Syndra Build ve İstatistikler
Ustalık ve üstü build'ler, seviye başına istatistikler, 26.20 yaması. Ustalık, Üstatlık ve Şampiyonluk oyuncularının bu yamada Syndra ile kurduğu build'ler, her seviyedeki Syndra istatistikleri ve herhangi bir build'i oynamadan önce deneyebileceğin bir hesaplayıcı.
Build tabloları, güncel yamada Ustalık ve üstü oyuncuların Dereceli Tek/Çift oyunlarından gelir. Hesaplayıcı Syndra seçili olarak açılır: en çok seçilen eşyaları tek tıkla yükle, sonra istediğin eşyayı, seviyeyi ya da nitelik kristallerini değiştir.
Ekim 2026'da güncellendi · Yazar: LOLValue Team
Syndra Build: En Çok Seçilen Eşyalar, Rünler ve Büyüler
Syndra build (Orta)
26.20 yamasında Ustalık ve üstü lobilerde Syndra ile 37 Dereceli Tek/Çift oyun oynandı (rol: Orta); kazanma oranı: %45,9.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Zhonya'nın Kumsaati + Gölgealev + Luden'in Feryadı | %8 | %33,3 | 3 |
| Rabadon'un Şapkası + Zhonya'nın Kumsaati + Gölgealev | %5 | %100,0 | 2 |
| Siyahateş Meşalesi + Zhonya'nın Kumsaati + Gölgealev | %5 | %50,0 | 2 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Siyahateş Meşalesi | %46 | %58,8 | 17 |
| Gölgealev | %46 | %41,2 | 17 |
| Luden'in Feryadı | %38 | %35,7 | 14 |
| Yıldırım Asası | %32 | %41,7 | 12 |
| Rabadon'un Şapkası | %30 | %63,6 | 11 |
| Zhonya'nın Kumsaati | %27 | %60,0 | 10 |
| İmparatorun Fermanı | %14 | %40,0 | 5 |
| Makber Çiçeği | %11 | %75,0 | 4 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sahir Pabuçları | %70 | %50,0 | 26 |
| Kızıl Ionia Çizmeleri | %22 | %25,0 | 8 |
| Tezyürüyüş Çizmeleri | %5 | %100,0 | 2 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sihirli Yıldız | %35 | %38,5 | 13 |
| İlk Vuruş | %32 | %66,7 | 12 |
| Elektrik Ver | %19 | %14,3 | 7 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sihirli Yıldız · Mana Akışı Yüzüğü · Yücelik · Kızart · Kozmik Sezgi · Üçlü Tonik · Kristaller: Saldırı Hızı, Değişken Kuvvet, Can | %19 | %28,6 | 7 |
| Büyüler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Işınlan | %73 | %48,1 | 27 |
| Sıçra + Hayalet | %11 | %50,0 | 4 |
Bunlar tavsiye değil, sayımdır: çok oyuncunun yaptığı bir seçim güvenli bir başlangıç noktasıdır, kazanma oranı da o oyunların nasıl bittiğini gösterir. Yalnızca bazı eşleşmelere uyan eşya ve rünlerin seçilme oranı daha düşüktür; onları önündeki oyuna göre değerlendir.
Syndra Taban İstatistikleri ve Artışlar
Syndra, 583 can, 54 saldırı gücü, 25 zırh ve 30 büyü direnciyle başlar; eşyasız 18. seviyede 2.283 can ve 103 saldırı gücüne ulaşır. 173 şampiyon arasında Syndra için 18. seviye canı sıralaması 140, saldırı gücü sıralaması 131, zırh sıralaması 161. Saldırı menzili 550 (sıra: 9), hareket hızı 330 (sıra: 117).
