Yuumi Build ve İstatistikler

Ustalık ve üstü build'ler, seviye başına istatistikler, 26.20 yaması. Ustalık, Üstatlık ve Şampiyonluk oyuncularının bu yamada Yuumi ile kurduğu build'ler, her seviyedeki Yuumi istatistikleri ve herhangi bir build'i oynamadan önce deneyebileceğin bir hesaplayıcı.

Build tabloları, güncel yamada Ustalık ve üstü oyuncuların Dereceli Tek/Çift oyunlarından gelir. Hesaplayıcı Yuumi seçili olarak açılır: en çok seçilen eşyaları tek tıkla yükle, sonra istediğin eşyayı, seviyeyi ya da nitelik kristallerini değiştir.

Ekim 2026'da güncellendi · Yazar: LOLValue Team

Yuumi Build: En Çok Seçilen Eşyalar, Rünler ve Büyüler

Yuumi build (Destek)

26.20 yamasında Ustalık ve üstü lobilerde Yuumi ile 30 Dereceli Tek/Çift oyun oynandı (rol: Destek); kazanma oranı: %43,3.

En çok seçilen üç eşyalık çekirdek
EşyalarSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Mikael'in Lütfu + Kızgın Buhurdanlık + Dinçleştirici Aytaşı%20%66,76
Şövalyenin Adağı + Mikael'in Lütfu + Kızgın Buhurdanlık%7%100,02
Shurelya'nın Savaş Şarkısı + Kefaret + Kızgın Buhurdanlık%3%100,01
En çok seçilen tamamlanmış eşyalar
EşyaSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Mikael'in Lütfu%67%45,020
Dinçleştirici Aytaşı%63%47,419
Kızgın Buhurdanlık%60%44,418
Şövalyenin Adağı%17%100,05
Şafağın Özü%10%66,73
Helia'nın Yankıları%7%100,02
Kefaret%7%50,02
Shurelya'nın Savaş Şarkısı%3%100,01
Çizmeler
EşyaSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Ionia Çizmeleri%3%0,01
Anahtar rünler
Anahtar rünSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Aery'yi Çağır%87%38,526
Sihirli Yıldız%13%75,04
En çok kullanılan rün sayfası
RünlerSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Aery'yi Çağır · Mana Akışı Yüzüğü · Yücelik · Kızart · Yaşam Kaynağı · Canlandır · Kristaller: Yetenek Hızı, Değişken Kuvvet, Zamanla Can Artışı%47%35,714
Sihirdar büyüleri
BüyülerSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Bitkinlik + Şifa%87%46,226
Bitkinlik + Tutuştur%10%33,33

Bunlar tavsiye değil, sayımdır: çok oyuncunun yaptığı bir seçim güvenli bir başlangıç noktasıdır, kazanma oranı da o oyunların nasıl bittiğini gösterir. Yalnızca bazı eşleşmelere uyan eşya ve rünlerin seçilme oranı daha düşüktür; onları önündeki oyuna göre değerlendir.

Yuumi Taban İstatistikleri ve Artışlar

Yuumi, 500 can, 49 saldırı gücü, 25 zırh ve 25 büyü direnciyle başlar; eşyasız 18. seviyede 1.673 can ve 102 saldırı gücüne ulaşır. 173 şampiyon arasında Yuumi için 18. seviye canı sıralaması 173, saldırı gücü sıralaması 141, zırh sıralaması 150. Saldırı menzili 425 (sıra: 79), hareket hızı 330 (sıra: 117).

Yuumi taban istatistikleri ve seviye artışları, 26.20 yaması
İstatistik1. seviye18. seviyeSeviye başına18. seviyede sıra
Can5001.67369173/173
Mana4401.20545
Saldırı gücü491023,1141/173
Zırh25964,2150/173
Büyü direnci25441,1173/173
Saldırı hızı0,6250,731%1
Can yenilenmesi / 5 sn0,09,30,55
Saldırı menzili425425079/173
Hareket hızı3303300117/173

Her Seviyede Yuumi İstatistikleri (1-18)

İstatistikler doğrusal artmaz: her seviye bir öncekinden biraz daha fazlasını ekler ve Riot'un formülünü izler: taban + artış × (seviye - 1) × (0,7025 + 0,0175 × (seviye - 1)). Tablo, her seviyedeki Yuumi istatistiklerini eşyalar, rünler ve şampiyon yetenekleri hesaba katılmadan verir.

Her seviyede Yuumi istatistikleri, eşyasız
SeviyeCanManaSaldırı gücüZırhBüyü direnciSaldırı hızıCan yenilenmesi / 5 sn
15004404925250,6250,0
25504725128260,6300,4
36025065431270,6340,8
46565425635270,6391,2
57135795938280,6441,7
67736186142290,6502,2
78346586445300,6552,7
88987006749310,6613,2
99657437053320,6673,7
101.0347887358340,6734,3
111.1058357662350,6804,8
121.1798838066360,6875,4
131.2569338371370,6936,0
141.3349848676380,7016,6
151.4151.0379081400,7087,3
161.4991.0919486410,7158,0
171.5851.1479891420,7238,6
181.6731.20510296440,7319,3

Yuumi Saldırı Hızı ve Efektif Can

Yuumi, eşyasız 1. seviyede saniyede 0,625, 18. seviyede 0,731 saldırı yapar ve seviye başına %1 ilave saldırı hızı kazanır. İlave saldırı hızı, Yuumi için 0,625 olan saldırı hızı oranıyla çarpılır; bu yüzden Yuumi, saniyede 3,003 saldırılık sınıra ulaşmak için 18. seviyede eşya ve rünlerden yaklaşık %363 ilave saldırı hızına ihtiyaç duyar.

