Top tier list voor patch 26.20

61 toplaners gerangschikt op basis van 14.682 Emerald+ games. Elke toplaner gerangschikt op basis van ranked Solo/Duo-games van Emerald-, Diamond- en Master+-spelers in alle regio's, met de win rate, pick rate, ban rate en games achter elke tier.

De filters, de zoekfunctie en het sorteren werken met JavaScript; de volledige lijst in de gids hieronder werkt ook zonder.

Bijgewerkt: 14 oktober 2026 · Door LOLValue-team

Toplaners in patch 26.20, de beste eerst

De beste toplaners in patch 26.20 zijn Teemo (S+ tier, 55,1% win rate over 457 games), Olaf (S, 55,2%) en Ornn (S, 53,3%), op basis van 14.682 ranked Solo/Duo-games in Emerald en hoger, bijgewerkt op 14 oktober 2026. 61 champions hebben genoeg games in de rol Top voor een tier; de lijst hieronder toont ze allemaal, de beste eerst, en elke naam linkt naar de build van de champion.

Alle champions met een tier in deze rol, de beste eerst
#ChampionTierWin ratePick rateBan rateGames
1TeemoS+55,1%3,1%3,9%457
2OlafS55,2%2,9%4,1%424
3OrnnS53,3%4,6%0,6%675
4IreliaA52,1%4,5%11,9%656
5FioraA52,3%5,0%7,6%740
6NasusA51,8%3,9%15,6%575
7MalphiteA50,8%7,6%16,1%1.120
8KledA55,1%1,7%0,8%247
9YasuoA50,3%3,7%26,0%545
10GangplankA51,5%5,4%7,8%787
11RumbleA54,4%1,6%0,6%237
12ShenA52,0%4,3%0,9%627
13K'SanteA51,7%4,5%3,3%656
14CamilleA51,4%5,4%3,4%796
15Tahm KenchA53,6%1,6%1,3%239
16AmbessaA50,9%4,7%6,3%685
17DariusA50,0%5,7%11,3%844
18KayleA52,2%2,1%1,5%312
19MordekaiserA50,4%5,4%7,0%790
20Dr. MundoA51,3%3,4%1,9%497
21GarenA50,8%4,7%2,8%685
22LissandraB55,5%0,7%4,1%110
23GwenB51,2%2,9%4,3%426
24GragasB51,0%3,0%1,0%435
25SwainB55,8%0,6%1,6%95
26SingedB51,3%2,4%0,8%349
27ZacB55,4%0,6%1,0%83
28VayneB51,2%1,4%3,7%205
29YoneB48,6%8,0%14,5%1.176
30VladimirB50,4%1,6%7,2%236
31PoppyB52,7%0,8%4,3%112
32KennenB50,5%2,1%1,4%313
33WukongB50,6%1,0%5,9%154
34UdyrB52,5%0,7%1,3%99
35RenektonB49,0%5,5%4,2%802
36JaxB48,3%5,5%11,7%809
37VarusB52,5%0,7%0,8%99
38IllaoiB49,2%2,6%4,6%382
39AkaliB47,7%2,5%16,9%373
40RivenC49,3%2,4%2,1%355
41TrundleC49,8%1,5%0,3%219
42SettC48,6%5,4%2,6%786
43QuinnC50,5%0,7%0,6%99
44UrgotC48,7%2,8%1,0%415
45Cho'GathC47,9%3,5%7,3%516
46SionC48,5%2,7%0,5%400
47PantheonC48,1%3,5%3,0%513
48TryndamereC47,8%2,9%3,3%431
49AuroraC48,2%0,8%1,5%114
50GnarC47,9%3,6%1,3%524
51AatroxC47,2%6,6%7,6%962
52ZaahenD47,7%3,2%1,0%472
53YorickD47,1%2,1%4,0%308
54VolibearD47,4%4,1%1,6%595
55WarwickD46,9%1,3%1,3%196
56RyzeD46,2%0,6%0,4%91
57HeimerdingerD45,9%1,1%1,6%157
58CorkiD45,5%0,7%0,3%101
59JayceD44,8%5,4%8,9%786
60AniviaD41,5%0,9%3,0%130
61CassiopeiaD37,7%0,4%1,2%61

Toplaners in S tier

S+ en S tier toplaners in patch 26.20: Teemo, Olaf en Ornn. Ze vormen op score de top 13% van de rol, en hun win rate is zo hoog dat het 95%-interval eromheen boven het gemiddelde van de rol min een half procentpunt blijft.

S+ en S tier toplaners in patch 26.20
ChampionTierWin ratePick rateBan rateGames
TeemoS+55,1%3,1%3,9%457
OlafS55,2%2,9%4,1%424
OrnnS53,3%4,6%0,6%675

Toplaners met de meeste bans

Malphite is de meest gebande toplaner in patch 26.20, met een ban in 16,1% van de Emerald+ games. De ban rate telt elke game waarin de champion een ban kreeg, welke rol zijn spelers ook gekozen zouden hebben, dus in deze lijst staan alleen champions die in minstens de helft van hun games als toplaners gespeeld worden.

Meest gebande toplaners in patch 26.20
ChampionBan rateTier
Malphite16,1%A
Nasus15,6%A
Irelia11,9%A
Jax11,7%B
Darius11,3%A

Toplane: zo komen de tiers tot stand

De tiers komen uit games, niet uit meningen. Een champion krijgt een tier in de rol Top wanneer hij minstens 50 games in de rol heeft en daar minstens 10% van zijn games speelt. Zijn win rate (naar het gemiddelde van de rol getrokken als hij weinig games heeft), zijn pick rate en zijn ban rate geven een score; de plaats van die score tussen de andere toplaners geeft de tier, van S+ (top 3%) tot D (onderste 15%).

Elke rij toont zijn games en een betrouwbaarheidsmarkering: hoog als de win rate tot op 1,5 procentpunt bekend is, gemiddeld tot op 3 procentpunt. De volledige methode en de andere rollen staan op de LoL tier list.

Veelgestelde vragen

Wie is nu de beste toplaner?

Teemo is de beste toplaner in patch 26.20: S+ tier met een win rate van 55,1% en een pick rate van 3,1% over 457 ranked Emerald+ games. Daarna volgen Olaf en Ornn.

Welke toplaners zijn S tier?

In patch 26.20: Teemo, Olaf en Ornn.

Hoe wordt de Top tier list berekend?

Uit ranked Solo/Duo-games: de win rate van elke toplaner (naar het gemiddelde van de rol getrokken bij weinig games), de pick rate en de ban rate geven een score, en de plaats tussen de andere toplaners geeft de tier.

Uit welke rank komt de data?

Ranked Solo/Duo-games van Emerald-, Diamond-, Master-, Grandmaster- en Challenger-spelers uit alle regio's. Met de filters zie je alleen Diamond+ of Master+ games.

Hoe vaak wordt de lijst bijgewerkt?

Elke 30 minuten. Een nieuwe patch vervangt de oude zodra hij 15.000 games heeft, ongeveer 10 uur nadat hij live gaat.

LoL tier list voor elke rol · LoL champion builds · Alle LoL champions · LoL free champion rotation

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. De tiers zijn berekend uit ranked Solo/Duo-games die via de Riot Games API zijn gelezen; het zijn gemiddelden over veel games, geen advies voor één match.