Senna Build ve İstatistikler

Ustalık ve üstü build'ler, seviye başına istatistikler, 26.20 yaması. Ustalık, Üstatlık ve Şampiyonluk oyuncularının bu yamada Senna ile kurduğu build'ler, her seviyedeki Senna istatistikleri ve herhangi bir build'i oynamadan önce deneyebileceğin bir hesaplayıcı.

Build tabloları, güncel yamada Ustalık ve üstü oyuncuların Dereceli Tek/Çift oyunlarından gelir. Hesaplayıcı Senna seçili olarak açılır: en çok seçilen eşyaları tek tıkla yükle, sonra istediğin eşyayı, seviyeyi ya da nitelik kristallerini değiştir.

Ekim 2026'da güncellendi · Yazar: LOLValue Team

Senna Build: En Çok Seçilen Eşyalar, Rünler ve Büyüler

Senna build (Destek)

26.20 yamasında Ustalık ve üstü lobilerde Senna ile 23 Dereceli Tek/Çift oyun oynandı (rol: Destek); kazanma oranı: %39,1.

En çok seçilen üç eşyalık çekirdek
EşyalarSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Kara Balta + Statikk Hançer + Bombardıman Topu%9%50,02
Kara Balta + Mahvolmuş Kralın Kılıcı + Kraken Katili%4%100,01
Hexgörü C44 + Kara Balta + Statikk Hançer%4%100,01
En çok seçilen tamamlanmış eşyalar
EşyaSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Kara Balta%70%37,516
Statikk Hançer%52%41,712
Bombardıman Topu%17%50,04
Hexgörü C44%13%66,73
Koruyucu Melek%9%50,02
Kraken Katili%9%50,02
Mahvolmuş Kralın Kılıcı%4%100,01
Yılan Dişi%4%100,01
Çizmeler
EşyaSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Atiklik Çizmeleri%78%44,418
Savaşçı Çizmeleri%9%50,02
Merkür'ün Adımları%4%0,01
Anahtar rünler
Anahtar rünSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Ölümateşi Dokunuşu%78%33,318
Ayağı Çabuk%17%50,04
Aery'yi Çağır%4%100,01
En çok kullanılan rün sayfası
RünlerSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Ölümateşi Dokunuşu · Mana Akışı Yüzüğü · Sürat · Yaklaşan Fırtına · Biç Devir · Pratik Zekâ · Kristaller: Saldırı Hızı, Değişken Kuvvet, Can%26%33,36
Sihirdar büyüleri
BüyülerSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Sıçra + Şifa%87%30,020
Bitkinlik + Sıçra%9%100,02

Bunlar tavsiye değil, sayımdır: çok oyuncunun yaptığı bir seçim güvenli bir başlangıç noktasıdır, kazanma oranı da o oyunların nasıl bittiğini gösterir. Yalnızca bazı eşleşmelere uyan eşya ve rünlerin seçilme oranı daha düşüktür; onları önündeki oyuna göre değerlendir.

Senna Taban İstatistikleri ve Artışlar

Senna, 530 can, 50 saldırı gücü, 25 zırh ve 33 büyü direnciyle başlar; eşyasız 18. seviyede 2.043 can ve 50 saldırı gücüne ulaşır. 173 şampiyon arasında Senna için 18. seviye canı sıralaması 170, saldırı gücü sıralaması 173, zırh sıralaması 161. Saldırı menzili 600 (sıra: 3), hareket hızı 330 (sıra: 117).

Senna taban istatistikleri ve seviye artışları, 26.20 yaması
İstatistik1. seviye18. seviyeSeviye başına18. seviyede sıra
Can5302.04389170/173
Mana3501.11545
Saldırı gücü50500173/173
Zırh25934161/173
Büyü direnci33521,1141/173
Saldırı hızı0,6250,802%2,6
Can yenilenmesi / 5 sn3,512,80,55
Saldırı menzili60060003/173
Hareket hızı3303300117/173

Her Seviyede Senna İstatistikleri (1-18)

İstatistikler doğrusal artmaz: her seviye bir öncekinden biraz daha fazlasını ekler ve Riot'un formülünü izler: taban + artış × (seviye - 1) × (0,7025 + 0,0175 × (seviye - 1)). Tablo, her seviyedeki Senna istatistiklerini eşyalar, rünler ve şampiyon yetenekleri hesaba katılmadan verir.

Her seviyede Senna istatistikleri, eşyasız
SeviyeCanManaSaldırı gücüZırhBüyü direnciSaldırı hızıCan yenilenmesi / 5 sn
15303505025330,6253,5
25943825028340,6323,9
36614165031350,6404,3
47324525034350,6494,7
58054895037360,6575,2
68825285041370,6665,7
79615685044380,6756,2
81.0446105048390,6856,7
91.1306535052400,6957,2
101.2196985056420,7057,8
111.3117455060430,7168,3
121.4067935064440,7278,9
131.5058435069450,7399,5
141.6068945073460,75110,1
151.7119475078480,76310,8
161.8181.0015083490,77611,5
171.9291.0575088500,78812,1
182.0431.1155093520,80212,8

Senna Saldırı Hızı ve Efektif Can

Senna, eşyasız 1. seviyede saniyede 0,625, 18. seviyede 0,802 saldırı yapar ve seviye başına %2,6 ilave saldırı hızı kazanır. İlave saldırı hızı, Senna için 0,400 olan saldırı hızı oranıyla çarpılır; bu yüzden Senna, saniyede 3,003 saldırılık sınıra ulaşmak için 18. seviyede eşya ve rünlerden yaklaşık %550 ilave saldırı hızına ihtiyaç duyar.

