Milio Build ve İstatistikler
Ustalık ve üstü build'ler, seviye başına istatistikler, 26.20 yaması. Ustalık, Üstatlık ve Şampiyonluk oyuncularının bu yamada Milio ile kurduğu build'ler, her seviyedeki Milio istatistikleri ve herhangi bir build'i oynamadan önce deneyebileceğin bir hesaplayıcı.
Build tabloları, güncel yamada Ustalık ve üstü oyuncuların Dereceli Tek/Çift oyunlarından gelir. Hesaplayıcı Milio seçili olarak açılır: en çok seçilen eşyaları tek tıkla yükle, sonra istediğin eşyayı, seviyeyi ya da nitelik kristallerini değiştir.
Ekim 2026'da güncellendi · Yazar: LOLValue Team
Milio Build: En Çok Seçilen Eşyalar, Rünler ve Büyüler
Milio build (Destek)
26.20 yamasında Ustalık ve üstü lobilerde Milio ile 23 Dereceli Tek/Çift oyun oynandı (rol: Destek); kazanma oranı: %21,7.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Dinçleştirici Aytaşı + Helia'nın Yankıları + Şafağın Özü | %9 | %50,0 | 2 |
| Kızgın Buhurdanlık + Dinçleştirici Aytaşı + Helia'nın Yankıları | %9 | %0,0 | 2 |
| Kefaret + Dinçleştirici Aytaşı + Helia'nın Yankıları | %4 | %100,0 | 1 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Dinçleştirici Aytaşı | %57 | %23,1 | 13 |
| Helia'nın Yankıları | %52 | %33,3 | 12 |
| Kızgın Buhurdanlık | %52 | %8,3 | 12 |
| Mikael'in Lütfu | %13 | %33,3 | 3 |
| Şafağın Özü | %9 | %50,0 | 2 |
| Shurelya'nın Savaş Şarkısı | %9 | %50,0 | 2 |
| Kefaret | %9 | %50,0 | 2 |
| Demir Solari'nin Broşu | %4 | %100,0 | 1 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ionia Çizmeleri | %91 | %23,8 | 21 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Aery'yi Çağır | %91 | %23,8 | 21 |
| Muhafız | %9 | %0,0 | 2 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Aery'yi Çağır · Mana Akışı Yüzüğü · Yücelik · Kızart · Kemik Zırh · Canlandır · Kristaller: Yetenek Hızı, Değişken Kuvvet, Zamanla Can Artışı | %43 | %20,0 | 10 |
| Büyüler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Şifa | %83 | %21,1 | 19 |
| Bitkinlik + Sıçra | %13 | %33,3 | 3 |
Bunlar tavsiye değil, sayımdır: çok oyuncunun yaptığı bir seçim güvenli bir başlangıç noktasıdır, kazanma oranı da o oyunların nasıl bittiğini gösterir. Yalnızca bazı eşleşmelere uyan eşya ve rünlerin seçilme oranı daha düşüktür; onları önündeki oyuna göre değerlendir.
Milio Taban İstatistikleri ve Artışlar
Milio, 560 can, 48 saldırı gücü, 26 zırh ve 30 büyü direnciyle başlar; eşyasız 18. seviyede 2.056 can ve 102 saldırı gücüne ulaşır. 173 şampiyon arasında Milio için 18. seviye canı sıralaması 168, saldırı gücü sıralaması 139, zırh sıralaması 101. Saldırı menzili 525 (sıra: 46), hareket hızı 330 (sıra: 117).
