Kayn ARAM Build

Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Kayn ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Kayn i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.

Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.

Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue

Najlepszy Kayn ARAM build w patchu 26.20

Najczęściej budowany Kayn ARAM build w patchu 26.20 to Czarny Tasak, Taniec Śmierci i Zaćmienie, z runą Zdobywca i czarami Błysk i Naznaczenie: wygrywa 66,7% z 3 gier. Większość graczy bohatera Kayn zaczyna od: Długi Miecz i Młot Bojowy Caulfielda i maksuje umiejętności w kolejności Q > W > E. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 29), Kayn wygrywa 55,2%.

Kayn: najczęściej budowany rdzeń w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Czarny Tasak + Taniec Śmierci + Zaćmienie10,3%66,7%3
Taniec Śmierci + Rozdarte Niebo + Zaćmienie6,9%50,0%2
Rozdarte Niebo + Kolekcjoner + Wężowy Kieł3,4%100,0%1
Kayn: najczęściej budowane przedmioty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Zaćmienie55,2%43,8%16
Taniec Śmierci37,9%63,6%11
Czarny Tasak34,5%70,0%10
Aksjomatyczny Łuk31,0%66,7%9
Kolekcjoner27,6%37,5%8
Rozdarte Niebo24,1%57,1%7
Woltaiczny Cyklomiecz17,2%20,0%5
Oblicze Ducha13,8%100,0%4
Kayn: najczęściej budowane buty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Obuwie Merkurego37,9%54,5%11
Ioniańskie Buty Jasności Umysłu20,7%50,0%6
Pancerniaki13,8%50,0%4
Kayn: najczęściej kupowane przedmioty startowe w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Długi Miecz + Młot Bojowy Caulfielda27,6%50,0%8
Łza Bogini + Ząbkowany Sztylet24,1%71,4%7
Długi Miecz + Ząbkowany Sztylet20,7%16,7%6
Kayn: kolejność maksowania umiejętności w ARAM-ie
Kolejność maksowania% wyborów% zwycięstwGry
Q > W > E93,1%55,6%27
Q > E > W3,4%100,0%1
Kayn: najczęściej używane runy kluczowe w ARAM-ie
Runa kluczowa% wyborów% zwycięstwGry
Zdobywca51,7%53,3%15
Mroczne Żniwa48,3%57,1%14
Kayn: najczęściej używana strona z runami w ARAM-ie
Runy% wyborów% zwycięstwGry
Mroczne Żniwa · Niespodziewane Uderzenie · Makabryczne Pamiątki · Superłowca · Ostateczny Cios · Triumf41,4%50,0%12
Kayn: najczęściej używane czary przywoływacza w ARAM-ie
Czary przywoływacza% wyborów% zwycięstwGry
Błysk + Naznaczenie89,7%57,7%26
Błysk + Duch6,9%50,0%2

Więcej o bohaterze Kayn: Kayn build · Kayn counter · Skórki bohatera Kayn

Kayn: zmiany balansu ARAM

Zmiany balansu ARAM bohatera Kayn: -20% leczenia i +20% nieustępliwości. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.

Kayn: zmiany balansu ARAM
ZmianaWartość
Leczenie-20%
Nieustępliwość+20%

Kayn w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

Kayn ma w ARAM-ie tier A w patchu 26.20: miejsce 47 z 168 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.

Kayn: build ARAM a Summoner's Rift

Przedmioty, które gracze bohatera Kayn budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.

Kayn: przedmioty budowane częściej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Zaćmienie55%poniżej 18%
Taniec Śmierci38%18%
Czarny Tasak34%19%
Kayn: przedmioty budowane rzadziej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Woltaiczny Cyklomiecz17%74%
Łamacz Bastionówponiżej 7%28%
Pychaponiżej 7%28%
Wężowy Kieł7%21%
Ostrze Nocyponiżej 7%20%

Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Kayn

Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Kayn zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.

Najczęstsze pytania

Jaki jest najlepszy Kayn ARAM build?

Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Kayn w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.

Czy Kayn ma zmiany balansu w ARAM-ie?

Zmiany bohatera Kayn w ARAM-ie: -20% leczenia i +20% nieustępliwości. Działają tylko na Howling Abyss.

Kayn w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

ARAM tier list porównuje bohatera Kayn z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Kayn będzie mieć wystarczająco dużo gier.

Od czego zaczyna Kayn w ARAM-ie?

Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Kayn kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.

LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.