Yone Build ve İstatistikler
Ustalık ve üstü build'ler, seviye başına istatistikler, 26.20 yaması. Ustalık, Üstatlık ve Şampiyonluk oyuncularının bu yamada Yone ile kurduğu build'ler, her seviyedeki Yone istatistikleri ve herhangi bir build'i oynamadan önce deneyebileceğin bir hesaplayıcı.
Build tabloları, güncel yamada Ustalık ve üstü oyuncuların Dereceli Tek/Çift oyunlarından gelir. Hesaplayıcı Yone seçili olarak açılır: en çok seçilen eşyaları tek tıkla yükle, sonra istediğin eşyayı, seviyeyi ya da nitelik kristallerini değiştir.
Ekim 2026'da güncellendi · Yazar: LOLValue Team
Yone Build: En Çok Seçilen Eşyalar, Rünler ve Büyüler
Yone build (Orta)
26.20 yamasında Ustalık ve üstü lobilerde Yone ile 31 Dereceli Tek/Çift oyun oynandı (rol: Orta); kazanma oranı: %41,9.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ebedi Kılıç + Ölümün Dansı + Ölümsüz Kalkanyay | %19 | %50,0 | 6 |
| Ebedi Kılıç + Mahvolmuş Kralın Kılıcı + Ölümsüz Kalkanyay | %16 | %100,0 | 5 |
| Fırtınabiçen + Ölümün Dansı + Ölümsüz Kalkanyay | %6 | %50,0 | 2 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ölümsüz Kalkanyay | %97 | %43,3 | 30 |
| Ebedi Kılıç | %68 | %52,4 | 21 |
| Ölümün Dansı | %45 | %35,7 | 14 |
| Mahvolmuş Kralın Kılıcı | %32 | %70,0 | 10 |
| Koruyucu Melek | %13 | %50,0 | 4 |
| Aklın Sonu | %13 | %50,0 | 4 |
| Fani Hatıratı | %10 | %66,7 | 3 |
| Fırtınabiçen | %10 | %33,3 | 3 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ölümcül Tempo | %87 | %40,7 | 27 |
| Ayağı Çabuk | %13 | %50,0 | 4 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ölümcül Tempo · Yaşam Sömürüsü · Efsane: Çeviklik · Son Direniş · Aşırı Büyüme · İkinci Şans · Kristaller: Saldırı Hızı, Değişken Kuvvet, Zamanla Can Artışı | %29 | %44,4 | 9 |
| Büyüler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Bitkinlik + Sıçra | %48 | %40,0 | 15 |
| Sıçra + Tutuştur | %35 | %45,5 | 11 |
Yone build (Üst)
26.20 yamasında Ustalık ve üstü lobilerde Yone ile 27 Dereceli Tek/Çift oyun oynandı (rol: Üst); kazanma oranı: %55,6.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ebedi Kılıç + Mahvolmuş Kralın Kılıcı + Ölümsüz Kalkanyay | %11 | %100,0 | 3 |
| Ebedi Kılıç + Ölümün Dansı + Ölümsüz Kalkanyay | %11 | %33,3 | 3 |
| Mahvolmuş Kralın Kılıcı + Ölümün Dansı + Ölümsüz Kalkanyay | %7 | %100,0 | 2 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ölümsüz Kalkanyay | %78 | %57,1 | 21 |
| Mahvolmuş Kralın Kılıcı | %63 | %70,6 | 17 |
| Ebedi Kılıç | %44 | %58,3 | 12 |
| Ölümün Dansı | %33 | %55,6 | 9 |
| Fani Hatıratı | %26 | %42,9 | 7 |
| Aklın Sonu | %11 | %0,0 | 3 |
| Dominik Efendi'nin Hürmetleri | %7 | %100,0 | 2 |
| Yun Tal Yabanokları | %4 | %100,0 | 1 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Savaşçı Çizmeleri | %93 | %52,0 | 25 |
| Çelik Kaplamalı Çizme | %7 | %100,0 | 2 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ölümcül Tempo | %96 | %57,7 | 26 |
| Ayağı Çabuk | %4 | %0,0 | 1 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ölümcül Tempo · Yaşam Sömürüsü · Efsane: Çeviklik · Son Direniş · Aşırı Büyüme · İkinci Şans · Kristaller: Saldırı Hızı, Değişken Kuvvet, Zamanla Can Artışı | %33 | %77,8 | 9 |
| Büyüler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Bitkinlik + Sıçra | %48 | %46,2 | 13 |
| Sıçra + Tutuştur | %22 | %66,7 | 6 |
Bunlar tavsiye değil, sayımdır: çok oyuncunun yaptığı bir seçim güvenli bir başlangıç noktasıdır, kazanma oranı da o oyunların nasıl bittiğini gösterir. Yalnızca bazı eşleşmelere uyan eşya ve rünlerin seçilme oranı daha düşüktür; onları önündeki oyuna göre değerlendir.