18. seviyede 2.043 can ve 93 zırhla Senna, ölmeden önce 3.943 fiziksel hasar alır (efektif can); 52 büyü direnciyle bu değer büyü hasarı için 3.099 olur. Can, zırh ya da büyü direnci veren her eşya, yukarıdaki hesaplayıcıda bu sayıları yükseltir.

Senna Build Hesaplayıcı Nasıl Kullanılır?

  1. En çok seçilen eşyalarla başlamak için bir rolün tablolarının altındaki "Bu build'i hesaplayıcıya yükle" düğmesine tıkla ya da altı yuvayı kendin doldur.
  2. Senna istatistiklerini 1 ile 18 arasındaki herhangi bir seviyede görmek için seviye kaydırıcısını hareket ettir.
  3. Her satırdan bir nitelik kristali seç; değişken kuvvet, eşyalarına göre saldırı gücüne ya da yetenek gücüne dönüşür.
  4. İki build'i karşılaştırmak için Build B'ye geç; istatistik tablosu ikisini de ve aradaki farkı gösterir.
  5. Build'i paylaşmak için bağlantıyı kopyala: bağlantı bu sayfayı aynı eşyalar, seviye ve kristallerle açar.

Hesaplayıcı, eşyaların ve kristallerin verdiği istatistikleri toplar. Eşya pasifleri, yükler ve Senna yetenekleri sayılmaz, bu yüzden oyundaki sayılar daha yüksek olabilir. LoL item builder rehberi zırhı, delmeyi, yetenek hızını ve altın verimliliğini anlatır.

Senna Build Verileri Nereden Geliyor?

Her dakika, 15 sunucu arasında sırayla dönerek rastgele bir Ustalık, Üstatlık ya da Şampiyonluk oyuncusunun Dereceli Tek/Çift maç geçmişini Riot Games API üzerinden okuyor ve on oyuncunun her birinin oyunu neyle bitirdiğini kaydediyoruz: son eşyalar, çizme, rünler, sihirdar büyüleri, rol ve sonuç. Remake'ler ve erken teslim olunan oyunlar dışarıda bırakılır.

  • Tamamlanmış eşyalar oyun başına bir kez sayılır; üç eşyalık çekirdek, oyuncunun envanterindeki ilk üç tamamlanmış eşyadır.
  • Seçilme oranı, o roldeki Senna oyunları içinde o seçimin yapıldığı oyunların payıdır; kazanma oranı, bu oyunlardan kazanılanların payıdır.
  • Oyunlar yamaya göre gruplanır: yeni bir yama yeni bir sayım başlatır, eski yamalar dört hafta sonra silinir.
  • Lobiler Ustalık ve üstü oyuncuların lobileridir; bu yüzden diğer dokuz oyuncunun çoğu yüksek Elmas ya da üstüdür.

Sıkça Sorulan Sorular

En çok seçilen Senna build'i hangisi?

26.20 yamasında Ustalık ve üstü oyunlarda (rol: Destek) Senna için en çok seçilen çekirdek: Kara Balta, Statikk Hançer ve Bombardıman Topu (oyunların %9 oranında). Çizme: Atiklik Çizmeleri, anahtar rün: Ölümateşi Dokunuşu, sihirdar büyüleri: Sıçra ve Şifa.

Senna taban istatistikleri nelerdir?

1. seviyede Senna: 530 can, 50 saldırı gücü, 25 zırh, 33 büyü direnci, 0,625 saldırı hızı, 600 saldırı menzili ve 330 hareket hızı.

Senna 18. seviyede ne kadar cana sahip?

Eşyasız 18. seviyede 2.043 can. Seviye başına ortalama 89 artar; 173 şampiyon arasındaki sırası: 170.

Senna saldırı hızı sınırına ulaşmak için ne kadar saldırı hızına ihtiyaç duyar?

18. seviyede yaklaşık %550 ilave saldırı hızı. Senna için saldırı hızı oranı 0,400, sınır ise saniyede 3,003 saldırı.

Bu Senna build'i güncel yamaya göre mi?

Evet. Build tabloları yalnızca güncel yamanın oyunlarını sayar, istatistikler de 26.20 yamasının oyun verilerinden gelir.

Her şampiyon için build hesaplayıcı · Tüm LoL itemleri, istatistikleri ve altın değerleri · Senna kostümleri ve fiyatları · LoL rastgele şampiyon çarkı

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan Dereceli Tek/Çift oyunlarından oluşan bir örneklemden gelir; şampiyon istatistikleri oyunun veri dosyalarından, eşya verileri ise Riot'un Data Dragon'ından alınır.