Bard Counter (CT)
Bard karşısında en iyi counter seçimleri, 26.20 yaması. Koridorda Bard karşısında kazanan şampiyonlar ve Bard tarafından yenilenler; Zümrüt, Elmas ve Ustalık+ oyuncularının Dereceli Tek/Çift oyunlarındaki gerçek koridor eşleşmelerinden, her sayının arkasındaki oyunlarla.
Koridor seçimi ve şampiyon araması JavaScript gerektirir; aşağıdaki rehberdeki tam eşleşme listesi JavaScript olmadan da çalışır.
Güncellendi: 14 Ekim 2026 · Yazar: LOLValue Team
26.20 Yamasında En İyi Bard Counter'ları
26.20 yamasında en iyi Bard counter'ları (CT): Zilean, Rakan ve Nautilus. Destek rolünde Bard karşısında Zilean kazanma oranı %61,3, 31 oyunda. Bu yamada Destek rolünde 1.104 Bard oyunu var ve kazanma oranı %50,3; tablo onu en çok yenen rakipleri listeler, her birinin en az 30 oyunu var.
| Şampiyon | Bard karşısında kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|
| Zilean | %61,3 | 31 |
| Rakan | %59,4 | 32 |
| Nautilus | %58,0 | 69 |
| Alistar | %54,5 | 33 |
| Blitzcrank | %53,3 | 45 |
| Karma | %55,0 | 40 |
Bard hakkında daha fazlası: Bard build · Bard kostümleri · LoL tier list
Bard Hangi Şampiyonları Yener?
Bard, Destek rolünde en iyi sonucu şu şampiyonlar karşısında alıyor: Lulu, Pyke ve Milio. Lulu karşısında kazanma oranı %64,9. Rakibin Bard şampiyonunu senden sonra seçerse, kaçınman gereken seçimler bunlar.
| Şampiyon | Bard ile kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|
| Lulu | %64,9 | 77 |
| Pyke | %60,9 | 46 |
| Milio | %60,0 | 35 |
| Yuumi | %53,1 | 32 |
| Lux | %56,3 | 32 |
| Thresh | %53,8 | 93 |
| Nami | %53,4 | 58 |
| Leona | %51,1 | 45 |
Koridora Göre Bard Counter'ları
Bir şampiyonun counter'ları koridora göre değişir: üst koridorda counter olan bir şampiyon aynı eşleşmeyi orta koridorda kaybedebilir.
Bard neredeyse yalnızca Destek rolünde oynanıyor, bu yüzden önemli olan counter'lar yukarıdakiler.
Tüm Bard Eşleşmeleri
Destek rolünde bu yamada Bard karşısında en az 30 oyunu olan tüm rakipler (16 şampiyon), en zoru başta. Her isim, o şampiyonun kendi counter sayfasına bağlanır.
| Şampiyon | Bard karşısında kazanma oranı | Bard ile kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Zilean | %61,3 | %38,7 | 31 |
| Rakan | %59,4 | %40,6 | 32 |
| Nautilus | %58,0 | %42,0 | 69 |
| Alistar | %54,5 | %45,5 | 33 |
| Blitzcrank | %53,3 | %46,7 | 45 |
| Karma | %55,0 | %45,0 | 40 |
| Janna | %49,1 | %50,9 | 53 |
| Soraka | %52,9 | %47,1 | 34 |
| Leona | %48,9 | %51,1 | 45 |
| Nami | %46,6 | %53,4 | 58 |
| Thresh | %46,2 | %53,8 | 93 |
| Lux | %43,8 | %56,3 | 32 |
| Yuumi | %46,9 | %53,1 | 32 |
| Milio | %40,0 | %60,0 | 35 |
| Pyke | %39,1 | %60,9 | 46 |
| Lulu | %35,1 | %64,9 | 77 |
Counter'ları Nasıl Hesaplıyoruz?
Burada counter bir koridor eşleşmesidir: aynı oyunda, karşı takımlarda aynı pozisyonda Bard ve bir rakip. Oyunlar her sunucudaki Zümrüt, Elmas, Ustalık, Üstatlık ve Şampiyonluk oyuncularının Dereceli Tek/Çift oyunlarıdır ve her gün okunur. Bir eşleşme 30 oyundan itibaren listelenir ve kazanma oranı, iki şampiyonun koridor kazanma oranlarının öngördüğü değere doğru çekilir, sanki o yönde biten 50 oyun daha varmış gibi; böylece birkaç şanslı oyun sert bir counter yaratmaz. Yöntemin tamamı LoL counter (CT) sayfasında.
Sıkça Sorulan Sorular
Bard counter (CT) kim?
Yukarıdaki counter tablosunun başındaki şampiyonlar: 26.20 yamasının Zümrüt+ dereceli oyunlarında Bard karşısında en çok koridor oyunu kazananlar, her birinin ona karşı en az 30 oyunu var.
Bard için en kötü eşleşme hangisi?
Yukarıdaki counter tablosundaki ilk şampiyon, Bard şampiyonunun ana koridorunda. Kazanma oranı arkasındaki oyun sayısına göre düzeltilir, bu yüzden az oyunlu bir eşleşme en üste çıkmaz.
Bard hangi şampiyonları yener?
İkinci tablodaki şampiyonlar: Bard, onlara karşı koridor oyunlarının çoğunu kazanır. Rakip Bard şampiyonunu senden sonra hâlâ seçebiliyorsa onlardan kaçın.
Bu kazanma oranları ne kadar güvenilir?
Her eşleşme oyun sayısını gösterir. 100 oyunun üstünde bir kazanma oranı iki yönde yaklaşık 10 puan içinde, 400 oyunun üstünde yaklaşık 5 puan içinde bilinir; bu yüzden en çok oyunu olan counter'lar en güvenli seçimlerdir.
Her şampiyon için LoL counter (CT) · LoL meta ve tier list · LoL şampiyon buildleri · Tüm LoL şampiyonları
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Eşleşmeler, Riot Games API üzerinden okunan Dereceli Tek/Çift oyunlarından sayılır; tek bir maç için tavsiye değil, çok sayıda oyunun ortalamasıdır.