| İstatistik | 1. seviye | 18. seviye | Seviye başına | 18. seviyede sıra |
|---|---|---|---|---|
| Can | 583 | 2.283 | 100 | 140/173 |
| Mana | 480 | 1.160 | 40 | |
| Saldırı gücü | 54 | 103 | 2,9 | 131/173 |
| Zırh | 25 | 93 | 4 | 161/173 |
| Büyü direnci | 30 | 52 | 1,3 | 97/173 |
| Saldırı hızı | 0,658 | 0,870 | %2 | |
| Can yenilenmesi / 5 sn | 6,5 | 16,7 | 0,6 | |
| Saldırı menzili | 550 | 550 | 0 | 9/173 |
| Hareket hızı | 330 | 330 | 0 | 117/173 |
Her Seviyede Syndra İstatistikleri (1-18)
İstatistikler doğrusal artmaz: her seviye bir öncekinden biraz daha fazlasını ekler ve Riot'un formülünü izler: taban + artış × (seviye - 1) × (0,7025 + 0,0175 × (seviye - 1)). Tablo, her seviyedeki Syndra istatistiklerini eşyalar, rünler ve şampiyon yetenekleri hesaba katılmadan verir.
| Seviye | Can | Mana | Saldırı gücü | Zırh | Büyü direnci | Saldırı hızı | Can yenilenmesi / 5 sn |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 583 | 480 | 54 | 25 | 30 | 0,658 | 6,5 |
| 2 | 655 | 509 | 56 | 28 | 31 | 0,667 | 6,9 |
| 3 | 731 | 539 | 58 | 31 | 32 | 0,676 | 7,4 |
| 4 | 810 | 571 | 61 | 34 | 33 | 0,686 | 7,9 |
| 5 | 892 | 604 | 63 | 37 | 34 | 0,697 | 8,4 |
| 6 | 978 | 638 | 65 | 41 | 35 | 0,707 | 8,9 |
| 7 | 1.068 | 674 | 68 | 44 | 36 | 0,719 | 9,4 |
| 8 | 1.161 | 711 | 71 | 48 | 38 | 0,730 | 10,0 |
| 9 | 1.257 | 750 | 74 | 52 | 39 | 0,742 | 10,5 |
| 10 | 1.357 | 790 | 76 | 56 | 40 | 0,755 | 11,1 |
| 11 | 1.461 | 831 | 79 | 60 | 41 | 0,768 | 11,8 |
| 12 | 1.568 | 874 | 83 | 64 | 43 | 0,781 | 12,4 |
| 13 | 1.678 | 918 | 86 | 69 | 44 | 0,795 | 13,1 |
| 14 | 1.792 | 964 | 89 | 73 | 46 | 0,809 | 13,8 |
| 15 | 1.910 | 1.011 | 92 | 78 | 47 | 0,824 | 14,5 |
| 16 | 2.031 | 1.059 | 96 | 83 | 49 | 0,839 | 15,2 |
| 17 | 2.155 | 1.109 | 100 | 88 | 50 | 0,854 | 15,9 |
| 18 | 2.283 | 1.160 | 103 | 93 | 52 | 0,870 | 16,7 |
Syndra Saldırı Hızı ve Efektif Can
Syndra, eşyasız 1. seviyede saniyede 0,658, 18. seviyede 0,870 saldırı yapar ve seviye başına %2 ilave saldırı hızı kazanır. İlave saldırı hızı, Syndra için 0,625 olan saldırı hızı oranıyla çarpılır; bu yüzden Syndra, saniyede 3,003 saldırılık sınıra ulaşmak için 18. seviyede eşya ve rünlerden yaklaşık %341 ilave saldırı hızına ihtiyaç duyar.
18. seviyede 2.283 can ve 93 zırhla Syndra, ölmeden önce 4.406 fiziksel hasar alır (efektif can); 52 büyü direnciyle bu değer büyü hasarı için 3.472 olur. Can, zırh ya da büyü direnci veren her eşya, yukarıdaki hesaplayıcıda bu sayıları yükseltir.
Syndra Build Hesaplayıcı Nasıl Kullanılır?
- En çok seçilen eşyalarla başlamak için bir rolün tablolarının altındaki "Bu build'i hesaplayıcıya yükle" düğmesine tıkla ya da altı yuvayı kendin doldur.
