Graves Build ve İstatistikler
Ustalık ve üstü build'ler, seviye başına istatistikler, 26.20 yaması. Ustalık, Üstatlık ve Şampiyonluk oyuncularının bu yamada Graves ile kurduğu build'ler, her seviyedeki Graves istatistikleri ve herhangi bir build'i oynamadan önce deneyebileceğin bir hesaplayıcı.
Build tabloları, güncel yamada Ustalık ve üstü oyuncuların Dereceli Tek/Çift oyunlarından gelir. Hesaplayıcı Graves seçili olarak açılır: en çok seçilen eşyaları tek tıkla yükle, sonra istediğin eşyayı, seviyeyi ya da nitelik kristallerini değiştir.
Ekim 2026'da güncellendi · Yazar: LOLValue Team
Graves Build: En Çok Seçilen Eşyalar, Rünler ve Büyüler
Graves build (Orman)
26.20 yamasında Ustalık ve üstü lobilerde Graves ile 34 Dereceli Tek/Çift oyun oynandı (rol: Orman); kazanma oranı: %55,9.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Dominik Efendi'nin Hürmetleri + Tahsildar + Kibir | %21 | %28,6 | 7 |
| Fani Hatıratı + Tahsildar + Kibir | %12 | %50,0 | 4 |
| Ölümsüz Kalkanyay + Tahsildar + Kibir | %12 | %50,0 | 4 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Kibir | %85 | %55,2 | 29 |
| Tahsildar | %74 | %52,0 | 25 |
| Dominik Efendi'nin Hürmetleri | %35 | %33,3 | 12 |
| Ölümsüz Kalkanyay | %29 | %50,0 | 10 |
| Fani Hatıratı | %24 | %62,5 | 8 |
| Ebedi Kılıç | %15 | %40,0 | 5 |
| Yarık Gökyüzü | %9 | %100,0 | 3 |
| Kara Balta | %9 | %100,0 | 3 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Çelik Kaplamalı Çizme | %44 | %60,0 | 15 |
| Merkür'ün Adımları | %32 | %45,5 | 11 |
| Atiklik Çizmeleri | %6 | %100,0 | 2 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Kara Hasat | %68 | %43,5 | 23 |
| Ayağı Çabuk | %26 | %88,9 | 9 |
| Hortlağın Pençesi | %3 | %100,0 | 1 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Kara Hasat · Ani Darbe · Acı Hatıra · Hazine Avcısı · Efsane: Çeviklik · Zafer · Kristaller: Saldırı Hızı, Değişken Kuvvet, Zamanla Can Artışı | %26 | %55,6 | 9 |
| Büyüler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Çarp | %100 | %55,9 | 34 |
Bunlar tavsiye değil, sayımdır: çok oyuncunun yaptığı bir seçim güvenli bir başlangıç noktasıdır, kazanma oranı da o oyunların nasıl bittiğini gösterir. Yalnızca bazı eşleşmelere uyan eşya ve rünlerin seçilme oranı daha düşüktür; onları önündeki oyuna göre değerlendir.
Graves Taban İstatistikleri ve Artışlar
Graves, 625 can, 66 saldırı gücü, 33 zırh ve 33 büyü direnciyle başlar; eşyasız 18. seviyede 2.427 can ve 134 saldırı gücüne ulaşır. 173 şampiyon arasında Graves için 18. seviye canı sıralaması 68, saldırı gücü sıralaması 18, zırh sıralaması 60. Saldırı menzili 425 (sıra: 79), hareket hızı 340 (sıra: 37).
