Lee Sin Build ve İstatistikler
Ustalık ve üstü build'ler, seviye başına istatistikler, 26.20 yaması. Ustalık, Üstatlık ve Şampiyonluk oyuncularının bu yamada Lee Sin ile kurduğu build'ler, her seviyedeki Lee Sin istatistikleri ve herhangi bir build'i oynamadan önce deneyebileceğin bir hesaplayıcı.
Build tabloları, güncel yamada Ustalık ve üstü oyuncuların Dereceli Tek/Çift oyunlarından gelir. Hesaplayıcı Lee Sin seçili olarak açılır: en çok seçilen eşyaları tek tıkla yükle, sonra istediğin eşyayı, seviyeyi ya da nitelik kristallerini değiştir.
Ekim 2026'da güncellendi · Yazar: LOLValue Team
Lee Sin Build: En Çok Seçilen Eşyalar, Rünler ve Büyüler
Lee Sin build (Orman)
26.20 yamasında Ustalık ve üstü lobilerde Lee Sin ile 44 Dereceli Tek/Çift oyun oynandı (rol: Orman); kazanma oranı: %59,1.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Kara Balta + Ölümün Dansı + Kararma | %9 | %75,0 | 4 |
| Gecenin Kıyısı + İtikatsız Hydra + Elektrikli Devirkılıcı | %5 | %100,0 | 2 |
| Ölümün Dansı + Yarık Gökyüzü + Kararma | %5 | %50,0 | 2 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Kararma | %64 | %53,6 | 28 |
| Elektrikli Devirkılıcı | %34 | %80,0 | 15 |
| Ölümün Dansı | %32 | %71,4 | 14 |
| İtikatsız Hydra | %30 | %69,2 | 13 |
| Kara Balta | %30 | %61,5 | 13 |
| Yarık Gökyüzü | %20 | %55,6 | 9 |
| Yılan Dişi | %9 | %75,0 | 4 |
| Koruyucu Melek | %9 | %25,0 | 4 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Çelik Kaplamalı Çizme | %41 | %66,7 | 18 |
| Merkür'ün Adımları | %27 | %41,7 | 12 |
| Açgözlü Çizmeleri | %2 | %100,0 | 1 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Yenilmez | %95 | %59,5 | 42 |
| Kara Hasat | %2 | %100,0 | 1 |
| Elektrik Ver | %2 | %0,0 | 1 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Yenilmez · Zafer · Efsane: Çeviklik · Son Darbe · Kozmik Sezgi · Sihirli Pabuçlar · Kristaller: Saldırı Hızı, Değişken Kuvvet, Zamanla Can Artışı | %50 | %63,6 | 22 |
| Büyüler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Çarp | %100 | %59,1 | 44 |
Bunlar tavsiye değil, sayımdır: çok oyuncunun yaptığı bir seçim güvenli bir başlangıç noktasıdır, kazanma oranı da o oyunların nasıl bittiğini gösterir. Yalnızca bazı eşleşmelere uyan eşya ve rünlerin seçilme oranı daha düşüktür; onları önündeki oyuna göre değerlendir.
Lee Sin Taban İstatistikleri ve Artışlar
Lee Sin, 645 can, 66 saldırı gücü, 36 zırh ve 32 büyü direnciyle başlar; eşyasız 18. seviyede 2.481 can ve 124 saldırı gücüne ulaşır. 173 şampiyon arasında Lee Sin için 18. seviye canı sıralaması 42, saldırı gücü sıralaması 42, zırh sıralaması 50. Saldırı menzili 125 (sıra: 129), hareket hızı 345 (sıra: 9).
