LeBlanc Build ve İstatistikler
Ustalık ve üstü build'ler, seviye başına istatistikler, 26.20 yaması. Ustalık, Üstatlık ve Şampiyonluk oyuncularının bu yamada LeBlanc ile kurduğu build'ler, her seviyedeki LeBlanc istatistikleri ve herhangi bir build'i oynamadan önce deneyebileceğin bir hesaplayıcı.
Build tabloları, güncel yamada Ustalık ve üstü oyuncuların Dereceli Tek/Çift oyunlarından gelir. Hesaplayıcı LeBlanc seçili olarak açılır: en çok seçilen eşyaları tek tıkla yükle, sonra istediğin eşyayı, seviyeyi ya da nitelik kristallerini değiştir.
Ekim 2026'da güncellendi · Yazar: LOLValue Team
LeBlanc Build: En Çok Seçilen Eşyalar, Rünler ve Büyüler
26.20 yaması için LeBlanc oyunlarını hâlâ topluyoruz. Tek bir rolde 20 adet LeBlanc oyunu okunduğunda build tabloları görünür; o zamana kadar aşağıdaki istatistikler ve hesaplayıcı her zamanki gibi çalışır.
Bunlar tavsiye değil, sayımdır: çok oyuncunun yaptığı bir seçim güvenli bir başlangıç noktasıdır, kazanma oranı da o oyunların nasıl bittiğini gösterir. Yalnızca bazı eşleşmelere uyan eşya ve rünlerin seçilme oranı daha düşüktür; onları önündeki oyuna göre değerlendir.
LeBlanc Taban İstatistikleri ve Artışlar
LeBlanc, 598 can, 55 saldırı gücü, 22 zırh ve 30 büyü direnciyle başlar; eşyasız 18. seviyede 2.434 can ve 92 saldırı gücüne ulaşır. 173 şampiyon arasında LeBlanc için 18. seviye canı sıralaması 63, saldırı gücü sıralaması 164, zırh sıralaması 159. Saldırı menzili 525 (sıra: 46), hareket hızı 340 (sıra: 37).
| İstatistik | 1. seviye | 18. seviye | Seviye başına | 18. seviyede sıra |
|---|---|---|---|---|
| Can | 598 | 2.434 | 108 | 63/173 |
| Mana | 400 | 825 | 25 | |
| Saldırı gücü | 55 | 92 | 2,2 | 164/173 |
| Zırh | 22 | 93 | 4,2 | 159/173 |
| Büyü direnci | 30 | 52 | 1,3 | 97/173 |
| Saldırı hızı | 0,658 | 0,817 | %1,5 | |
| Can yenilenmesi / 5 sn | 7,5 | 16,8 | 0,55 | |
| Saldırı menzili | 525 | 525 | 0 | 46/173 |
| Hareket hızı | 340 | 340 | 0 | 37/173 |
Her Seviyede LeBlanc İstatistikleri (1-18)
İstatistikler doğrusal artmaz: her seviye bir öncekinden biraz daha fazlasını ekler ve Riot'un formülünü izler: taban + artış × (seviye - 1) × (0,7025 + 0,0175 × (seviye - 1)). Tablo, her seviyedeki LeBlanc istatistiklerini eşyalar, rünler ve şampiyon yetenekleri hesaba katılmadan verir.
| Seviye | Can | Mana | Saldırı gücü | Zırh | Büyü direnci | Saldırı hızı | Can yenilenmesi / 5 sn |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 598 | 400 | 55 | 22 | 30 | 0,658 | 7,5 |
| 2 | 676 | 418 | 57 | 25 | 31 | 0,665 | 7,9 |
| 3 | 757 | 437 | 58 | 28 | 32 | 0,672 | 8,3 |
| 4 | 843 | 457 | 60 | 32 | 33 | 0,679 | 8,7 |
| 5 | 932 | 477 | 62 | 35 | 34 | 0,687 | 9,2 |
| 6 | 1.025 | 499 | 64 | 39 | 35 | 0,695 | 9,7 |
| 7 | 1.121 | 521 | 66 | 42 | 36 | 0,703 | 10,2 |
| 8 | 1.222 | 544 | 68 | 46 | 38 | 0,712 | 10,7 |
| 9 | 1.326 | 569 | 70 | 50 | 39 | 0,721 | 11,2 |
| 10 | 1.434 | 594 | 72 | 55 | 40 | 0,731 | 11,8 |
| 11 | 1.546 | 619 | 74 | 59 | 41 | 0,740 | 12,3 |
| 12 | 1.661 | 646 | 77 | 63 | 43 | 0,750 | 12,9 |
| 13 | 1.781 | 674 | 79 | 68 | 44 | 0,761 | 13,5 |
| 14 | 1.904 | 702 | 82 | 73 | 46 | 0,771 | 14,1 |
| 15 | 2.031 | 732 | 84 | 78 | 47 | 0,782 | 14,8 |
| 16 | 2.161 | 762 | 87 | 83 | 49 | 0,794 | 15,5 |
| 17 | 2.296 | 793 | 90 | 88 | 50 | 0,805 | 16,1 |
| 18 | 2.434 | 825 | 92 | 93 | 52 | 0,817 | 16,8 |
LeBlanc Saldırı Hızı ve Efektif Can
LeBlanc, eşyasız 1. seviyede saniyede 0,658, 18. seviyede 0,817 saldırı yapar ve seviye başına %1,5 ilave saldırı hızı kazanır. İlave saldırı hızı, LeBlanc için 0,625 olan saldırı hızı oranıyla çarpılır; bu yüzden LeBlanc, saniyede 3,003 saldırılık sınıra ulaşmak için 18. seviyede eşya ve rünlerden yaklaşık %350 ilave saldırı hızına ihtiyaç duyar.