| İstatistik | 1. seviye | 18. seviye | Seviye başına | 18. seviyede sıra |
|---|---|---|---|---|
| Can | 560 | 2.056 | 88 | 168/173 |
| Mana | 365 | 1.096 | 43 | |
| Saldırı gücü | 48 | 102 | 3,2 | 139/173 |
| Zırh | 26 | 104 | 4,6 | 101/173 |
| Büyü direnci | 30 | 52 | 1,3 | 97/173 |
| Saldırı hızı | 0,625 | 0,944 | %3 | |
| Can yenilenmesi / 5 sn | 0,0 | 8,5 | 0,5 | |
| Saldırı menzili | 525 | 525 | 0 | 46/173 |
| Hareket hızı | 330 | 330 | 0 | 117/173 |
Her Seviyede Milio İstatistikleri (1-18)
İstatistikler doğrusal artmaz: her seviye bir öncekinden biraz daha fazlasını ekler ve Riot'un formülünü izler: taban + artış × (seviye - 1) × (0,7025 + 0,0175 × (seviye - 1)). Tablo, her seviyedeki Milio istatistiklerini eşyalar, rünler ve şampiyon yetenekleri hesaba katılmadan verir.
| Seviye | Can | Mana | Saldırı gücü | Zırh | Büyü direnci | Saldırı hızı | Can yenilenmesi / 5 sn |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 560 | 365 | 48 | 26 | 30 | 0,625 | 0,0 |
| 2 | 623 | 396 | 50 | 29 | 31 | 0,639 | 0,4 |
| 3 | 690 | 428 | 53 | 33 | 32 | 0,653 | 0,7 |
| 4 | 759 | 462 | 55 | 36 | 33 | 0,667 | 1,1 |
| 5 | 832 | 498 | 58 | 40 | 34 | 0,683 | 1,5 |
| 6 | 908 | 535 | 61 | 44 | 35 | 0,699 | 2,0 |
| 7 | 986 | 573 | 64 | 48 | 36 | 0,716 | 2,4 |
| 8 | 1.068 | 613 | 66 | 53 | 38 | 0,733 | 2,9 |
| 9 | 1.153 | 655 | 70 | 57 | 39 | 0,751 | 3,4 |
| 10 | 1.241 | 698 | 73 | 62 | 40 | 0,770 | 3,9 |
| 11 | 1.332 | 742 | 76 | 66 | 41 | 0,790 | 4,4 |
| 12 | 1.426 | 788 | 80 | 71 | 43 | 0,810 | 4,9 |
| 13 | 1.524 | 836 | 83 | 76 | 44 | 0,830 | 5,5 |
| 14 | 1.624 | 885 | 87 | 82 | 46 | 0,852 | 6,0 |
| 15 | 1.727 | 935 | 90 | 87 | 47 | 0,874 | 6,6 |
| 16 | 1.834 | 987 | 94 | 93 | 49 | 0,896 | 7,2 |
| 17 | 1.943 | 1.041 | 98 | 98 | 50 | 0,920 | 7,9 |
| 18 | 2.056 | 1.096 | 102 | 104 | 52 | 0,944 | 8,5 |
Milio Saldırı Hızı ve Efektif Can
Milio, eşyasız 1. seviyede saniyede 0,625, 18. seviyede 0,944 saldırı yapar ve seviye başına %3 ilave saldırı hızı kazanır. İlave saldırı hızı, Milio için 0,625 olan saldırı hızı oranıyla çarpılır; bu yüzden Milio, saniyede 3,003 saldırılık sınıra ulaşmak için 18. seviyede eşya ve rünlerden yaklaşık %329 ilave saldırı hızına ihtiyaç duyar.
18. seviyede 2.056 can ve 104 zırhla Milio, ölmeden önce 4.198 fiziksel hasar alır (efektif can); 52 büyü direnciyle bu değer büyü hasarı için 3.127 olur. Can, zırh ya da büyü direnci veren her eşya, yukarıdaki hesaplayıcıda bu sayıları yükseltir.
Milio Build Hesaplayıcı Nasıl Kullanılır?
- En çok seçilen eşyalarla başlamak için bir rolün tablolarının altındaki "Bu build'i hesaplayıcıya yükle" düğmesine tıkla ya da altı yuvayı kendin doldur.
