Kayn Build ve İstatistikler

Ustalık ve üstü build'ler, seviye başına istatistikler, 26.20 yaması. Ustalık, Üstatlık ve Şampiyonluk oyuncularının bu yamada Kayn ile kurduğu build'ler, her seviyedeki Kayn istatistikleri ve herhangi bir build'i oynamadan önce deneyebileceğin bir hesaplayıcı.

Build tabloları, güncel yamada Ustalık ve üstü oyuncuların Dereceli Tek/Çift oyunlarından gelir. Hesaplayıcı Kayn seçili olarak açılır: en çok seçilen eşyaları tek tıkla yükle, sonra istediğin eşyayı, seviyeyi ya da nitelik kristallerini değiştir.

Ekim 2026'da güncellendi · Yazar: LOLValue Team

Kayn Build: En Çok Seçilen Eşyalar, Rünler ve Büyüler

Kayn build (Orman)

26.20 yamasında Ustalık ve üstü lobilerde Kayn ile 21 Dereceli Tek/Çift oyun oynandı (rol: Orman); kazanma oranı: %47,6.

En çok seçilen üç eşyalık çekirdek
EşyalarSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Serylda'nın Garezi + Kibir + Elektrikli Devirkılıcı%10%50,02
Aksiyom Akımı + Kibir + Elektrikli Devirkılıcı%5%100,01
Shojin'in Mızrağı + Ölümün Dansı + Aksiyom Akımı%5%100,01
En çok seçilen tamamlanmış eşyalar
EşyaSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Elektrikli Devirkılıcı%62%46,213
Kibir%43%55,69
Gecenin Kıyısı%33%57,17
Serylda'nın Garezi%24%60,05
Aksiyom Akımı%24%40,05
Ölümün Dansı%24%20,05
Dominik Efendi'nin Hürmetleri%19%50,04
Kara Balta%19%25,04
Çizmeler
EşyaSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Ionia Çizmeleri%48%50,010
Çelik Kaplamalı Çizme%19%50,04
Merkür'ün Adımları%14%33,33
Anahtar rünler
Anahtar rünSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Kara Hasat%52%54,511
Yenilmez%24%40,05
Yıldırım Yağmacısı'nın Cinneti%19%50,04
En çok kullanılan rün sayfası
RünlerSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Kara Hasat · Ani Darbe · Acı Hatıra · Hazine Avcısı · Kozmik Sezgi · Sihirli Pabuçlar · Kristaller: Değişken Kuvvet, Değişken Kuvvet, Zamanla Can Artışı%19%25,04
Sihirdar büyüleri
BüyülerSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Sıçra + Çarp%86%55,618
Çarp + Tutuştur%14%0,03

Bunlar tavsiye değil, sayımdır: çok oyuncunun yaptığı bir seçim güvenli bir başlangıç noktasıdır, kazanma oranı da o oyunların nasıl bittiğini gösterir. Yalnızca bazı eşleşmelere uyan eşya ve rünlerin seçilme oranı daha düşüktür; onları önündeki oyuna göre değerlendir.

Kayn Taban İstatistikleri ve Artışlar

Kayn, 655 can, 68 saldırı gücü, 38 zırh ve 32 büyü direnciyle başlar; eşyasız 18. seviyede 2.406 can ve 124 saldırı gücüne ulaşır. 173 şampiyon arasında Kayn için 18. seviye canı sıralaması 81, saldırı gücü sıralaması 40, zırh sıralaması 37. Saldırı menzili 175 (sıra: 87), hareket hızı 340 (sıra: 37).

Kayn taban istatistikleri ve seviye artışları, 26.20 yaması
İstatistik1. seviye18. seviyeSeviye başına18. seviyede sıra
Can6552.40610381/173
Mana4101.26050
Saldırı gücü681243,340/173
Zırh381154,537/173
Büyü direnci32672,055/173
Saldırı hızı0,6690,976%2,7
Can yenilenmesi / 5 sn8,020,80,75
Saldırı menzili175175087/173
Hareket hızı340340037/173

Her Seviyede Kayn İstatistikleri (1-18)

İstatistikler doğrusal artmaz: her seviye bir öncekinden biraz daha fazlasını ekler ve Riot'un formülünü izler: taban + artış × (seviye - 1) × (0,7025 + 0,0175 × (seviye - 1)). Tablo, her seviyedeki Kayn istatistiklerini eşyalar, rünler ve şampiyon yetenekleri hesaba katılmadan verir.

Her seviyede Kayn istatistikleri, eşyasız
SeviyeCanManaSaldırı gücüZırhBüyü direnciSaldırı hızıCan yenilenmesi / 5 sn
16554106838320,6698,0
27294467041330,6828,5
38074847345350,6969,1
48885237548370,7109,7
59735657852380,72510,3
61.0626088156400,74011,0
71.1546528460420,75711,6
81.2506998764440,77312,3
91.3497479068460,79113,1
101.4527979473480,80913,8
111.5598499777500,82814,6
121.66990210082520,84715,4
131.78395810487540,86716,2
141.9001.01510892570,88717,1
152.0211.07311298590,90917,9
162.1461.134116103620,93018,9
172.2741.196120109640,95319,8
182.4061.260124115670,97620,8

Kayn Saldırı Hızı ve Efektif Can

Kayn, eşyasız 1. seviyede saniyede 0,669, 18. seviyede 0,976 saldırı yapar ve seviye başına %2,7 ilave saldırı hızı kazanır. İlave saldırı hızı, Kayn için 0,669 olan saldırı hızı oranıyla çarpılır; bu yüzden Kayn, saniyede 3,003 saldırılık sınıra ulaşmak için 18. seviyede eşya ve rünlerden yaklaşık %303 ilave saldırı hızına ihtiyaç duyar.

