Jarvan IV ARAM Build

Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Jarvan IV ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Jarvan IV i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.

Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.

Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue

Najlepszy Jarvan IV ARAM build w patchu 26.20

Najczęściej budowany Jarvan IV ARAM build w patchu 26.20 to Gruboskórność Steraka, Taniec Śmierci i Rozdarte Niebo, z runą Zdobywca i czarami Błysk i Naznaczenie: wygrywa 75,0% z 4 gier. Większość graczy bohatera Jarvan IV zaczyna od: Tunelowiec i Lśniąca Cząstka i maksuje umiejętności w kolejności Q > E > W. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 42), Jarvan IV wygrywa 57,1%.

Jarvan IV: najczęściej budowany rdzeń w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Gruboskórność Steraka + Taniec Śmierci + Rozdarte Niebo9,5%75,0%4
Taniec Śmierci + Rozdarte Niebo + Zaćmienie7,1%100,0%3
Paszcza Malmortiusa + Rozdarte Niebo + Zaćmienie4,8%50,0%2
Jarvan IV: najczęściej budowane przedmioty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Rozdarte Niebo61,9%61,5%26
Taniec Śmierci45,2%68,4%19
Zaćmienie33,3%78,6%14
Gruboskórność Steraka21,4%77,8%9
Kolekcjoner21,4%44,4%9
Paszcza Malmortiusa11,9%60,0%5
Stalowe Serce11,9%60,0%5
Aksjomatyczny Łuk11,9%20,0%5
Jarvan IV: najczęściej budowane buty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Obuwie Merkurego64,3%66,7%27
Pancerniaki16,7%71,4%7
Jarvan IV: najczęściej kupowane przedmioty startowe w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Tunelowiec + Lśniąca Cząstka21,4%55,6%9
Tunelowiec14,3%66,7%6
Długi Miecz + Ząbkowany Sztylet11,9%40,0%5
Jarvan IV: kolejność maksowania umiejętności w ARAM-ie
Kolejność maksowania% wyborów% zwycięstwGry
Q > E > W78,6%57,6%33
Q > W > E11,9%80,0%5
Jarvan IV: najczęściej używane runy kluczowe w ARAM-ie
Runa kluczowa% wyborów% zwycięstwGry
Zdobywca52,4%63,6%22
Mroczne Żniwa21,4%44,4%9
Elektryzacja19,0%50,0%8
Jarvan IV: najczęściej używana strona z runami w ARAM-ie
Runy% wyborów% zwycięstwGry
Zdobywca · Triumf · Legenda: Żwawość · Ostateczny Cios · Niespodziewane Uderzenie · Łowca Skarbów38,1%75,0%16
Jarvan IV: najczęściej używane czary przywoływacza w ARAM-ie
Czary przywoływacza% wyborów% zwycięstwGry
Błysk + Naznaczenie90,5%55,3%38
Błysk + Podpalenie4,8%100,0%2

Więcej o bohaterze Jarvan IV: Jarvan IV build · Jarvan IV counter · Skórki bohatera Jarvan IV

Jarvan IV: zmiany balansu ARAM

Zmiany balansu ARAM bohatera Jarvan IV: brak zmian balansu. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.

Jarvan IV nie ma zmian balansu ARAM: w ARAM-ie gra dokładnie tak samo jak na Summoner's Rift.

Jarvan IV w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

Jarvan IV ma w ARAM-ie tier A w patchu 26.20: miejsce 36 z 170 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.

Jarvan IV: build ARAM a Summoner's Rift

Przedmioty, które gracze bohatera Jarvan IV budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.

Jarvan IV: przedmioty budowane częściej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Rozdarte Niebo62%25%
Taniec Śmierci45%34%
Jarvan IV: przedmioty budowane rzadziej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Bluźniercza Hydraponiżej 10%58%
Woltaiczny Cyklomieczponiżej 10%31%
Czarny Tasakponiżej 10%26%

Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Jarvan IV

Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Jarvan IV zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.

Najczęstsze pytania

Jaki jest najlepszy Jarvan IV ARAM build?

Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Jarvan IV w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.

Czy Jarvan IV ma zmiany balansu w ARAM-ie?

Zmiany bohatera Jarvan IV w ARAM-ie: brak zmian balansu. Działają tylko na Howling Abyss.

Jarvan IV w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

ARAM tier list porównuje bohatera Jarvan IV z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Jarvan IV będzie mieć wystarczająco dużo gier.

Od czego zaczyna Jarvan IV w ARAM-ie?

Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Jarvan IV kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.

LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.