LoL Tier List na patch 26.20
Gry rankingowe Szmaragd+: 14 682, aktualizacja: 14 października 2026. LoL tier list: najlepsi bohaterowie League of Legends w każdej roli w tej chwili, uszeregowani według gier rankingowych solo/duet graczy Szmaragdu, Diamentu i Mistrza+ ze wszystkich regionów, z próbką gier za każdym tierem.
Filtry, wyszukiwarka i sortowanie wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.
Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue
Najlepsi bohaterowie w patchu 26.20
W patchu 26.20, na podstawie gier rankingowych solo/duet na Szmaragdzie i wyżej (łącznie 14 682, aktualizacja: 14 października 2026), najmocniejszy wybór w każdej roli to: Teemo (Góra), Zac (Dżungla), Yasuo (Środek), Viktor (Dół) i Zilean (Wsparcie). Bohaterów w tierze S+ lub S we wszystkich pięciu rolach: 18. Tabela pokazuje najlepszego bohatera każdej roli razem z liczbami, z których wynika jego tier.
| Rola | Bohater | Tier | % zwycięstw | % wyborów | Gry |
|---|---|---|---|---|---|
| Góra | Teemo | S+ | 55,1% | 3,1% | 457 |
| Dżungla | Zac | S+ | 59,0% | 2,7% | 395 |
| Środek | Yasuo | S+ | 52,7% | 9,2% | 1348 |
| Dół | Viktor | S+ | 54,7% | 3,4% | 494 |
| Wsparcie | Zilean | S+ | 56,7% | 3,3% | 480 |
5 najlepszych bohaterów w każdej roli
Każda rola ma własną listę, bo tier bohatera ma sens tylko na tle innych bohaterów tej samej roli. Pełne listy: top tier list, jungle tier list, mid tier list, ADC tier list i support tier list.
| Bohater | Tier | % zwycięstw | % wyborów | % banów | Gry |
|---|---|---|---|---|---|
| Teemo | S+ | 55,1% | 3,1% | 3,9% | 457 |
| Olaf | S | 55,2% | 2,9% | 4,1% | 424 |
| Ornn | S | 53,3% | 4,6% | 0,6% | 675 |
| Irelia | A | 52,1% | 4,5% | 11,9% | 656 |
| Fiora | A | 52,3% | 5,0% | 7,6% | 740 |
Pełna tier lista dla pozycji Góra
| Bohater | Tier | % zwycięstw | % wyborów | % banów | Gry |
|---|---|---|---|---|---|
| Zac | S+ | 59,0% | 2,7% | 1,0% | 395 |
| Bel'Veth | S | 55,1% | 2,8% | 5,4% | 408 |
| Kindred | S | 54,2% | 2,9% | 3,2% | 430 |
| Qiyana | A | 51,2% | 8,3% | 22,1% | 1224 |
| Wukong | A | 51,5% | 7,1% | 5,9% | 1043 |
Pełna tier lista dla pozycji Dżungla
| Bohater | Tier | % zwycięstw | % wyborów | % banów | Gry |
|---|---|---|---|---|---|
| Yasuo | S+ | 52,7% | 9,2% | 26,0% | 1348 |
| LeBlanc | S | 53,2% | 5,5% | 15,7% | 804 |
| Hwei | S | 54,4% | 3,9% | 2,4% | 575 |
| Zed | A | 51,8% | 8,4% | 24,6% | 1232 |
| Locke | A | 50,8% | 7,7% | 32,7% | 1128 |
Pełna tier lista dla pozycji Środek
| Bohater | Tier | % zwycięstw | % wyborów | % banów | Gry |
|---|---|---|---|---|---|
| Viktor | S+ | 54,7% | 3,4% | 14,7% | 494 |
| Tristana | S | 52,3% | 10,9% | 9,9% | 1605 |
| Jinx | S | 52,1% | 15,5% | 6,9% | 2275 |
| Kalista | S | 53,3% | 4,5% | 1,8% | 664 |
| Yasuo | A | 52,5% | 2,9% | 26,0% | 419 |
Pełna tier lista dla pozycji Dół (ADC)
| Bohater | Tier | % zwycięstw | % wyborów | % banów | Gry |
|---|---|---|---|---|---|
| Zilean | S+ | 56,7% | 3,3% | 2,1% | 480 |
| Senna | S | 55,3% | 5,3% | 1,2% | 774 |
| Braum | S | 54,0% | 5,3% | 7,2% | 782 |
| Rell | S | 54,5% | 4,8% | 1,5% | 710 |
| Blitzcrank | S | 52,6% | 7,0% | 12,4% | 1022 |
Wygrani i przegrani patcha 26.20
Patch 26.20 to pierwszy patch w naszych danych, więc nie ma jeszcze zmian tierów do porównania. Od następnego patcha ta sekcja pokaże największe awanse i spadki.
