Aatrox counter: najlepsze kontry
Najlepsze kontry vs Aatrox, patch 26.20. Aatrox counter: bohaterowie, którzy wygrywają na linii z tym bohaterem, i ci, z którymi Aatrox wygrywa, na podstawie prawdziwych matchupów z gier rankingowych solo/duet graczy Szmaragdu, Diamentu i Mistrza+, z liczbą gier za każdym wynikiem.
Przełącznik pozycji i wyszukiwanie bohaterów wymagają JavaScriptu; pełna lista matchupów w poradniku poniżej działa bez niego.
Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue
Najlepsze kontry vs Aatrox w patchu 26.20
Najlepsze kontry na bohatera Aatrox w patchu 26.20 to: Malphite, Irelia i Camille. Na pozycji Góra Malphite wygrywa 62,0% gier vs Aatrox w 50 grach. Aatrox wygrywa w tym patchu 47,0% gier na pozycji Góra (łącznie gier: 1325); tabela pokazuje przeciwników, którzy pokonują tego bohatera najczęściej, a każdy z nich ma co najmniej 30 gier.
| Bohater | % zwycięstw vs Aatrox | Gry |
|---|---|---|
| Malphite | 62,0% | 50 |
| Irelia | 53,8% | 39 |
| Camille | 55,3% | 38 |
| Fiora | 52,6% | 38 |
| Mordekaiser | 52,4% | 42 |
| Jayce | 56,0% | 50 |
| Nasus | 51,4% | 35 |
| Yone | 53,1% | 64 |
Więcej o bohaterze Aatrox: Aatrox build · Skórki bohatera Aatrox · LoL tier list
Z kim wygrywa Aatrox
Aatrox najlepiej radzi sobie na pozycji Góra przeciw tym bohaterom: Ambessa, Volibear i Zaahen; wygrywa 65,2% gier vs Ambessa. Jeśli przeciwnik może wybrać bohatera Aatrox po tobie, tych wyborów lepiej unikać.
| Bohater | Aatrox: % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|
| Ambessa | 65,2% | 46 |
| Volibear | 57,1% | 35 |
| Zaahen | 56,3% | 32 |
| Darius | 56,1% | 41 |
| Jax | 53,7% | 41 |
| Renekton | 50,9% | 55 |
Aatrox: countery według pozycji
Countery bohatera zmieniają się razem z pozycją: counter z górnej linii może przegrać ten sam matchup na środkowej.
Aatrox pojawia się prawie wyłącznie na pozycji Góra, więc liczą się countery powyżej.
Wszystkie matchupy: Aatrox
Każdy przeciwnik na pozycji Góra, który ma w tym patchu co najmniej 30 gier vs Aatrox (bohaterów: 16), od najtrudniejszego. Każda nazwa prowadzi do strony counterów tego bohatera.
| Bohater | % zwycięstw vs Aatrox | Aatrox: % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Malphite | 62,0% | 38,0% | 50 |
| Irelia | 53,8% | 46,2% | 39 |
| Camille | 55,3% | 44,7% | 38 |
| Fiora | 52,6% | 47,4% | 38 |
| Mordekaiser | 52,4% | 47,6% | 42 |
| Jayce | 56,0% | 44,0% | 50 |
| Nasus | 51,4% | 48,6% | 35 |
| Gangplank | 48,8% | 51,2% | 43 |
| Yone | 53,1% | 46,9% | 64 |
| Sett | 50,0% | 50,0% | 46 |
| Renekton | 49,1% | 50,9% | 55 |
| Jax | 46,3% | 53,7% | 41 |
| Darius | 43,9% | 56,1% | 41 |
| Zaahen | 43,8% | 56,3% | 32 |
| Volibear | 42,9% | 57,1% | 35 |
| Ambessa | 34,8% | 65,2% | 46 |
Jak liczymy countery
Counter to tutaj matchup na linii: Aatrox i przeciwnik na tej samej pozycji w przeciwnych drużynach, w tej samej grze. Liczymy gry rankingowe solo/duet graczy Szmaragdu, Diamentu, Mistrza, Arcymistrza i Pretendenta ze wszystkich regionów, odczytywane codziennie. Matchup trafia na listę od 30 gier, a jego współczynnik zwycięstw jest przyciągany do wartości, jaką przewidują współczynniki zwycięstw obu bohaterów na linii, tak jakby miał 50 dodatkowych gier, które poszły w tę stronę, więc kilka szczęśliwych gier nie robi z bohatera twardej kontry. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL counter.
Najczęstsze pytania
Kto kontruje bohatera Aatrox?
Bohaterowie na szczycie tabeli counterów powyżej: wygrywają najwięcej gier na linii vs Aatrox w grach rankingowych Szmaragd+ z patcha 26.20, a każdy z nich ma co najmniej 30 gier przeciw temu bohaterowi.
Jaki jest najgorszy matchup bohatera Aatrox?
Pierwszy bohater w tabeli counterów powyżej, na głównej pozycji bohatera Aatrox. Jego współczynnik zwycięstw jest skorygowany o liczbę gier, więc matchup z małą liczbą gier nie trafia na szczyt.
Z którymi bohaterami wygrywa Aatrox?
Z bohaterami w drugiej tabeli: Aatrox wygrywa z nimi większość gier na linii. Unikaj ich, jeśli przeciwnik może jeszcze wybrać bohatera Aatrox po tobie.
Na ile wiarygodne są te współczynniki zwycięstw?
Każdy matchup pokazuje liczbę gier. Przy ponad 100 grach współczynnik zwycięstw jest znany z dokładnością do około 10 punktów w każdą stronę, przy ponad 400 do około 5 punktów, więc countery z największą liczbą gier są najpewniejsze.
LoL counter: kontry na każdego bohatera · LoL tier list · Buildy bohaterów LoL · Wszystkie postacie LoL
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Matchupy są liczone z gier rankingowych solo/duet odczytanych przez API Riot Games; to średnie z wielu gier, a nie porady na jeden mecz.