Sylas build i statystyki
Buildy z gier Mistrz+ i statystyki na każdym poziomie, patch 26.20. Sylas w tym patchu: co budują gracze z kręgów Mistrza, Arcymistrza i Pretendenta, statystyki postaci Sylas na każdym poziomie i kalkulator, w którym sprawdzisz dowolny build, zanim nim zagrasz.
Tabele buildów pochodzą z gier rankingowych solo/duet graczy Mistrz+ w bieżącym patchu. Kalkulator otwiera się z bohaterem Sylas: jednym kliknięciem wczytasz do niego najczęściej budowane przedmioty, a potem zmienisz dowolny przedmiot, poziom albo odłamki statystyk.
Aktualizacja: październik 2026 · Autor: Zespół LOLValue
Sylas: najczęściej budowane przedmioty, runy i czary
Sylas build: Środek
Gry rankingowe solo/duet z bohaterem Sylas na pozycji Środek w lobby Mistrz+ w patchu 26.20: 28, współczynnik zwycięstw: 46,4%.
| Przedmioty | Częstość wyboru | Współczynnik zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Hextechowy Pas Rakietowy + Klepsydra Zhonyi + Płomień Cienia | 14% | 75,0% | 4 |
| Hextechowy Pas Rakietowy + Klepsydra Zhonyi + Szczelinotwórca | 11% | 100,0% | 3 |
| Zabójczy Kapelusz Rabadona + Hextechowy Pas Rakietowy + Klepsydra Zhonyi | 4% | 100,0% | 1 |
| Przedmiot | Częstość wyboru | Współczynnik zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Hextechowy Pas Rakietowy | 86% | 54,2% | 24 |
| Klepsydra Zhonyi | 39% | 81,8% | 11 |
| Płomień Cienia | 36% | 50,0% | 10 |
| Szczelinotwórca | 36% | 50,0% | 10 |
| Zmora Licza | 21% | 16,7% | 6 |
| Zabójczy Kapelusz Rabadona | 4% | 100,0% | 1 |
| Przepływ Burzy | 4% | 100,0% | 1 |
| Przedmiot | Częstość wyboru | Współczynnik zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Buty Miotacza Zaklęć | 54% | 33,3% | 15 |
| Karmazynowa Klarowność | 18% | 60,0% | 5 |
| Opancerzone Natarcie | 14% | 75,0% | 4 |
| Runa kluczowa | Częstość wyboru | Współczynnik zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Elektryzacja | 54% | 40,0% | 15 |
| Zdobywca | 43% | 50,0% | 12 |
| Przypływ Jeźdźca Fal | 4% | 100,0% | 1 |
| Runy | Częstość wyboru | Współczynnik zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Zdobywca · Rozwój Myśli · Legenda: Przyspieszenie · Ostatni Bastion · Drugi Oddech · Niezachwiany · Odłamki: Siła Adaptacyjna, Siła Adaptacyjna, Skalowanie zdrowia | 18% | 60,0% | 5 |
| Czary | Częstość wyboru | Współczynnik zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Błysk + Podpalenie | 75% | 47,6% | 21 |
| Błysk + Teleportacja | 25% | 42,9% | 7 |
Sylas build: Dżungla
Gry rankingowe solo/duet z bohaterem Sylas na pozycji Dżungla w lobby Mistrz+ w patchu 26.20: 27, współczynnik zwycięstw: 59,3%.
| Przedmioty | Częstość wyboru | Współczynnik zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Hextechowy Pas Rakietowy + Klepsydra Zhonyi + Szczelinotwórca | 26% | 71,4% | 7 |
| Zabójczy Kapelusz Rabadona + Hextechowy Pas Rakietowy + Klepsydra Zhonyi | 7% | 100,0% | 2 |
| Hextechowy Pas Rakietowy + Kosmiczny Impuls + Szczelinotwórca | 7% | 50,0% | 2 |
| Przedmiot | Częstość wyboru | Współczynnik zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Hextechowy Pas Rakietowy | 81% | 54,5% | 22 |
| Szczelinotwórca | 74% | 60,0% | 20 |
| Klepsydra Zhonyi | 56% | 66,7% | 15 |
| Płomień Cienia | 30% | 50,0% | 8 |
| Zmora Licza | 19% | 60,0% | 5 |
| Zabójczy Kapelusz Rabadona | 15% | 75,0% | 4 |
| Przepływ Burzy | 7% | 100,0% | 2 |
| Kosmiczny Impuls | 7% | 50,0% | 2 |
| Przedmiot | Częstość wyboru | Współczynnik zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Obuwie Maga | 44% | 66,7% | 12 |
| Ioniańskie Buty Jasności Umysłu | 37% | 50,0% | 10 |
| Pancerniaki | 7% | 50,0% | 2 |
| Runa kluczowa | Częstość wyboru | Współczynnik zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Zdobywca | 74% | 60,0% | 20 |
| Mroczne Żniwa | 26% | 57,1% | 7 |
| Runy | Częstość wyboru | Współczynnik zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Zdobywca · Triumf · Legenda: Przyspieszenie · Ostatni Bastion · Kosmiczna Przenikliwość · Magiczne Obuwie · Odłamki: Siła Adaptacyjna, Siła Adaptacyjna, Skalowanie zdrowia | 44% | 58,3% | 12 |
| Czary | Częstość wyboru | Współczynnik zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Błysk + Porażenie | 100% | 59,3% | 27 |
To liczby, a nie porady: wybór, który robi wielu graczy, to bezpieczny punkt wyjścia, a współczynnik zwycięstw pokazuje, jak kończyły się te gry. Przedmioty i runy, które pasują tylko do niektórych matchupów, mają niższą częstość wyboru, więc oceniaj je pod kątem gry, którą masz przed sobą.
