Gwen Build ve İstatistikler
Ustalık ve üstü build'ler, seviye başına istatistikler, 26.20 yaması. Ustalık, Üstatlık ve Şampiyonluk oyuncularının bu yamada Gwen ile kurduğu build'ler, her seviyedeki Gwen istatistikleri ve herhangi bir build'i oynamadan önce deneyebileceğin bir hesaplayıcı.
Build tabloları, güncel yamada Ustalık ve üstü oyuncuların Dereceli Tek/Çift oyunlarından gelir. Hesaplayıcı Gwen seçili olarak açılır: en çok seçilen eşyaları tek tıkla yükle, sonra istediğin eşyayı, seviyeyi ya da nitelik kristallerini değiştir.
Ekim 2026'da güncellendi · Yazar: LOLValue Team
Gwen Build: En Çok Seçilen Eşyalar, Rünler ve Büyüler
26.20 yaması için Gwen oyunlarını hâlâ topluyoruz. Tek bir rolde 20 adet Gwen oyunu okunduğunda build tabloları görünür; o zamana kadar aşağıdaki istatistikler ve hesaplayıcı her zamanki gibi çalışır.
Bunlar tavsiye değil, sayımdır: çok oyuncunun yaptığı bir seçim güvenli bir başlangıç noktasıdır, kazanma oranı da o oyunların nasıl bittiğini gösterir. Yalnızca bazı eşleşmelere uyan eşya ve rünlerin seçilme oranı daha düşüktür; onları önündeki oyuna göre değerlendir.
Gwen Taban İstatistikleri ve Artışlar
Gwen, 620 can, 63 saldırı gücü, 39 zırh ve 32 büyü direnciyle başlar; eşyasız 18. seviyede 2.575 can ve 114 saldırı gücüne ulaşır. 173 şampiyon arasında Gwen için 18. seviye canı sıralaması 17, saldırı gücü sıralaması 78, zırh sıralaması 14. Saldırı menzili 150 (sıra: 115), hareket hızı 340 (sıra: 37).
| İstatistik | 1. seviye | 18. seviye | Seviye başına | 18. seviyede sıra |
|---|---|---|---|---|
| Can | 620 | 2.575 | 115 | 17/173 |
| Mana | 330 | 1.010 | 40 | |
| Saldırı gücü | 63 | 114 | 3 | 78/173 |
| Zırh | 39 | 122 | 4,9 | 14/173 |
| Büyü direnci | 32 | 67 | 2,05 | 5/173 |
| Saldırı hızı | 0,690 | 0,954 | %2,25 | |
| Can yenilenmesi / 5 sn | 9,0 | 24,3 | 0,9 | |
| Saldırı menzili | 150 | 150 | 0 | 115/173 |
| Hareket hızı | 340 | 340 | 0 | 37/173 |
Her Seviyede Gwen İstatistikleri (1-18)
İstatistikler doğrusal artmaz: her seviye bir öncekinden biraz daha fazlasını ekler ve Riot'un formülünü izler: taban + artış × (seviye - 1) × (0,7025 + 0,0175 × (seviye - 1)). Tablo, her seviyedeki Gwen istatistiklerini eşyalar, rünler ve şampiyon yetenekleri hesaba katılmadan verir.
| Seviye | Can | Mana | Saldırı gücü | Zırh | Büyü direnci | Saldırı hızı | Can yenilenmesi / 5 sn |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 620 | 330 | 63 | 39 | 32 | 0,690 | 9,0 |
| 2 | 703 | 359 | 65 | 43 | 33 | 0,701 | 9,6 |
| 3 | 790 | 389 | 67 | 46 | 35 | 0,713 | 10,3 |
| 4 | 880 | 421 | 70 | 50 | 37 | 0,725 | 11,0 |
| 5 | 975 | 454 | 72 | 54 | 38 | 0,738 | 11,8 |
| 6 | 1.074 | 488 | 75 | 58 | 40 | 0,751 | 12,6 |
| 7 | 1.177 | 524 | 78 | 63 | 42 | 0,765 | 13,4 |
| 8 | 1.284 | 561 | 80 | 67 | 44 | 0,780 | 14,2 |
| 9 | 1.395 | 600 | 83 | 72 | 46 | 0,795 | 15,1 |
| 10 | 1.510 | 640 | 86 | 77 | 48 | 0,810 | 16,0 |
| 11 | 1.629 | 681 | 89 | 82 | 50 | 0,826 | 16,9 |
| 12 | 1.752 | 724 | 93 | 87 | 52 | 0,843 | 17,9 |
| 13 | 1.879 | 768 | 96 | 93 | 54 | 0,860 | 18,9 |
| 14 | 2.010 | 814 | 99 | 98 | 57 | 0,878 | 19,9 |
| 15 | 2.145 | 861 | 103 | 104 | 59 | 0,896 | 20,9 |
| 16 | 2.285 | 909 | 106 | 110 | 62 | 0,915 | 22,0 |
| 17 | 2.428 | 959 | 110 | 116 | 64 | 0,934 | 23,1 |
| 18 | 2.575 | 1.010 | 114 | 122 | 67 | 0,954 | 24,3 |
Gwen Saldırı Hızı ve Efektif Can
Gwen, eşyasız 1. seviyede saniyede 0,690, 18. seviyede 0,954 saldırı yapar ve seviye başına %2,25 ilave saldırı hızı kazanır. İlave saldırı hızı, Gwen için 0,690 olan saldırı hızı oranıyla çarpılır; bu yüzden Gwen, saniyede 3,003 saldırılık sınıra ulaşmak için 18. seviyede eşya ve rünlerden yaklaşık %297 ilave saldırı hızına ihtiyaç duyar.