Najczęściej banowani bohaterowie
Locke to najczęściej banowany bohater w patchu 26.20: bany w 32,7% gier Szmaragd+. Częstość banów to odsetek gier, w których co najmniej jeden gracz zbanował bohatera. Bany liczą się w wyniku w niewielkim stopniu (15%): bohater, którego gracze się boją, jest zwykle mocny, nawet gdy jego współczynnik zwycięstw tego nie pokazuje.
| Bohater | % banów |
|---|---|
| Locke | 32,7% |
| Pyke | 29,7% |
| Yasuo | 26,0% |
| Zed | 24,6% |
| Qiyana | 22,1% |
| Sylas | 19,4% |
| Draven | 17,9% |
| Caitlyn | 17,8% |
| Akali | 16,9% |
| Talon | 16,3% |
Bohaterowie z najwyższym współczynnikiem zwycięstw
Yasuo (Środek) ma najwyższy współczynnik zwycięstw spośród bohaterów z wystarczającą liczbą gier: 52,7%. Na liście są tylko wiersze ze średnią lub wysoką pewnością, więc bohater, który wygrał kilka gier, nie trafia na szczyt tabeli przez szczęście.
| Bohater | Rola | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Yasuo | Środek | 52,7% | 1348 |
| Tristana | Dół | 52,3% | 1605 |
| Jinx | Dół | 52,1% | 2275 |
| Zed | Środek | 51,8% | 1232 |
| Janna | Wsparcie | 51,4% | 1107 |
| Yone | Środek | 51,2% | 1163 |
| Qiyana | Dżungla | 51,2% | 1224 |
| Malphite | Góra | 50,8% | 1120 |
| Locke | Środek | 50,8% | 1128 |
| Thresh | Wsparcie | 50,6% | 2336 |
Darmowi w tym tygodniu i mocni
Bohaterowie z tegotygodniowej rotacji darmowych bohaterów, którzy są w tierze A lub wyżej w jakiejś roli: warto ich wypróbować, zanim wydasz Niebieską Esencję.
| Bohater | Rola | Tier | % zwycięstw |
|---|---|---|---|
| Fiora | Góra | A | 52,3% |
| Vex | Środek | A | 53,8% |
| Thresh | Wsparcie | A | 50,6% |
| Ziggs | Dół | A | 54,2% |
| Syndra | Dół | A | 53,8% |
| Karthus | Dżungla | A | 53,7% |
| Neeko | Środek | A | 60,6% |
| Mordekaiser | Góra | A | 50,4% |
| Syndra | Środek | A | 50,2% |
| Neeko | Wsparcie | A | 53,6% |
Jak powstaje ta tier lista
Każdy tier wynika z gier, nie z opinii. Nasz system odczytuje około 25 gier rankingowych solo/duet na minutę, od graczy Szmaragdu, Diamentu, Mistrza, Arcymistrza i Pretendenta ze wszystkich regionów, i zapisuje tylko liczby: gry, zwycięstwa i bany każdego bohatera na każdej pozycji. Gra liczy się raz, w randze gracza, przez którego ją znaleźliśmy. Potem tiery są liczone osobno dla każdej roli:
- Bohater trafia na listę roli, gdy liczba jego gier w niej wynosi co najmniej 50 (0,2% gier patcha, minimum 50) i gra w niej co najmniej 10% swoich gier. Rzadsze wybory czekają w sekcji „Jeszcze za mało gier”.
- Jego współczynnik zwycięstw jest przyciągany do średniej roli tak, jakby rozegrał 300 dodatkowych przeciętnych gier. 60% w 80 grach daje po korekcie około 52%; 53% w 3000 grach zostaje na poziomie około 53%. Dzięki temu małe próbki, w których dopisało szczęście, nie trafiają do tieru S.
