Xerath Build ve İstatistikler

Ustalık ve üstü build'ler, seviye başına istatistikler, 26.20 yaması. Ustalık, Üstatlık ve Şampiyonluk oyuncularının bu yamada Xerath ile kurduğu build'ler, her seviyedeki Xerath istatistikleri ve herhangi bir build'i oynamadan önce deneyebileceğin bir hesaplayıcı.

Build tabloları, güncel yamada Ustalık ve üstü oyuncuların Dereceli Tek/Çift oyunlarından gelir. Hesaplayıcı Xerath seçili olarak açılır: en çok seçilen eşyaları tek tıkla yükle, sonra istediğin eşyayı, seviyeyi ya da nitelik kristallerini değiştir.

Ekim 2026'da güncellendi · Yazar: LOLValue Team

Xerath Build: En Çok Seçilen Eşyalar, Rünler ve Büyüler

26.20 yaması için Xerath oyunlarını hâlâ topluyoruz. Tek bir rolde 20 adet Xerath oyunu okunduğunda build tabloları görünür; o zamana kadar aşağıdaki istatistikler ve hesaplayıcı her zamanki gibi çalışır.

Bunlar tavsiye değil, sayımdır: çok oyuncunun yaptığı bir seçim güvenli bir başlangıç noktasıdır, kazanma oranı da o oyunların nasıl bittiğini gösterir. Yalnızca bazı eşleşmelere uyan eşya ve rünlerin seçilme oranı daha düşüktür; onları önündeki oyuna göre değerlendir.

Xerath Taban İstatistikleri ve Artışlar

Xerath, 575 can, 55 saldırı gücü, 22 zırh ve 30 büyü direnciyle başlar; eşyasız 18. seviyede 2.377 can ve 106 saldırı gücüne ulaşır. 173 şampiyon arasında Xerath için 18. seviye canı sıralaması 98, saldırı gücü sıralaması 116, zırh sıralaması 115. Saldırı menzili 525 (sıra: 46), hareket hızı 340 (sıra: 37).

Xerath taban istatistikleri ve seviye artışları, 26.20 yaması
İstatistik1. seviye18. seviyeSeviye başına18. seviyede sıra
Can5752.37710698/173
Mana40077422
Saldırı gücü551063116/173
Zırh221024,7115/173
Büyü direnci30521,397/173
Saldırı hızı0,6580,802%1,36
Can yenilenmesi / 5 sn5,514,90,55
Saldırı menzili525525046/173
Hareket hızı340340037/173

Her Seviyede Xerath İstatistikleri (1-18)

İstatistikler doğrusal artmaz: her seviye bir öncekinden biraz daha fazlasını ekler ve Riot'un formülünü izler: taban + artış × (seviye - 1) × (0,7025 + 0,0175 × (seviye - 1)). Tablo, her seviyedeki Xerath istatistiklerini eşyalar, rünler ve şampiyon yetenekleri hesaba katılmadan verir.

Her seviyede Xerath istatistikleri, eşyasız
SeviyeCanManaSaldırı gücüZırhBüyü direnciSaldırı hızıCan yenilenmesi / 5 sn
15754005522300,6585,5
26514165725310,6645,9
37314325929320,6716,3
48154506233330,6776,7
59034686437340,6847,2
69944876741350,6927,7
71.0895077045360,6998,2
81.1875277249380,7078,7
91.2895487554390,7159,2
101.3955707858400,7249,8
111.5055938163410,73310,3
121.6196178568430,74210,9
131.7366418873440,75111,5
141.8576669179460,76112,1
151.9816929584470,77112,8
162.1097189890490,78113,5
172.24174610296500,79214,1
182.377774106102520,80214,9

Xerath Saldırı Hızı ve Efektif Can

Xerath, eşyasız 1. seviyede saniyede 0,658, 18. seviyede 0,802 saldırı yapar ve seviye başına %1,36 ilave saldırı hızı kazanır. İlave saldırı hızı, Xerath için 0,625 olan saldırı hızı oranıyla çarpılır; bu yüzden Xerath, saniyede 3,003 saldırılık sınıra ulaşmak için 18. seviyede eşya ve rünlerden yaklaşık %352 ilave saldırı hızına ihtiyaç duyar.

