Yasuo Build ve İstatistikler
Ustalık ve üstü build'ler, seviye başına istatistikler, 26.20 yaması. Ustalık, Üstatlık ve Şampiyonluk oyuncularının bu yamada Yasuo ile kurduğu build'ler, her seviyedeki Yasuo istatistikleri ve herhangi bir build'i oynamadan önce deneyebileceğin bir hesaplayıcı.
Build tabloları, güncel yamada Ustalık ve üstü oyuncuların Dereceli Tek/Çift oyunlarından gelir. Hesaplayıcı Yasuo seçili olarak açılır: en çok seçilen eşyaları tek tıkla yükle, sonra istediğin eşyayı, seviyeyi ya da nitelik kristallerini değiştir.
Ekim 2026'da güncellendi · Yazar: LOLValue Team
Yasuo Build: En Çok Seçilen Eşyalar, Rünler ve Büyüler
Yasuo build (Orta)
26.20 yamasında Ustalık ve üstü lobilerde Yasuo ile 34 Dereceli Tek/Çift oyun oynandı (rol: Orta); kazanma oranı: %47,1.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ebedi Kılıç + Ölümün Dansı + Ölümsüz Kalkanyay | %6 | %100,0 | 2 |
| Fani Hatıratı + Fırtınabiçen + Ölümsüz Kalkanyay | %6 | %50,0 | 2 |
| Fani Hatıratı + Mahvolmuş Kralın Kılıcı + Ölümsüz Kalkanyay | %3 | %100,0 | 1 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ölümsüz Kalkanyay | %82 | %53,6 | 28 |
| Ebedi Kılıç | %50 | %41,2 | 17 |
| Ölümün Dansı | %35 | %50,0 | 12 |
| Fani Hatıratı | %21 | %71,4 | 7 |
| Dominik Efendi'nin Hürmetleri | %18 | %83,3 | 6 |
| Fırtınabiçen | %15 | %40,0 | 5 |
| Kraken Katili | %15 | %40,0 | 5 |
| Mahvolmuş Kralın Kılıcı | %15 | %20,0 | 5 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Tezyürüyüş Çizmeleri | %3 | %100,0 | 1 |
| Zincirli Eziciler | %3 | %0,0 | 1 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ölümcül Tempo | %91 | %48,4 | 31 |
| Ayağı Çabuk | %6 | %0,0 | 2 |
| Hortlağın Pençesi | %3 | %100,0 | 1 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ölümcül Tempo · Yaşam Sömürüsü · Efsane: Çeviklik · Son Direniş · Aşırı Büyüme · İkinci Şans · Kristaller: Saldırı Hızı, Değişken Kuvvet, Zamanla Can Artışı | %24 | %37,5 | 8 |
| Büyüler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Bitkinlik + Sıçra | %65 | %50,0 | 22 |
| Sıçra + Tutuştur | %29 | %40,0 | 10 |
Bunlar tavsiye değil, sayımdır: çok oyuncunun yaptığı bir seçim güvenli bir başlangıç noktasıdır, kazanma oranı da o oyunların nasıl bittiğini gösterir. Yalnızca bazı eşleşmelere uyan eşya ve rünlerin seçilme oranı daha düşüktür; onları önündeki oyuna göre değerlendir.
Yasuo Taban İstatistikleri ve Artışlar
Yasuo, 590 can, 60 saldırı gücü, 32 zırh ve 32 büyü direnciyle başlar; eşyasız 18. seviyede 2.460 can ve 103 saldırı gücüne ulaşır. 173 şampiyon arasında Yasuo için 18. seviye canı sıralaması 52, saldırı gücü sıralaması 136, zırh sıralaması 65. Saldırı menzili 175 (sıra: 87), hareket hızı 345 (sıra: 9).
