Milio ARAM Build

Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Milio ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Milio i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.

Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.

Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue

Najlepszy Milio ARAM build w patchu 26.20

Najczęściej budowany Milio ARAM build w patchu 26.20 to Płomień Cienia, Przepływ Burzy i Echo Luden, z runą Przywołanie Aery i czarami Wyczerpanie i Błysk: wygrywa 50,0% z 2 gier. Większość graczy bohatera Milio zaczyna od: Łza Bogini i Lustro ze Szkła Bandle i maksuje umiejętności w kolejności Q > W > E. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 26), Milio wygrywa 50,0%.

Milio: najczęściej budowany rdzeń w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Płomień Cienia + Przepływ Burzy + Echo Luden7,7%50,0%2
Pieśń Bitewna Shurelyi + Ognisty Trybularz + Odnowienie Kamienia Księżycowego7,7%50,0%2
Ognisty Trybularz + Odnowienie Kamienia Księżycowego + Echa Helii7,7%50,0%2
Milio: najczęściej budowane przedmioty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Ognisty Trybularz50,0%61,5%13
Odnowienie Kamienia Księżycowego50,0%53,8%13
Echo Luden46,2%41,7%12
Przepływ Burzy26,9%42,9%7
Echa Helii23,1%66,7%6
Odkupienie15,4%50,0%4
Zabójczy Kapelusz Rabadona15,4%50,0%4
Kostur Płynącej Wody11,5%66,7%3
Milio: najczęściej budowane buty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Ioniańskie Buty Jasności Umysłu61,5%50,0%16
Obuwie Maga23,1%50,0%6
Obuwie Merkurego3,8%0,0%1
Milio: najczęściej kupowane przedmioty startowe w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Łza Bogini + Lustro ze Szkła Bandle42,3%54,5%11
Zaginiony Rozdział38,5%40,0%10
Buty + Lustro ze Szkła Bandle7,7%0,0%2
Milio: kolejność maksowania umiejętności w ARAM-ie
Kolejność maksowania% wyborów% zwycięstwGry
Q > W > E42,3%45,5%11
W > E > Q30,8%62,5%8
Milio: najczęściej używane runy kluczowe w ARAM-ie
Runa kluczowa% wyborów% zwycięstwGry
Przywołanie Aery53,8%50,0%14
Ezoteryczna Kometa42,3%45,5%11
Przypływ Jeźdźca Fal3,8%100,0%1
Milio: najczęściej używana strona z runami w ARAM-ie
Runy% wyborów% zwycięstwGry
Ezoteryczna Kometa · Opaska Przepływu Many · Transcendencja · Poparzenie · Ostateczny Cios · Rozwój Myśli30,8%50,0%8
Milio: najczęściej używane czary przywoływacza w ARAM-ie
Czary przywoływacza% wyborów% zwycięstwGry
Wyczerpanie + Błysk61,5%56,3%16
Błysk + 1315,4%50,0%4

Więcej o bohaterze Milio: Milio build · Milio counter · Skórki bohatera Milio

Milio: zmiany balansu ARAM

Zmiany balansu ARAM bohatera Milio: -5% leczenia i -10% siły tarcz. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.

Milio: zmiany balansu ARAM
ZmianaWartość
Leczenie-5%
Tarcze-10%

Milio w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

Milio ma w ARAM-ie tier B w patchu 26.20: miejsce 74 z 168 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.

Milio: build ARAM a Summoner's Rift

Przedmioty, które gracze bohatera Milio budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.

Milio: przedmioty budowane częściej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Echo Luden46%poniżej 3%
Przepływ Burzy27%poniżej 3%
Zabójczy Kapelusz Rabadona15%poniżej 3%
Milio: przedmioty budowane rzadziej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Echa Helii23%51%
Odnowienie Kamienia Księżycowego50%62%

Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Milio

Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Milio zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.

Najczęstsze pytania

Jaki jest najlepszy Milio ARAM build?

Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Milio w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.

Czy Milio ma zmiany balansu w ARAM-ie?

Zmiany bohatera Milio w ARAM-ie: -5% leczenia i -10% siły tarcz. Działają tylko na Howling Abyss.

Milio w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

ARAM tier list porównuje bohatera Milio z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Milio będzie mieć wystarczająco dużo gier.

Od czego zaczyna Milio w ARAM-ie?

Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Milio kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.

LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.