18. seviyede 2.575 can ve 122 zırhla Gwen, ölmeden önce 5.724 fiziksel hasar alır (efektif can); 67 büyü direnciyle bu değer büyü hasarı için 4.296 olur. Can, zırh ya da büyü direnci veren her eşya, yukarıdaki hesaplayıcıda bu sayıları yükseltir.
Gwen Build Hesaplayıcı Nasıl Kullanılır?
- En çok seçilen eşyalarla başlamak için bir rolün tablolarının altındaki "Bu build'i hesaplayıcıya yükle" düğmesine tıkla ya da altı yuvayı kendin doldur.
- Gwen istatistiklerini 1 ile 18 arasındaki herhangi bir seviyede görmek için seviye kaydırıcısını hareket ettir.
- Her satırdan bir nitelik kristali seç; değişken kuvvet, eşyalarına göre saldırı gücüne ya da yetenek gücüne dönüşür.
- İki build'i karşılaştırmak için Build B'ye geç; istatistik tablosu ikisini de ve aradaki farkı gösterir.
- Build'i paylaşmak için bağlantıyı kopyala: bağlantı bu sayfayı aynı eşyalar, seviye ve kristallerle açar.
Hesaplayıcı, eşyaların ve kristallerin verdiği istatistikleri toplar. Eşya pasifleri, yükler ve Gwen yetenekleri sayılmaz, bu yüzden oyundaki sayılar daha yüksek olabilir. LoL item builder rehberi zırhı, delmeyi, yetenek hızını ve altın verimliliğini anlatır.
Gwen Build Verileri Nereden Geliyor?
Her dakika, 15 sunucu arasında sırayla dönerek rastgele bir Ustalık, Üstatlık ya da Şampiyonluk oyuncusunun Dereceli Tek/Çift maç geçmişini Riot Games API üzerinden okuyor ve on oyuncunun her birinin oyunu neyle bitirdiğini kaydediyoruz: son eşyalar, çizme, rünler, sihirdar büyüleri, rol ve sonuç. Remake'ler ve erken teslim olunan oyunlar dışarıda bırakılır.
- Tamamlanmış eşyalar oyun başına bir kez sayılır; üç eşyalık çekirdek, oyuncunun envanterindeki ilk üç tamamlanmış eşyadır.
- Seçilme oranı, o roldeki Gwen oyunları içinde o seçimin yapıldığı oyunların payıdır; kazanma oranı, bu oyunlardan kazanılanların payıdır.
- Oyunlar yamaya göre gruplanır: yeni bir yama yeni bir sayım başlatır, eski yamalar dört hafta sonra silinir.
- Lobiler Ustalık ve üstü oyuncuların lobileridir; bu yüzden diğer dokuz oyuncunun çoğu yüksek Elmas ya da üstüdür.
Sıkça Sorulan Sorular
En çok seçilen Gwen build'i hangisi?
26.20 yaması için Gwen build verileri hâlâ toplanıyor. Build tabloları görünene kadar bu sayfadaki hesaplayıcı, seçtiğin eşyalarla Gwen istatistiklerini gösterir.
Gwen taban istatistikleri nelerdir?
1. seviyede Gwen: 620 can, 63 saldırı gücü, 39 zırh, 32 büyü direnci, 0,690 saldırı hızı, 150 saldırı menzili ve 340 hareket hızı.
Gwen 18. seviyede ne kadar cana sahip?
Eşyasız 18. seviyede 2.575 can. Seviye başına ortalama 115 artar; 173 şampiyon arasındaki sırası: 17.
Gwen saldırı hızı sınırına ulaşmak için ne kadar saldırı hızına ihtiyaç duyar?
18. seviyede yaklaşık %297 ilave saldırı hızı. Gwen için saldırı hızı oranı 0,690, sınır ise saniyede 3,003 saldırı.
Bu Gwen build'i güncel yamaya göre mi?
Evet. Build tabloları yalnızca güncel yamanın oyunlarını sayar, istatistikler de 26.20 yamasının oyun verilerinden gelir.
Her şampiyon için build hesaplayıcı · Tüm LoL itemleri, istatistikleri ve altın değerleri · Gwen kostümleri ve fiyatları · LoL rastgele şampiyon çarkı
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan Dereceli Tek/Çift oyunlarından oluşan bir örneklemden gelir; şampiyon istatistikleri oyunun veri dosyalarından, eşya verileri ise Riot'un Data Dragon'ından alınır.