Support tier list voor patch 26.20
46 supports gerangschikt op basis van 14.682 Emerald+ games. Elke support gerangschikt op basis van ranked Solo/Duo-games van Emerald-, Diamond- en Master+-spelers in alle regio's, met de win rate, pick rate, ban rate en games achter elke tier.
De filters, de zoekfunctie en het sorteren werken met JavaScript; de volledige lijst in de gids hieronder werkt ook zonder.
Bijgewerkt: 14 oktober 2026 · Door LOLValue-team
Supports in patch 26.20, de beste eerst
De beste supports in patch 26.20 zijn Zilean (S+ tier, 56,7% win rate over 480 games), Senna (S, 55,3%) en Braum (S, 54,0%), op basis van 14.682 ranked Solo/Duo-games in Emerald en hoger, bijgewerkt op 14 oktober 2026. 46 champions hebben genoeg games in de rol Support voor een tier; de lijst hieronder toont ze allemaal, de beste eerst, en elke naam linkt naar de build van de champion.
| # | Champion | Tier | Win rate | Pick rate | Ban rate | Games |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Zilean | S+ | 56,7% | 3,3% | 2,1% | 480 |
| 2 | Senna | S | 55,3% | 5,3% | 1,2% | 774 |
| 3 | Braum | S | 54,0% | 5,3% | 7,2% | 782 |
| 4 | Rell | S | 54,5% | 4,8% | 1,5% | 710 |
| 5 | Blitzcrank | S | 52,6% | 7,0% | 12,4% | 1.022 |
| 6 | Pyke | A | 50,7% | 5,4% | 29,7% | 800 |
| 7 | Alistar | A | 52,7% | 5,9% | 2,2% | 865 |
| 8 | Thresh | A | 50,6% | 15,9% | 12,8% | 2.336 |
| 9 | Lulu | A | 50,5% | 13,9% | 13,4% | 2.036 |
| 10 | Maokai | A | 55,5% | 1,6% | 0,1% | 238 |
| 11 | Janna | A | 51,4% | 7,5% | 2,1% | 1.107 |
| 12 | Rakan | A | 52,3% | 4,1% | 0,4% | 606 |
| 13 | Zoe | A | 55,3% | 1,0% | 4,8% | 150 |
| 14 | Neeko | A | 53,6% | 1,6% | 0,6% | 239 |
| 15 | Leona | A | 50,3% | 7,6% | 6,7% | 1.123 |
| 16 | Renata Glasc | A | 51,7% | 2,2% | 0,3% | 319 |
| 17 | Bard | B | 50,3% | 5,3% | 3,1% | 778 |
| 18 | Karma | B | 49,9% | 7,7% | 3,3% | 1.124 |
| 19 | Pantheon | B | 50,9% | 2,7% | 3,0% | 401 |
| 20 | Amumu | B | 53,6% | 0,7% | 0,6% | 110 |
| 21 | Seraphine | B | 49,3% | 6,7% | 4,5% | 980 |
| 22 | Nami | B | 49,3% | 10,0% | 1,0% | 1.470 |
| 23 | Milio | B | 49,1% | 7,6% | 4,7% | 1.113 |
| 24 | Shen | B | 53,9% | 0,6% | 0,9% | 89 |
| 25 | Tahm Kench | B | 50,4% | 1,9% | 1,3% | 274 |
| 26 | Nautilus | B | 47,9% | 10,5% | 13,7% | 1.547 |
| 27 | Galio | B | 51,3% | 0,8% | 2,0% | 115 |
| 28 | Swain | B | 49,6% | 2,3% | 1,6% | 337 |
| 29 | Zyra | B | 49,6% | 1,8% | 1,9% | 270 |
| 30 | Vel'Koz | C | 49,3% | 2,4% | 1,3% | 351 |
| 31 | Lux | C | 48,5% | 4,8% | 2,6% | 699 |
| 32 | Sona | C | 48,5% | 3,4% | 0,5% | 497 |
| 33 | Fiddlesticks | C | 50,9% | 0,4% | 1,4% | 57 |
| 34 | Yuumi | C | 47,0% | 6,5% | 9,9% | 961 |
| 35 | Elise | C | 47,7% | 1,0% | 2,9% | 153 |
| 36 | Morgana | C | 46,6% | 3,6% | 13,5% | 526 |
| 37 | LeBlanc | C | 43,9% | 0,7% | 15,7% | 107 |
| 38 | Shaco | C | 45,5% | 1,1% | 11,6% | 156 |
| 39 | Poppy | C | 46,6% | 1,7% | 4,3% | 247 |
| 40 | Anivia | D | 45,9% | 0,5% | 3,0% | 74 |
| 41 | Soraka | D | 46,9% | 5,5% | 2,5% | 806 |
| 42 | Taric | D | 46,3% | 1,4% | 0,3% | 203 |
| 43 | Mel | D | 41,9% | 0,5% | 9,6% | 74 |
| 44 | Camille | D | 45,6% | 1,9% | 3,4% | 281 |
| 45 | Brand | D | 45,7% | 1,9% | 1,5% | 282 |
| 46 | Xerath | D | 43,3% | 2,0% | 5,8% | 289 |
Supports in S tier
S+ en S tier supports in patch 26.20: Zilean, Senna, Braum, Rell en Blitzcrank. Ze vormen op score de top 13% van de rol, en hun win rate is zo hoog dat het 95%-interval eromheen boven het gemiddelde van de rol min een half procentpunt blijft.
