Karma Build ve İstatistikler

Ustalık ve üstü build'ler, seviye başına istatistikler, 26.20 yaması. Ustalık, Üstatlık ve Şampiyonluk oyuncularının bu yamada Karma ile kurduğu build'ler, her seviyedeki Karma istatistikleri ve herhangi bir build'i oynamadan önce deneyebileceğin bir hesaplayıcı.

Build tabloları, güncel yamada Ustalık ve üstü oyuncuların Dereceli Tek/Çift oyunlarından gelir. Hesaplayıcı Karma seçili olarak açılır: en çok seçilen eşyaları tek tıkla yükle, sonra istediğin eşyayı, seviyeyi ya da nitelik kristallerini değiştir.

Ekim 2026'da güncellendi · Yazar: LOLValue Team

Karma Build: En Çok Seçilen Eşyalar, Rünler ve Büyüler

Karma build (Destek)

26.20 yamasında Ustalık ve üstü lobilerde Karma ile 30 Dereceli Tek/Çift oyun oynandı (rol: Destek); kazanma oranı: %40,0.

En çok seçilen üç eşyalık çekirdek
EşyalarSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Mikael'in Lütfu + Dinçleştirici Aytaşı + Helia'nın Yankıları%7%0,02
Shurelya'nın Savaş Şarkısı + Kızgın Buhurdanlık + Helia'nın Yankıları%3%100,01
Kefaret + Mikael'in Lütfu + Dinçleştirici Aytaşı%3%100,01
En çok seçilen tamamlanmış eşyalar
EşyaSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Helia'nın Yankıları%63%36,819
Dinçleştirici Aytaşı%53%43,816
Mikael'in Lütfu%27%37,58
Kefaret%20%66,76
Shurelya'nın Savaş Şarkısı%13%75,04
Akan Su Asası%13%50,04
Kızgın Buhurdanlık%3%100,01
Şafağın Özü%3%100,01
Çizmeler
EşyaSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Ionia Çizmeleri%90%37,027
Merkür'ün Adımları%3%100,01
Çelik Kaplamalı Çizme%3%0,01
Anahtar rünler
Anahtar rünSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Aery'yi Çağır%73%40,922
Sihirli Yıldız%23%28,67
Keskin Sağanak%3%100,01
En çok kullanılan rün sayfası
RünlerSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Aery'yi Çağır · Mana Akışı Yüzüğü · Yücelik · Yaklaşan Fırtına · Yaşam Kaynağı · Canlandır · Kristaller: Yetenek Hızı, Değişken Kuvvet, Can%43%23,113
Sihirdar büyüleri
BüyülerSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Sıçra + Şifa%97%37,929
Sıçra + Tutuştur%3%100,01

Bunlar tavsiye değil, sayımdır: çok oyuncunun yaptığı bir seçim güvenli bir başlangıç noktasıdır, kazanma oranı da o oyunların nasıl bittiğini gösterir. Yalnızca bazı eşleşmelere uyan eşya ve rünlerin seçilme oranı daha düşüktür; onları önündeki oyuna göre değerlendir.

Karma Taban İstatistikleri ve Artışlar

Karma, 630 can, 49 saldırı gücü, 28 zırh ve 30 büyü direnciyle başlar; eşyasız 18. seviyede 2.483 can ve 100 saldırı gücüne ulaşır. 173 şampiyon arasında Karma için 18. seviye canı sıralaması 40, saldırı gücü sıralaması 149, zırh sıralaması 46. Saldırı menzili 525 (sıra: 46), hareket hızı 335 (sıra: 74).

Karma taban istatistikleri ve seviye artışları, 26.20 yaması
İstatistik1. seviye18. seviyeSeviye başına18. seviyede sıra
Can6302.48310940/173
Mana3741.05440
Saldırı gücü491003149/173
Zırh28113546/173
Büyü direnci30521,397/173
Saldırı hızı0,6250,869%2,3
Can yenilenmesi / 5 sn5,514,90,55
Saldırı menzili525525046/173
Hareket hızı335335074/173

Her Seviyede Karma İstatistikleri (1-18)

İstatistikler doğrusal artmaz: her seviye bir öncekinden biraz daha fazlasını ekler ve Riot'un formülünü izler: taban + artış × (seviye - 1) × (0,7025 + 0,0175 × (seviye - 1)). Tablo, her seviyedeki Karma istatistiklerini eşyalar, rünler ve şampiyon yetenekleri hesaba katılmadan verir.

Her seviyede Karma istatistikleri, eşyasız
SeviyeCanManaSaldırı gücüZırhBüyü direnciSaldırı hızıCan yenilenmesi / 5 sn
16303744928300,6255,5
27084035132310,6355,9
37914335335320,6466,3
48774655639330,6586,7
59674985843340,6697,2
61.0615326148350,6827,7
71.1585686452360,6958,2
81.2596056657380,7088,7
91.3656446962390,7229,2
101.4746847267400,7369,8
111.5867257572410,75110,3
121.7037687977430,76710,9
131.8248128283440,78211,5
141.9488588588460,79912,1
152.0769058994470,81612,8
162.20895392100490,83313,5
172.3431.00396107500,85114,1
182.4831.054100113520,86914,9

Karma Saldırı Hızı ve Efektif Can

Karma, eşyasız 1. seviyede saniyede 0,625, 18. seviyede 0,869 saldırı yapar ve seviye başına %2,3 ilave saldırı hızı kazanır. İlave saldırı hızı, Karma için 0,625 olan saldırı hızı oranıyla çarpılır; bu yüzden Karma, saniyede 3,003 saldırılık sınıra ulaşmak için 18. seviyede eşya ve rünlerden yaklaşık %341 ilave saldırı hızına ihtiyaç duyar.