18. seviyede 2.377 can ve 102 zırhla Xerath, ölmeden önce 4.799 fiziksel hasar alır (efektif can); 52 büyü direnciyle bu değer büyü hasarı için 3.615 olur. Can, zırh ya da büyü direnci veren her eşya, yukarıdaki hesaplayıcıda bu sayıları yükseltir.

Xerath Build Hesaplayıcı Nasıl Kullanılır?

  1. En çok seçilen eşyalarla başlamak için bir rolün tablolarının altındaki "Bu build'i hesaplayıcıya yükle" düğmesine tıkla ya da altı yuvayı kendin doldur.
  2. Xerath istatistiklerini 1 ile 18 arasındaki herhangi bir seviyede görmek için seviye kaydırıcısını hareket ettir.
  3. Her satırdan bir nitelik kristali seç; değişken kuvvet, eşyalarına göre saldırı gücüne ya da yetenek gücüne dönüşür.
  4. İki build'i karşılaştırmak için Build B'ye geç; istatistik tablosu ikisini de ve aradaki farkı gösterir.
  5. Build'i paylaşmak için bağlantıyı kopyala: bağlantı bu sayfayı aynı eşyalar, seviye ve kristallerle açar.

Hesaplayıcı, eşyaların ve kristallerin verdiği istatistikleri toplar. Eşya pasifleri, yükler ve Xerath yetenekleri sayılmaz, bu yüzden oyundaki sayılar daha yüksek olabilir. LoL item builder rehberi zırhı, delmeyi, yetenek hızını ve altın verimliliğini anlatır.

Xerath Build Verileri Nereden Geliyor?

Her dakika, 15 sunucu arasında sırayla dönerek rastgele bir Ustalık, Üstatlık ya da Şampiyonluk oyuncusunun Dereceli Tek/Çift maç geçmişini Riot Games API üzerinden okuyor ve on oyuncunun her birinin oyunu neyle bitirdiğini kaydediyoruz: son eşyalar, çizme, rünler, sihirdar büyüleri, rol ve sonuç. Remake'ler ve erken teslim olunan oyunlar dışarıda bırakılır.

  • Tamamlanmış eşyalar oyun başına bir kez sayılır; üç eşyalık çekirdek, oyuncunun envanterindeki ilk üç tamamlanmış eşyadır.
  • Seçilme oranı, o roldeki Xerath oyunları içinde o seçimin yapıldığı oyunların payıdır; kazanma oranı, bu oyunlardan kazanılanların payıdır.
  • Oyunlar yamaya göre gruplanır: yeni bir yama yeni bir sayım başlatır, eski yamalar dört hafta sonra silinir.
  • Lobiler Ustalık ve üstü oyuncuların lobileridir; bu yüzden diğer dokuz oyuncunun çoğu yüksek Elmas ya da üstüdür.

Sıkça Sorulan Sorular

En çok seçilen Xerath build'i hangisi?

26.20 yaması için Xerath build verileri hâlâ toplanıyor. Build tabloları görünene kadar bu sayfadaki hesaplayıcı, seçtiğin eşyalarla Xerath istatistiklerini gösterir.

Xerath taban istatistikleri nelerdir?

1. seviyede Xerath: 575 can, 55 saldırı gücü, 22 zırh, 30 büyü direnci, 0,658 saldırı hızı, 525 saldırı menzili ve 340 hareket hızı.

Xerath 18. seviyede ne kadar cana sahip?

Eşyasız 18. seviyede 2.377 can. Seviye başına ortalama 106 artar; 173 şampiyon arasındaki sırası: 98.

Xerath saldırı hızı sınırına ulaşmak için ne kadar saldırı hızına ihtiyaç duyar?

18. seviyede yaklaşık %352 ilave saldırı hızı. Xerath için saldırı hızı oranı 0,625, sınır ise saniyede 3,003 saldırı.

Bu Xerath build'i güncel yamaya göre mi?

Evet. Build tabloları yalnızca güncel yamanın oyunlarını sayar, istatistikler de 26.20 yamasının oyun verilerinden gelir.

Her şampiyon için build hesaplayıcı · Tüm LoL itemleri, istatistikleri ve altın değerleri · Xerath kostümleri ve fiyatları · LoL rastgele şampiyon çarkı

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan Dereceli Tek/Çift oyunlarından oluşan bir örneklemden gelir; şampiyon istatistikleri oyunun veri dosyalarından, eşya verileri ise Riot'un Data Dragon'ından alınır.