Jhin Build ve İstatistikler

Ustalık ve üstü build'ler, seviye başına istatistikler, 26.20 yaması. Ustalık, Üstatlık ve Şampiyonluk oyuncularının bu yamada Jhin ile kurduğu build'ler, her seviyedeki Jhin istatistikleri ve herhangi bir build'i oynamadan önce deneyebileceğin bir hesaplayıcı.

Build tabloları, güncel yamada Ustalık ve üstü oyuncuların Dereceli Tek/Çift oyunlarından gelir. Hesaplayıcı Jhin seçili olarak açılır: en çok seçilen eşyaları tek tıkla yükle, sonra istediğin eşyayı, seviyeyi ya da nitelik kristallerini değiştir.

Ekim 2026'da güncellendi · Yazar: LOLValue Team

Jhin Build: En Çok Seçilen Eşyalar, Rünler ve Büyüler

Jhin build (Alt)

26.20 yamasında Ustalık ve üstü lobilerde Jhin ile 73 Dereceli Tek/Çift oyun oynandı (rol: Alt); kazanma oranı: %47,9.

En çok seçilen üç eşyalık çekirdek
EşyalarSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Ebedi Kılıç + Hayalet Dansçı + Kibir%14%60,010
Ebedi Kılıç + Tahsildar + Kibir%12%22,29
Ebedi Kılıç + Bombardıman Topu + Kibir%5%50,04
En çok seçilen tamamlanmış eşyalar
EşyaSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Kibir%78%49,157
Ebedi Kılıç%53%48,739
Tahsildar%42%38,731
Hayalet Dansçı%32%60,923
Bombardıman Topu%27%45,020
Dominik Efendi'nin Hürmetleri%26%57,919
Fırtınabiçen%12%44,49
Fani Hatıratı%11%25,08
Çizmeler
EşyaSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Çelik Kaplamalı Çizme%1%0,01
Anahtar rünler
Anahtar rünSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Ayağı Çabuk%63%47,846
Ölümateşi Dokunuşu%27%45,020
Kara Hasat%8%50,06
En çok kullanılan rün sayfası
RünlerSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Ayağı Çabuk · Pratik Zekâ · Efsane: Kan · Son Darbe · Sürat · Yaklaşan Fırtına · Kristaller: Değişken Kuvvet, Değişken Kuvvet, Zamanla Can Artışı%22%50,016
Sihirdar büyüleri
BüyülerSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Sıçra + Bariyer%75%50,955
Bitkinlik + Sıçra%16%41,712

Bunlar tavsiye değil, sayımdır: çok oyuncunun yaptığı bir seçim güvenli bir başlangıç noktasıdır, kazanma oranı da o oyunların nasıl bittiğini gösterir. Yalnızca bazı eşleşmelere uyan eşya ve rünlerin seçilme oranı daha düşüktür; onları önündeki oyuna göre değerlendir.

Jhin Taban İstatistikleri ve Artışlar

Jhin, 655 can, 61 saldırı gücü, 24 zırh ve 33 büyü direnciyle başlar; eşyasız 18. seviyede 2.474 can ve 136 saldırı gücüne ulaşır. 173 şampiyon arasında Jhin için 18. seviye canı sıralaması 45, saldırı gücü sıralaması 15, zırh sıralaması 106. Saldırı menzili 550 (sıra: 9), hareket hızı 330 (sıra: 117).

Jhin taban istatistikleri ve seviye artışları, 26.20 yaması
İstatistik1. seviye18. seviyeSeviye başına18. seviyede sıra
Can6552.47410745/173
Mana3001.15050
Saldırı gücü611364,415/173
Zırh241044,7106/173
Büyü direnci33521,1141/173
Saldırı hızı0,6250,625%0
Can yenilenmesi / 5 sn3,813,10,55
Saldırı menzili55055009/173
Hareket hızı3303300117/173

Her Seviyede Jhin İstatistikleri (1-18)

İstatistikler doğrusal artmaz: her seviye bir öncekinden biraz daha fazlasını ekler ve Riot'un formülünü izler: taban + artış × (seviye - 1) × (0,7025 + 0,0175 × (seviye - 1)). Tablo, her seviyedeki Jhin istatistiklerini eşyalar, rünler ve şampiyon yetenekleri hesaba katılmadan verir.

Her seviyede Jhin istatistikleri, eşyasız
SeviyeCanManaSaldırı gücüZırhBüyü direnciSaldırı hızıCan yenilenmesi / 5 sn
16553006124330,6253,8
27323366427340,6254,1
38133746731350,6254,6
48974137135350,6255,0
59864557539360,6255,4
61.0784987843370,6255,9
71.1735428247380,6256,4
81.2735898651390,6256,9
91.3766379156400,6257,5
101.4836879560420,6258,0
111.59473910065430,6258,6
121.70879210470440,6259,2
131.82784810975450,6259,8
141.94990511481460,62510,4
152.07496311986480,62511,0
162.2041.02412592490,62511,7
172.3371.08613098500,62512,4
182.4741.150136104520,62513,1

Jhin Saldırı Hızı ve Efektif Can

Jhin, eşyasız 1. seviyede saniyede 0,625, 18. seviyede 0,625 saldırı yapar ve seviye başına %0 ilave saldırı hızı kazanır. İlave saldırı hızı, Jhin için 0,625 olan saldırı hızı oranıyla çarpılır; bu yüzden Jhin, saniyede 3,003 saldırılık sınıra ulaşmak için 18. seviyede eşya ve rünlerden yaklaşık %380 ilave saldırı hızına ihtiyaç duyar.

