Master Yi Build ve İstatistikler
Ustalık ve üstü build'ler, seviye başına istatistikler, 26.20 yaması. Ustalık, Üstatlık ve Şampiyonluk oyuncularının bu yamada Master Yi ile kurduğu build'ler, her seviyedeki Master Yi istatistikleri ve herhangi bir build'i oynamadan önce deneyebileceğin bir hesaplayıcı.
Build tabloları, güncel yamada Ustalık ve üstü oyuncuların Dereceli Tek/Çift oyunlarından gelir. Hesaplayıcı Master Yi seçili olarak açılır: en çok seçilen eşyaları tek tıkla yükle, sonra istediğin eşyayı, seviyeyi ya da nitelik kristallerini değiştir.
Ekim 2026'da güncellendi · Yazar: LOLValue Team
Master Yi Build: En Çok Seçilen Eşyalar, Rünler ve Büyüler
26.20 yaması için Master Yi oyunlarını hâlâ topluyoruz. Tek bir rolde 20 adet Master Yi oyunu okunduğunda build tabloları görünür; o zamana kadar aşağıdaki istatistikler ve hesaplayıcı her zamanki gibi çalışır.
Bunlar tavsiye değil, sayımdır: çok oyuncunun yaptığı bir seçim güvenli bir başlangıç noktasıdır, kazanma oranı da o oyunların nasıl bittiğini gösterir. Yalnızca bazı eşleşmelere uyan eşya ve rünlerin seçilme oranı daha düşüktür; onları önündeki oyuna göre değerlendir.
Master Yi Taban İstatistikleri ve Artışlar
Master Yi, 640 can, 65 saldırı gücü, 33 zırh ve 32 büyü direnciyle başlar; eşyasız 18. seviyede 2.425 can ve 108 saldırı gücüne ulaşır. 173 şampiyon arasında Master Yi için 18. seviye canı sıralaması 70, saldırı gücü sıralaması 111, zırh sıralaması 26. Saldırı menzili 175 (sıra: 87), hareket hızı 355 (sıra: 1).
| İstatistik | 1. seviye | 18. seviye | Seviye başına | 18. seviyede sıra |
|---|---|---|---|---|
| Can | 640 | 2.425 | 105 | 70/173 |
| Mana | 251 | 965 | 42 | |
| Saldırı gücü | 65 | 108 | 2,5 | 111/173 |
| Zırh | 33 | 118 | 5 | 26/173 |
| Büyü direnci | 32 | 67 | 2,05 | 5/173 |
| Saldırı hızı | 0,679 | 0,968 | %2,5 | |
| Can yenilenmesi / 5 sn | 7,5 | 18,5 | 0,65 | |
| Saldırı menzili | 175 | 175 | 0 | 87/173 |
| Hareket hızı | 355 | 355 | 0 | 1/173 |
Her Seviyede Master Yi İstatistikleri (1-18)
İstatistikler doğrusal artmaz: her seviye bir öncekinden biraz daha fazlasını ekler ve Riot'un formülünü izler: taban + artış × (seviye - 1) × (0,7025 + 0,0175 × (seviye - 1)). Tablo, her seviyedeki Master Yi istatistiklerini eşyalar, rünler ve şampiyon yetenekleri hesaba katılmadan verir.
| Seviye | Can | Mana | Saldırı gücü | Zırh | Büyü direnci | Saldırı hızı | Can yenilenmesi / 5 sn |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 640 | 251 | 65 | 33 | 32 | 0,679 | 7,5 |
| 2 | 716 | 281 | 67 | 37 | 33 | 0,691 | 8,0 |
| 3 | 795 | 313 | 69 | 40 | 35 | 0,704 | 8,5 |
| 4 | 878 | 346 | 71 | 44 | 37 | 0,717 | 9,0 |
| 5 | 964 | 381 | 73 | 48 | 38 | 0,731 | 9,5 |
| 6 | 1.055 | 417 | 75 | 53 | 40 | 0,746 | 10,1 |
| 7 | 1.149 | 454 | 77 | 57 | 42 | 0,761 | 10,6 |
| 8 | 1.246 | 494 | 79 | 62 | 44 | 0,777 | 11,3 |
| 9 | 1.348 | 534 | 82 | 67 | 46 | 0,793 | 11,9 |
| 10 | 1.453 | 576 | 84 | 72 | 48 | 0,810 | 12,5 |
| 11 | 1.561 | 620 | 87 | 77 | 50 | 0,828 | 13,2 |
| 12 | 1.674 | 664 | 90 | 82 | 52 | 0,846 | 13,9 |
| 13 | 1.790 | 711 | 92 | 88 | 54 | 0,865 | 14,6 |
| 14 | 1.909 | 759 | 95 | 93 | 57 | 0,884 | 15,4 |
| 15 | 2.033 | 808 | 98 | 99 | 59 | 0,904 | 16,1 |
| 16 | 2.160 | 859 | 101 | 105 | 62 | 0,925 | 16,9 |
| 17 | 2.291 | 911 | 104 | 112 | 64 | 0,946 | 17,7 |
| 18 | 2.425 | 965 | 108 | 118 | 67 | 0,968 | 18,5 |
Master Yi Saldırı Hızı ve Efektif Can
Master Yi, eşyasız 1. seviyede saniyede 0,679, 18. seviyede 0,968 saldırı yapar ve seviye başına %2,5 ilave saldırı hızı kazanır. İlave saldırı hızı, Master Yi için 0,679 olan saldırı hızı oranıyla çarpılır; bu yüzden Master Yi, saniyede 3,003 saldırılık sınıra ulaşmak için 18. seviyede eşya ve rünlerden yaklaşık %300 ilave saldırı hızına ihtiyaç duyar.