18. seviyede 1.673 can ve 96 zırhla Yuumi, ölmeden önce 3.286 fiziksel hasar alır (efektif can); 44 büyü direnciyle bu değer büyü hasarı için 2.404 olur. Can, zırh ya da büyü direnci veren her eşya, yukarıdaki hesaplayıcıda bu sayıları yükseltir.

Yuumi Build Hesaplayıcı Nasıl Kullanılır?

  1. En çok seçilen eşyalarla başlamak için bir rolün tablolarının altındaki "Bu build'i hesaplayıcıya yükle" düğmesine tıkla ya da altı yuvayı kendin doldur.
  2. Yuumi istatistiklerini 1 ile 18 arasındaki herhangi bir seviyede görmek için seviye kaydırıcısını hareket ettir.
  3. Her satırdan bir nitelik kristali seç; değişken kuvvet, eşyalarına göre saldırı gücüne ya da yetenek gücüne dönüşür.
  4. İki build'i karşılaştırmak için Build B'ye geç; istatistik tablosu ikisini de ve aradaki farkı gösterir.
  5. Build'i paylaşmak için bağlantıyı kopyala: bağlantı bu sayfayı aynı eşyalar, seviye ve kristallerle açar.

Hesaplayıcı, eşyaların ve kristallerin verdiği istatistikleri toplar. Eşya pasifleri, yükler ve Yuumi yetenekleri sayılmaz, bu yüzden oyundaki sayılar daha yüksek olabilir. LoL item builder rehberi zırhı, delmeyi, yetenek hızını ve altın verimliliğini anlatır.

Yuumi Build Verileri Nereden Geliyor?

Her dakika, 15 sunucu arasında sırayla dönerek rastgele bir Ustalık, Üstatlık ya da Şampiyonluk oyuncusunun Dereceli Tek/Çift maç geçmişini Riot Games API üzerinden okuyor ve on oyuncunun her birinin oyunu neyle bitirdiğini kaydediyoruz: son eşyalar, çizme, rünler, sihirdar büyüleri, rol ve sonuç. Remake'ler ve erken teslim olunan oyunlar dışarıda bırakılır.

  • Tamamlanmış eşyalar oyun başına bir kez sayılır; üç eşyalık çekirdek, oyuncunun envanterindeki ilk üç tamamlanmış eşyadır.
  • Seçilme oranı, o roldeki Yuumi oyunları içinde o seçimin yapıldığı oyunların payıdır; kazanma oranı, bu oyunlardan kazanılanların payıdır.
  • Oyunlar yamaya göre gruplanır: yeni bir yama yeni bir sayım başlatır, eski yamalar dört hafta sonra silinir.
  • Lobiler Ustalık ve üstü oyuncuların lobileridir; bu yüzden diğer dokuz oyuncunun çoğu yüksek Elmas ya da üstüdür.

Sıkça Sorulan Sorular

En çok seçilen Yuumi build'i hangisi?

26.20 yamasında Ustalık ve üstü oyunlarda (rol: Destek) Yuumi için en çok seçilen çekirdek: Mikael'in Lütfu, Kızgın Buhurdanlık ve Dinçleştirici Aytaşı (oyunların %20 oranında). Çizme: Ionia Çizmeleri, anahtar rün: Aery'yi Çağır, sihirdar büyüleri: Bitkinlik ve Şifa.

Yuumi taban istatistikleri nelerdir?

1. seviyede Yuumi: 500 can, 49 saldırı gücü, 25 zırh, 25 büyü direnci, 0,625 saldırı hızı, 425 saldırı menzili ve 330 hareket hızı.

Yuumi 18. seviyede ne kadar cana sahip?

Eşyasız 18. seviyede 1.673 can. Seviye başına ortalama 69 artar; 173 şampiyon arasındaki sırası: 173.

Yuumi saldırı hızı sınırına ulaşmak için ne kadar saldırı hızına ihtiyaç duyar?

18. seviyede yaklaşık %363 ilave saldırı hızı. Yuumi için saldırı hızı oranı 0,625, sınır ise saniyede 3,003 saldırı.

Bu Yuumi build'i güncel yamaya göre mi?

Evet. Build tabloları yalnızca güncel yamanın oyunlarını sayar, istatistikler de 26.20 yamasının oyun verilerinden gelir.

Her şampiyon için build hesaplayıcı · Tüm LoL itemleri, istatistikleri ve altın değerleri · Yuumi kostümleri ve fiyatları · LoL rastgele şampiyon çarkı

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan Dereceli Tek/Çift oyunlarından oluşan bir örneklemden gelir; şampiyon istatistikleri oyunun veri dosyalarından, eşya verileri ise Riot'un Data Dragon'ından alınır.