| İstatistik | 1. seviye | 18. seviye | Seviye başına | 18. seviyede sıra |
|---|---|---|---|---|
| Can | 645 | 2.481 | 108 | 42/173 |
| Saldırı gücü | 66 | 124 | 3,4 | 42/173 |
| Zırh | 36 | 113 | 4,5 | 50/173 |
| Büyü direnci | 32 | 67 | 2,05 | 5/173 |
| Saldırı hızı | 0,651 | 0,983 | %3 | |
| Can yenilenmesi / 5 sn | 7,5 | 19,4 | 0,7 | |
| Saldırı menzili | 125 | 125 | 0 | 129/173 |
| Hareket hızı | 345 | 345 | 0 | 9/173 |
Her Seviyede Lee Sin İstatistikleri (1-18)
İstatistikler doğrusal artmaz: her seviye bir öncekinden biraz daha fazlasını ekler ve Riot'un formülünü izler: taban + artış × (seviye - 1) × (0,7025 + 0,0175 × (seviye - 1)). Tablo, her seviyedeki Lee Sin istatistiklerini eşyalar, rünler ve şampiyon yetenekleri hesaba katılmadan verir.
| Seviye | Can | Saldırı gücü | Zırh | Büyü direnci | Saldırı hızı | Can yenilenmesi / 5 sn |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 645 | 66 | 36 | 32 | 0,651 | 7,5 |
| 2 | 723 | 68 | 39 | 33 | 0,665 | 8,0 |
| 3 | 804 | 71 | 43 | 35 | 0,680 | 8,5 |
| 4 | 890 | 74 | 46 | 37 | 0,695 | 9,1 |
| 5 | 979 | 77 | 50 | 38 | 0,711 | 9,7 |
| 6 | 1.072 | 79 | 54 | 40 | 0,728 | 10,3 |
| 7 | 1.168 | 82 | 58 | 42 | 0,746 | 10,9 |
| 8 | 1.269 | 86 | 62 | 44 | 0,764 | 11,5 |
| 9 | 1.373 | 89 | 66 | 46 | 0,783 | 12,2 |
| 10 | 1.481 | 92 | 71 | 48 | 0,802 | 12,9 |
| 11 | 1.593 | 96 | 75 | 50 | 0,822 | 13,6 |
| 12 | 1.708 | 99 | 80 | 52 | 0,843 | 14,4 |
| 13 | 1.828 | 103 | 85 | 54 | 0,865 | 15,2 |
| 14 | 1.951 | 107 | 90 | 57 | 0,887 | 16,0 |
| 15 | 2.078 | 111 | 96 | 59 | 0,910 | 16,8 |
| 16 | 2.208 | 115 | 101 | 62 | 0,934 | 17,6 |
| 17 | 2.343 | 119 | 107 | 64 | 0,958 | 18,5 |
| 18 | 2.481 | 124 | 113 | 67 | 0,983 | 19,4 |
Lee Sin Saldırı Hızı ve Efektif Can
Lee Sin, eşyasız 1. seviyede saniyede 0,651, 18. seviyede 0,983 saldırı yapar ve seviye başına %3 ilave saldırı hızı kazanır. İlave saldırı hızı, Lee Sin için 0,651 olan saldırı hızı oranıyla çarpılır; bu yüzden Lee Sin, saniyede 3,003 saldırılık sınıra ulaşmak için 18. seviyede eşya ve rünlerden yaklaşık %310 ilave saldırı hızına ihtiyaç duyar.
18. seviyede 2.481 can ve 113 zırhla Lee Sin, ölmeden önce 5.272 fiziksel hasar alır (efektif can); 67 büyü direnciyle bu değer büyü hasarı için 4.140 olur. Can, zırh ya da büyü direnci veren her eşya, yukarıdaki hesaplayıcıda bu sayıları yükseltir.
Lee Sin Build Hesaplayıcı Nasıl Kullanılır?
- En çok seçilen eşyalarla başlamak için bir rolün tablolarının altındaki "Bu build'i hesaplayıcıya yükle" düğmesine tıkla ya da altı yuvayı kendin doldur.
- Lee Sin istatistiklerini 1 ile 18 arasındaki herhangi bir seviyede görmek için seviye kaydırıcısını hareket ettir.
