Sona ARAM Build

Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Sona ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Sona i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.

Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.

Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue

Najlepszy Sona ARAM build w patchu 26.20

Najczęściej budowany Sona ARAM build w patchu 26.20 to Odkupienie, Ognisty Trybularz i Odnowienie Kamienia Księżycowego, z runą Przywołanie Aery i czarami Błysk i 13: wygrywa 60,0% z 5 gier. Większość graczy bohatera Sona zaczyna od: Łza Bogini i Lustro ze Szkła Bandle i maksuje umiejętności w kolejności Q > W > E. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 31), Sona wygrywa 64,5%.

Sona: najczęściej budowany rdzeń w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Odkupienie + Ognisty Trybularz + Odnowienie Kamienia Księżycowego16,1%60,0%5
Ognisty Trybularz + Kostur Płynącej Wody + Odnowienie Kamienia Księżycowego9,7%66,7%3
Ognisty Trybularz + Odnowienie Kamienia Księżycowego + Rdzeń Świtu6,5%100,0%2
Sona: najczęściej budowane przedmioty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Odnowienie Kamienia Księżycowego74,2%60,9%23
Ognisty Trybularz61,3%63,2%19
Kostur Płynącej Wody25,8%75,0%8
Odkupienie25,8%62,5%8
Echo Luden25,8%62,5%8
Rdzeń Świtu22,6%42,9%7
Płomień Cienia16,1%80,0%5
Zmora Licza16,1%60,0%5
Sona: najczęściej budowane buty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Ioniańskie Buty Jasności Umysłu61,3%63,2%19
Obuwie Maga16,1%60,0%5
Buty Prędkości6,5%50,0%2
Sona: najczęściej kupowane przedmioty startowe w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Łza Bogini + Lustro ze Szkła Bandle61,3%68,4%19
Zaginiony Rozdział22,6%71,4%7
Rubinowy Kryształ + Łza Bogini + Bluźnierczy Bożek9,7%33,3%3
Sona: kolejność maksowania umiejętności w ARAM-ie
Kolejność maksowania% wyborów% zwycięstwGry
Q > W > E51,6%50,0%16
W > Q > E35,5%81,8%11
Sona: najczęściej używane runy kluczowe w ARAM-ie
Runa kluczowa% wyborów% zwycięstwGry
Przywołanie Aery83,9%61,5%26
Mroczne Żniwa12,9%75,0%4
Do Ataku3,2%100,0%1
Sona: najczęściej używana strona z runami w ARAM-ie
Runy% wyborów% zwycięstwGry
Przywołanie Aery · Opaska Przepływu Many · Transcendencja · Nadchodząca Burza · Szkolenie Sprawnościowe · Rewitalizacja48,4%60,0%15
Sona: najczęściej używane czary przywoływacza w ARAM-ie
Czary przywoływacza% wyborów% zwycięstwGry
Błysk + 1358,1%66,7%18
Błysk + Uzdrowienie9,7%66,7%3

Więcej o bohaterze Sona: Sona build · Sona counter · Skórki bohatera Sona

Sona: zmiany balansu ARAM

Zmiany balansu ARAM bohatera Sona: brak zmian balansu. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.

Sona nie ma zmian balansu ARAM: w ARAM-ie gra dokładnie tak samo jak na Summoner's Rift.

Sona w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

Sona ma w ARAM-ie tier A w patchu 26.20: miejsce 30 z 168 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.

Sona: build ARAM a Summoner's Rift

Przedmioty, które gracze bohatera Sona budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.

Sona: przedmioty budowane częściej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Ognisty Trybularz61%3%
Odnowienie Kamienia Księżycowego74%38%
Odkupienie26%poniżej 1%
Echo Luden26%poniżej 1%
Rdzeń Świtu23%3%
Sona: przedmioty budowane rzadziej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Echa Helii13%64%

Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Sona

Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Sona zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.

Najczęstsze pytania

Jaki jest najlepszy Sona ARAM build?

Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Sona w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.

Czy Sona ma zmiany balansu w ARAM-ie?

Zmiany bohatera Sona w ARAM-ie: brak zmian balansu. Działają tylko na Howling Abyss.

Sona w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

ARAM tier list porównuje bohatera Sona z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Sona będzie mieć wystarczająco dużo gier.

Od czego zaczyna Sona w ARAM-ie?

Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Sona kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.

LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.