| İstatistik | 1. seviye | 18. seviye | Seviye başına | 18. seviyede sıra |
|---|---|---|---|---|
| Can | 625 | 2.427 | 106 | 68/173 |
| Mana | 325 | 1.005 | 40 | |
| Saldırı gücü | 66 | 134 | 4 | 18/173 |
| Zırh | 33 | 111 | 4,6 | 60/173 |
| Büyü direnci | 33 | 52 | 1,1 | 141/173 |
| Saldırı hızı | 0,475 | 0,725 | %3 | |
| Can yenilenmesi / 5 sn | 8,0 | 19,9 | 0,7 | |
| Saldırı menzili | 425 | 425 | 0 | 79/173 |
| Hareket hızı | 340 | 340 | 0 | 37/173 |
Her Seviyede Graves İstatistikleri (1-18)
İstatistikler doğrusal artmaz: her seviye bir öncekinden biraz daha fazlasını ekler ve Riot'un formülünü izler: taban + artış × (seviye - 1) × (0,7025 + 0,0175 × (seviye - 1)). Tablo, her seviyedeki Graves istatistiklerini eşyalar, rünler ve şampiyon yetenekleri hesaba katılmadan verir.
| Seviye | Can | Mana | Saldırı gücü | Zırh | Büyü direnci | Saldırı hızı | Can yenilenmesi / 5 sn |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 625 | 325 | 66 | 33 | 33 | 0,475 | 8,0 |
| 2 | 701 | 354 | 69 | 36 | 34 | 0,486 | 8,5 |
| 3 | 781 | 384 | 72 | 40 | 35 | 0,497 | 9,0 |
| 4 | 865 | 416 | 75 | 43 | 35 | 0,508 | 9,6 |
| 5 | 953 | 449 | 78 | 47 | 36 | 0,520 | 10,2 |
| 6 | 1.044 | 483 | 82 | 51 | 37 | 0,533 | 10,8 |
| 7 | 1.139 | 519 | 85 | 55 | 38 | 0,546 | 11,4 |
| 8 | 1.237 | 556 | 89 | 60 | 39 | 0,560 | 12,0 |
| 9 | 1.339 | 595 | 93 | 64 | 40 | 0,574 | 12,7 |
| 10 | 1.445 | 635 | 97 | 69 | 42 | 0,589 | 13,4 |
| 11 | 1.555 | 676 | 101 | 73 | 43 | 0,604 | 14,1 |
| 12 | 1.669 | 719 | 105 | 78 | 44 | 0,620 | 14,9 |
| 13 | 1.786 | 763 | 110 | 83 | 45 | 0,636 | 15,7 |
| 14 | 1.907 | 809 | 114 | 89 | 46 | 0,653 | 16,5 |
| 15 | 2.031 | 856 | 119 | 94 | 48 | 0,670 | 17,3 |
| 16 | 2.159 | 904 | 124 | 100 | 49 | 0,688 | 18,1 |
| 17 | 2.291 | 954 | 129 | 105 | 50 | 0,706 | 19,0 |
| 18 | 2.427 | 1.005 | 134 | 111 | 52 | 0,725 | 19,9 |
Graves Saldırı Hızı ve Efektif Can
Graves, eşyasız 1. seviyede saniyede 0,475, 18. seviyede 0,725 saldırı yapar ve seviye başına %3 ilave saldırı hızı kazanır. İlave saldırı hızı, Graves için 0,490 olan saldırı hızı oranıyla çarpılır; bu yüzden Graves, saniyede 3,003 saldırılık sınıra ulaşmak için 18. seviyede eşya ve rünlerden yaklaşık %465 ilave saldırı hızına ihtiyaç duyar.
18. seviyede 2.427 can ve 111 zırhla Graves, ölmeden önce 5.126 fiziksel hasar alır (efektif can); 52 büyü direnciyle bu değer büyü hasarı için 3.682 olur. Can, zırh ya da büyü direnci veren her eşya, yukarıdaki hesaplayıcıda bu sayıları yükseltir.
Graves Build Hesaplayıcı Nasıl Kullanılır?
- En çok seçilen eşyalarla başlamak için bir rolün tablolarının altındaki "Bu build'i hesaplayıcıya yükle" düğmesine tıkla ya da altı yuvayı kendin doldur.