- Her satırdan bir nitelik kristali seç; değişken kuvvet, eşyalarına göre saldırı gücüne ya da yetenek gücüne dönüşür.
- İki build'i karşılaştırmak için Build B'ye geç; istatistik tablosu ikisini de ve aradaki farkı gösterir.
- Build'i paylaşmak için bağlantıyı kopyala: bağlantı bu sayfayı aynı eşyalar, seviye ve kristallerle açar.
Hesaplayıcı, eşyaların ve kristallerin verdiği istatistikleri toplar. Eşya pasifleri, yükler ve Lee Sin yetenekleri sayılmaz, bu yüzden oyundaki sayılar daha yüksek olabilir. LoL item builder rehberi zırhı, delmeyi, yetenek hızını ve altın verimliliğini anlatır.
Lee Sin Build Verileri Nereden Geliyor?
Her dakika, 15 sunucu arasında sırayla dönerek rastgele bir Ustalık, Üstatlık ya da Şampiyonluk oyuncusunun Dereceli Tek/Çift maç geçmişini Riot Games API üzerinden okuyor ve on oyuncunun her birinin oyunu neyle bitirdiğini kaydediyoruz: son eşyalar, çizme, rünler, sihirdar büyüleri, rol ve sonuç. Remake'ler ve erken teslim olunan oyunlar dışarıda bırakılır.
- Tamamlanmış eşyalar oyun başına bir kez sayılır; üç eşyalık çekirdek, oyuncunun envanterindeki ilk üç tamamlanmış eşyadır.
- Seçilme oranı, o roldeki Lee Sin oyunları içinde o seçimin yapıldığı oyunların payıdır; kazanma oranı, bu oyunlardan kazanılanların payıdır.
- Oyunlar yamaya göre gruplanır: yeni bir yama yeni bir sayım başlatır, eski yamalar dört hafta sonra silinir.
- Lobiler Ustalık ve üstü oyuncuların lobileridir; bu yüzden diğer dokuz oyuncunun çoğu yüksek Elmas ya da üstüdür.
Sıkça Sorulan Sorular
En çok seçilen Lee Sin build'i hangisi?
26.20 yamasında Ustalık ve üstü oyunlarda (rol: Orman) Lee Sin için en çok seçilen çekirdek: Kara Balta, Ölümün Dansı ve Kararma (oyunların %9 oranında). Çizme: Çelik Kaplamalı Çizme, anahtar rün: Yenilmez, sihirdar büyüleri: Sıçra ve Çarp.
Lee Sin taban istatistikleri nelerdir?
1. seviyede Lee Sin: 645 can, 66 saldırı gücü, 36 zırh, 32 büyü direnci, 0,651 saldırı hızı, 125 saldırı menzili ve 345 hareket hızı.
Lee Sin 18. seviyede ne kadar cana sahip?
Eşyasız 18. seviyede 2.481 can. Seviye başına ortalama 108 artar; 173 şampiyon arasındaki sırası: 42.
Lee Sin saldırı hızı sınırına ulaşmak için ne kadar saldırı hızına ihtiyaç duyar?
18. seviyede yaklaşık %310 ilave saldırı hızı. Lee Sin için saldırı hızı oranı 0,651, sınır ise saniyede 3,003 saldırı.
Bu Lee Sin build'i güncel yamaya göre mi?
Evet. Build tabloları yalnızca güncel yamanın oyunlarını sayar, istatistikler de 26.20 yamasının oyun verilerinden gelir.
Her şampiyon için build hesaplayıcı · Tüm LoL itemleri, istatistikleri ve altın değerleri · Lee Sin kostümleri ve fiyatları · LoL rastgele şampiyon çarkı
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan Dereceli Tek/Çift oyunlarından oluşan bir örneklemden gelir; şampiyon istatistikleri oyunun veri dosyalarından, eşya verileri ise Riot'un Data Dragon'ından alınır.