Kai'Sa Build ve İstatistikler
Ustalık ve üstü build'ler, seviye başına istatistikler, 26.20 yaması. Ustalık, Üstatlık ve Şampiyonluk oyuncularının bu yamada Kai'Sa ile kurduğu build'ler, her seviyedeki Kai'Sa istatistikleri ve herhangi bir build'i oynamadan önce deneyebileceğin bir hesaplayıcı.
Build tabloları, güncel yamada Ustalık ve üstü oyuncuların Dereceli Tek/Çift oyunlarından gelir. Hesaplayıcı Kai'Sa seçili olarak açılır: en çok seçilen eşyaları tek tıkla yükle, sonra istediğin eşyayı, seviyeyi ya da nitelik kristallerini değiştir.
Ekim 2026'da güncellendi · Yazar: LOLValue Team
Kai'Sa Build: En Çok Seçilen Eşyalar, Rünler ve Büyüler
Kai'Sa build (Alt)
26.20 yamasında Ustalık ve üstü lobilerde Kai'Sa ile 80 Dereceli Tek/Çift oyun oynandı (rol: Alt); kazanma oranı: %47,5.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Guinsoo'nun Hiddeti + Son Durak + Kraken Katili | %19 | %60,0 | 15 |
| Nashor'un Dişi + Guinsoo'nun Hiddeti + Kraken Katili | %10 | %50,0 | 8 |
| Nashor'un Dişi + Son Durak + Kraken Katili | %3 | %100,0 | 2 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Kraken Katili | %81 | %50,8 | 65 |
| Guinsoo'nun Hiddeti | %79 | %49,2 | 63 |
| Son Durak | %40 | %62,5 | 32 |
| Nashor'un Dişi | %21 | %52,9 | 17 |
| Zhonya'nın Kumsaati | %15 | %41,7 | 12 |
| Ebedi Kılıç | %10 | %50,0 | 8 |
| Statikk Hançer | %10 | %37,5 | 8 |
| Hayalet Dansçı | %6 | %60,0 | 5 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ölümcül Tempo | %96 | %48,1 | 77 |
| Saldırıya Devam | %1 | %100,0 | 1 |
| Kara Hasat | %1 | %0,0 | 1 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ölümcül Tempo · Pratik Zekâ · Efsane: Kan · Son Darbe · Peksimet Teslimatı · Sihirli Pabuçlar · Kristaller: Saldırı Hızı, Değişken Kuvvet, Zamanla Can Artışı | %20 | %50,0 | 16 |
| Büyüler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Bariyer | %69 | %50,9 | 55 |
| Bitkinlik + Sıçra | %24 | %52,6 | 19 |
Bunlar tavsiye değil, sayımdır: çok oyuncunun yaptığı bir seçim güvenli bir başlangıç noktasıdır, kazanma oranı da o oyunların nasıl bittiğini gösterir. Yalnızca bazı eşleşmelere uyan eşya ve rünlerin seçilme oranı daha düşüktür; onları önündeki oyuna göre değerlendir.
Kai'Sa Taban İstatistikleri ve Artışlar
Kai'Sa, 640 can, 59 saldırı gücü, 25 zırh ve 33 büyü direnciyle başlar; eşyasız 18. seviyede 2.374 can ve 103 saldırı gücüne ulaşır. 173 şampiyon arasında Kai'Sa için 18. seviye canı sıralaması 99, saldırı gücü sıralaması 132, zırh sıralaması 150. Saldırı menzili 525 (sıra: 46), hareket hızı 335 (sıra: 74).