| İstatistik | 1. seviye | 18. seviye | Seviye başına | 18. seviyede sıra |
|---|---|---|---|---|
| Can | 590 | 2.460 | 110 | 52/173 |
| Saldırı gücü | 60 | 103 | 2,5 | 136/173 |
| Zırh | 32 | 110 | 4,6 | 65/173 |
| Büyü direnci | 32 | 67 | 2,05 | 5/173 |
| Saldırı hızı | 0,697 | 1,096 | %3,5 | |
| Can yenilenmesi / 5 sn | 6,5 | 21,8 | 0,9 | |
| Saldırı menzili | 175 | 175 | 0 | 87/173 |
| Hareket hızı | 345 | 345 | 0 | 9/173 |
Her Seviyede Yasuo İstatistikleri (1-18)
İstatistikler doğrusal artmaz: her seviye bir öncekinden biraz daha fazlasını ekler ve Riot'un formülünü izler: taban + artış × (seviye - 1) × (0,7025 + 0,0175 × (seviye - 1)). Tablo, her seviyedeki Yasuo istatistiklerini eşyalar, rünler ve şampiyon yetenekleri hesaba katılmadan verir.
| Seviye | Can | Saldırı gücü | Zırh | Büyü direnci | Saldırı hızı | Can yenilenmesi / 5 sn |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 590 | 60 | 32 | 32 | 0,697 | 6,5 |
| 2 | 669 | 62 | 35 | 33 | 0,714 | 7,1 |
| 3 | 752 | 64 | 39 | 35 | 0,732 | 7,8 |
| 4 | 839 | 66 | 42 | 37 | 0,750 | 8,5 |
| 5 | 930 | 68 | 46 | 38 | 0,769 | 9,3 |
| 6 | 1.025 | 70 | 50 | 40 | 0,790 | 10,1 |
| 7 | 1.123 | 72 | 54 | 42 | 0,811 | 10,9 |
| 8 | 1.225 | 74 | 59 | 44 | 0,832 | 11,7 |
| 9 | 1.331 | 77 | 63 | 46 | 0,855 | 12,6 |
| 10 | 1.441 | 79 | 68 | 48 | 0,879 | 13,5 |
| 11 | 1.555 | 82 | 72 | 50 | 0,903 | 14,4 |
| 12 | 1.673 | 85 | 77 | 52 | 0,928 | 15,4 |
| 13 | 1.795 | 87 | 82 | 54 | 0,954 | 16,4 |
| 14 | 1.920 | 90 | 88 | 57 | 0,981 | 17,4 |
| 15 | 2.049 | 93 | 93 | 59 | 1,008 | 18,4 |
| 16 | 2.182 | 96 | 99 | 62 | 1,036 | 19,5 |
| 17 | 2.319 | 99 | 104 | 64 | 1,066 | 20,6 |
| 18 | 2.460 | 103 | 110 | 67 | 1,096 | 21,8 |
Yasuo Saldırı Hızı ve Efektif Can
Yasuo, eşyasız 1. seviyede saniyede 0,697, 18. seviyede 1,096 saldırı yapar ve seviye başına %3,5 ilave saldırı hızı kazanır. İlave saldırı hızı, Yasuo için 0,670 olan saldırı hızı oranıyla çarpılır; bu yüzden Yasuo, saniyede 3,003 saldırılık sınıra ulaşmak için 18. seviyede eşya ve rünlerden yaklaşık %285 ilave saldırı hızına ihtiyaç duyar.
18. seviyede 2.460 can ve 110 zırhla Yasuo, ölmeden önce 5.171 fiziksel hasar alır (efektif can); 67 büyü direnciyle bu değer büyü hasarı için 4.105 olur. Can, zırh ya da büyü direnci veren her eşya, yukarıdaki hesaplayıcıda bu sayıları yükseltir.
Yasuo Build Hesaplayıcı Nasıl Kullanılır?
- En çok seçilen eşyalarla başlamak için bir rolün tablolarının altındaki "Bu build'i hesaplayıcıya yükle" düğmesine tıkla ya da altı yuvayı kendin doldur.
- Yasuo istatistiklerini 1 ile 18 arasındaki herhangi bir seviyede görmek için seviye kaydırıcısını hareket ettir.