Sylas: statystyki bazowe i przyrost
Sylas zaczyna z 600 pkt. zdrowia, 61 pkt. obrażeń od ataku, 29 pkt. pancerza i 32 pkt. odporności na magię, a na 18. poziomie bez przedmiotów ma 2674 pkt. zdrowia i 112 pkt. obrażeń od ataku. Zdrowie na 18. poziomie daje postaci Sylas miejsce 4 na 173 bohaterów, obrażenia od ataku miejsce 89, a pancerz miejsce 27. Zasięg ataku wynosi 175 (miejsce 87), a prędkość ruchu 340 (miejsce 37).
| Statystyka | Poziom 1 | Poziom 18 | Na poziom | Miejsce na 18. poziomie |
|---|---|---|---|---|
| Zdrowie | 600 | 2674 | 122 | 4 z 173 |
| Mana | 400 | 1590 | 70 | |
| Obrażenia od ataku | 61 | 112 | 3 | 89 z 173 |
| Pancerz | 29 | 117 | 5,2 | 27 z 173 |
| Odporność na magię | 32 | 75 | 2,55 | 1 z 173 |
| Prędkość ataku | 0,645 | 1,029 | 3,5% | |
| Regeneracja zdrowia / 5 s | 9,0 | 24,3 | 0,9 | |
| Zasięg ataku | 175 | 175 | 0 | 87 z 173 |
| Prędkość ruchu | 340 | 340 | 0 | 37 z 173 |
Sylas: statystyki na każdym poziomie (od 1 do 18)
Statystyki nie rosną liniowo: każdy poziom dodaje trochę więcej niż poprzedni, zgodnie ze wzorem Riotu baza + przyrost × (poziom - 1) × (0,7025 + 0,0175 × (poziom - 1)). Tabela pokazuje statystyki postaci Sylas na każdym poziomie, bez przedmiotów, run i umiejętności.
| Poziom | Zdrowie | Mana | Obrażenia od ataku | Pancerz | Odporność na magię | Prędkość ataku | Regeneracja zdrowia / 5 s |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 600 | 400 | 61 | 29 | 32 | 0,645 | 9,0 |
| 2 | 688 | 450 | 63 | 33 | 34 | 0,661 | 9,6 |
| 3 | 780 | 503 | 65 | 37 | 36 | 0,678 | 10,3 |
| 4 | 876 | 559 | 68 | 41 | 38 | 0,696 | 11,0 |
| 5 | 977 | 616 | 70 | 45 | 40 | 0,715 | 11,8 |
| 6 | 1082 | 677 | 73 | 50 | 42 | 0,734 | 12,6 |
| 7 | 1191 | 739 | 76 | 54 | 44 | 0,754 | 13,4 |
| 8 | 1305 | 804 | 78 | 59 | 47 | 0,775 | 14,2 |
| 9 | 1422 | 872 | 81 | 64 | 49 | 0,797 | 15,1 |
| 10 | 1544 | 942 | 84 | 69 | 52 | 0,820 | 16,0 |
| 11 | 1671 | 1014 | 87 | 75 | 54 | 0,843 | 16,9 |
| 12 | 1801 | 1089 | 91 | 80 | 57 | 0,867 | 17,9 |
| 13 | 1936 | 1167 | 94 | 86 | 60 | 0,892 | 18,9 |
| 14 | 2075 | 1246 | 97 | 92 | 63 | 0,918 | 19,9 |
| 15 | 2218 | 1329 | 101 | 98 | 66 | 0,944 | 20,9 |
| 16 | 2366 | 1413 | 104 | 104 | 69 | 0,972 | 22,0 |
| 17 | 2518 | 1500 | 108 | 111 | 72 | 1,000 | 23,1 |
| 18 | 2674 | 1590 | 112 | 117 | 75 | 1,029 | 24,3 |
Sylas: prędkość ataku i efektywne zdrowie
Sylas wykonuje 0,645 ataku na sekundę na 1. poziomie i 1,029 na 18. poziomie bez przedmiotów, zyskując 3,5% dodatkowej prędkości ataku na poziom. Dodatkowa prędkość ataku jest mnożona przez współczynnik prędkości ataku postaci Sylas, który wynosi 0,645, więc na 18. poziomie Sylas potrzebuje około 306% dodatkowej prędkości ataku z przedmiotów i run, żeby osiągnąć limit 3,003 ataku na sekundę.
