Bard Build ve İstatistikler

Ustalık ve üstü build'ler, seviye başına istatistikler, 26.20 yaması. Ustalık, Üstatlık ve Şampiyonluk oyuncularının bu yamada Bard ile kurduğu build'ler, her seviyedeki Bard istatistikleri ve herhangi bir build'i oynamadan önce deneyebileceğin bir hesaplayıcı.

Build tabloları, güncel yamada Ustalık ve üstü oyuncuların Dereceli Tek/Çift oyunlarından gelir. Hesaplayıcı Bard seçili olarak açılır: en çok seçilen eşyaları tek tıkla yükle, sonra istediğin eşyayı, seviyeyi ya da nitelik kristallerini değiştir.

Ekim 2026'da güncellendi · Yazar: LOLValue Team

Bard Build: En Çok Seçilen Eşyalar, Rünler ve Büyüler

Bard build (Destek)

26.20 yamasında Ustalık ve üstü lobilerde Bard ile 21 Dereceli Tek/Çift oyun oynandı (rol: Destek); kazanma oranı: %42,9.

En çok seçilen üç eşyalık çekirdek
EşyalarSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Bandle Gaydası + Demir Solari'nin Broşu + Ölü Adamın Zırhı%10%50,02
Bandle Gaydası + Mikael'in Lütfu + Ölü Adamın Zırhı%5%100,01
Shurelya'nın Savaş Şarkısı + Demir Solari'nin Broşu + Mikael'in Lütfu%5%0,01
En çok seçilen tamamlanmış eşyalar
EşyaSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Demir Solari'nin Broşu%57%50,012
Ölü Adamın Zırhı%57%50,012
Bandle Gaydası%29%33,36
Mikael'in Lütfu%24%60,05
Zeke'nin Ahengi%14%0,03
Şövalyenin Adağı%10%50,02
Shurelya'nın Savaş Şarkısı%10%0,02
İmparatorun Fermanı%10%0,02
Çizmeler
EşyaSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Atiklik Çizmeleri%57%41,712
Çelik Kaplamalı Çizme%14%100,03
Merkür'ün Adımları%14%0,03
Anahtar rünler
Anahtar rünSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Elektrik Ver%95%45,020
Dizginsiz Büyü Kitabı%5%0,01
En çok kullanılan rün sayfası
RünlerSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Elektrik Ver · Belden Aşağı · Derin Totem · Hazine Avcısı · On Parmağında On Marifet · Sihirli Pabuçlar · Kristaller: Saldırı Hızı, Hareket Hızı, Can%19%25,04
Sihirdar büyüleri
BüyülerSeçilme oranıKazanma oranıOyun
Sıçra + Tutuştur%48%30,010
Sıçra + Şifa%33%71,47

Bunlar tavsiye değil, sayımdır: çok oyuncunun yaptığı bir seçim güvenli bir başlangıç noktasıdır, kazanma oranı da o oyunların nasıl bittiğini gösterir. Yalnızca bazı eşleşmelere uyan eşya ve rünlerin seçilme oranı daha düşüktür; onları önündeki oyuna göre değerlendir.

Bard Taban İstatistikleri ve Artışlar

Bard, 630 can, 52 saldırı gücü, 32 zırh ve 30 büyü direnciyle başlar; eşyasız 18. seviyede 2.381 can ve 103 saldırı gücüne ulaşır. 173 şampiyon arasında Bard için 18. seviye canı sıralaması 96, saldırı gücü sıralaması 133, zırh sıralaması 54. Saldırı menzili 500 (sıra: 64), hareket hızı 335 (sıra: 74).

Bard taban istatistikleri ve seviye artışları, 26.20 yaması
İstatistik1. seviye18. seviyeSeviye başına18. seviyede sıra
Can6302.38110396/173
Mana3501.20050
Saldırı gücü521033133/173
Zırh321124,754/173
Büyü direnci30521,397/173
Saldırı hızı0,6580,882%2
Can yenilenmesi / 5 sn5,514,90,55
Saldırı menzili500500064/173
Hareket hızı335335074/173

Her Seviyede Bard İstatistikleri (1-18)

İstatistikler doğrusal artmaz: her seviye bir öncekinden biraz daha fazlasını ekler ve Riot'un formülünü izler: taban + artış × (seviye - 1) × (0,7025 + 0,0175 × (seviye - 1)). Tablo, her seviyedeki Bard istatistiklerini eşyalar, rünler ve şampiyon yetenekleri hesaba katılmadan verir.

Her seviyede Bard istatistikleri, eşyasız
SeviyeCanManaSaldırı gücüZırhBüyü direnciSaldırı hızıCan yenilenmesi / 5 sn
16303505232300,6585,5
27043865435310,6675,9
37824245639320,6776,3
48634635943330,6886,7
59485056147340,6997,2
61.0375486451350,7107,7
71.1295926755360,7228,2
81.2256396959380,7348,7
91.3246877264390,7479,2
101.4277377568400,7609,8
111.5347897873410,77310,3
121.6448428278430,78810,9
131.7588988583440,80211,5
141.8759558889460,81712,1
151.9961.0139294470,83312,8
162.1211.07495100490,84813,5
172.2491.13699106500,86514,1
182.3811.200103112520,88214,9

Bard Saldırı Hızı ve Efektif Can

Bard, eşyasız 1. seviyede saniyede 0,658, 18. seviyede 0,882 saldırı yapar ve seviye başına %2 ilave saldırı hızı kazanır. İlave saldırı hızı, Bard için 0,658 olan saldırı hızı oranıyla çarpılır; bu yüzden Bard, saniyede 3,003 saldırılık sınıra ulaşmak için 18. seviyede eşya ve rünlerden yaklaşık %322 ilave saldırı hızına ihtiyaç duyar.

