Nami Build ve İstatistikler
Ustalık ve üstü build'ler, seviye başına istatistikler, 26.20 yaması. Ustalık, Üstatlık ve Şampiyonluk oyuncularının bu yamada Nami ile kurduğu build'ler, her seviyedeki Nami istatistikleri ve herhangi bir build'i oynamadan önce deneyebileceğin bir hesaplayıcı.
Build tabloları, güncel yamada Ustalık ve üstü oyuncuların Dereceli Tek/Çift oyunlarından gelir. Hesaplayıcı Nami seçili olarak açılır: en çok seçilen eşyaları tek tıkla yükle, sonra istediğin eşyayı, seviyeyi ya da nitelik kristallerini değiştir.
Ekim 2026'da güncellendi · Yazar: LOLValue Team
Nami Build: En Çok Seçilen Eşyalar, Rünler ve Büyüler
Nami build (Destek)
26.20 yamasında Ustalık ve üstü lobilerde Nami ile 37 Dereceli Tek/Çift oyun oynandı (rol: Destek); kazanma oranı: %62,2.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Kızgın Buhurdanlık + Dinçleştirici Aytaşı + Helia'nın Yankıları | %11 | %25,0 | 4 |
| Akan Su Asası + Dinçleştirici Aytaşı + Helia'nın Yankıları | %8 | %66,7 | 3 |
| Kefaret + İmparatorun Fermanı + Dinçleştirici Aytaşı | %3 | %100,0 | 1 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Helia'nın Yankıları | %78 | %51,7 | 29 |
| Dinçleştirici Aytaşı | %54 | %65,0 | 20 |
| Kızgın Buhurdanlık | %24 | %44,4 | 9 |
| Akan Su Asası | %16 | %83,3 | 6 |
| Mikael'in Lütfu | %16 | %66,7 | 6 |
| İmparatorun Fermanı | %11 | %75,0 | 4 |
| Shurelya'nın Savaş Şarkısı | %11 | %75,0 | 4 |
| Şövalyenin Adağı | %8 | %100,0 | 3 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ionia Çizmeleri | %86 | %62,5 | 32 |
| Atiklik Çizmeleri | %8 | %33,3 | 3 |
| Çelik Kaplamalı Çizme | %3 | %100,0 | 1 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Aery'yi Çağır | %97 | %61,1 | 36 |
| Elektrik Ver | %3 | %100,0 | 1 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Aery'yi Çağır · Mana Akışı Yüzüğü · Yücelik · Kızart · Kemik Zırh · Canlandır · Kristaller: Değişken Kuvvet, Değişken Kuvvet, Zamanla Can Artışı | %46 | %70,6 | 17 |
| Büyüler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Şifa | %92 | %58,8 | 34 |
| Bitkinlik + Sıçra | %8 | %100,0 | 3 |
Bunlar tavsiye değil, sayımdır: çok oyuncunun yaptığı bir seçim güvenli bir başlangıç noktasıdır, kazanma oranı da o oyunların nasıl bittiğini gösterir. Yalnızca bazı eşleşmelere uyan eşya ve rünlerin seçilme oranı daha düşüktür; onları önündeki oyuna göre değerlendir.
Nami Taban İstatistikleri ve Artışlar
Nami, 560 can, 54 saldırı gücü, 29 zırh ve 30 büyü direnciyle başlar; eşyasız 18. seviyede 2.056 can ve 107 saldırı gücüne ulaşır. 173 şampiyon arasında Nami için 18. seviye canı sıralaması 168, saldırı gücü sıralaması 114, zırh sıralaması 27. Saldırı menzili 550 (sıra: 9), hareket hızı 335 (sıra: 74).