| İstatistik | 1. seviye | 18. seviye | Seviye başına | 18. seviyede sıra |
|---|---|---|---|---|
| Can | 640 | 2.374 | 102 | 99/173 |
| Mana | 345 | 1.025 | 40 | |
| Saldırı gücü | 59 | 103 | 2,6 | 132/173 |
| Zırh | 25 | 96 | 4,2 | 150/173 |
| Büyü direnci | 33 | 52 | 1,1 | 141/173 |
| Saldırı hızı | 0,644 | 0,841 | %1,8 | |
| Can yenilenmesi / 5 sn | 4,0 | 13,4 | 0,55 | |
| Saldırı menzili | 525 | 525 | 0 | 46/173 |
| Hareket hızı | 335 | 335 | 0 | 74/173 |
Her Seviyede Kai'Sa İstatistikleri (1-18)
İstatistikler doğrusal artmaz: her seviye bir öncekinden biraz daha fazlasını ekler ve Riot'un formülünü izler: taban + artış × (seviye - 1) × (0,7025 + 0,0175 × (seviye - 1)). Tablo, her seviyedeki Kai'Sa istatistiklerini eşyalar, rünler ve şampiyon yetenekleri hesaba katılmadan verir.
| Seviye | Can | Mana | Saldırı gücü | Zırh | Büyü direnci | Saldırı hızı | Can yenilenmesi / 5 sn |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 640 | 345 | 59 | 25 | 33 | 0,644 | 4,0 |
| 2 | 713 | 374 | 61 | 28 | 34 | 0,652 | 4,4 |
| 3 | 790 | 404 | 63 | 31 | 35 | 0,661 | 4,8 |
| 4 | 871 | 436 | 65 | 35 | 35 | 0,670 | 5,2 |
| 5 | 955 | 469 | 67 | 38 | 36 | 0,680 | 5,7 |
| 6 | 1.043 | 503 | 69 | 42 | 37 | 0,690 | 6,2 |
| 7 | 1.134 | 539 | 72 | 45 | 38 | 0,700 | 6,7 |
| 8 | 1.229 | 576 | 74 | 49 | 39 | 0,711 | 7,2 |
| 9 | 1.327 | 615 | 77 | 53 | 40 | 0,722 | 7,7 |
| 10 | 1.429 | 655 | 79 | 58 | 42 | 0,734 | 8,3 |
| 11 | 1.535 | 696 | 82 | 62 | 43 | 0,746 | 8,8 |
| 12 | 1.644 | 739 | 85 | 66 | 44 | 0,758 | 9,4 |
| 13 | 1.757 | 783 | 87 | 71 | 45 | 0,771 | 10,0 |
| 14 | 1.873 | 829 | 90 | 76 | 46 | 0,784 | 10,6 |
| 15 | 1.993 | 876 | 93 | 81 | 48 | 0,798 | 11,3 |
| 16 | 2.116 | 924 | 97 | 86 | 49 | 0,812 | 12,0 |
| 17 | 2.243 | 974 | 100 | 91 | 50 | 0,826 | 12,6 |
| 18 | 2.374 | 1.025 | 103 | 96 | 52 | 0,841 | 13,4 |
Kai'Sa Saldırı Hızı ve Efektif Can
Kai'Sa, eşyasız 1. seviyede saniyede 0,644, 18. seviyede 0,841 saldırı yapar ve seviye başına %1,8 ilave saldırı hızı kazanır. İlave saldırı hızı, Kai'Sa için 0,644 olan saldırı hızı oranıyla çarpılır; bu yüzden Kai'Sa, saniyede 3,003 saldırılık sınıra ulaşmak için 18. seviyede eşya ve rünlerden yaklaşık %336 ilave saldırı hızına ihtiyaç duyar.
18. seviyede 2.374 can ve 96 zırhla Kai'Sa, ölmeden önce 4.663 fiziksel hasar alır (efektif can); 52 büyü direnciyle bu değer büyü hasarı için 3.601 olur. Can, zırh ya da büyü direnci veren her eşya, yukarıdaki hesaplayıcıda bu sayıları yükseltir.
Kai'Sa Build Hesaplayıcı Nasıl Kullanılır?
- En çok seçilen eşyalarla başlamak için bir rolün tablolarının altındaki "Bu build'i hesaplayıcıya yükle" düğmesine tıkla ya da altı yuvayı kendin doldur.