18. seviyede 2.381 can ve 112 zırhla Bard, ölmeden önce 5.045 fiziksel hasar alır (efektif can); 52 büyü direnciyle bu değer büyü hasarı için 3.622 olur. Can, zırh ya da büyü direnci veren her eşya, yukarıdaki hesaplayıcıda bu sayıları yükseltir.

Bard Build Hesaplayıcı Nasıl Kullanılır?

  1. En çok seçilen eşyalarla başlamak için bir rolün tablolarının altındaki "Bu build'i hesaplayıcıya yükle" düğmesine tıkla ya da altı yuvayı kendin doldur.
  2. Bard istatistiklerini 1 ile 18 arasındaki herhangi bir seviyede görmek için seviye kaydırıcısını hareket ettir.
  3. Her satırdan bir nitelik kristali seç; değişken kuvvet, eşyalarına göre saldırı gücüne ya da yetenek gücüne dönüşür.
  4. İki build'i karşılaştırmak için Build B'ye geç; istatistik tablosu ikisini de ve aradaki farkı gösterir.
  5. Build'i paylaşmak için bağlantıyı kopyala: bağlantı bu sayfayı aynı eşyalar, seviye ve kristallerle açar.

Hesaplayıcı, eşyaların ve kristallerin verdiği istatistikleri toplar. Eşya pasifleri, yükler ve Bard yetenekleri sayılmaz, bu yüzden oyundaki sayılar daha yüksek olabilir. LoL item builder rehberi zırhı, delmeyi, yetenek hızını ve altın verimliliğini anlatır.

Bard Build Verileri Nereden Geliyor?

Her dakika, 15 sunucu arasında sırayla dönerek rastgele bir Ustalık, Üstatlık ya da Şampiyonluk oyuncusunun Dereceli Tek/Çift maç geçmişini Riot Games API üzerinden okuyor ve on oyuncunun her birinin oyunu neyle bitirdiğini kaydediyoruz: son eşyalar, çizme, rünler, sihirdar büyüleri, rol ve sonuç. Remake'ler ve erken teslim olunan oyunlar dışarıda bırakılır.

  • Tamamlanmış eşyalar oyun başına bir kez sayılır; üç eşyalık çekirdek, oyuncunun envanterindeki ilk üç tamamlanmış eşyadır.
  • Seçilme oranı, o roldeki Bard oyunları içinde o seçimin yapıldığı oyunların payıdır; kazanma oranı, bu oyunlardan kazanılanların payıdır.
  • Oyunlar yamaya göre gruplanır: yeni bir yama yeni bir sayım başlatır, eski yamalar dört hafta sonra silinir.
  • Lobiler Ustalık ve üstü oyuncuların lobileridir; bu yüzden diğer dokuz oyuncunun çoğu yüksek Elmas ya da üstüdür.

Sıkça Sorulan Sorular

En çok seçilen Bard build'i hangisi?

26.20 yamasında Ustalık ve üstü oyunlarda (rol: Destek) Bard için en çok seçilen çekirdek: Bandle Gaydası, Demir Solari'nin Broşu ve Ölü Adamın Zırhı (oyunların %10 oranında). Çizme: Atiklik Çizmeleri, anahtar rün: Elektrik Ver, sihirdar büyüleri: Sıçra ve Tutuştur.

Bard taban istatistikleri nelerdir?

1. seviyede Bard: 630 can, 52 saldırı gücü, 32 zırh, 30 büyü direnci, 0,658 saldırı hızı, 500 saldırı menzili ve 335 hareket hızı.

Bard 18. seviyede ne kadar cana sahip?

Eşyasız 18. seviyede 2.381 can. Seviye başına ortalama 103 artar; 173 şampiyon arasındaki sırası: 96.

Bard saldırı hızı sınırına ulaşmak için ne kadar saldırı hızına ihtiyaç duyar?

18. seviyede yaklaşık %322 ilave saldırı hızı. Bard için saldırı hızı oranı 0,658, sınır ise saniyede 3,003 saldırı.

Bu Bard build'i güncel yamaya göre mi?

Evet. Build tabloları yalnızca güncel yamanın oyunlarını sayar, istatistikler de 26.20 yamasının oyun verilerinden gelir.

Her şampiyon için build hesaplayıcı · Tüm LoL itemleri, istatistikleri ve altın değerleri · Bard kostümleri ve fiyatları · LoL rastgele şampiyon çarkı

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan Dereceli Tek/Çift oyunlarından oluşan bir örneklemden gelir; şampiyon istatistikleri oyunun veri dosyalarından, eşya verileri ise Riot'un Data Dragon'ından alınır.