18. seviyede 2.406 can ve 115 zırhla Kayn, ölmeden önce 5.161 fiziksel hasar alır (efektif can); 67 büyü direnciyle bu değer büyü hasarı için 4.014 olur. Can, zırh ya da büyü direnci veren her eşya, yukarıdaki hesaplayıcıda bu sayıları yükseltir.

Kayn Build Hesaplayıcı Nasıl Kullanılır?

  1. En çok seçilen eşyalarla başlamak için bir rolün tablolarının altındaki "Bu build'i hesaplayıcıya yükle" düğmesine tıkla ya da altı yuvayı kendin doldur.
  2. Kayn istatistiklerini 1 ile 18 arasındaki herhangi bir seviyede görmek için seviye kaydırıcısını hareket ettir.
  3. Her satırdan bir nitelik kristali seç; değişken kuvvet, eşyalarına göre saldırı gücüne ya da yetenek gücüne dönüşür.
  4. İki build'i karşılaştırmak için Build B'ye geç; istatistik tablosu ikisini de ve aradaki farkı gösterir.
  5. Build'i paylaşmak için bağlantıyı kopyala: bağlantı bu sayfayı aynı eşyalar, seviye ve kristallerle açar.

Hesaplayıcı, eşyaların ve kristallerin verdiği istatistikleri toplar. Eşya pasifleri, yükler ve Kayn yetenekleri sayılmaz, bu yüzden oyundaki sayılar daha yüksek olabilir. LoL item builder rehberi zırhı, delmeyi, yetenek hızını ve altın verimliliğini anlatır.

Kayn Build Verileri Nereden Geliyor?

Her dakika, 15 sunucu arasında sırayla dönerek rastgele bir Ustalık, Üstatlık ya da Şampiyonluk oyuncusunun Dereceli Tek/Çift maç geçmişini Riot Games API üzerinden okuyor ve on oyuncunun her birinin oyunu neyle bitirdiğini kaydediyoruz: son eşyalar, çizme, rünler, sihirdar büyüleri, rol ve sonuç. Remake'ler ve erken teslim olunan oyunlar dışarıda bırakılır.

  • Tamamlanmış eşyalar oyun başına bir kez sayılır; üç eşyalık çekirdek, oyuncunun envanterindeki ilk üç tamamlanmış eşyadır.
  • Seçilme oranı, o roldeki Kayn oyunları içinde o seçimin yapıldığı oyunların payıdır; kazanma oranı, bu oyunlardan kazanılanların payıdır.
  • Oyunlar yamaya göre gruplanır: yeni bir yama yeni bir sayım başlatır, eski yamalar dört hafta sonra silinir.
  • Lobiler Ustalık ve üstü oyuncuların lobileridir; bu yüzden diğer dokuz oyuncunun çoğu yüksek Elmas ya da üstüdür.

Sıkça Sorulan Sorular

En çok seçilen Kayn build'i hangisi?

26.20 yamasında Ustalık ve üstü oyunlarda (rol: Orman) Kayn için en çok seçilen çekirdek: Serylda'nın Garezi, Kibir ve Elektrikli Devirkılıcı (oyunların %10 oranında). Çizme: Ionia Çizmeleri, anahtar rün: Kara Hasat, sihirdar büyüleri: Sıçra ve Çarp.

Kayn taban istatistikleri nelerdir?

1. seviyede Kayn: 655 can, 68 saldırı gücü, 38 zırh, 32 büyü direnci, 0,669 saldırı hızı, 175 saldırı menzili ve 340 hareket hızı.

Kayn 18. seviyede ne kadar cana sahip?

Eşyasız 18. seviyede 2.406 can. Seviye başına ortalama 103 artar; 173 şampiyon arasındaki sırası: 81.

Kayn saldırı hızı sınırına ulaşmak için ne kadar saldırı hızına ihtiyaç duyar?

18. seviyede yaklaşık %303 ilave saldırı hızı. Kayn için saldırı hızı oranı 0,669, sınır ise saniyede 3,003 saldırı.

Bu Kayn build'i güncel yamaya göre mi?

Evet. Build tabloları yalnızca güncel yamanın oyunlarını sayar, istatistikler de 26.20 yamasının oyun verilerinden gelir.

Her şampiyon için build hesaplayıcı · Tüm LoL itemleri, istatistikleri ve altın değerleri · Kayn kostümleri ve fiyatları · LoL rastgele şampiyon çarkı

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan Dereceli Tek/Çift oyunlarından oluşan bir örneklemden gelir; şampiyon istatistikleri oyunun veri dosyalarından, eşya verileri ise Riot'un Data Dragon'ından alınır.