| İstatistik | 1. seviye | 18. seviye | Seviye başına | 18. seviyede sıra |
|---|---|---|---|---|
| Can | 560 | 2.056 | 88 | 168/173 |
| Mana | 365 | 1.096 | 43 | |
| Saldırı gücü | 54 | 107 | 3,1 | 114/173 |
| Zırh | 29 | 117 | 5,2 | 27/173 |
| Büyü direnci | 30 | 52 | 1,3 | 97/173 |
| Saldırı hızı | 0,644 | 0,930 | %2,61 | |
| Can yenilenmesi / 5 sn | 5,5 | 14,9 | 0,55 | |
| Saldırı menzili | 550 | 550 | 0 | 9/173 |
| Hareket hızı | 335 | 335 | 0 | 74/173 |
Her Seviyede Nami İstatistikleri (1-18)
İstatistikler doğrusal artmaz: her seviye bir öncekinden biraz daha fazlasını ekler ve Riot'un formülünü izler: taban + artış × (seviye - 1) × (0,7025 + 0,0175 × (seviye - 1)). Tablo, her seviyedeki Nami istatistiklerini eşyalar, rünler ve şampiyon yetenekleri hesaba katılmadan verir.
| Seviye | Can | Mana | Saldırı gücü | Zırh | Büyü direnci | Saldırı hızı | Can yenilenmesi / 5 sn |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 560 | 365 | 54 | 29 | 30 | 0,644 | 5,5 |
| 2 | 623 | 396 | 56 | 33 | 31 | 0,656 | 5,9 |
| 3 | 690 | 428 | 59 | 37 | 32 | 0,669 | 6,3 |
| 4 | 759 | 462 | 61 | 41 | 33 | 0,682 | 6,7 |
| 5 | 832 | 498 | 64 | 45 | 34 | 0,696 | 7,2 |
| 6 | 908 | 535 | 66 | 50 | 35 | 0,710 | 7,7 |
| 7 | 986 | 573 | 69 | 54 | 36 | 0,725 | 8,2 |
| 8 | 1.068 | 613 | 72 | 59 | 38 | 0,741 | 8,7 |
| 9 | 1.153 | 655 | 75 | 64 | 39 | 0,757 | 9,2 |
| 10 | 1.241 | 698 | 78 | 69 | 40 | 0,774 | 9,8 |
| 11 | 1.332 | 742 | 81 | 75 | 41 | 0,791 | 10,3 |
| 12 | 1.426 | 788 | 85 | 80 | 43 | 0,809 | 10,9 |
| 13 | 1.524 | 836 | 88 | 86 | 44 | 0,828 | 11,5 |
| 14 | 1.624 | 885 | 91 | 92 | 46 | 0,847 | 12,1 |
| 15 | 1.727 | 935 | 95 | 98 | 47 | 0,867 | 12,8 |
| 16 | 1.834 | 987 | 99 | 104 | 49 | 0,887 | 13,5 |
| 17 | 1.943 | 1.041 | 103 | 111 | 50 | 0,908 | 14,1 |
| 18 | 2.056 | 1.096 | 107 | 117 | 52 | 0,930 | 14,9 |
Nami Saldırı Hızı ve Efektif Can
Nami, eşyasız 1. seviyede saniyede 0,644, 18. seviyede 0,930 saldırı yapar ve seviye başına %2,61 ilave saldırı hızı kazanır. İlave saldırı hızı, Nami için 0,644 olan saldırı hızı oranıyla çarpılır; bu yüzden Nami, saniyede 3,003 saldırılık sınıra ulaşmak için 18. seviyede eşya ve rünlerden yaklaşık %322 ilave saldırı hızına ihtiyaç duyar.
18. seviyede 2.056 can ve 117 zırhla Nami, ölmeden önce 4.470 fiziksel hasar alır (efektif can); 52 büyü direnciyle bu değer büyü hasarı için 3.127 olur. Can, zırh ya da büyü direnci veren her eşya, yukarıdaki hesaplayıcıda bu sayıları yükseltir.
Nami Build Hesaplayıcı Nasıl Kullanılır?
- En çok seçilen eşyalarla başlamak için bir rolün tablolarının altındaki "Bu build'i hesaplayıcıya yükle" düğmesine tıkla ya da altı yuvayı kendin doldur.