- Syndra istatistiklerini 1 ile 18 arasındaki herhangi bir seviyede görmek için seviye kaydırıcısını hareket ettir.
- Her satırdan bir nitelik kristali seç; değişken kuvvet, eşyalarına göre saldırı gücüne ya da yetenek gücüne dönüşür.
- İki build'i karşılaştırmak için Build B'ye geç; istatistik tablosu ikisini de ve aradaki farkı gösterir.
- Build'i paylaşmak için bağlantıyı kopyala: bağlantı bu sayfayı aynı eşyalar, seviye ve kristallerle açar.
Hesaplayıcı, eşyaların ve kristallerin verdiği istatistikleri toplar. Eşya pasifleri, yükler ve Syndra yetenekleri sayılmaz, bu yüzden oyundaki sayılar daha yüksek olabilir. LoL item builder rehberi zırhı, delmeyi, yetenek hızını ve altın verimliliğini anlatır.
Syndra Build Verileri Nereden Geliyor?
Her dakika, 15 sunucu arasında sırayla dönerek rastgele bir Ustalık, Üstatlık ya da Şampiyonluk oyuncusunun Dereceli Tek/Çift maç geçmişini Riot Games API üzerinden okuyor ve on oyuncunun her birinin oyunu neyle bitirdiğini kaydediyoruz: son eşyalar, çizme, rünler, sihirdar büyüleri, rol ve sonuç. Remake'ler ve erken teslim olunan oyunlar dışarıda bırakılır.
- Tamamlanmış eşyalar oyun başına bir kez sayılır; üç eşyalık çekirdek, oyuncunun envanterindeki ilk üç tamamlanmış eşyadır.
- Seçilme oranı, o roldeki Syndra oyunları içinde o seçimin yapıldığı oyunların payıdır; kazanma oranı, bu oyunlardan kazanılanların payıdır.
- Oyunlar yamaya göre gruplanır: yeni bir yama yeni bir sayım başlatır, eski yamalar dört hafta sonra silinir.
- Lobiler Ustalık ve üstü oyuncuların lobileridir; bu yüzden diğer dokuz oyuncunun çoğu yüksek Elmas ya da üstüdür.
Sıkça Sorulan Sorular
En çok seçilen Syndra build'i hangisi?
26.20 yamasında Ustalık ve üstü oyunlarda (rol: Orta) Syndra için en çok seçilen çekirdek: Zhonya'nın Kumsaati, Gölgealev ve Luden'in Feryadı (oyunların %8 oranında). Çizme: Sahir Pabuçları, anahtar rün: Sihirli Yıldız, sihirdar büyüleri: Sıçra ve Işınlan.
Syndra taban istatistikleri nelerdir?
1. seviyede Syndra: 583 can, 54 saldırı gücü, 25 zırh, 30 büyü direnci, 0,658 saldırı hızı, 550 saldırı menzili ve 330 hareket hızı.
Syndra 18. seviyede ne kadar cana sahip?
Eşyasız 18. seviyede 2.283 can. Seviye başına ortalama 100 artar; 173 şampiyon arasındaki sırası: 140.
Syndra saldırı hızı sınırına ulaşmak için ne kadar saldırı hızına ihtiyaç duyar?
18. seviyede yaklaşık %341 ilave saldırı hızı. Syndra için saldırı hızı oranı 0,625, sınır ise saniyede 3,003 saldırı.
Bu Syndra build'i güncel yamaya göre mi?
Evet. Build tabloları yalnızca güncel yamanın oyunlarını sayar, istatistikler de 26.20 yamasının oyun verilerinden gelir.
Her şampiyon için build hesaplayıcı · Tüm LoL itemleri, istatistikleri ve altın değerleri · Syndra kostümleri ve fiyatları · LoL rastgele şampiyon çarkı
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan Dereceli Tek/Çift oyunlarından oluşan bir örneklemden gelir; şampiyon istatistikleri oyunun veri dosyalarından, eşya verileri ise Riot'un Data Dragon'ından alınır.