Lillia Counter (CT)
Lillia karşısında en iyi counter seçimleri, 26.20 yaması. Koridorda Lillia karşısında kazanan şampiyonlar ve Lillia tarafından yenilenler; Zümrüt, Elmas ve Ustalık+ oyuncularının Dereceli Tek/Çift oyunlarındaki gerçek koridor eşleşmelerinden, her sayının arkasındaki oyunlarla.
Koridor seçimi ve şampiyon araması JavaScript gerektirir; aşağıdaki rehberdeki tam eşleşme listesi JavaScript olmadan da çalışır.
Güncellendi: 14 Ekim 2026 · Yazar: LOLValue Team
26.20 Yamasında En İyi Lillia Counter'ları
| Şampiyon | Lillia karşısında kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|
| Graves | %57,9 | 38 |
| Hecarim | %53,7 | 41 |
Lillia hakkında daha fazlası: Lillia build · Lillia kostümleri · LoL tier list
Lillia Hangi Şampiyonları Yener?
| Şampiyon | Lillia ile kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|
| Sylas | %60,6 | 33 |
| Cho'Gath | %60,0 | 55 |
| Wukong | %56,9 | 58 |
| Kayn | %54,8 | 31 |
| Jarvan IV | %55,6 | 36 |
| Lee Sin | %52,2 | 69 |
| Viego | %51,4 | 35 |
| Talon | %53,1 | 32 |
Koridora Göre Lillia Counter'ları
Bir şampiyonun counter'ları koridora göre değişir: üst koridorda counter olan bir şampiyon aynı eşleşmeyi orta koridorda kaybedebilir.
Lillia neredeyse yalnızca Orman rolünde oynanıyor, bu yüzden önemli olan counter'lar yukarıdakiler.
Tüm Lillia Eşleşmeleri
| Şampiyon | Lillia karşısında kazanma oranı | Lillia ile kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Graves | %57,9 | %42,1 | 38 |
| Hecarim | %53,7 | %46,3 | 41 |
| Talon | %46,9 | %53,1 | 32 |
| Viego | %48,6 | %51,4 | 35 |
| Lee Sin | %47,8 | %52,2 | 69 |
| Jarvan IV | %44,4 | %55,6 | 36 |
| Kayn | %45,2 | %54,8 | 31 |
| Wukong | %43,1 | %56,9 | 58 |
| Cho'Gath | %40,0 | %60,0 | 55 |
| Sylas | %39,4 | %60,6 | 33 |
Counter'ları Nasıl Hesaplıyoruz?
Burada counter bir koridor eşleşmesidir: aynı oyunda, karşı takımlarda aynı pozisyonda Lillia ve bir rakip. Oyunlar her sunucudaki Zümrüt, Elmas, Ustalık, Üstatlık ve Şampiyonluk oyuncularının Dereceli Tek/Çift oyunlarıdır ve her gün okunur. Bir eşleşme 30 oyundan itibaren listelenir ve kazanma oranı, iki şampiyonun koridor kazanma oranlarının öngördüğü değere doğru çekilir, sanki o yönde biten 50 oyun daha varmış gibi; böylece birkaç şanslı oyun sert bir counter yaratmaz. Yöntemin tamamı LoL counter (CT) sayfasında.
Sıkça Sorulan Sorular
Lillia counter (CT) kim?
Yukarıdaki counter tablosunun başındaki şampiyonlar: 26.20 yamasının Zümrüt+ dereceli oyunlarında Lillia karşısında en çok koridor oyunu kazananlar, her birinin ona karşı en az 30 oyunu var.
Lillia için en kötü eşleşme hangisi?
Yukarıdaki counter tablosundaki ilk şampiyon, Lillia şampiyonunun ana koridorunda. Kazanma oranı arkasındaki oyun sayısına göre düzeltilir, bu yüzden az oyunlu bir eşleşme en üste çıkmaz.
Lillia hangi şampiyonları yener?
İkinci tablodaki şampiyonlar: Lillia, onlara karşı koridor oyunlarının çoğunu kazanır. Rakip Lillia şampiyonunu senden sonra hâlâ seçebiliyorsa onlardan kaçın.
Bu kazanma oranları ne kadar güvenilir?
Her eşleşme oyun sayısını gösterir. 100 oyunun üstünde bir kazanma oranı iki yönde yaklaşık 10 puan içinde, 400 oyunun üstünde yaklaşık 5 puan içinde bilinir; bu yüzden en çok oyunu olan counter'lar en güvenli seçimlerdir.
Her şampiyon için LoL counter (CT) · LoL meta ve tier list · LoL şampiyon buildleri · Tüm LoL şampiyonları
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Eşleşmeler, Riot Games API üzerinden okunan Dereceli Tek/Çift oyunlarından sayılır; tek bir maç için tavsiye değil, çok sayıda oyunun ortalamasıdır.