Lee Sin Counter (CT)
Lee Sin karşısında en iyi counter seçimleri, 26.20 yaması. Koridorda Lee Sin karşısında kazanan şampiyonlar ve Lee Sin tarafından yenilenler; Zümrüt, Elmas ve Ustalık+ oyuncularının Dereceli Tek/Çift oyunlarındaki gerçek koridor eşleşmelerinden, her sayının arkasındaki oyunlarla.
Koridor seçimi ve şampiyon araması JavaScript gerektirir; aşağıdaki rehberdeki tam eşleşme listesi JavaScript olmadan da çalışır.
Güncellendi: 14 Ekim 2026 · Yazar: LOLValue Team
26.20 Yamasında En İyi Lee Sin Counter'ları
26.20 yamasında en iyi Lee Sin counter'ları (CT): Shaco, Kindred ve Sylas. Orman rolünde Lee Sin karşısında Shaco kazanma oranı %65,5, 55 oyunda. Bu yamada Orman rolünde 2.720 Lee Sin oyunu var ve kazanma oranı %48,9; tablo onu en çok yenen rakipleri listeler, her birinin en az 30 oyunu var.
| Şampiyon | Lee Sin karşısında kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|
| Shaco | %65,5 | 55 |
| Kindred | %61,7 | 60 |
| Sylas | %59,6 | 99 |
| Skarner | %56,3 | 32 |
| Zac | %54,3 | 46 |
| Shyvana | %59,6 | 57 |
| Wukong | %56,2 | 105 |
| Cho'Gath | %55,8 | 86 |
Lee Sin hakkında daha fazlası: Lee Sin build · Lee Sin kostümleri · LoL tier list
Lee Sin Hangi Şampiyonları Yener?
Lee Sin, Orman rolünde en iyi sonucu şu şampiyonlar karşısında alıyor: Master Yi, Nocturne ve Zed. Master Yi karşısında kazanma oranı %63,5. Rakibin Lee Sin şampiyonunu senden sonra seçerse, kaçınman gereken seçimler bunlar.
| Şampiyon | Lee Sin ile kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|
| Master Yi | %63,5 | 63 |
| Nocturne | %60,0 | 50 |
| Zed | %60,0 | 30 |
| Kayn | %55,7 | 97 |
| Talon | %55,2 | 105 |
| Viego | %53,6 | 140 |
| Jayce | %53,5 | 43 |
| Briar | %54,3 | 46 |
Koridora Göre Lee Sin Counter'ları
Bir şampiyonun counter'ları koridora göre değişir: üst koridorda counter olan bir şampiyon aynı eşleşmeyi orta koridorda kaybedebilir.
Lee Sin neredeyse yalnızca Orman rolünde oynanıyor, bu yüzden önemli olan counter'lar yukarıdakiler.
Tüm Lee Sin Eşleşmeleri
Orman rolünde bu yamada Lee Sin karşısında en az 30 oyunu olan tüm rakipler (31 şampiyon), en zoru başta. Her isim, o şampiyonun kendi counter sayfasına bağlanır.
| Şampiyon | Lee Sin karşısında kazanma oranı | Lee Sin ile kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Shaco | %65,5 | %34,5 | 55 |
| Kindred | %61,7 | %38,3 | 60 |
| Sylas | %59,6 | %40,4 | 99 |
| Skarner | %56,3 | %43,8 | 32 |
| Zac | %54,3 | %45,7 | 46 |
| Shyvana | %59,6 | %40,4 | 57 |
| Wukong | %56,2 | %43,8 | 105 |
| Cho'Gath | %55,8 | %44,2 | 86 |
| Graves | %55,6 | %44,4 | 160 |
| Qiyana | %55,5 | %44,5 | 146 |
| Nidalee | %58,2 | %41,8 | 67 |
| Ekko | %55,6 | %44,4 | 54 |
| Xin Zhao | %55,3 | %44,7 | 38 |
| Vi | %52,9 | %47,1 | 68 |
| Hecarim | %52,3 | %47,7 | 86 |
| Naafiri | %48,9 | %51,1 | 45 |
| Diana | %49,1 | %50,9 | 57 |
| Lillia | %51,5 | %48,5 | 68 |
| Elise | %48,1 | %51,9 | 54 |
| Sejuani | %46,7 | %53,3 | 30 |
| Rengar | %47,8 | %52,2 | 69 |
| Kha'Zix | %48,1 | %51,9 | 104 |
| Jarvan IV | %47,0 | %53,0 | 117 |
| Briar | %45,7 | %54,3 | 46 |
| Jayce | %46,5 | %53,5 | 43 |
| Viego | %46,4 | %53,6 | 140 |
| Talon | %44,8 | %55,2 | 105 |
| Kayn | %44,3 | %55,7 | 97 |
| Zed | %40,0 | %60,0 | 30 |
| Nocturne | %40,0 | %60,0 | 50 |
| Master Yi | %36,5 | %63,5 | 63 |
Counter'ları Nasıl Hesaplıyoruz?
Burada counter bir koridor eşleşmesidir: aynı oyunda, karşı takımlarda aynı pozisyonda Lee Sin ve bir rakip. Oyunlar her sunucudaki Zümrüt, Elmas, Ustalık, Üstatlık ve Şampiyonluk oyuncularının Dereceli Tek/Çift oyunlarıdır ve her gün okunur. Bir eşleşme 30 oyundan itibaren listelenir ve kazanma oranı, iki şampiyonun koridor kazanma oranlarının öngördüğü değere doğru çekilir, sanki o yönde biten 50 oyun daha varmış gibi; böylece birkaç şanslı oyun sert bir counter yaratmaz. Yöntemin tamamı LoL counter (CT) sayfasında.
Sıkça Sorulan Sorular
Lee Sin counter (CT) kim?
Yukarıdaki counter tablosunun başındaki şampiyonlar: 26.20 yamasının Zümrüt+ dereceli oyunlarında Lee Sin karşısında en çok koridor oyunu kazananlar, her birinin ona karşı en az 30 oyunu var.
Lee Sin için en kötü eşleşme hangisi?
Yukarıdaki counter tablosundaki ilk şampiyon, Lee Sin şampiyonunun ana koridorunda. Kazanma oranı arkasındaki oyun sayısına göre düzeltilir, bu yüzden az oyunlu bir eşleşme en üste çıkmaz.
Lee Sin hangi şampiyonları yener?
İkinci tablodaki şampiyonlar: Lee Sin, onlara karşı koridor oyunlarının çoğunu kazanır. Rakip Lee Sin şampiyonunu senden sonra hâlâ seçebiliyorsa onlardan kaçın.
Bu kazanma oranları ne kadar güvenilir?
Her eşleşme oyun sayısını gösterir. 100 oyunun üstünde bir kazanma oranı iki yönde yaklaşık 10 puan içinde, 400 oyunun üstünde yaklaşık 5 puan içinde bilinir; bu yüzden en çok oyunu olan counter'lar en güvenli seçimlerdir.
Her şampiyon için LoL counter (CT) · LoL meta ve tier list · LoL şampiyon buildleri · Tüm LoL şampiyonları
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Eşleşmeler, Riot Games API üzerinden okunan Dereceli Tek/Çift oyunlarından sayılır; tek bir maç için tavsiye değil, çok sayıda oyunun ortalamasıdır.