Thresh Counter (CT)

Thresh karşısında en iyi counter seçimleri, 26.20 yaması. Koridorda Thresh karşısında kazanan şampiyonlar ve Thresh tarafından yenilenler; Zümrüt, Elmas ve Ustalık+ oyuncularının Dereceli Tek/Çift oyunlarındaki gerçek koridor eşleşmelerinden, her sayının arkasındaki oyunlarla.

Koridor seçimi ve şampiyon araması JavaScript gerektirir; aşağıdaki rehberdeki tam eşleşme listesi JavaScript olmadan da çalışır.

Güncellendi: 14 Ekim 2026 · Yazar: LOLValue Team

26.20 Yamasında En İyi Thresh Counter'ları

26.20 yamasında en iyi Thresh counter'ları (CT): Tahm Kench, Janna ve Senna. Destek rolünde Thresh karşısında Tahm Kench kazanma oranı %65,7, 35 oyunda. Bu yamada Destek rolünde 3.282 Thresh oyunu var ve kazanma oranı %50,9; tablo onu en çok yenen rakipleri listeler, her birinin en az 30 oyunu var.

Destek rolünde en iyi Thresh counter'ları, 26.20 yaması
ŞampiyonThresh karşısında kazanma oranıOyun
Tahm Kench%65,735
Janna%57,8135
Senna%56,7104
Zilean%55,149
Seraphine%59,193
Rell%54,971
Rakan%54,479
Neeko%53,132

Thresh hakkında daha fazlası: Thresh build · Thresh kostümleri · LoL tier list

Thresh Hangi Şampiyonları Yener?

Thresh, Destek rolünde en iyi sonucu şu şampiyonlar karşısında alıyor: Brand, Karma ve Camille. Brand karşısında kazanma oranı %65,1. Rakibin Thresh şampiyonunu senden sonra seçerse, kaçınman gereken seçimler bunlar.

Destek rolünde Thresh tarafından yenilen şampiyonlar, 26.20 yaması
ŞampiyonThresh ile kazanma oranıOyun
Brand%65,143
Karma%59,6141
Camille%59,537
Sona%61,942
Nami%54,7179
Leona%54,0124
Blitzcrank%54,3162
Swain%53,247

Koridora Göre Thresh Counter'ları

Bir şampiyonun counter'ları koridora göre değişir: üst koridorda counter olan bir şampiyon aynı eşleşmeyi orta koridorda kaybedebilir.

Thresh neredeyse yalnızca Destek rolünde oynanıyor, bu yüzden önemli olan counter'lar yukarıdakiler.

Tüm Thresh Eşleşmeleri

Destek rolünde bu yamada Thresh karşısında en az 30 oyunu olan tüm rakipler (32 şampiyon), en zoru başta. Her isim, o şampiyonun kendi counter sayfasına bağlanır.

Destek rolünde tüm Thresh eşleşmeleri, en zoru başta
ŞampiyonThresh karşısında kazanma oranıThresh ile kazanma oranıOyun
Tahm Kench%65,7%34,335
Janna%57,8%42,2135
Senna%56,7%43,3104
Zilean%55,1%44,949
Seraphine%59,1%40,993
Rell%54,9%45,171
Rakan%54,4%45,679
Neeko%53,1%46,932
Bard%53,8%46,293
Morgana%54,7%45,395
Lulu%51,2%48,8246
Braum%50,3%49,7155
Nautilus%51,0%49,0196
Renata Glasc%51,2%48,843
Pantheon%52,5%47,540
Lux%51,2%48,880
Vel'Koz%47,4%52,638
Soraka%50,6%49,481
Maokai%46,3%53,741
Pyke%49,1%50,9106
Zyra%48,6%51,437
Alistar%46,3%53,7121
Yuumi%48,9%51,194
Milio%47,3%52,7129
Swain%46,8%53,247
Blitzcrank%45,7%54,3162
Leona%46,0%54,0124
Nami%45,3%54,7179
Sona%38,1%61,942
Camille%40,5%59,537
Karma%40,4%59,6141
Brand%34,9%65,143

Counter'ları Nasıl Hesaplıyoruz?

Burada counter bir koridor eşleşmesidir: aynı oyunda, karşı takımlarda aynı pozisyonda Thresh ve bir rakip. Oyunlar her sunucudaki Zümrüt, Elmas, Ustalık, Üstatlık ve Şampiyonluk oyuncularının Dereceli Tek/Çift oyunlarıdır ve her gün okunur. Bir eşleşme 30 oyundan itibaren listelenir ve kazanma oranı, iki şampiyonun koridor kazanma oranlarının öngördüğü değere doğru çekilir, sanki o yönde biten 50 oyun daha varmış gibi; böylece birkaç şanslı oyun sert bir counter yaratmaz. Yöntemin tamamı LoL counter (CT) sayfasında.

Sıkça Sorulan Sorular

Thresh counter (CT) kim?

Yukarıdaki counter tablosunun başındaki şampiyonlar: 26.20 yamasının Zümrüt+ dereceli oyunlarında Thresh karşısında en çok koridor oyunu kazananlar, her birinin ona karşı en az 30 oyunu var.

Thresh için en kötü eşleşme hangisi?

Yukarıdaki counter tablosundaki ilk şampiyon, Thresh şampiyonunun ana koridorunda. Kazanma oranı arkasındaki oyun sayısına göre düzeltilir, bu yüzden az oyunlu bir eşleşme en üste çıkmaz.

Thresh hangi şampiyonları yener?

İkinci tablodaki şampiyonlar: Thresh, onlara karşı koridor oyunlarının çoğunu kazanır. Rakip Thresh şampiyonunu senden sonra hâlâ seçebiliyorsa onlardan kaçın.

Bu kazanma oranları ne kadar güvenilir?

Her eşleşme oyun sayısını gösterir. 100 oyunun üstünde bir kazanma oranı iki yönde yaklaşık 10 puan içinde, 400 oyunun üstünde yaklaşık 5 puan içinde bilinir; bu yüzden en çok oyunu olan counter'lar en güvenli seçimlerdir.

Her şampiyon için LoL counter (CT) · LoL meta ve tier list · LoL şampiyon buildleri · Tüm LoL şampiyonları

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Eşleşmeler, Riot Games API üzerinden okunan Dereceli Tek/Çift oyunlarından sayılır; tek bir maç için tavsiye değil, çok sayıda oyunun ortalamasıdır.