Talon ARAM Build
Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Talon ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Talon i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.
Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.
Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue
Najlepszy Talon ARAM build w patchu 26.20
Najczęściej budowany Talon ARAM build w patchu 26.20 to Kolekcjoner, Uraza Seryldy i Aksjomatyczny Łuk, z runą Elektryzacja i czarami Błysk i Naznaczenie: wygrywa 40,0% z 5 gier. Większość graczy bohatera Talon zaczyna od: Długi Miecz i Ząbkowany Sztylet i maksuje umiejętności w kolejności W > Q > E. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 39), Talon wygrywa 46,2%.
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Kolekcjoner + Uraza Seryldy + Aksjomatyczny Łuk | 12,8% | 40,0% | 5 |
| Kolekcjoner + Zaćmienie + Uraza Seryldy | 5,1% | 100,0% | 2 |
| Kolekcjoner + Aksjomatyczny Łuk + Woltaiczny Cyklomiecz | 5,1% | 0,0% | 2 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Kolekcjoner | 66,7% | 38,5% | 26 |
| Aksjomatyczny Łuk | 64,1% | 48,0% | 25 |
| Uraza Seryldy | 33,3% | 61,5% | 13 |
| Zaćmienie | 33,3% | 53,8% | 13 |
| Ostrze Nocy | 30,8% | 50,0% | 12 |
| Woltaiczny Cyklomiecz | 17,9% | 28,6% | 7 |
| Pozdrowienia Lorda Dominika | 10,3% | 50,0% | 4 |
| Bluźniercza Hydra | 10,3% | 25,0% | 4 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Ioniańskie Buty Jasności Umysłu | 43,6% | 52,9% | 17 |
| Obuwie Merkurego | 17,9% | 28,6% | 7 |
| Pancerniaki | 10,3% | 75,0% | 4 |
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Długi Miecz + Ząbkowany Sztylet | 41,0% | 37,5% | 16 |
| Buty + Ząbkowany Sztylet | 15,4% | 50,0% | 6 |
| Długi Miecz + Długi Miecz + Ząbkowany Sztylet | 10,3% | 100,0% | 4 |
| Kolejność maksowania | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| W > Q > E | 71,8% | 50,0% | 28 |
| Q > W > E | 23,1% | 44,4% | 9 |
| Runa kluczowa | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Elektryzacja | 48,7% | 52,6% | 19 |
| Mroczne Żniwa | 46,2% | 44,4% | 18 |
| Zdobywca | 5,1% | 0,0% | 2 |
| Runy | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Elektryzacja · Niespodziewane Uderzenie · Makabryczne Pamiątki · Superłowca · Ostateczny Cios · Triumf | 41,0% | 50,0% | 16 |
| Czary przywoływacza | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Błysk + Naznaczenie | 92,3% | 47,2% | 36 |
| Błysk + 13 | 2,6% | 100,0% | 1 |
Więcej o bohaterze Talon: Talon build · Talon counter · Skórki bohatera Talon
Talon: zmiany balansu ARAM
Zmiany balansu ARAM bohatera Talon: +5% zadawanych obrażeń, -5% otrzymywanych obrażeń i +20% nieustępliwości. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.
| Zmiana | Wartość |
|---|---|
| Zadawane obrażenia | +5% |
| Otrzymywane obrażenia | -5% |
| Nieustępliwość | +20% |
Talon w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
Talon ma w ARAM-ie tier C w patchu 26.20: miejsce 118 z 168 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.
Talon: build ARAM a Summoner's Rift
Przedmioty, które gracze bohatera Talon budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Kolekcjoner | 67% | poniżej 6% |
| Aksjomatyczny Łuk | 64% | 8% |
| Zaćmienie | 33% | poniżej 6% |
| Uraza Seryldy | 33% | 19% |
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Glewia Umbry | poniżej 8% | 82% |
| Łamacz Bastionów | poniżej 8% | 64% |
| Woltaiczny Cyklomiecz | 18% | 68% |
| Wężowy Kieł | 8% | 23% |
| Pozdrowienia Lorda Dominika | 10% | 24% |
Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Talon
Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Talon zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.
Najczęstsze pytania
Jaki jest najlepszy Talon ARAM build?
Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Talon w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.
Czy Talon ma zmiany balansu w ARAM-ie?
Zmiany bohatera Talon w ARAM-ie: +5% zadawanych obrażeń, -5% otrzymywanych obrażeń i +20% nieustępliwości. Działają tylko na Howling Abyss.
Talon w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
ARAM tier list porównuje bohatera Talon z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Talon będzie mieć wystarczająco dużo gier.
Od czego zaczyna Talon w ARAM-ie?
Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Talon kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.
LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.