Kayn ARAM Build
Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Kayn ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Kayn i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.
Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.
Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue
Najlepszy Kayn ARAM build w patchu 26.20
Najczęściej budowany Kayn ARAM build w patchu 26.20 to Czarny Tasak, Taniec Śmierci i Zaćmienie, z runą Zdobywca i czarami Błysk i Naznaczenie: wygrywa 66,7% z 3 gier. Większość graczy bohatera Kayn zaczyna od: Długi Miecz i Młot Bojowy Caulfielda i maksuje umiejętności w kolejności Q > W > E. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 29), Kayn wygrywa 55,2%.
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Czarny Tasak + Taniec Śmierci + Zaćmienie | 10,3% | 66,7% | 3 |
| Taniec Śmierci + Rozdarte Niebo + Zaćmienie | 6,9% | 50,0% | 2 |
| Rozdarte Niebo + Kolekcjoner + Wężowy Kieł | 3,4% | 100,0% | 1 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Zaćmienie | 55,2% | 43,8% | 16 |
| Taniec Śmierci | 37,9% | 63,6% | 11 |
| Czarny Tasak | 34,5% | 70,0% | 10 |
| Aksjomatyczny Łuk | 31,0% | 66,7% | 9 |
| Kolekcjoner | 27,6% | 37,5% | 8 |
| Rozdarte Niebo | 24,1% | 57,1% | 7 |
| Woltaiczny Cyklomiecz | 17,2% | 20,0% | 5 |
| Oblicze Ducha | 13,8% | 100,0% | 4 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Obuwie Merkurego | 37,9% | 54,5% | 11 |
| Ioniańskie Buty Jasności Umysłu | 20,7% | 50,0% | 6 |
| Pancerniaki | 13,8% | 50,0% | 4 |
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Długi Miecz + Młot Bojowy Caulfielda | 27,6% | 50,0% | 8 |
| Łza Bogini + Ząbkowany Sztylet | 24,1% | 71,4% | 7 |
| Długi Miecz + Ząbkowany Sztylet | 20,7% | 16,7% | 6 |
| Kolejność maksowania | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Q > W > E | 93,1% | 55,6% | 27 |
| Q > E > W | 3,4% | 100,0% | 1 |
| Runa kluczowa | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Zdobywca | 51,7% | 53,3% | 15 |
| Mroczne Żniwa | 48,3% | 57,1% | 14 |
| Runy | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Mroczne Żniwa · Niespodziewane Uderzenie · Makabryczne Pamiątki · Superłowca · Ostateczny Cios · Triumf | 41,4% | 50,0% | 12 |
| Czary przywoływacza | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Błysk + Naznaczenie | 89,7% | 57,7% | 26 |
| Błysk + Duch | 6,9% | 50,0% | 2 |
Więcej o bohaterze Kayn: Kayn build · Kayn counter · Skórki bohatera Kayn
Kayn: zmiany balansu ARAM
Zmiany balansu ARAM bohatera Kayn: -20% leczenia i +20% nieustępliwości. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.
| Zmiana | Wartość |
|---|---|
| Leczenie | -20% |
| Nieustępliwość | +20% |
Kayn w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
Kayn ma w ARAM-ie tier A w patchu 26.20: miejsce 47 z 168 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.
Kayn: build ARAM a Summoner's Rift
Przedmioty, które gracze bohatera Kayn budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Zaćmienie | 55% | poniżej 18% |
| Taniec Śmierci | 38% | 18% |
| Czarny Tasak | 34% | 19% |
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Woltaiczny Cyklomiecz | 17% | 74% |
| Łamacz Bastionów | poniżej 7% | 28% |
| Pycha | poniżej 7% | 28% |
| Wężowy Kieł | 7% | 21% |
| Ostrze Nocy | poniżej 7% | 20% |
Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Kayn
Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Kayn zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.
Najczęstsze pytania
Jaki jest najlepszy Kayn ARAM build?
Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Kayn w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.
Czy Kayn ma zmiany balansu w ARAM-ie?
Zmiany bohatera Kayn w ARAM-ie: -20% leczenia i +20% nieustępliwości. Działają tylko na Howling Abyss.
Kayn w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
ARAM tier list porównuje bohatera Kayn z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Kayn będzie mieć wystarczająco dużo gier.
Od czego zaczyna Kayn w ARAM-ie?
Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Kayn kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.
LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.