Yone Taban İstatistikleri ve Artışlar
Yone, 620 can, 62 saldırı gücü, 33 zırh ve 32 büyü direnciyle başlar; eşyasız 18. seviyede 2.405 can ve 96 saldırı gücüne ulaşır. 173 şampiyon arasında Yone için 18. seviye canı sıralaması 82, saldırı gücü sıralaması 155, zırh sıralaması 60. Saldırı menzili 175 (sıra: 87), hareket hızı 345 (sıra: 9).
| İstatistik | 1. seviye | 18. seviye | Seviye başına | 18. seviyede sıra |
|---|---|---|---|---|
| Can | 620 | 2.405 | 105 | 82/173 |
| Saldırı gücü | 62 | 96 | 2 | 155/173 |
| Zırh | 33 | 111 | 4,6 | 60/173 |
| Büyü direnci | 32 | 67 | 2,05 | 5/173 |
| Saldırı hızı | 0,625 | 0,997 | %3,5 | |
| Can yenilenmesi / 5 sn | 7,5 | 20,3 | 0,75 | |
| Saldırı menzili | 175 | 175 | 0 | 87/173 |
| Hareket hızı | 345 | 345 | 0 | 9/173 |
Her Seviyede Yone İstatistikleri (1-18)
İstatistikler doğrusal artmaz: her seviye bir öncekinden biraz daha fazlasını ekler ve Riot'un formülünü izler: taban + artış × (seviye - 1) × (0,7025 + 0,0175 × (seviye - 1)). Tablo, her seviyedeki Yone istatistiklerini eşyalar, rünler ve şampiyon yetenekleri hesaba katılmadan verir.
| Seviye | Can | Saldırı gücü | Zırh | Büyü direnci | Saldırı hızı | Can yenilenmesi / 5 sn |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 620 | 62 | 33 | 32 | 0,625 | 7,5 |
| 2 | 696 | 63 | 36 | 33 | 0,641 | 8,0 |
| 3 | 775 | 65 | 40 | 35 | 0,657 | 8,6 |
| 4 | 858 | 67 | 43 | 37 | 0,675 | 9,2 |
| 5 | 944 | 68 | 47 | 38 | 0,693 | 9,8 |
| 6 | 1.035 | 70 | 51 | 40 | 0,711 | 10,5 |
| 7 | 1.129 | 72 | 55 | 42 | 0,731 | 11,1 |
| 8 | 1.226 | 74 | 60 | 44 | 0,751 | 11,8 |
| 9 | 1.328 | 75 | 64 | 46 | 0,772 | 12,6 |
| 10 | 1.433 | 77 | 69 | 48 | 0,794 | 13,3 |
| 11 | 1.541 | 80 | 73 | 50 | 0,817 | 14,1 |
| 12 | 1.654 | 82 | 78 | 52 | 0,840 | 14,9 |
| 13 | 1.770 | 84 | 83 | 54 | 0,865 | 15,7 |
| 14 | 1.889 | 86 | 89 | 57 | 0,889 | 16,6 |
| 15 | 2.013 | 89 | 94 | 59 | 0,915 | 17,4 |
| 16 | 2.140 | 91 | 100 | 62 | 0,942 | 18,4 |
| 17 | 2.271 | 93 | 105 | 64 | 0,969 | 19,3 |
| 18 | 2.405 | 96 | 111 | 67 | 0,997 | 20,3 |
Yone Saldırı Hızı ve Efektif Can
Yone, eşyasız 1. seviyede saniyede 0,625, 18. seviyede 0,997 saldırı yapar ve seviye başına %3,5 ilave saldırı hızı kazanır. İlave saldırı hızı, Yone için 0,625 olan saldırı hızı oranıyla çarpılır; bu yüzden Yone, saniyede 3,003 saldırılık sınıra ulaşmak için 18. seviyede eşya ve rünlerden yaklaşık %321 ilave saldırı hızına ihtiyaç duyar.