| Champion | Tier | Win rate | Pick rate | Ban rate | Games |
|---|---|---|---|---|---|
| Zilean | S+ | 56,7% | 3,3% | 2,1% | 480 |
| Senna | S | 55,3% | 5,3% | 1,2% | 774 |
| Braum | S | 54,0% | 5,3% | 7,2% | 782 |
| Rell | S | 54,5% | 4,8% | 1,5% | 710 |
| Blitzcrank | S | 52,6% | 7,0% | 12,4% | 1.022 |
Supports met de meeste bans
Pyke is de meest gebande support in patch 26.20, met een ban in 29,7% van de Emerald+ games. De ban rate telt elke game waarin de champion een ban kreeg, welke rol zijn spelers ook gekozen zouden hebben, dus in deze lijst staan alleen champions die in minstens de helft van hun games als supports gespeeld worden.
| Champion | Ban rate | Tier |
|---|---|---|
| Pyke | 29,7% | A |
| Nautilus | 13,7% | B |
| Morgana | 13,5% | C |
| Lulu | 13,4% | A |
| Thresh | 12,8% | A |
Support: zo komen de tiers tot stand
De tiers komen uit games, niet uit meningen. Een champion krijgt een tier in de rol Support wanneer hij minstens 50 games in de rol heeft en daar minstens 10% van zijn games speelt. Zijn win rate (naar het gemiddelde van de rol getrokken als hij weinig games heeft), zijn pick rate en zijn ban rate geven een score; de plaats van die score tussen de andere supports geeft de tier, van S+ (top 3%) tot D (onderste 15%).
Elke rij toont zijn games en een betrouwbaarheidsmarkering: hoog als de win rate tot op 1,5 procentpunt bekend is, gemiddeld tot op 3 procentpunt. De volledige methode en de andere rollen staan op de LoL tier list.
Veelgestelde vragen
Wie is nu de beste support?
Zilean is de beste support in patch 26.20: S+ tier met een win rate van 56,7% en een pick rate van 3,3% over 480 ranked Emerald+ games. Daarna volgen Senna en Braum.
Welke supports zijn S tier?
In patch 26.20: Zilean, Senna, Braum, Rell en Blitzcrank.
Hoe wordt de Support tier list berekend?
Uit ranked Solo/Duo-games: de win rate van elke support (naar het gemiddelde van de rol getrokken bij weinig games), de pick rate en de ban rate geven een score, en de plaats tussen de andere supports geeft de tier.
Uit welke rank komt de data?
Ranked Solo/Duo-games van Emerald-, Diamond-, Master-, Grandmaster- en Challenger-spelers uit alle regio's. Met de filters zie je alleen Diamond+ of Master+ games.
Hoe vaak wordt de lijst bijgewerkt?
Elke 30 minuten. Een nieuwe patch vervangt de oude zodra hij 15.000 games heeft, ongeveer 10 uur nadat hij live gaat.
LoL tier list voor elke rol · LoL champion builds · Alle LoL champions · LoL free champion rotation
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. De tiers zijn berekend uit ranked Solo/Duo-games die via de Riot Games API zijn gelezen; het zijn gemiddelden over veel games, geen advies voor één match.