18. seviyede 2.425 can ve 118 zırhla Master Yi, ölmeden önce 5.286 fiziksel hasar alır (efektif can); 67 büyü direnciyle bu değer büyü hasarı için 4.046 olur. Can, zırh ya da büyü direnci veren her eşya, yukarıdaki hesaplayıcıda bu sayıları yükseltir.
Master Yi Build Hesaplayıcı Nasıl Kullanılır?
- En çok seçilen eşyalarla başlamak için bir rolün tablolarının altındaki "Bu build'i hesaplayıcıya yükle" düğmesine tıkla ya da altı yuvayı kendin doldur.
- Master Yi istatistiklerini 1 ile 18 arasındaki herhangi bir seviyede görmek için seviye kaydırıcısını hareket ettir.
- Her satırdan bir nitelik kristali seç; değişken kuvvet, eşyalarına göre saldırı gücüne ya da yetenek gücüne dönüşür.
- İki build'i karşılaştırmak için Build B'ye geç; istatistik tablosu ikisini de ve aradaki farkı gösterir.
- Build'i paylaşmak için bağlantıyı kopyala: bağlantı bu sayfayı aynı eşyalar, seviye ve kristallerle açar.
Hesaplayıcı, eşyaların ve kristallerin verdiği istatistikleri toplar. Eşya pasifleri, yükler ve Master Yi yetenekleri sayılmaz, bu yüzden oyundaki sayılar daha yüksek olabilir. LoL item builder rehberi zırhı, delmeyi, yetenek hızını ve altın verimliliğini anlatır.
Master Yi Build Verileri Nereden Geliyor?
Her dakika, 15 sunucu arasında sırayla dönerek rastgele bir Ustalık, Üstatlık ya da Şampiyonluk oyuncusunun Dereceli Tek/Çift maç geçmişini Riot Games API üzerinden okuyor ve on oyuncunun her birinin oyunu neyle bitirdiğini kaydediyoruz: son eşyalar, çizme, rünler, sihirdar büyüleri, rol ve sonuç. Remake'ler ve erken teslim olunan oyunlar dışarıda bırakılır.
- Tamamlanmış eşyalar oyun başına bir kez sayılır; üç eşyalık çekirdek, oyuncunun envanterindeki ilk üç tamamlanmış eşyadır.
- Seçilme oranı, o roldeki Master Yi oyunları içinde o seçimin yapıldığı oyunların payıdır; kazanma oranı, bu oyunlardan kazanılanların payıdır.
- Oyunlar yamaya göre gruplanır: yeni bir yama yeni bir sayım başlatır, eski yamalar dört hafta sonra silinir.
- Lobiler Ustalık ve üstü oyuncuların lobileridir; bu yüzden diğer dokuz oyuncunun çoğu yüksek Elmas ya da üstüdür.
Sıkça Sorulan Sorular
En çok seçilen Master Yi build'i hangisi?
26.20 yaması için Master Yi build verileri hâlâ toplanıyor. Build tabloları görünene kadar bu sayfadaki hesaplayıcı, seçtiğin eşyalarla Master Yi istatistiklerini gösterir.
Master Yi taban istatistikleri nelerdir?
1. seviyede Master Yi: 640 can, 65 saldırı gücü, 33 zırh, 32 büyü direnci, 0,679 saldırı hızı, 175 saldırı menzili ve 355 hareket hızı.
Master Yi 18. seviyede ne kadar cana sahip?
Eşyasız 18. seviyede 2.425 can. Seviye başına ortalama 105 artar; 173 şampiyon arasındaki sırası: 70.
Master Yi saldırı hızı sınırına ulaşmak için ne kadar saldırı hızına ihtiyaç duyar?
18. seviyede yaklaşık %300 ilave saldırı hızı. Master Yi için saldırı hızı oranı 0,679, sınır ise saniyede 3,003 saldırı.
Bu Master Yi build'i güncel yamaya göre mi?
Evet. Build tabloları yalnızca güncel yamanın oyunlarını sayar, istatistikler de 26.20 yamasının oyun verilerinden gelir.
Her şampiyon için build hesaplayıcı · Tüm LoL itemleri, istatistikleri ve altın değerleri · Master Yi kostümleri ve fiyatları · LoL rastgele şampiyon çarkı
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan Dereceli Tek/Çift oyunlarından oluşan bir örneklemden gelir; şampiyon istatistikleri oyunun veri dosyalarından, eşya verileri ise Riot'un Data Dragon'ından alınır.