Malphite ARAM Build

Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Malphite ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Malphite i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.

Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.

Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue

Najlepszy Malphite ARAM build w patchu 26.20

Najczęściej budowany Malphite ARAM build w patchu 26.20 to Złowrogość, Płomień Cienia i Przepływ Burzy, z runą Mroczne Żniwa i czarami Błysk i Naznaczenie: wygrywa 42,9% z 7 gier. Większość graczy bohatera Malphite zaczyna od: Zaginiony Rozdział i maksuje umiejętności w kolejności Q > E > W. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 64), Malphite wygrywa 48,4%.

Malphite: najczęściej budowany rdzeń w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Złowrogość + Płomień Cienia + Przepływ Burzy10,9%42,9%7
Płomień Cienia + Przepływ Burzy + Echo Luden6,3%50,0%4
Kaeniczna Powłoka + Kolczasta Kolczuga + Stalowe Serce6,3%50,0%4
Malphite: najczęściej budowane przedmioty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Złowrogość48,4%41,9%31
Płomień Cienia43,8%39,3%28
Przepływ Burzy39,1%48,0%25
Echo Luden35,9%47,8%23
Stalowe Serce31,3%65,0%20
Kaeniczna Powłoka18,8%50,0%12
Kolczasta Kolczuga12,5%62,5%8
Plemienna Zbroja10,9%42,9%7
Malphite: najczęściej budowane buty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Obuwie Maga40,6%42,3%26
Obuwie Merkurego21,9%57,1%14
Pancerniaki14,1%77,8%9
Malphite: najczęściej kupowane przedmioty startowe w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Zaginiony Rozdział46,9%43,3%30
Pas Giganta + Rubinowy Kryształ23,4%60,0%15
Rubinowy Kryształ + Kryształowy Karwasz4,7%100,0%3
Malphite: kolejność maksowania umiejętności w ARAM-ie
Kolejność maksowania% wyborów% zwycięstwGry
Q > E > W50,0%59,4%32
Q > W > E23,4%33,3%15
Malphite: najczęściej używane runy kluczowe w ARAM-ie
Runa kluczowa% wyborów% zwycięstwGry
Mroczne Żniwa54,7%37,1%35
Uścisk Nieumarłego31,3%65,0%20
Ezoteryczna Kometa6,3%50,0%4
Malphite: najczęściej używana strona z runami w ARAM-ie
Runy% wyborów% zwycięstwGry
Uścisk Nieumarłego · Przypływ Życia · Szkolenie Sprawnościowe · Przerost · Legenda: Przyspieszenie · Triumf23,4%60,0%15
Malphite: najczęściej używane czary przywoływacza w ARAM-ie
Czary przywoływacza% wyborów% zwycięstwGry
Błysk + Naznaczenie75,0%52,1%48
Błysk + Podpalenie12,5%25,0%8

Więcej o bohaterze Malphite: Malphite build · Malphite counter · Skórki bohatera Malphite

Malphite: zmiany balansu ARAM

Zmiany balansu ARAM bohatera Malphite: brak zmian balansu. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.

Malphite nie ma zmian balansu ARAM: w ARAM-ie gra dokładnie tak samo jak na Summoner's Rift.

Malphite w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

Malphite ma w ARAM-ie tier C w patchu 26.20: miejsce 116 z 168 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.

Malphite: build ARAM a Summoner's Rift

Przedmioty, które gracze bohatera Malphite budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.

Malphite: przedmioty budowane częściej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Płomień Cienia44%6%
Przepływ Burzy39%poniżej 6%
Echo Luden36%poniżej 6%
Stalowe Serce31%poniżej 6%
Złowrogość48%29%
Malphite: przedmioty budowane rzadziej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Słoneczna Egidaponiżej 9%42%
Mroźne Serce9%39%
Kolczasta Kolczuga13%35%

Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Malphite

Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Malphite zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.

Najczęstsze pytania

Jaki jest najlepszy Malphite ARAM build?

Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Malphite w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.

Czy Malphite ma zmiany balansu w ARAM-ie?

Zmiany bohatera Malphite w ARAM-ie: brak zmian balansu. Działają tylko na Howling Abyss.

Malphite w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

ARAM tier list porównuje bohatera Malphite z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Malphite będzie mieć wystarczająco dużo gier.

Od czego zaczyna Malphite w ARAM-ie?

Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Malphite kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.

LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.