18. seviyede 2.474 can ve 104 zırhla Jhin, ölmeden önce 5.044 fiziksel hasar alır (efektif can); 52 büyü direnciyle bu değer büyü hasarı için 3.753 olur. Can, zırh ya da büyü direnci veren her eşya, yukarıdaki hesaplayıcıda bu sayıları yükseltir.

Jhin Build Hesaplayıcı Nasıl Kullanılır?

  1. En çok seçilen eşyalarla başlamak için bir rolün tablolarının altındaki "Bu build'i hesaplayıcıya yükle" düğmesine tıkla ya da altı yuvayı kendin doldur.
  2. Jhin istatistiklerini 1 ile 18 arasındaki herhangi bir seviyede görmek için seviye kaydırıcısını hareket ettir.
  3. Her satırdan bir nitelik kristali seç; değişken kuvvet, eşyalarına göre saldırı gücüne ya da yetenek gücüne dönüşür.
  4. İki build'i karşılaştırmak için Build B'ye geç; istatistik tablosu ikisini de ve aradaki farkı gösterir.
  5. Build'i paylaşmak için bağlantıyı kopyala: bağlantı bu sayfayı aynı eşyalar, seviye ve kristallerle açar.

Hesaplayıcı, eşyaların ve kristallerin verdiği istatistikleri toplar. Eşya pasifleri, yükler ve Jhin yetenekleri sayılmaz, bu yüzden oyundaki sayılar daha yüksek olabilir. LoL item builder rehberi zırhı, delmeyi, yetenek hızını ve altın verimliliğini anlatır.

Jhin Build Verileri Nereden Geliyor?

Her dakika, 15 sunucu arasında sırayla dönerek rastgele bir Ustalık, Üstatlık ya da Şampiyonluk oyuncusunun Dereceli Tek/Çift maç geçmişini Riot Games API üzerinden okuyor ve on oyuncunun her birinin oyunu neyle bitirdiğini kaydediyoruz: son eşyalar, çizme, rünler, sihirdar büyüleri, rol ve sonuç. Remake'ler ve erken teslim olunan oyunlar dışarıda bırakılır.

  • Tamamlanmış eşyalar oyun başına bir kez sayılır; üç eşyalık çekirdek, oyuncunun envanterindeki ilk üç tamamlanmış eşyadır.
  • Seçilme oranı, o roldeki Jhin oyunları içinde o seçimin yapıldığı oyunların payıdır; kazanma oranı, bu oyunlardan kazanılanların payıdır.
  • Oyunlar yamaya göre gruplanır: yeni bir yama yeni bir sayım başlatır, eski yamalar dört hafta sonra silinir.
  • Lobiler Ustalık ve üstü oyuncuların lobileridir; bu yüzden diğer dokuz oyuncunun çoğu yüksek Elmas ya da üstüdür.

Sıkça Sorulan Sorular

En çok seçilen Jhin build'i hangisi?

26.20 yamasında Ustalık ve üstü oyunlarda (rol: Alt) Jhin için en çok seçilen çekirdek: Ebedi Kılıç, Hayalet Dansçı ve Kibir (oyunların %14 oranında). Çizme: Çelik Kaplamalı Çizme, anahtar rün: Ayağı Çabuk, sihirdar büyüleri: Sıçra ve Bariyer.

Jhin taban istatistikleri nelerdir?

1. seviyede Jhin: 655 can, 61 saldırı gücü, 24 zırh, 33 büyü direnci, 0,625 saldırı hızı, 550 saldırı menzili ve 330 hareket hızı.

Jhin 18. seviyede ne kadar cana sahip?

Eşyasız 18. seviyede 2.474 can. Seviye başına ortalama 107 artar; 173 şampiyon arasındaki sırası: 45.

Jhin saldırı hızı sınırına ulaşmak için ne kadar saldırı hızına ihtiyaç duyar?

18. seviyede yaklaşık %380 ilave saldırı hızı. Jhin için saldırı hızı oranı 0,625, sınır ise saniyede 3,003 saldırı.

Bu Jhin build'i güncel yamaya göre mi?

Evet. Build tabloları yalnızca güncel yamanın oyunlarını sayar, istatistikler de 26.20 yamasının oyun verilerinden gelir.

Her şampiyon için build hesaplayıcı · Tüm LoL itemleri, istatistikleri ve altın değerleri · Jhin kostümleri ve fiyatları · LoL rastgele şampiyon çarkı

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan Dereceli Tek/Çift oyunlarından oluşan bir örneklemden gelir; şampiyon istatistikleri oyunun veri dosyalarından, eşya verileri ise Riot'un Data Dragon'ından alınır.