Bard ARAM Build
ARAM oyunlarından eşyalar, rünler ve yetenek sırası, 26.20 yaması. Bard ARAM build: oyuncuların ARAM'da bu şampiyonla ne kurduğu, Sonsuz Uçurum'daki gerçek oyunlardan okunur: eşyalar, rünler, büyüler, başlangıç eşyaları ve yetenek sırası; ayrıca Bard ARAM denge değişiklikleri ve build'in Sihirdar Vadisi'nden farkı.
Build simgeleri JavaScript gerektirir; aşağıdaki rehberdeki tablolar JavaScript olmadan da çalışır.
Güncellendi: 14 Ekim 2026 · Yazar: LOLValue Team
26.20 Yamasında En İyi Bard ARAM Build'i
26.20 yamasında en çok kurulan Bard ARAM build'i: Bombardıman Topu, Lich Boğan ve Luden'in Feryadı; anahtar rün Elektrik Ver, sihirdar büyüleri Sıçra ve Tuttur. Bu build'in 4 oyunda kazanma oranı %50,0. Bard oyuncularının çoğu Kayıp Cilt ile başlıyor ve yetenekleri şu sırayla maksimuma çıkarıyor: Q > W > E. Bu yamada okuduğumuz 34 ARAM oyununun tamamında Bard için kazanma oranı %32,4.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Bombardıman Topu + Lich Boğan + Luden'in Feryadı | %11,8 | %50,0 | 4 |
| Rabadon'un Şapkası + Lich Boğan + Luden'in Feryadı | %5,9 | %50,0 | 2 |
| Statikk Hançer + Bombardıman Topu + Mahvolmuş Kralın Kılıcı | %2,9 | %100,0 | 1 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Luden'in Feryadı | %50,0 | %35,3 | 17 |
| Bombardıman Topu | %41,2 | %35,7 | 14 |
| Statikk Hançer | %38,2 | %23,1 | 13 |
| Lich Boğan | %35,3 | %41,7 | 12 |
| Nashor'un Dişi | %32,4 | %45,5 | 11 |
| Mahvolmuş Kralın Kılıcı | %20,6 | %28,6 | 7 |
| Guinsoo'nun Hiddeti | %20,6 | %28,6 | 7 |
| Kraken Katili | %17,6 | %0,0 | 6 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sihirbaz Pabuçları | %38,2 | %53,8 | 13 |
| Savaşçı Çizmeleri | %17,6 | %16,7 | 6 |
| Merkür'ün Adımları | %14,7 | %40,0 | 5 |
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Kayıp Cilt | %47,1 | %37,5 | 16 |
| Hançer + Hançer + Ruh Yeli | %8,8 | %33,3 | 3 |
| Dev Kemeri + Yakut Kristal | %5,9 | %0,0 | 2 |
| Yetenek max sırası | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Q > W > E | %91,2 | %29,0 | 31 |
| W > Q > E | %5,9 | %100,0 | 2 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Elektrik Ver | %44,1 | %26,7 | 15 |
| Kara Hasat | %32,4 | %45,5 | 11 |
| Saldırıya Devam | %11,8 | %25,0 | 4 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Elektrik Ver · Kan Tadı · Acı Hatıra · Hazine Avcısı · Son Darbe · Zafer | %32,4 | %18,2 | 11 |
| Sihirdar büyüleri | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Tuttur | %29,4 | %40,0 | 10 |
| Sıçra + Şifa | %23,5 | %12,5 | 8 |
Bard hakkında daha fazlası: Bard build · Bard counter · Bard kostümleri
Bard ARAM Denge Değişiklikleri
Bard ARAM denge değişiklikleri: +%15 verilen hasar, -%15 alınan hasar ve +%20 iyileştirme. Riot bazı şampiyonları yalnızca ARAM için, modun tek koridoruna göre dengelemek amacıyla ayarlar; bu değişiklikler Sihirdar Vadisi'nde geçerli değildir.
| Değişiklik | Değer |
|---|---|
| Verilen hasar | +%15 |
| Alınan hasar | -%15 |
| İyileştirme | +%20 |
Bard ARAM'da İyi mi?
26.20 yamasında Bard, ARAM'da D tier; tier için yeterli ARAM oyunu olan 168 şampiyon arasında sırası: 160. ARAM tier list, şampiyonları kazanma oranına göre sıralar; az oyunu olanlarda bu oran %50'ye doğru çekilir ve ne sıklıkta seçildikleri de biraz hesaba katılır.
Bard ARAM Build ve Sihirdar Vadisi
Bard oyuncularının ARAM'da, dereceli Sihirdar Vadisi oyunlarına (Ustalık+) göre daha çok ve daha az kurduğu eşyalar; her eşyanın tamamlandığı oyunların payına göre. Yalnızca 10 puan ya da daha büyük farklar listelenir.
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Luden'in Feryadı | %50 | %2 altı |
| Bombardıman Topu | %41 | %2 altı |
| Statikk Hançer | %38 | %2 altı |
| Lich Boğan | %35 | %2 altı |
| Nashor'un Dişi | %32 | %2 altı |
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Demir Solari'nin Broşu | %12 altı | %59 |
| Ölü Adamın Zırhı | %12 altı | %58 |
| Bandle Gaydası | %12 altı | %24 |
Bard ARAM Verileri Nereden Geliyor?
Build, Riot Games API üzerinden okunan gerçek ARAM oyunlarından gelir. Her Bard oyuncusu için son eşyaları, rünleri ve sihirdar büyülerini, oyunun zaman çizelgesinden de ilk 90 saniyede alınan eşyaları ve yeteneklerin geliştirilme sırasını kaydediyoruz; 5 dakikadan kısa oyunlar dışarıda bırakılır. Bir build 15 oyundan itibaren gösterilir. Yöntemin tamamı LoL ARAM build sayfasında.
Sıkça Sorulan Sorular
En iyi Bard ARAM build'i hangisi?
Bu sayfanın başındaki build: 26.20 yamasının ARAM oyunlarında Bard oyuncularının çoğunun kullandığı eşyalar, rünler ve sihirdar büyüleri, her seçimin kazanma oranı ve oyun sayısıyla.
Bard için ARAM denge değişikliği var mı?
ARAM'da Bard için: +%15 verilen hasar, -%15 alınan hasar ve +%20 iyileştirme. Değişiklikler yalnızca Sonsuz Uçurum'da geçerlidir.
Bard ARAM'da iyi mi?
ARAM tier list, Bard şampiyonunu bu yamada yeterli ARAM oyunu olan tüm şampiyonlarla kazanma ve seçilme oranına göre karşılaştırır. Bard yeterli oyuna ulaştığında tier'ı ve sırası yukarıdaki bölümde yer alır.
Bard ARAM'da neyle başlar?
Yukarıdaki başlangıç eşyaları tablosu, Bard oyuncularının ARAM oyunlarının ilk 90 saniyesinde aldıklarını (iksirler hariç) ve her başlangıcın ne sıklıkta alındığını listeler.
Her şampiyon için LoL ARAM build · LoL şampiyon buildleri · LoL counter (CT) · Tüm LoL şampiyonları
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan ARAM oyunlarından sayılır; ARAM denge değişiklikleri, League of Legends Wiki'den derlenen lolstaticdata'dan gelir.