18. seviyede 2.405 can ve 111 zırhla Yone, ölmeden önce 5.079 fiziksel hasar alır (efektif can); 67 büyü direnciyle bu değer büyü hasarı için 4.013 olur. Can, zırh ya da büyü direnci veren her eşya, yukarıdaki hesaplayıcıda bu sayıları yükseltir.
Yone Build Hesaplayıcı Nasıl Kullanılır?
- En çok seçilen eşyalarla başlamak için bir rolün tablolarının altındaki "Bu build'i hesaplayıcıya yükle" düğmesine tıkla ya da altı yuvayı kendin doldur.
- Yone istatistiklerini 1 ile 18 arasındaki herhangi bir seviyede görmek için seviye kaydırıcısını hareket ettir.
- Her satırdan bir nitelik kristali seç; değişken kuvvet, eşyalarına göre saldırı gücüne ya da yetenek gücüne dönüşür.
- İki build'i karşılaştırmak için Build B'ye geç; istatistik tablosu ikisini de ve aradaki farkı gösterir.
- Build'i paylaşmak için bağlantıyı kopyala: bağlantı bu sayfayı aynı eşyalar, seviye ve kristallerle açar.
Hesaplayıcı, eşyaların ve kristallerin verdiği istatistikleri toplar. Eşya pasifleri, yükler ve Yone yetenekleri sayılmaz, bu yüzden oyundaki sayılar daha yüksek olabilir. LoL item builder rehberi zırhı, delmeyi, yetenek hızını ve altın verimliliğini anlatır.
Yone Build Verileri Nereden Geliyor?
Her dakika, 15 sunucu arasında sırayla dönerek rastgele bir Ustalık, Üstatlık ya da Şampiyonluk oyuncusunun Dereceli Tek/Çift maç geçmişini Riot Games API üzerinden okuyor ve on oyuncunun her birinin oyunu neyle bitirdiğini kaydediyoruz: son eşyalar, çizme, rünler, sihirdar büyüleri, rol ve sonuç. Remake'ler ve erken teslim olunan oyunlar dışarıda bırakılır.
- Tamamlanmış eşyalar oyun başına bir kez sayılır; üç eşyalık çekirdek, oyuncunun envanterindeki ilk üç tamamlanmış eşyadır.
- Seçilme oranı, o roldeki Yone oyunları içinde o seçimin yapıldığı oyunların payıdır; kazanma oranı, bu oyunlardan kazanılanların payıdır.
- Oyunlar yamaya göre gruplanır: yeni bir yama yeni bir sayım başlatır, eski yamalar dört hafta sonra silinir.
- Lobiler Ustalık ve üstü oyuncuların lobileridir; bu yüzden diğer dokuz oyuncunun çoğu yüksek Elmas ya da üstüdür.
Sıkça Sorulan Sorular
En çok seçilen Yone build'i hangisi?
26.20 yamasında Ustalık ve üstü oyunlarda (rol: Orta) Yone için en çok seçilen çekirdek: Ebedi Kılıç, Ölümün Dansı ve Ölümsüz Kalkanyay (oyunların %19 oranında). Çizme: -, anahtar rün: Ölümcül Tempo, sihirdar büyüleri: Bitkinlik ve Sıçra.
Yone taban istatistikleri nelerdir?
1. seviyede Yone: 620 can, 62 saldırı gücü, 33 zırh, 32 büyü direnci, 0,625 saldırı hızı, 175 saldırı menzili ve 345 hareket hızı.
Yone 18. seviyede ne kadar cana sahip?
Eşyasız 18. seviyede 2.405 can. Seviye başına ortalama 105 artar; 173 şampiyon arasındaki sırası: 82.
Yone saldırı hızı sınırına ulaşmak için ne kadar saldırı hızına ihtiyaç duyar?
18. seviyede yaklaşık %321 ilave saldırı hızı. Yone için saldırı hızı oranı 0,625, sınır ise saniyede 3,003 saldırı.
Bu Yone build'i güncel yamaya göre mi?
Evet. Build tabloları yalnızca güncel yamanın oyunlarını sayar, istatistikler de 26.20 yamasının oyun verilerinden gelir.
Her şampiyon için build hesaplayıcı · Tüm LoL itemleri, istatistikleri ve altın değerleri · Yone kostümleri ve fiyatları · LoL rastgele şampiyon çarkı
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan Dereceli Tek/Çift oyunlarından oluşan bir örneklemden gelir; şampiyon istatistikleri oyunun veri dosyalarından, eşya verileri ise Riot'un Data Dragon'ından alınır.