Malphite ARAM Build
Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Malphite ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Malphite i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.
Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.
Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue
Najlepszy Malphite ARAM build w patchu 26.20
Najczęściej budowany Malphite ARAM build w patchu 26.20 to Złowrogość, Płomień Cienia i Przepływ Burzy, z runą Mroczne Żniwa i czarami Błysk i Naznaczenie: wygrywa 42,9% z 7 gier. Większość graczy bohatera Malphite zaczyna od: Zaginiony Rozdział i maksuje umiejętności w kolejności Q > E > W. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 64), Malphite wygrywa 48,4%.
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Złowrogość + Płomień Cienia + Przepływ Burzy | 10,9% | 42,9% | 7 |
| Płomień Cienia + Przepływ Burzy + Echo Luden | 6,3% | 50,0% | 4 |
| Kaeniczna Powłoka + Kolczasta Kolczuga + Stalowe Serce | 6,3% | 50,0% | 4 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Złowrogość | 48,4% | 41,9% | 31 |
| Płomień Cienia | 43,8% | 39,3% | 28 |
| Przepływ Burzy | 39,1% | 48,0% | 25 |
| Echo Luden | 35,9% | 47,8% | 23 |
| Stalowe Serce | 31,3% | 65,0% | 20 |
| Kaeniczna Powłoka | 18,8% | 50,0% | 12 |
| Kolczasta Kolczuga | 12,5% | 62,5% | 8 |
| Plemienna Zbroja | 10,9% | 42,9% | 7 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Obuwie Maga | 40,6% | 42,3% | 26 |
| Obuwie Merkurego | 21,9% | 57,1% | 14 |
| Pancerniaki | 14,1% | 77,8% | 9 |
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Zaginiony Rozdział | 46,9% | 43,3% | 30 |
| Pas Giganta + Rubinowy Kryształ | 23,4% | 60,0% | 15 |
| Rubinowy Kryształ + Kryształowy Karwasz | 4,7% | 100,0% | 3 |
| Kolejność maksowania | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | 50,0% | 59,4% | 32 |
| Q > W > E | 23,4% | 33,3% | 15 |
| Runa kluczowa | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Mroczne Żniwa | 54,7% | 37,1% | 35 |
| Uścisk Nieumarłego | 31,3% | 65,0% | 20 |
| Ezoteryczna Kometa | 6,3% | 50,0% | 4 |
| Runy | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Uścisk Nieumarłego · Przypływ Życia · Szkolenie Sprawnościowe · Przerost · Legenda: Przyspieszenie · Triumf | 23,4% | 60,0% | 15 |
| Czary przywoływacza | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Błysk + Naznaczenie | 75,0% | 52,1% | 48 |
| Błysk + Podpalenie | 12,5% | 25,0% | 8 |
Więcej o bohaterze Malphite: Malphite build · Malphite counter · Skórki bohatera Malphite
Malphite: zmiany balansu ARAM
Zmiany balansu ARAM bohatera Malphite: brak zmian balansu. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.
Malphite nie ma zmian balansu ARAM: w ARAM-ie gra dokładnie tak samo jak na Summoner's Rift.
Malphite w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
Malphite ma w ARAM-ie tier C w patchu 26.20: miejsce 116 z 168 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.
Malphite: build ARAM a Summoner's Rift
Przedmioty, które gracze bohatera Malphite budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Płomień Cienia | 44% | 6% |
| Przepływ Burzy | 39% | poniżej 6% |
| Echo Luden | 36% | poniżej 6% |
| Stalowe Serce | 31% | poniżej 6% |
| Złowrogość | 48% | 29% |
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Słoneczna Egida | poniżej 9% | 42% |
| Mroźne Serce | 9% | 39% |
| Kolczasta Kolczuga | 13% | 35% |
Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Malphite
Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Malphite zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.
Najczęstsze pytania
Jaki jest najlepszy Malphite ARAM build?
Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Malphite w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.
Czy Malphite ma zmiany balansu w ARAM-ie?
Zmiany bohatera Malphite w ARAM-ie: brak zmian balansu. Działają tylko na Howling Abyss.
Malphite w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
ARAM tier list porównuje bohatera Malphite z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Malphite będzie mieć wystarczająco dużo gier.
Od czego zaczyna Malphite w ARAM-ie?
Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Malphite kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.
LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.