- Nami istatistiklerini 1 ile 18 arasındaki herhangi bir seviyede görmek için seviye kaydırıcısını hareket ettir.
- Her satırdan bir nitelik kristali seç; değişken kuvvet, eşyalarına göre saldırı gücüne ya da yetenek gücüne dönüşür.
- İki build'i karşılaştırmak için Build B'ye geç; istatistik tablosu ikisini de ve aradaki farkı gösterir.
- Build'i paylaşmak için bağlantıyı kopyala: bağlantı bu sayfayı aynı eşyalar, seviye ve kristallerle açar.
Hesaplayıcı, eşyaların ve kristallerin verdiği istatistikleri toplar. Eşya pasifleri, yükler ve Nami yetenekleri sayılmaz, bu yüzden oyundaki sayılar daha yüksek olabilir. LoL item builder rehberi zırhı, delmeyi, yetenek hızını ve altın verimliliğini anlatır.
Nami Build Verileri Nereden Geliyor?
Her dakika, 15 sunucu arasında sırayla dönerek rastgele bir Ustalık, Üstatlık ya da Şampiyonluk oyuncusunun Dereceli Tek/Çift maç geçmişini Riot Games API üzerinden okuyor ve on oyuncunun her birinin oyunu neyle bitirdiğini kaydediyoruz: son eşyalar, çizme, rünler, sihirdar büyüleri, rol ve sonuç. Remake'ler ve erken teslim olunan oyunlar dışarıda bırakılır.
- Tamamlanmış eşyalar oyun başına bir kez sayılır; üç eşyalık çekirdek, oyuncunun envanterindeki ilk üç tamamlanmış eşyadır.
- Seçilme oranı, o roldeki Nami oyunları içinde o seçimin yapıldığı oyunların payıdır; kazanma oranı, bu oyunlardan kazanılanların payıdır.
- Oyunlar yamaya göre gruplanır: yeni bir yama yeni bir sayım başlatır, eski yamalar dört hafta sonra silinir.
- Lobiler Ustalık ve üstü oyuncuların lobileridir; bu yüzden diğer dokuz oyuncunun çoğu yüksek Elmas ya da üstüdür.
Sıkça Sorulan Sorular
En çok seçilen Nami build'i hangisi?
26.20 yamasında Ustalık ve üstü oyunlarda (rol: Destek) Nami için en çok seçilen çekirdek: Kızgın Buhurdanlık, Dinçleştirici Aytaşı ve Helia'nın Yankıları (oyunların %11 oranında). Çizme: Ionia Çizmeleri, anahtar rün: Aery'yi Çağır, sihirdar büyüleri: Sıçra ve Şifa.
Nami taban istatistikleri nelerdir?
1. seviyede Nami: 560 can, 54 saldırı gücü, 29 zırh, 30 büyü direnci, 0,644 saldırı hızı, 550 saldırı menzili ve 335 hareket hızı.
Nami 18. seviyede ne kadar cana sahip?
Eşyasız 18. seviyede 2.056 can. Seviye başına ortalama 88 artar; 173 şampiyon arasındaki sırası: 168.
Nami saldırı hızı sınırına ulaşmak için ne kadar saldırı hızına ihtiyaç duyar?
18. seviyede yaklaşık %322 ilave saldırı hızı. Nami için saldırı hızı oranı 0,644, sınır ise saniyede 3,003 saldırı.
Bu Nami build'i güncel yamaya göre mi?
Evet. Build tabloları yalnızca güncel yamanın oyunlarını sayar, istatistikler de 26.20 yamasının oyun verilerinden gelir.
Her şampiyon için build hesaplayıcı · Tüm LoL itemleri, istatistikleri ve altın değerleri · Nami kostümleri ve fiyatları · LoL rastgele şampiyon çarkı
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan Dereceli Tek/Çift oyunlarından oluşan bir örneklemden gelir; şampiyon istatistikleri oyunun veri dosyalarından, eşya verileri ise Riot'un Data Dragon'ından alınır.