Sylas Build ve İstatistikler

Ustalık ve üstü build'ler, seviye başına istatistikler, 26.20 yaması. Ustalık, Üstatlık ve Şampiyonluk oyuncularının bu yamada Sylas ile kurduğu build'ler, her seviyedeki Sylas istatistikleri ve herhangi bir build'i oynamadan önce deneyebileceğin bir hesaplayıcı.

Build tabloları, güncel yamada Ustalık ve üstü oyuncuların Dereceli Tek/Çift oyunlarından gelir. Hesaplayıcı Sylas seçili olarak açılır: en çok seçilen eşyaları tek tıkla yükle, sonra istediğin eşyayı, seviyeyi ya da nitelik kristallerini değiştir.

Ekim 2026'da güncellendi · Yazar: LOLValue Team

Sylas Build: En Çok Seçilen Eşyalar, Rünler ve Büyüler

Sylas build (Orta)

26.20 yamasında Ustalık ve üstü lobilerde Sylas ile 28 Dereceli Tek/Çift oyun oynandı (rol: Orta); kazanma oranı: %46,4.

En çok seçilen üç eşyalık çekirdek
EşyalarSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Hextech Füzekemer + Zhonya'nın Kumsaati + Gölgealev%14%75,04
Hextech Füzekemer + Zhonya'nın Kumsaati + Vadiyaran%11%100,03
Rabadon'un Şapkası + Hextech Füzekemer + Zhonya'nın Kumsaati%4%100,01
En çok seçilen tamamlanmış eşyalar
EşyaSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Hextech Füzekemer%86%54,224
Zhonya'nın Kumsaati%39%81,811
Gölgealev%36%50,010
Vadiyaran%36%50,010
Lich Boğan%21%16,76
Rabadon'un Şapkası%4%100,01
Yıldırım Asası%4%100,01
Çizmeler
EşyaSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Sahir Pabuçları%54%33,315
Kızıl Ionia Çizmeleri%18%60,05
Zırhlı Atılım%14%75,04
Anahtar rünler
Anahtar rünSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Elektrik Ver%54%40,015
Yenilmez%43%50,012
Yıldırım Yağmacısı'nın Cinneti%4%100,01
En çok kullanılan rün sayfası
RünlerSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Yenilmez · Pratik Zekâ · Efsane: Hız · Son Direniş · İkinci Şans · Gözü Kara · Kristaller: Değişken Kuvvet, Değişken Kuvvet, Zamanla Can Artışı%18%60,05
Sihirdar büyüleri
BüyülerSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Sıçra + Tutuştur%75%47,621
Sıçra + Işınlan%25%42,97

Sylas build (Orman)

26.20 yamasında Ustalık ve üstü lobilerde Sylas ile 27 Dereceli Tek/Çift oyun oynandı (rol: Orman); kazanma oranı: %59,3.

En çok seçilen üç eşyalık çekirdek
EşyalarSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Hextech Füzekemer + Zhonya'nın Kumsaati + Vadiyaran%26%71,47
Rabadon'un Şapkası + Hextech Füzekemer + Zhonya'nın Kumsaati%7%100,02
Hextech Füzekemer + Kozmik Hızlandırıcı + Vadiyaran%7%50,02
En çok seçilen tamamlanmış eşyalar
EşyaSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Hextech Füzekemer%81%54,522
Vadiyaran%74%60,020
Zhonya'nın Kumsaati%56%66,715
Gölgealev%30%50,08
Lich Boğan%19%60,05
Rabadon'un Şapkası%15%75,04
Yıldırım Asası%7%100,02
Kozmik Hızlandırıcı%7%50,02
Çizmeler
EşyaSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Sihirbaz Pabuçları%44%66,712
Ionia Çizmeleri%37%50,010
Çelik Kaplamalı Çizme%7%50,02
Anahtar rünler
Anahtar rünSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Yenilmez%74%60,020
Kara Hasat%26%57,17
En çok kullanılan rün sayfası
RünlerSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Yenilmez · Zafer · Efsane: Hız · Son Direniş · Kozmik Sezgi · Sihirli Pabuçlar · Kristaller: Değişken Kuvvet, Değişken Kuvvet, Zamanla Can Artışı%44%58,312
Sihirdar büyüleri
BüyülerSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Sıçra + Çarp%100%59,327