Z 2674 pkt. zdrowia i 117 pkt. pancerza na 18. poziomie Sylas przyjmuje 5813 obrażeń fizycznych, zanim zginie (efektywne zdrowie), a przy 75 pkt. odporności na magię 4689 obrażeń magicznych. Każdy przedmiot, który dodaje zdrowie, pancerz albo odporność na magię, podnosi te liczby w kalkulatorze powyżej.
Jak korzystać z kalkulatora buildu dla postaci Sylas
- Kliknij „Wczytaj ten build do kalkulatora” pod tabelami danej pozycji, żeby zacząć od najczęściej budowanych przedmiotów, albo sam wypełnij sześć miejsc.
- Przesuń suwak poziomu, żeby zobaczyć postać Sylas na dowolnym poziomie od 1 do 18.
- Wybierz jeden odłamek statystyk w każdym rzędzie; siła adaptacyjna zamienia się w obrażenia od ataku albo moc umiejętności, zależnie od twoich przedmiotów.
- Przełącz na Build B, żeby porównać dwa buildy; tabela pokazuje oba i różnicę między nimi.
- Skopiuj link, żeby udostępnić build: otworzy tę stronę z tymi samymi przedmiotami, poziomem i odłamkami.
Kalkulator sumuje statystyki, które dają przedmioty i odłamki. Efekty bierne przedmiotów, ładunki i umiejętności postaci Sylas nie są liczone, więc liczby w grze mogą być wyższe. Poradnik LoL Item Buildera wyjaśnia pancerz, przebicie, przyspieszenie umiejętności i opłacalność przedmiotów.
Skąd pochodzą dane o buildach postaci Sylas
Co minutę odczytujemy przez API Riot Games historię gier rankingowych solo/duet losowego gracza z kręgu Mistrza, Arcymistrza lub Pretendenta, po kolei z każdego z 15 serwerów, i zapisujemy, z czym każdy z dziesięciu graczy skończył grę: końcowe przedmioty, buty, runy, czary przywoływacza, pozycję i wynik. Remake'ów i wczesnych poddań nie liczymy.
- Ukończone przedmioty liczymy raz na grę; rdzeń z trzech przedmiotów to pierwsze trzy ukończone przedmioty w ekwipunku gracza.
- Częstość wyboru to odsetek gier postaci Sylas na danej pozycji z danym wyborem; współczynnik zwycięstw to odsetek tych gier zakończonych wygraną.
- Gry są grupowane według patcha: nowy patch zaczyna nowe liczenie, a starsze patche usuwamy po czterech tygodniach.
- To lobby graczy Mistrz+, więc większość pozostałych dziewięciu graczy ma wysoki Diament lub wyższą rangę.
Najczęstsze pytania
Sylas: jaki build jest budowany najczęściej?
W grach Mistrz+ na pozycji Środek w patchu 26.20 najczęstszy rdzeń buildu bohatera Sylas to Hextechowy Pas Rakietowy, Klepsydra Zhonyi i Płomień Cienia (14% gier). Do tego: Buty Miotacza Zaklęć, runa kluczowa Elektryzacja i czary przywoływacza Błysk i Podpalenie.
Jakie są statystyki bazowe postaci Sylas?
Na 1. poziomie Sylas ma 600 pkt. zdrowia, 61 pkt. obrażeń od ataku, 29 pkt. pancerza, 32 pkt. odporności na magię, 0,645 prędkości ataku, 175 zasięgu ataku i 340 prędkości ruchu.
Ile zdrowia ma Sylas na 18. poziomie?
2674 pkt. zdrowia na 18. poziomie bez przedmiotów, średnio o 122 więcej na każdy poziom, miejsce 4 na 173 bohaterów.
Ile prędkości ataku potrzebuje Sylas, żeby osiągnąć limit?
Około 306% dodatkowej prędkości ataku na 18. poziomie. Współczynnik prędkości ataku postaci Sylas wynosi 0,645, a limit to 3,003 ataku na sekundę.
Sylas: czy ten build jest aktualny w bieżącym patchu?
Tak. Tabele buildów liczą tylko gry z bieżącego patcha, a statystyki pochodzą z danych gry z patcha 26.20.
Kalkulator buildów dla każdego bohatera · Wszystkie przedmioty LoL ze statystykami i wartością w złocie · Skórki bohatera Sylas i ich ceny · LoL Randomizer: losowanie postaci
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy pochodzą z próbki gier rankingowych solo/duet odczytanych przez API Riot Games; statystyki bohaterów pochodzą z plików danych gry, a dane przedmiotów z Data Dragon Riotu.