Zac ARAM Build
Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Zac ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Zac i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.
Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.
Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue
Najlepszy Zac ARAM build w patchu 26.20
Najczęściej budowany Zac ARAM build w patchu 26.20 to Oblicze Ducha, Kolczasta Kolczuga i Stalowe Serce, z runą Reperkusje i czarami Błysk i Naznaczenie: wygrywa 66,7% z 3 gier. Większość graczy bohatera Zac zaczyna od: Pas Giganta i Rubinowy Kryształ i maksuje umiejętności w kolejności E > W > Q. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 18), Zac wygrywa 50,0%.
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Oblicze Ducha + Kolczasta Kolczuga + Stalowe Serce | 16,7% | 66,7% | 3 |
| Nieskończona Rozpacz + Oblicze Ducha + Stalowe Serce | 16,7% | 33,3% | 3 |
| Kolczasta Kolczuga + Omen Randuina + Szczelinotwórca | 5,6% | 100,0% | 1 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Kolczasta Kolczuga | 66,7% | 58,3% | 12 |
| Oblicze Ducha | 66,7% | 50,0% | 12 |
| Stalowe Serce | 61,1% | 45,5% | 11 |
| Nieskończona Rozpacz | 33,3% | 66,7% | 6 |
| Omen Randuina | 22,2% | 50,0% | 4 |
| Szczelinotwórca | 16,7% | 100,0% | 3 |
| Głucha Poświata | 16,7% | 66,7% | 3 |
| Jak'Sho Zmienny | 11,1% | 50,0% | 2 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Obuwie Merkurego | 44,4% | 37,5% | 8 |
| Pancerniaki | 22,2% | 75,0% | 4 |
| Ioniańskie Buty Jasności Umysłu | 5,6% | 100,0% | 1 |
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Pas Giganta + Rubinowy Kryształ | 38,9% | 57,1% | 7 |
| Nawiedzona Maska | 11,1% | 100,0% | 2 |
| Rubinowy Kryształ + Kamizelka Kolcza | 5,6% | 100,0% | 1 |
| Kolejność maksowania | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| E > W > Q | 44,4% | 50,0% | 8 |
| E > Q > W | 38,9% | 57,1% | 7 |
| Runa kluczowa | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Reperkusje | 50,0% | 44,4% | 9 |
| Uścisk Nieumarłego | 27,8% | 60,0% | 5 |
| Zdobywca | 16,7% | 66,7% | 3 |
| Runy | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Reperkusje · Przypływ Życia · Szkolenie Sprawnościowe · Rewitalizacja · Legenda: Przyspieszenie · Triumf | 33,3% | 50,0% | 6 |
| Czary przywoływacza | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Błysk + Naznaczenie | 83,3% | 53,3% | 15 |
| Błysk + Duch | 5,6% | 100,0% | 1 |
Więcej o bohaterze Zac: Zac build · Zac counter · Skórki bohatera Zac
Zac: zmiany balansu ARAM
Zmiany balansu ARAM bohatera Zac: -4% otrzymywanych obrażeń i +10% leczenia. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.
| Zmiana | Wartość |
|---|---|
| Otrzymywane obrażenia | -4% |
| Leczenie | +10% |
Zac w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
Zac ma w ARAM-ie tier C w patchu 26.20: miejsce 110 z 168 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.
Zac: build ARAM a Summoner's Rift
Przedmioty, które gracze bohatera Zac budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Stalowe Serce | 61% | poniżej 4% |
| Kolczasta Kolczuga | 67% | 30% |
| Nieskończona Rozpacz | 33% | 6% |
| Szczelinotwórca | 17% | poniżej 4% |
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Słoneczna Egida | 11% | 73% |
| Hextechowy Pas Rakietowy | poniżej 11% | 49% |
Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Zac
Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Zac zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.
Najczęstsze pytania
Jaki jest najlepszy Zac ARAM build?
Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Zac w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.
Czy Zac ma zmiany balansu w ARAM-ie?
Zmiany bohatera Zac w ARAM-ie: -4% otrzymywanych obrażeń i +10% leczenia. Działają tylko na Howling Abyss.
Zac w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
ARAM tier list porównuje bohatera Zac z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Zac będzie mieć wystarczająco dużo gier.
Od czego zaczyna Zac w ARAM-ie?
Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Zac kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.
LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.