Bunlar tavsiye değil, sayımdır: çok oyuncunun yaptığı bir seçim güvenli bir başlangıç noktasıdır, kazanma oranı da o oyunların nasıl bittiğini gösterir. Yalnızca bazı eşleşmelere uyan eşya ve rünlerin seçilme oranı daha düşüktür; onları önündeki oyuna göre değerlendir.

Sylas Taban İstatistikleri ve Artışlar

Sylas, 600 can, 61 saldırı gücü, 29 zırh ve 32 büyü direnciyle başlar; eşyasız 18. seviyede 2.674 can ve 112 saldırı gücüne ulaşır. 173 şampiyon arasında Sylas için 18. seviye canı sıralaması 4, saldırı gücü sıralaması 89, zırh sıralaması 27. Saldırı menzili 175 (sıra: 87), hareket hızı 340 (sıra: 37).

Sylas taban istatistikleri ve seviye artışları, 26.20 yaması
İstatistik1. seviye18. seviyeSeviye başına18. seviyede sıra
Can6002.6741224/173
Mana4001.59070
Saldırı gücü61112389/173
Zırh291175,227/173
Büyü direnci32752,551/173
Saldırı hızı0,6451,029%3,5
Can yenilenmesi / 5 sn9,024,30,9
Saldırı menzili175175087/173
Hareket hızı340340037/173

Her Seviyede Sylas İstatistikleri (1-18)

İstatistikler doğrusal artmaz: her seviye bir öncekinden biraz daha fazlasını ekler ve Riot'un formülünü izler: taban + artış × (seviye - 1) × (0,7025 + 0,0175 × (seviye - 1)). Tablo, her seviyedeki Sylas istatistiklerini eşyalar, rünler ve şampiyon yetenekleri hesaba katılmadan verir.

Her seviyede Sylas istatistikleri, eşyasız
SeviyeCanManaSaldırı gücüZırhBüyü direnciSaldırı hızıCan yenilenmesi / 5 sn
16004006129320,6459,0
26884506333340,6619,6
37805036537360,67810,3
48765596841380,69611,0
59776167045400,71511,8
61.0826777350420,73412,6
71.1917397654440,75413,4
81.3058047859470,77514,2
91.4228728164490,79715,1
101.5449428469520,82016,0
111.6711.0148775540,84316,9
121.8011.0899180570,86717,9
131.9361.1679486600,89218,9
142.0751.2469792630,91819,9
152.2181.32910198660,94420,9
162.3661.413104104690,97222,0
172.5181.500108111721,00023,1
182.6741.590112117751,02924,3

Sylas Saldırı Hızı ve Efektif Can

Sylas, eşyasız 1. seviyede saniyede 0,645, 18. seviyede 1,029 saldırı yapar ve seviye başına %3,5 ilave saldırı hızı kazanır. İlave saldırı hızı, Sylas için 0,645 olan saldırı hızı oranıyla çarpılır; bu yüzden Sylas, saniyede 3,003 saldırılık sınıra ulaşmak için 18. seviyede eşya ve rünlerden yaklaşık %306 ilave saldırı hızına ihtiyaç duyar.

18. seviyede 2.674 can ve 117 zırhla Sylas, ölmeden önce 5.813 fiziksel hasar alır (efektif can); 75 büyü direnciyle bu değer büyü hasarı için 4.689 olur. Can, zırh ya da büyü direnci veren her eşya, yukarıdaki hesaplayıcıda bu sayıları yükseltir.

Sylas Build Hesaplayıcı Nasıl Kullanılır?

