış × (seviye - 1) × (0,7025 + 0,0175 × (seviye - 1)). Tablo, her seviyedeki Galio istatistiklerini eşyalar, rünler ve şampiyon yetenekleri hesaba katılmadan verir.
| Seviye | Can | Mana | Saldırı gücü | Zırh | Büyü direnci | Saldırı hızı | Can yenilenmesi / 5 sn |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 600 | 410 | 59 | 24 | 32 | 0,625 | 8,0 |
| 2 | 691 | 439 | 62 | 27 | 33 | 0,632 | 8,6 |
| 3 | 786 | 469 | 64 | 31 | 35 | 0,639 | 9,2 |
| 4 | 885 | 501 | 67 | 35 | 37 | 0,646 | 9,8 |
| 5 | 989 | 534 | 70 | 39 | 38 | 0,654 | 10,5 |
| 6 | 1.098 | 568 | 73 | 43 | 40 | 0,662 | 11,2 |
| 7 | 1.210 | 604 | 76 | 47 | 42 | 0,670 | 11,9 |
| 8 | 1.328 | 641 | 79 | 51 | 44 | 0,679 | 12,6 |
| 9 | 1.449 | 680 | 83 | 56 | 46 | 0,688 | 13,4 |
| 10 | 1.575 | 720 | 86 | 60 | 48 | 0,698 | 14,2 |
| 11 | 1.706 | 761 | 90 | 65 | 50 | 0,707 | 15,0 |
| 12 | 1.840 | 804 | 93 | 70 | 52 | 0,717 | 15,9 |
| 13 | 1.980 | 848 | 97 | 75 | 54 | 0,728 | 16,8 |
| 14 | 2.123 | 894 | 101 | 81 | 57 | 0,738 | 17,7 |
| 15 | 2.271 | 941 | 105 | 86 | 59 | 0,749 | 18,6 |
| 16 | 2.424 | 989 | 110 | 92 | 62 | 0,761 | 19,6 |
| 17 | 2.581 | 1.039 | 114 | 98 | 64 | 0,772 | 20,6 |
| 18 | 2.742 | 1.090 | 119 | 104 | 67 | 0,784 | 21,6 |
Galio Saldırı Hızı ve Efektif Can
Galio, eşyasız 1. seviyede saniyede 0,625, 18. seviyede 0,784 saldırı yapar ve seviye başına %1,5 ilave saldırı hızı kazanır. İlave saldırı hızı, Galio için 0,625 olan saldırı hızı oranıyla çarpılır; bu yüzden Galio, saniyede 3,003 saldırılık sınıra ulaşmak için 18. seviyede eşya ve rünlerden yaklaşık %355 ilave saldırı hızına ihtiyaç duyar.
18. seviyede 2.742 can ve 104 zırhla Galio, ölmeden önce 5.591 fiziksel hasar alır (efektif can); 67 büyü direnciyle bu değer büyü hasarı için 4.575 olur. Can, zırh ya da büyü direnci veren her eşya, yukarıdaki hesaplayıcıda bu sayıları yükseltir.
Galio Build Hesaplayıcı Nasıl Kullanılır?
- En çok seçilen eşyalarla başlamak için bir rolün tablolarının altındaki "Bu build'i hesaplayıcıya yükle" düğmesine tıkla ya da altı yuvayı kendin doldur.
- Galio istatistiklerini 1 ile 18 arasındaki herhangi bir seviyede görmek için seviye kaydırıcısını hareket ettir.
- Her satırdan bir nitelik kristali seç; değişken kuvvet, eşyalarına göre saldırı gücüne ya da yetenek gücüne dönüşür.
- İki build'i karşılaştırmak için Build B'ye geç; istatistik tablosu ikisini de ve aradaki farkı gösterir.
- Build'i paylaşmak için bağlantıyı kopyala: bağlantı bu sayfayı aynı eşyalar, seviye ve kristallerle açar.
Hesaplayıcı, eşyaların ve kristallerin verdiği istatistikleri toplar. Eşya pasifleri, yükler ve Galio yetenekleri sayılmaz, bu yüzden oyundaki sayılar daha yüksek olabilir. LoL item builder rehberi zırhı, delmeyi, yetenek hızını ve altın verimliliğini anlatır.
Galio Build Verileri Nereden Geliyor?
Her dakika, 15 sunucu arasında sırayla dönerek rastgele bir Ustalık, Üstatlık ya da Şampiyonluk oyuncusunun Dereceli Tek/Çift maç geçmişini Riot Games API üzerinden okuyor ve on oyuncunun her birinin oyunu neyle bitirdiğini kaydediyoruz: son eşyalar, çizme, rünler, sihirdar büyüleri, rol ve sonuç. Remake'ler ve erken teslim olunan oyunlar dışarıda bırakılır.
- Tamamlanmış eşyalar oyun başına bir kez sayılır; üç eşyalık çekirdek, oyuncunun envanterindeki ilk üç tamamlanmış eşyadır.
- Seçilme oranı, o roldeki Galio oyunları içinde o seçimin yapıldığı oyunların payıdır; kazanma oranı, bu oyunlardan kazanılanların payıdır.
- Oyunlar yamaya göre gruplanır: yeni bir yama yeni bir sayım başlatır, eski yamalar dört hafta sonra silinir.
- Lobiler Ustalık ve üstü oyuncuların lobileridir; bu yüzden diğer dokuz oyuncunun çoğu yüksek Elmas ya da üstüdür.
Sıkça Sorulan Sorular
En çok seçilen Galio build'i hangisi?
26.20 yamasında Ustalık ve üstü oyunlarda (rol: Orta) Galio için en çok seçilen çekirdek: Hextech Füzekemer, Zhonya'nın Kumsaati ve İmparatorun Fermanı (oyunların %8 oranında). Çizme: Zincirli Eziciler, anahtar rün: Yıldırım Yağmacısı'nın Cinneti, sihirdar büyüleri: Sıçra ve Işınlan.
Galio taban istatistikleri nelerdir?
1. seviyede Galio: 600 can, 59 saldırı gücü, 24 zırh, 32 büyü direnci, 0,625 saldırı hızı, 150 saldırı menzili ve 340 hareket hızı.
Galio 18. seviyede ne kadar cana sahip?
Eşyasız 18. seviyede 2.742 can. Seviye başına ortalama 126 artar; 173 şampiyon arasındaki sırası: 1.
Galio saldırı hızı sınırına ulaşmak için ne kadar saldırı hızına ihtiyaç duyar?
18. seviyede yaklaşık %355 ilave saldırı hızı. Galio için saldırı hızı oranı 0,625, sınır ise saniyede 3,003 saldırı.
Bu Galio build'i güncel yamaya göre mi?
Evet. Build tabloları yalnızca güncel yamanın oyunlarını sayar, istatistikler de 26.20 yamasının oyun verilerinden gelir.
Her şampiyon için build hesaplayıcı · Tüm LoL itemleri, istatistikleri ve altın değerleri · Galio kostümleri ve fiyatları · LoL rastgele şampiyon çarkı
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan Dereceli Tek/Çift oyunlarından oluşan bir örneklemden gelir; şampiyon istatistikleri oyunun veri dosyalarından, eşya verileri ise Riot'un Data Dragon'ından alınır.