Yunara ARAM Build

Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Yunara ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Yunara i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.

Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.

Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue

Najlepszy Yunara ARAM build w patchu 26.20

Najczęściej budowany Yunara ARAM build w patchu 26.20 to Ostrze Nieskończoności, Nieokiełznane Strzały Yun Tal i Huragan Runaana, z runą Zabójcze Tempo i czarami Błysk i Duch: wygrywa 83,3% z 6 gier. Większość graczy bohatera Yunara zaczyna od: Ogniolubny Topór i maksuje umiejętności w kolejności Q > E > W. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 43), Yunara wygrywa 46,5%.

Yunara: najczęściej budowany rdzeń w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Ostrze Nieskończoności + Nieokiełznane Strzały Yun Tal + Huragan Runaana14,0%83,3%6
Ostrze Nieskończoności + Huragan Runaana + Pogromca Krakenów11,6%20,0%5
Huragan Runaana + Pogromca Krakenów + Nieśmiertelny Łuklerz4,7%100,0%2
Yunara: najczęściej budowane przedmioty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Huragan Runaana67,4%51,7%29
Ostrze Nieskończoności48,8%52,4%21
Pogromca Krakenów48,8%38,1%21
Nieokiełznane Strzały Yun Tal37,2%50,0%16
Pozdrowienia Lorda Dominika32,6%64,3%14
Bełty Łowcy Diabłów20,9%44,4%9
Ostrze Zniszczonego Króla18,6%62,5%8
Kolekcjoner9,3%50,0%4
Yunara: najczęściej budowane buty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Nagolenniki Berserkera74,4%50,0%32
Nagolenniki Pasibrzucha7,0%33,3%3
Obuwie Merkurego7,0%33,3%3
Yunara: najczęściej kupowane przedmioty startowe w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Ogniolubny Topór32,6%42,9%14
K. W. Miecz27,9%50,0%12
Buty + Młot Strażnika11,6%60,0%5
Yunara: kolejność maksowania umiejętności w ARAM-ie
Kolejność maksowania% wyborów% zwycięstwGry
Q > E > W53,5%56,5%23
Q > W > E34,9%33,3%15
Yunara: najczęściej używane runy kluczowe w ARAM-ie
Runa kluczowa% wyborów% zwycięstwGry
Zabójcze Tempo81,4%48,6%35
Nawałnica Mieczy16,3%42,9%7
Mroczne Żniwa2,3%0,0%1
Yunara: najczęściej używana strona z runami w ARAM-ie
Runy% wyborów% zwycięstwGry
Zabójcze Tempo · Rozwój Myśli · Legenda: Żwawość · Ostateczny Cios · Smak Krwi · Superłowca55,8%45,8%24
Yunara: najczęściej używane czary przywoływacza w ARAM-ie
Czary przywoływacza% wyborów% zwycięstwGry
Błysk + Duch67,4%48,3%29
Błysk + Bariera11,6%60,0%5

Więcej o bohaterze Yunara: Yunara build · Yunara counter · Skórki bohatera Yunara

Yunara: zmiany balansu ARAM

Zmiany balansu ARAM bohatera Yunara: brak zmian balansu. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.

Yunara nie ma zmian balansu ARAM: w ARAM-ie gra dokładnie tak samo jak na Summoner's Rift.

Yunara w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

Yunara ma w ARAM-ie tier B w patchu 26.20: miejsce 106 z 170 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.

Yunara: build ARAM a Summoner's Rift

Przedmioty, które gracze bohatera Yunara budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.

Yunara: przedmioty budowane częściej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Ostrze Zniszczonego Króla19%poniżej 7%
Bełty Łowcy Diabłów21%9%
Yunara: przedmioty budowane rzadziej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Hexoptyka C44poniżej 7%23%
Ostrze Nieskończoności49%62%
Huragan Runaana67%79%

Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Yunara

Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Yunara zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.

Najczęstsze pytania

Jaki jest najlepszy Yunara ARAM build?

Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Yunara w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.

Czy Yunara ma zmiany balansu w ARAM-ie?

Zmiany bohatera Yunara w ARAM-ie: brak zmian balansu. Działają tylko na Howling Abyss.

Yunara w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

ARAM tier list porównuje bohatera Yunara z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Yunara będzie mieć wystarczająco dużo gier.

Od czego zaczyna Yunara w ARAM-ie?

Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Yunara kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.

LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.