18. seviyede 2.483 can ve 113 zırhla Karma, ölmeden önce 5.289 fiziksel hasar alır (efektif can); 52 büyü direnciyle bu değer büyü hasarı için 3.777 olur. Can, zırh ya da büyü direnci veren her eşya, yukarıdaki hesaplayıcıda bu sayıları yükseltir.

Karma Build Hesaplayıcı Nasıl Kullanılır?

  1. En çok seçilen eşyalarla başlamak için bir rolün tablolarının altındaki "Bu build'i hesaplayıcıya yükle" düğmesine tıkla ya da altı yuvayı kendin doldur.
  2. Karma istatistiklerini 1 ile 18 arasındaki herhangi bir seviyede görmek için seviye kaydırıcısını hareket ettir.
  3. Her satırdan bir nitelik kristali seç; değişken kuvvet, eşyalarına göre saldırı gücüne ya da yetenek gücüne dönüşür.
  4. İki build'i karşılaştırmak için Build B'ye geç; istatistik tablosu ikisini de ve aradaki farkı gösterir.
  5. Build'i paylaşmak için bağlantıyı kopyala: bağlantı bu sayfayı aynı eşyalar, seviye ve kristallerle açar.

Hesaplayıcı, eşyaların ve kristallerin verdiği istatistikleri toplar. Eşya pasifleri, yükler ve Karma yetenekleri sayılmaz, bu yüzden oyundaki sayılar daha yüksek olabilir. LoL item builder rehberi zırhı, delmeyi, yetenek hızını ve altın verimliliğini anlatır.

Karma Build Verileri Nereden Geliyor?

Her dakika, 15 sunucu arasında sırayla dönerek rastgele bir Ustalık, Üstatlık ya da Şampiyonluk oyuncusunun Dereceli Tek/Çift maç geçmişini Riot Games API üzerinden okuyor ve on oyuncunun her birinin oyunu neyle bitirdiğini kaydediyoruz: son eşyalar, çizme, rünler, sihirdar büyüleri, rol ve sonuç. Remake'ler ve erken teslim olunan oyunlar dışarıda bırakılır.

  • Tamamlanmış eşyalar oyun başına bir kez sayılır; üç eşyalık çekirdek, oyuncunun envanterindeki ilk üç tamamlanmış eşyadır.
  • Seçilme oranı, o roldeki Karma oyunları içinde o seçimin yapıldığı oyunların payıdır; kazanma oranı, bu oyunlardan kazanılanların payıdır.
  • Oyunlar yamaya göre gruplanır: yeni bir yama yeni bir sayım başlatır, eski yamalar dört hafta sonra silinir.
  • Lobiler Ustalık ve üstü oyuncuların lobileridir; bu yüzden diğer dokuz oyuncunun çoğu yüksek Elmas ya da üstüdür.

Sıkça Sorulan Sorular

En çok seçilen Karma build'i hangisi?

26.20 yamasında Ustalık ve üstü oyunlarda (rol: Destek) Karma için en çok seçilen çekirdek: Mikael'in Lütfu, Dinçleştirici Aytaşı ve Helia'nın Yankıları (oyunların %7 oranında). Çizme: Ionia Çizmeleri, anahtar rün: Aery'yi Çağır, sihirdar büyüleri: Sıçra ve Şifa.

Karma taban istatistikleri nelerdir?

1. seviyede Karma: 630 can, 49 saldırı gücü, 28 zırh, 30 büyü direnci, 0,625 saldırı hızı, 525 saldırı menzili ve 335 hareket hızı.

Karma 18. seviyede ne kadar cana sahip?

Eşyasız 18. seviyede 2.483 can. Seviye başına ortalama 109 artar; 173 şampiyon arasındaki sırası: 40.

Karma saldırı hızı sınırına ulaşmak için ne kadar saldırı hızına ihtiyaç duyar?

18. seviyede yaklaşık %341 ilave saldırı hızı. Karma için saldırı hızı oranı 0,625, sınır ise saniyede 3,003 saldırı.

Bu Karma build'i güncel yamaya göre mi?

Evet. Build tabloları yalnızca güncel yamanın oyunlarını sayar, istatistikler de 26.20 yamasının oyun verilerinden gelir.

Her şampiyon için build hesaplayıcı · Tüm LoL itemleri, istatistikleri ve altın değerleri · Karma kostümleri ve fiyatları · LoL rastgele şampiyon çarkı

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan Dereceli Tek/Çift oyunlarından oluşan bir örneklemden gelir; şampiyon istatistikleri oyunun veri dosyalarından, eşya verileri ise Riot'un Data Dragon'ından alınır.