- Her satırdan bir nitelik kristali seç; değişken kuvvet, eşyalarına göre saldırı gücüne ya da yetenek gücüne dönüşür.
- İki build'i karşılaştırmak için Build B'ye geç; istatistik tablosu ikisini de ve aradaki farkı gösterir.
- Build'i paylaşmak için bağlantıyı kopyala: bağlantı bu sayfayı aynı eşyalar, seviye ve kristallerle açar.
Hesaplayıcı, eşyaların ve kristallerin verdiği istatistikleri toplar. Eşya pasifleri, yükler ve Yasuo yetenekleri sayılmaz, bu yüzden oyundaki sayılar daha yüksek olabilir. LoL item builder rehberi zırhı, delmeyi, yetenek hızını ve altın verimliliğini anlatır.
Yasuo Build Verileri Nereden Geliyor?
Her dakika, 15 sunucu arasında sırayla dönerek rastgele bir Ustalık, Üstatlık ya da Şampiyonluk oyuncusunun Dereceli Tek/Çift maç geçmişini Riot Games API üzerinden okuyor ve on oyuncunun her birinin oyunu neyle bitirdiğini kaydediyoruz: son eşyalar, çizme, rünler, sihirdar büyüleri, rol ve sonuç. Remake'ler ve erken teslim olunan oyunlar dışarıda bırakılır.
- Tamamlanmış eşyalar oyun başına bir kez sayılır; üç eşyalık çekirdek, oyuncunun envanterindeki ilk üç tamamlanmış eşyadır.
- Seçilme oranı, o roldeki Yasuo oyunları içinde o seçimin yapıldığı oyunların payıdır; kazanma oranı, bu oyunlardan kazanılanların payıdır.
- Oyunlar yamaya göre gruplanır: yeni bir yama yeni bir sayım başlatır, eski yamalar dört hafta sonra silinir.
- Lobiler Ustalık ve üstü oyuncuların lobileridir; bu yüzden diğer dokuz oyuncunun çoğu yüksek Elmas ya da üstüdür.
Sıkça Sorulan Sorular
En çok seçilen Yasuo build'i hangisi?
26.20 yamasında Ustalık ve üstü oyunlarda (rol: Orta) Yasuo için en çok seçilen çekirdek: Ebedi Kılıç, Ölümün Dansı ve Ölümsüz Kalkanyay (oyunların %6 oranında). Çizme: Tezyürüyüş Çizmeleri, anahtar rün: Ölümcül Tempo, sihirdar büyüleri: Bitkinlik ve Sıçra.
Yasuo taban istatistikleri nelerdir?
1. seviyede Yasuo: 590 can, 60 saldırı gücü, 32 zırh, 32 büyü direnci, 0,697 saldırı hızı, 175 saldırı menzili ve 345 hareket hızı.
Yasuo 18. seviyede ne kadar cana sahip?
Eşyasız 18. seviyede 2.460 can. Seviye başına ortalama 110 artar; 173 şampiyon arasındaki sırası: 52.
Yasuo saldırı hızı sınırına ulaşmak için ne kadar saldırı hızına ihtiyaç duyar?
18. seviyede yaklaşık %285 ilave saldırı hızı. Yasuo için saldırı hızı oranı 0,670, sınır ise saniyede 3,003 saldırı.
Bu Yasuo build'i güncel yamaya göre mi?
Evet. Build tabloları yalnızca güncel yamanın oyunlarını sayar, istatistikler de 26.20 yamasının oyun verilerinden gelir.
Her şampiyon için build hesaplayıcı · Tüm LoL itemleri, istatistikleri ve altın değerleri · Yasuo kostümleri ve fiyatları · LoL rastgele şampiyon çarkı
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan Dereceli Tek/Çift oyunlarından oluşan bir örneklemden gelir; şampiyon istatistikleri oyunun veri dosyalarından, eşya verileri ise Riot'un Data Dragon'ından alınır.