- Kai'Sa istatistiklerini 1 ile 18 arasındaki herhangi bir seviyede görmek için seviye kaydırıcısını hareket ettir.
- Her satırdan bir nitelik kristali seç; değişken kuvvet, eşyalarına göre saldırı gücüne ya da yetenek gücüne dönüşür.
- İki build'i karşılaştırmak için Build B'ye geç; istatistik tablosu ikisini de ve aradaki farkı gösterir.
- Build'i paylaşmak için bağlantıyı kopyala: bağlantı bu sayfayı aynı eşyalar, seviye ve kristallerle açar.
Hesaplayıcı, eşyaların ve kristallerin verdiği istatistikleri toplar. Eşya pasifleri, yükler ve Kai'Sa yetenekleri sayılmaz, bu yüzden oyundaki sayılar daha yüksek olabilir. LoL item builder rehberi zırhı, delmeyi, yetenek hızını ve altın verimliliğini anlatır.
Kai'Sa Build Verileri Nereden Geliyor?
Her dakika, 15 sunucu arasında sırayla dönerek rastgele bir Ustalık, Üstatlık ya da Şampiyonluk oyuncusunun Dereceli Tek/Çift maç geçmişini Riot Games API üzerinden okuyor ve on oyuncunun her birinin oyunu neyle bitirdiğini kaydediyoruz: son eşyalar, çizme, rünler, sihirdar büyüleri, rol ve sonuç. Remake'ler ve erken teslim olunan oyunlar dışarıda bırakılır.
- Tamamlanmış eşyalar oyun başına bir kez sayılır; üç eşyalık çekirdek, oyuncunun envanterindeki ilk üç tamamlanmış eşyadır.
- Seçilme oranı, o roldeki Kai'Sa oyunları içinde o seçimin yapıldığı oyunların payıdır; kazanma oranı, bu oyunlardan kazanılanların payıdır.
- Oyunlar yamaya göre gruplanır: yeni bir yama yeni bir sayım başlatır, eski yamalar dört hafta sonra silinir.
- Lobiler Ustalık ve üstü oyuncuların lobileridir; bu yüzden diğer dokuz oyuncunun çoğu yüksek Elmas ya da üstüdür.
Sıkça Sorulan Sorular
En çok seçilen Kai'Sa build'i hangisi?
26.20 yamasında Ustalık ve üstü oyunlarda (rol: Alt) Kai'Sa için en çok seçilen çekirdek: Guinsoo'nun Hiddeti, Son Durak ve Kraken Katili (oyunların %19 oranında). Çizme: -, anahtar rün: Ölümcül Tempo, sihirdar büyüleri: Sıçra ve Bariyer.
Kai'Sa taban istatistikleri nelerdir?
1. seviyede Kai'Sa: 640 can, 59 saldırı gücü, 25 zırh, 33 büyü direnci, 0,644 saldırı hızı, 525 saldırı menzili ve 335 hareket hızı.
Kai'Sa 18. seviyede ne kadar cana sahip?
Eşyasız 18. seviyede 2.374 can. Seviye başına ortalama 102 artar; 173 şampiyon arasındaki sırası: 99.
Kai'Sa saldırı hızı sınırına ulaşmak için ne kadar saldırı hızına ihtiyaç duyar?
18. seviyede yaklaşık %336 ilave saldırı hızı. Kai'Sa için saldırı hızı oranı 0,644, sınır ise saniyede 3,003 saldırı.
Bu Kai'Sa build'i güncel yamaya göre mi?
Evet. Build tabloları yalnızca güncel yamanın oyunlarını sayar, istatistikler de 26.20 yamasının oyun verilerinden gelir.
Her şampiyon için build hesaplayıcı · Tüm LoL itemleri, istatistikleri ve altın değerleri · Kai'Sa kostümleri ve fiyatları · LoL rastgele şampiyon çarkı
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan Dereceli Tek/Çift oyunlarından oluşan bir örneklemden gelir; şampiyon istatistikleri oyunun veri dosyalarından, eşya verileri ise Riot'un Data Dragon'ından alınır.