18. seviyede 2.434 can ve 93 zırhla LeBlanc, ölmeden önce 4.707 fiziksel hasar alır (efektif can); 52 büyü direnciyle bu değer büyü hasarı için 3.702 olur. Can, zırh ya da büyü direnci veren her eşya, yukarıdaki hesaplayıcıda bu sayıları yükseltir.
LeBlanc Build Hesaplayıcı Nasıl Kullanılır?
- En çok seçilen eşyalarla başlamak için bir rolün tablolarının altındaki "Bu build'i hesaplayıcıya yükle" düğmesine tıkla ya da altı yuvayı kendin doldur.
- LeBlanc istatistiklerini 1 ile 18 arasındaki herhangi bir seviyede görmek için seviye kaydırıcısını hareket ettir.
- Her satırdan bir nitelik kristali seç; değişken kuvvet, eşyalarına göre saldırı gücüne ya da yetenek gücüne dönüşür.
- İki build'i karşılaştırmak için Build B'ye geç; istatistik tablosu ikisini de ve aradaki farkı gösterir.
- Build'i paylaşmak için bağlantıyı kopyala: bağlantı bu sayfayı aynı eşyalar, seviye ve kristallerle açar.
Hesaplayıcı, eşyaların ve kristallerin verdiği istatistikleri toplar. Eşya pasifleri, yükler ve LeBlanc yetenekleri sayılmaz, bu yüzden oyundaki sayılar daha yüksek olabilir. LoL item builder rehberi zırhı, delmeyi, yetenek hızını ve altın verimliliğini anlatır.
LeBlanc Build Verileri Nereden Geliyor?
Her dakika, 15 sunucu arasında sırayla dönerek rastgele bir Ustalık, Üstatlık ya da Şampiyonluk oyuncusunun Dereceli Tek/Çift maç geçmişini Riot Games API üzerinden okuyor ve on oyuncunun her birinin oyunu neyle bitirdiğini kaydediyoruz: son eşyalar, çizme, rünler, sihirdar büyüleri, rol ve sonuç. Remake'ler ve erken teslim olunan oyunlar dışarıda bırakılır.
- Tamamlanmış eşyalar oyun başına bir kez sayılır; üç eşyalık çekirdek, oyuncunun envanterindeki ilk üç tamamlanmış eşyadır.
- Seçilme oranı, o roldeki LeBlanc oyunları içinde o seçimin yapıldığı oyunların payıdır; kazanma oranı, bu oyunlardan kazanılanların payıdır.
- Oyunlar yamaya göre gruplanır: yeni bir yama yeni bir sayım başlatır, eski yamalar dört hafta sonra silinir.
- Lobiler Ustalık ve üstü oyuncuların lobileridir; bu yüzden diğer dokuz oyuncunun çoğu yüksek Elmas ya da üstüdür.
Sıkça Sorulan Sorular
En çok seçilen LeBlanc build'i hangisi?
26.20 yaması için LeBlanc build verileri hâlâ toplanıyor. Build tabloları görünene kadar bu sayfadaki hesaplayıcı, seçtiğin eşyalarla LeBlanc istatistiklerini gösterir.
LeBlanc taban istatistikleri nelerdir?
1. seviyede LeBlanc: 598 can, 55 saldırı gücü, 22 zırh, 30 büyü direnci, 0,658 saldırı hızı, 525 saldırı menzili ve 340 hareket hızı.
LeBlanc 18. seviyede ne kadar cana sahip?
Eşyasız 18. seviyede 2.434 can. Seviye başına ortalama 108 artar; 173 şampiyon arasındaki sırası: 63.
LeBlanc saldırı hızı sınırına ulaşmak için ne kadar saldırı hızına ihtiyaç duyar?
18. seviyede yaklaşık %350 ilave saldırı hızı. LeBlanc için saldırı hızı oranı 0,625, sınır ise saniyede 3,003 saldırı.
Bu LeBlanc build'i güncel yamaya göre mi?
Evet. Build tabloları yalnızca güncel yamanın oyunlarını sayar, istatistikler de 26.20 yamasının oyun verilerinden gelir.
Her şampiyon için build hesaplayıcı · Tüm LoL itemleri, istatistikleri ve altın değerleri · LeBlanc kostümleri ve fiyatları · LoL rastgele şampiyon çarkı
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan Dereceli Tek/Çift oyunlarından oluşan bir örneklemden gelir; şampiyon istatistikleri oyunun veri dosyalarından, eşya verileri ise Riot'un Data Dragon'ından alınır.