- Graves istatistiklerini 1 ile 18 arasındaki herhangi bir seviyede görmek için seviye kaydırıcısını hareket ettir.
- Her satırdan bir nitelik kristali seç; değişken kuvvet, eşyalarına göre saldırı gücüne ya da yetenek gücüne dönüşür.
- İki build'i karşılaştırmak için Build B'ye geç; istatistik tablosu ikisini de ve aradaki farkı gösterir.
- Build'i paylaşmak için bağlantıyı kopyala: bağlantı bu sayfayı aynı eşyalar, seviye ve kristallerle açar.
Hesaplayıcı, eşyaların ve kristallerin verdiği istatistikleri toplar. Eşya pasifleri, yükler ve Graves yetenekleri sayılmaz, bu yüzden oyundaki sayılar daha yüksek olabilir. LoL item builder rehberi zırhı, delmeyi, yetenek hızını ve altın verimliliğini anlatır.
Graves Build Verileri Nereden Geliyor?
Her dakika, 15 sunucu arasında sırayla dönerek rastgele bir Ustalık, Üstatlık ya da Şampiyonluk oyuncusunun Dereceli Tek/Çift maç geçmişini Riot Games API üzerinden okuyor ve on oyuncunun her birinin oyunu neyle bitirdiğini kaydediyoruz: son eşyalar, çizme, rünler, sihirdar büyüleri, rol ve sonuç. Remake'ler ve erken teslim olunan oyunlar dışarıda bırakılır.
- Tamamlanmış eşyalar oyun başına bir kez sayılır; üç eşyalık çekirdek, oyuncunun envanterindeki ilk üç tamamlanmış eşyadır.
- Seçilme oranı, o roldeki Graves oyunları içinde o seçimin yapıldığı oyunların payıdır; kazanma oranı, bu oyunlardan kazanılanların payıdır.
- Oyunlar yamaya göre gruplanır: yeni bir yama yeni bir sayım başlatır, eski yamalar dört hafta sonra silinir.
- Lobiler Ustalık ve üstü oyuncuların lobileridir; bu yüzden diğer dokuz oyuncunun çoğu yüksek Elmas ya da üstüdür.
Sıkça Sorulan Sorular
En çok seçilen Graves build'i hangisi?
26.20 yamasında Ustalık ve üstü oyunlarda (rol: Orman) Graves için en çok seçilen çekirdek: Dominik Efendi'nin Hürmetleri, Tahsildar ve Kibir (oyunların %21 oranında). Çizme: Çelik Kaplamalı Çizme, anahtar rün: Kara Hasat, sihirdar büyüleri: Sıçra ve Çarp.
Graves taban istatistikleri nelerdir?
1. seviyede Graves: 625 can, 66 saldırı gücü, 33 zırh, 33 büyü direnci, 0,475 saldırı hızı, 425 saldırı menzili ve 340 hareket hızı.
Graves 18. seviyede ne kadar cana sahip?
Eşyasız 18. seviyede 2.427 can. Seviye başına ortalama 106 artar; 173 şampiyon arasındaki sırası: 68.
Graves saldırı hızı sınırına ulaşmak için ne kadar saldırı hızına ihtiyaç duyar?
18. seviyede yaklaşık %465 ilave saldırı hızı. Graves için saldırı hızı oranı 0,490, sınır ise saniyede 3,003 saldırı.
Bu Graves build'i güncel yamaya göre mi?
Evet. Build tabloları yalnızca güncel yamanın oyunlarını sayar, istatistikler de 26.20 yamasının oyun verilerinden gelir.
Her şampiyon için build hesaplayıcı · Tüm LoL itemleri, istatistikleri ve altın değerleri · Graves kostümleri ve fiyatları · LoL rastgele şampiyon çarkı
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan Dereceli Tek/Çift oyunlarından oluşan bir örneklemden gelir; şampiyon istatistikleri oyunun veri dosyalarından, eşya verileri ise Riot'un Data Dragon'ından alınır.