  1. En çok seçilen eşyalarla başlamak için bir rolün tablolarının altındaki "Bu build'i hesaplayıcıya yükle" düğmesine tıkla ya da altı yuvayı kendin doldur.
  2. Sylas istatistiklerini 1 ile 18 arasındaki herhangi bir seviyede görmek için seviye kaydırıcısını hareket ettir.
  3. Her satırdan bir nitelik kristali seç; değişken kuvvet, eşyalarına göre saldırı gücüne ya da yetenek gücüne dönüşür.
  4. İki build'i karşılaştırmak için Build B'ye geç; istatistik tablosu ikisini de ve aradaki farkı gösterir.
  5. Build'i paylaşmak için bağlantıyı kopyala: bağlantı bu sayfayı aynı eşyalar, seviye ve kristallerle açar.

Hesaplayıcı, eşyaların ve kristallerin verdiği istatistikleri toplar. Eşya pasifleri, yükler ve Sylas yetenekleri sayılmaz, bu yüzden oyundaki sayılar daha yüksek olabilir. LoL item builder rehberi zırhı, delmeyi, yetenek hızını ve altın verimliliğini anlatır.

Sylas Build Verileri Nereden Geliyor?

Her dakika, 15 sunucu arasında sırayla dönerek rastgele bir Ustalık, Üstatlık ya da Şampiyonluk oyuncusunun Dereceli Tek/Çift maç geçmişini Riot Games API üzerinden okuyor ve on oyuncunun her birinin oyunu neyle bitirdiğini kaydediyoruz: son eşyalar, çizme, rünler, sihirdar büyüleri, rol ve sonuç. Remake'ler ve erken teslim olunan oyunlar dışarıda bırakılır.

  • Tamamlanmış eşyalar oyun başına bir kez sayılır; üç eşyalık çekirdek, oyuncunun envanterindeki ilk üç tamamlanmış eşyadır.
  • Seçilme oranı, o roldeki Sylas oyunları içinde o seçimin yapıldığı oyunların payıdır; kazanma oranı, bu oyunlardan kazanılanların payıdır.
  • Oyunlar yamaya göre gruplanır: yeni bir yama yeni bir sayım başlatır, eski yamalar dört hafta sonra silinir.
  • Lobiler Ustalık ve üstü oyuncuların lobileridir; bu yüzden diğer dokuz oyuncunun çoğu yüksek Elmas ya da üstüdür.

Sıkça Sorulan Sorular

En çok seçilen Sylas build'i hangisi?

26.20 yamasında Ustalık ve üstü oyunlarda (rol: Orta) Sylas için en çok seçilen çekirdek: Hextech Füzekemer, Zhonya'nın Kumsaati ve Gölgealev (oyunların %14 oranında). Çizme: Sahir Pabuçları, anahtar rün: Elektrik Ver, sihirdar büyüleri: Sıçra ve Tutuştur.

Sylas taban istatistikleri nelerdir?

1. seviyede Sylas: 600 can, 61 saldırı gücü, 29 zırh, 32 büyü direnci, 0,645 saldırı hızı, 175 saldırı menzili ve 340 hareket hızı.

Sylas 18. seviyede ne kadar cana sahip?

Eşyasız 18. seviyede 2.674 can. Seviye başına ortalama 122 artar; 173 şampiyon arasındaki sırası: 4.

Sylas saldırı hızı sınırına ulaşmak için ne kadar saldırı hızına ihtiyaç duyar?

18. seviyede yaklaşık %306 ilave saldırı hızı. Sylas için saldırı hızı oranı 0,645, sınır ise saniyede 3,003 saldırı.

Bu Sylas build'i güncel yamaya göre mi?

Evet. Build tabloları yalnızca güncel yamanın oyunlarını sayar, istatistikler de 26.20 yamasının oyun verilerinden gelir.

Her şampiyon için build hesaplayıcı · Tüm LoL itemleri, istatistikleri ve altın değerleri · Sylas kostümleri ve fiyatları · LoL rastgele şampiyon çarkı

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan Dereceli Tek/Çift oyunlarından oluşan bir örneklemden gelir; şampiyon istatistikleri oyunun veri dosyalarından, eşya verileri ise Riot'un Data Dragon'ından alınır.