Ashe Counter (CT)
Ashe karşısında en iyi counter seçimleri, 26.20 yaması. Koridorda Ashe karşısında kazanan şampiyonlar ve Ashe tarafından yenilenler; Zümrüt, Elmas ve Ustalık+ oyuncularının Dereceli Tek/Çift oyunlarındaki gerçek koridor eşleşmelerinden, her sayının arkasındaki oyunlarla.
Koridor seçimi ve şampiyon araması JavaScript gerektirir; aşağıdaki rehberdeki tam eşleşme listesi JavaScript olmadan da çalışır.
Güncellendi: 14 Ekim 2026 · Yazar: LOLValue Team
26.20 Yamasında En İyi Ashe Counter'ları
26.20 yamasında en iyi Ashe counter'ları (CT): Kalista, Tristana ve Jinx. Alt rolünde Ashe karşısında Kalista kazanma oranı %61,5, 39 oyunda. Bu yamada Alt rolünde 1.078 Ashe oyunu var ve kazanma oranı %49,5; tablo onu en çok yenen rakipleri listeler, her birinin en az 30 oyunu var.
| Şampiyon | Ashe karşısında kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|
| Kalista | %61,5 | 39 |
| Tristana | %58,2 | 55 |
| Jinx | %53,9 | 102 |
| Aphelios | %53,1 | 49 |
| Jhin | %51,2 | 129 |
| Yunara | %51,8 | 56 |
Ashe hakkında daha fazlası: Ashe build · Ashe kostümleri · LoL tier list
Ashe Hangi Şampiyonları Yener?
Ashe, Alt rolünde en iyi sonucu şu şampiyonlar karşısında alıyor: Smolder, Ezreal ve Kai'Sa. Smolder karşısında kazanma oranı %61,3. Rakibin Ashe şampiyonunu senden sonra seçerse, kaçınman gereken seçimler bunlar.
| Şampiyon | Ashe ile kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|
| Smolder | %61,3 | 31 |
| Ezreal | %54,5 | 44 |
| Kai'Sa | %56,8 | 95 |
| Xayah | %63,3 | 30 |
| Caitlyn | %55,6 | 81 |
| Lucian | %53,5 | 43 |
Koridora Göre Ashe Counter'ları
Bir şampiyonun counter'ları koridora göre değişir: üst koridorda counter olan bir şampiyon aynı eşleşmeyi orta koridorda kaybedebilir.
Ashe neredeyse yalnızca Alt rolünde oynanıyor, bu yüzden önemli olan counter'lar yukarıdakiler.
Tüm Ashe Eşleşmeleri
Alt rolünde bu yamada Ashe karşısında en az 30 oyunu olan tüm rakipler (12 şampiyon), en zoru başta. Her isim, o şampiyonun kendi counter sayfasına bağlanır.
| Şampiyon | Ashe karşısında kazanma oranı | Ashe ile kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Kalista | %61,5 | %38,5 | 39 |
| Tristana | %58,2 | %41,8 | 55 |
| Jinx | %53,9 | %46,1 | 102 |
| Aphelios | %53,1 | %46,9 | 49 |
| Jhin | %51,2 | %48,8 | 129 |
| Yunara | %51,8 | %48,2 | 56 |
| Lucian | %46,5 | %53,5 | 43 |
| Caitlyn | %44,4 | %55,6 | 81 |
| Xayah | %36,7 | %63,3 | 30 |
| Kai'Sa | %43,2 | %56,8 | 95 |
| Ezreal | %45,5 | %54,5 | 44 |
| Smolder | %38,7 | %61,3 | 31 |
Counter'ları Nasıl Hesaplıyoruz?
Burada counter bir koridor eşleşmesidir: aynı oyunda, karşı takımlarda aynı pozisyonda Ashe ve bir rakip. Oyunlar her sunucudaki Zümrüt, Elmas, Ustalık, Üstatlık ve Şampiyonluk oyuncularının Dereceli Tek/Çift oyunlarıdır ve her gün okunur. Bir eşleşme 30 oyundan itibaren listelenir ve kazanma oranı, iki şampiyonun koridor kazanma oranlarının öngördüğü değere doğru çekilir, sanki o yönde biten 50 oyun daha varmış gibi; böylece birkaç şanslı oyun sert bir counter yaratmaz. Yöntemin tamamı LoL counter (CT) sayfasında.
Sıkça Sorulan Sorular
Ashe counter (CT) kim?
Yukarıdaki counter tablosunun başındaki şampiyonlar: 26.20 yamasının Zümrüt+ dereceli oyunlarında Ashe karşısında en çok koridor oyunu kazananlar, her birinin ona karşı en az 30 oyunu var.
Ashe için en kötü eşleşme hangisi?
Yukarıdaki counter tablosundaki ilk şampiyon, Ashe şampiyonunun ana koridorunda. Kazanma oranı arkasındaki oyun sayısına göre düzeltilir, bu yüzden az oyunlu bir eşleşme en üste çıkmaz.
Ashe hangi şampiyonları yener?
İkinci tablodaki şampiyonlar: Ashe, onlara karşı koridor oyunlarının çoğunu kazanır. Rakip Ashe şampiyonunu senden sonra hâlâ seçebiliyorsa onlardan kaçın.
Bu kazanma oranları ne kadar güvenilir?
Her eşleşme oyun sayısını gösterir. 100 oyunun üstünde bir kazanma oranı iki yönde yaklaşık 10 puan içinde, 400 oyunun üstünde yaklaşık 5 puan içinde bilinir; bu yüzden en çok oyunu olan counter'lar en güvenli seçimlerdir.
Her şampiyon için LoL counter (CT) · LoL meta ve tier list · LoL şampiyon buildleri · Tüm LoL şampiyonları
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Eşleşmeler, Riot Games API üzerinden okunan Dereceli Tek/Çift oyunlarından sayılır; tek bir maç için tavsiye değil, çok sayıda oyunun ortalamasıdır.