- Milio istatistiklerini 1 ile 18 arasındaki herhangi bir seviyede görmek için seviye kaydırıcısını hareket ettir.
- Her satırdan bir nitelik kristali seç; değişken kuvvet, eşyalarına göre saldırı gücüne ya da yetenek gücüne dönüşür.
- İki build'i karşılaştırmak için Build B'ye geç; istatistik tablosu ikisini de ve aradaki farkı gösterir.
- Build'i paylaşmak için bağlantıyı kopyala: bağlantı bu sayfayı aynı eşyalar, seviye ve kristallerle açar.
Hesaplayıcı, eşyaların ve kristallerin verdiği istatistikleri toplar. Eşya pasifleri, yükler ve Milio yetenekleri sayılmaz, bu yüzden oyundaki sayılar daha yüksek olabilir. LoL item builder rehberi zırhı, delmeyi, yetenek hızını ve altın verimliliğini anlatır.
Milio Build Verileri Nereden Geliyor?
Her dakika, 15 sunucu arasında sırayla dönerek rastgele bir Ustalık, Üstatlık ya da Şampiyonluk oyuncusunun Dereceli Tek/Çift maç geçmişini Riot Games API üzerinden okuyor ve on oyuncunun her birinin oyunu neyle bitirdiğini kaydediyoruz: son eşyalar, çizme, rünler, sihirdar büyüleri, rol ve sonuç. Remake'ler ve erken teslim olunan oyunlar dışarıda bırakılır.
- Tamamlanmış eşyalar oyun başına bir kez sayılır; üç eşyalık çekirdek, oyuncunun envanterindeki ilk üç tamamlanmış eşyadır.
- Seçilme oranı, o roldeki Milio oyunları içinde o seçimin yapıldığı oyunların payıdır; kazanma oranı, bu oyunlardan kazanılanların payıdır.
- Oyunlar yamaya göre gruplanır: yeni bir yama yeni bir sayım başlatır, eski yamalar dört hafta sonra silinir.
- Lobiler Ustalık ve üstü oyuncuların lobileridir; bu yüzden diğer dokuz oyuncunun çoğu yüksek Elmas ya da üstüdür.
Sıkça Sorulan Sorular
En çok seçilen Milio build'i hangisi?
26.20 yamasında Ustalık ve üstü oyunlarda (rol: Destek) Milio için en çok seçilen çekirdek: Dinçleştirici Aytaşı, Helia'nın Yankıları ve Şafağın Özü (oyunların %9 oranında). Çizme: Ionia Çizmeleri, anahtar rün: Aery'yi Çağır, sihirdar büyüleri: Sıçra ve Şifa.
Milio taban istatistikleri nelerdir?
1. seviyede Milio: 560 can, 48 saldırı gücü, 26 zırh, 30 büyü direnci, 0,625 saldırı hızı, 525 saldırı menzili ve 330 hareket hızı.
Milio 18. seviyede ne kadar cana sahip?
Eşyasız 18. seviyede 2.056 can. Seviye başına ortalama 88 artar; 173 şampiyon arasındaki sırası: 168.
Milio saldırı hızı sınırına ulaşmak için ne kadar saldırı hızına ihtiyaç duyar?
18. seviyede yaklaşık %329 ilave saldırı hızı. Milio için saldırı hızı oranı 0,625, sınır ise saniyede 3,003 saldırı.
Bu Milio build'i güncel yamaya göre mi?
Evet. Build tabloları yalnızca güncel yamanın oyunlarını sayar, istatistikler de 26.20 yamasının oyun verilerinden gelir.
Her şampiyon için build hesaplayıcı · Tüm LoL itemleri, istatistikleri ve altın değerleri · Milio kostümleri ve fiyatları · LoL rastgele şampiyon çarkı
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan Dereceli Tek/Çift oyunlarından oluşan bir örneklemden gelir; şampiyon istatistikleri oyunun veri dosyalarından, eşya verileri ise Riot'un Data Dragon'ından alınır.