- Wynik sumuje skorygowany współczynnik zwycięstw (65%), częstość wyboru w skali logarytmicznej (20%) i częstość banów (15%), każdą porównaną z innymi bohaterami tej roli.
- Tiery według miejsca w roli: S+ to najlepsze 3%, S do 13%, A do 35%, B do 65%, C do 85%, a D to reszta. Bohater S+ lub S musi też mieć dolną granicę 95-procentowego przedziału swojego współczynnika zwycięstw powyżej średniej roli minus pół punktu; w przeciwnym razie pokazuje się jako A.
Lista przechodzi na nowy patch, gdy ten ma 15 000 gier Szmaragd+, około 10 godzin po jego wejściu na serwery; do tego czasu pokazuje poprzedni patch i o tym informuje.
Ile gier stoi za każdym tierem
Współczynnik zwycięstw z małej liczby gier mocno się waha, dlatego każdy wiersz pokazuje liczbę gier i oznaczenie pewności. Przy 400 grach współczynnik 50% jest znany tylko z dokładnością do około 5 punktów w każdą stronę; przy 4300 grach z dokładnością do 1,5 punktu. Wysoka pewność oznacza, że współczynnik zwycięstw jest znany z dokładnością do 1,5 punktu, średnia do 3 punktów, a niska oznacza większy rozrzut. Na początku patcha większość wierszy ma średnią lub niską pewność; oznaczenia stabilizują się z każdą kolejną grą.
Dane pochodzą ze Szmaragdu i wyżej, gdzie większość graczy zna swoich bohaterów, a wyniki mówią więcej o bohaterze niż o graczu. W niższych rangach ci sami bohaterowie zwykle zachowują swoje miejsce, ale łatwi bohaterowie radzą sobie trochę lepiej, a trudni trochę gorzej.
Najczęstsze pytania
Jaki bohater jest teraz najlepszy w LoL-u?
W patchu 26.20 najlepszy wybór w każdej roli to: Teemo (Góra), Zac (Dżungla), Yasuo (Środek), Viktor (Dół) i Zilean (Wsparcie), na podstawie gier rankingowych Szmaragd+ (łącznie 14 682). Najlepszy bohater zależy od roli, więc sprawdź listę roli, na której grasz.
Którzy bohaterowie są w tierze S w patchu 26.20?
Bohaterów w tierze S+ lub S we wszystkich pięciu rolach: 18. Strona każdej roli wymienia jej bohaterów z tieru S z ich współczynnikiem zwycięstw, częstością wyboru i liczbą gier.
Jak liczona jest ta tier lista?
Z gier rankingowych solo/duet: współczynnik zwycięstw każdego bohatera (przyciągany do średniej roli, gdy bohater ma mało gier), częstość wyboru i częstość banów w jego roli dają wynik, a miejsce tego wyniku w roli daje tier, od S+ (najlepsze 3%) do D.
Z jakiej rangi i z jakich regionów są dane?
Z gier rankingowych solo/duet graczy Szmaragdu, Diamentu, Mistrza, Arcymistrza i Pretendenta ze wszystkich regionów. Filtry przełączają listę na same gry Diament+ albo Mistrz+.
Jak często tier lista jest aktualizowana?
Co 30 minut, z około 25 nowych gier na minutę. Nowy patch zastępuje stary, gdy ma 15 000 gier.
Dlaczego bohater z wysokim współczynnikiem zwycięstw nie jest w tierze S?
Albo ma mało gier, więc jego współczynnik zwycięstw jest przyciągany do średniej, albo rzadko jest wybierany i banowany. Wysoki współczynnik zwycięstw z małej próbki to często szczęście, a oznaczenie pewności pokazuje, jak pewna jest ta liczba.
Czy tier lista jest taka sama dla każdej rangi?
Nie do końca. Ta korzysta z gier Szmaragd+, gdzie wyniki mówią więcej o bohaterze niż o graczu. W niższych rangach większość bohaterów zajmuje podobne miejsce, ale łatwi bohaterowie radzą sobie trochę lepiej, a trudni trochę gorzej.
Buildy bohaterów LoL · Wszystkie postacie LoL · Rotacja darmowych bohaterów · Rozkład rang w LoL-u
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Tiery są liczone z gier rankingowych solo/duet odczytanych przez API Riot Games; to średnie z wielu gier, a nie porady na jeden mecz.