Kha'Zix Counter (CT)
Kha'Zix karşısında en iyi counter seçimleri, 26.20 yaması. Koridorda Kha'Zix karşısında kazanan şampiyonlar ve Kha'Zix tarafından yenilenler; Zümrüt, Elmas ve Ustalık+ oyuncularının Dereceli Tek/Çift oyunlarındaki gerçek koridor eşleşmelerinden, her sayının arkasındaki oyunlarla.
Koridor seçimi ve şampiyon araması JavaScript gerektirir; aşağıdaki rehberdeki tam eşleşme listesi JavaScript olmadan da çalışır.
Güncellendi: 14 Ekim 2026 · Yazar: LOLValue Team
26.20 Yamasında En İyi Kha'Zix Counter'ları
26.20 yamasında en iyi Kha'Zix counter'ları (CT): Hecarim, Nidalee ve Wukong. Orman rolünde Kha'Zix karşısında Hecarim kazanma oranı %58,8, 51 oyunda. Bu yamada Orman rolünde 1.575 Kha'Zix oyunu var ve kazanma oranı %49,0; tablo onu en çok yenen rakipleri listeler, her birinin en az 30 oyunu var.
| Şampiyon | Kha'Zix karşısında kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|
| Hecarim | %58,8 | 51 |
| Nidalee | %60,0 | 40 |
| Wukong | %55,2 | 58 |
| Naafiri | %52,1 | 48 |
| Cho'Gath | %51,9 | 54 |
| Jarvan IV | %53,6 | 56 |
| Viego | %54,2 | 72 |
| Briar | %54,8 | 31 |
Kha'Zix hakkında daha fazlası: Kha'Zix build · Kha'Zix kostümleri · LoL tier list
Kha'Zix Hangi Şampiyonları Yener?
Kha'Zix, Orman rolünde en iyi sonucu şu şampiyonlar karşısında alıyor: Nocturne, Kayn ve Shyvana. Nocturne karşısında kazanma oranı %65,6. Rakibin Kha'Zix şampiyonunu senden sonra seçerse, kaçınman gereken seçimler bunlar.
| Şampiyon | Kha'Zix ile kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|
| Nocturne | %65,6 | 32 |
| Kayn | %57,4 | 61 |
| Shyvana | %58,1 | 31 |
| Master Yi | %52,2 | 46 |
| Sylas | %53,8 | 39 |
| Elise | %53,7 | 41 |
| Ekko | %51,4 | 37 |
Koridora Göre Kha'Zix Counter'ları
Bir şampiyonun counter'ları koridora göre değişir: üst koridorda counter olan bir şampiyon aynı eşleşmeyi orta koridorda kaybedebilir.
Kha'Zix neredeyse yalnızca Orman rolünde oynanıyor, bu yüzden önemli olan counter'lar yukarıdakiler.
Tüm Kha'Zix Eşleşmeleri
Orman rolünde bu yamada Kha'Zix karşısında en az 30 oyunu olan tüm rakipler (22 şampiyon), en zoru başta. Her isim, o şampiyonun kendi counter sayfasına bağlanır.
| Şampiyon | Kha'Zix karşısında kazanma oranı | Kha'Zix ile kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Hecarim | %58,8 | %41,2 | 51 |
| Nidalee | %60,0 | %40,0 | 40 |
| Wukong | %55,2 | %44,8 | 58 |
| Naafiri | %52,1 | %47,9 | 48 |
| Cho'Gath | %51,9 | %48,1 | 54 |
| Jarvan IV | %53,6 | %46,4 | 56 |
| Viego | %54,2 | %45,8 | 72 |
| Briar | %54,8 | %45,2 | 31 |
| Rengar | %53,8 | %46,2 | 39 |
| Shaco | %48,4 | %51,6 | 31 |
| Qiyana | %50,8 | %49,2 | 59 |
| Lee Sin | %51,9 | %48,1 | 104 |
| Talon | %51,4 | %48,6 | 72 |
| Graves | %49,4 | %50,6 | 89 |
| Kindred | %40,6 | %59,4 | 32 |
| Ekko | %48,6 | %51,4 | 37 |
| Elise | %46,3 | %53,7 | 41 |
| Sylas | %46,2 | %53,8 | 39 |
| Master Yi | %47,8 | %52,2 | 46 |
| Shyvana | %41,9 | %58,1 | 31 |
| Kayn | %42,6 | %57,4 | 61 |
| Nocturne | %34,4 | %65,6 | 32 |
Counter'ları Nasıl Hesaplıyoruz?
Burada counter bir koridor eşleşmesidir: aynı oyunda, karşı takımlarda aynı pozisyonda Kha'Zix ve bir rakip. Oyunlar her sunucudaki Zümrüt, Elmas, Ustalık, Üstatlık ve Şampiyonluk oyuncularının Dereceli Tek/Çift oyunlarıdır ve her gün okunur. Bir eşleşme 30 oyundan itibaren listelenir ve kazanma oranı, iki şampiyonun koridor kazanma oranlarının öngördüğü değere doğru çekilir, sanki o yönde biten 50 oyun daha varmış gibi; böylece birkaç şanslı oyun sert bir counter yaratmaz. Yöntemin tamamı LoL counter (CT) sayfasında.
Sıkça Sorulan Sorular
Kha'Zix counter (CT) kim?
Yukarıdaki counter tablosunun başındaki şampiyonlar: 26.20 yamasının Zümrüt+ dereceli oyunlarında Kha'Zix karşısında en çok koridor oyunu kazananlar, her birinin ona karşı en az 30 oyunu var.
Kha'Zix için en kötü eşleşme hangisi?
Yukarıdaki counter tablosundaki ilk şampiyon, Kha'Zix şampiyonunun ana koridorunda. Kazanma oranı arkasındaki oyun sayısına göre düzeltilir, bu yüzden az oyunlu bir eşleşme en üste çıkmaz.
Kha'Zix hangi şampiyonları yener?
İkinci tablodaki şampiyonlar: Kha'Zix, onlara karşı koridor oyunlarının çoğunu kazanır. Rakip Kha'Zix şampiyonunu senden sonra hâlâ seçebiliyorsa onlardan kaçın.
Bu kazanma oranları ne kadar güvenilir?
Her eşleşme oyun sayısını gösterir. 100 oyunun üstünde bir kazanma oranı iki yönde yaklaşık 10 puan içinde, 400 oyunun üstünde yaklaşık 5 puan içinde bilinir; bu yüzden en çok oyunu olan counter'lar en güvenli seçimlerdir.
Her şampiyon için LoL counter (CT) · LoL meta ve tier list · LoL şampiyon buildleri · Tüm LoL şampiyonları
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Eşleşmeler, Riot Games API üzerinden okunan Dereceli Tek/Çift oyunlarından sayılır; tek bir maç için tavsiye değil, çok sayıda oyunun ortalamasıdır.