Qiyana Counter (CT)
Qiyana karşısında en iyi counter seçimleri, 26.20 yaması. Koridorda Qiyana karşısında kazanan şampiyonlar ve Qiyana tarafından yenilenler; Zümrüt, Elmas ve Ustalık+ oyuncularının Dereceli Tek/Çift oyunlarındaki gerçek koridor eşleşmelerinden, her sayının arkasındaki oyunlarla.
Koridor seçimi ve şampiyon araması JavaScript gerektirir; aşağıdaki rehberdeki tam eşleşme listesi JavaScript olmadan da çalışır.
Güncellendi: 14 Ekim 2026 · Yazar: LOLValue Team
26.20 Yamasında En İyi Qiyana Counter'ları
26.20 yamasında en iyi Qiyana counter'ları (CT): Rengar, Jarvan IV ve Briar. Orman rolünde Qiyana karşısında Rengar kazanma oranı %61,5, 52 oyunda. Bu yamada Orman rolünde 1.750 Qiyana oyunu var ve kazanma oranı %50,7; tablo onu en çok yenen rakipleri listeler, her birinin en az 30 oyunu var.
| Şampiyon | Qiyana karşısında kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|
| Rengar | %61,5 | 52 |
| Jarvan IV | %59,7 | 67 |
| Briar | %64,5 | 31 |
| Kayn | %57,7 | 52 |
| Master Yi | %61,5 | 39 |
| Viego | %53,6 | 84 |
| Cho'Gath | %50,9 | 57 |
| Nidalee | %55,6 | 36 |
Qiyana hakkında daha fazlası: Qiyana build · Qiyana kostümleri · LoL tier list
Qiyana Hangi Şampiyonları Yener?
Qiyana, Orman rolünde en iyi sonucu şu şampiyonlar karşısında alıyor: Elise, Vi ve Graves. Elise karşısında kazanma oranı %75,0. Rakibin Qiyana şampiyonunu senden sonra seçerse, kaçınman gereken seçimler bunlar.
| Şampiyon | Qiyana ile kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|
| Elise | %75,0 | 36 |
| Vi | %62,2 | 45 |
| Graves | %57,1 | 84 |
| Lee Sin | %55,1 | 147 |
| Shyvana | %58,1 | 31 |
| Diana | %58,5 | 53 |
| Ekko | %55,0 | 40 |
| Talon | %52,6 | 76 |
Koridora Göre Qiyana Counter'ları
Bir şampiyonun counter'ları koridora göre değişir: üst koridorda counter olan bir şampiyon aynı eşleşmeyi orta koridorda kaybedebilir.
| Şampiyon | Qiyana karşısında kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|
| Zed | %64,5 | 31 |
| Yone | %60,0 | 35 |
Tüm Qiyana Eşleşmeleri
Orman rolünde bu yamada Qiyana karşısında en az 30 oyunu olan tüm rakipler (20 şampiyon), en zoru başta. Her isim, o şampiyonun kendi counter sayfasına bağlanır.
| Şampiyon | Qiyana karşısında kazanma oranı | Qiyana ile kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Rengar | %61,5 | %38,5 | 52 |
| Jarvan IV | %59,7 | %40,3 | 67 |
| Briar | %64,5 | %35,5 | 31 |
| Kayn | %57,7 | %42,3 | 52 |
| Master Yi | %61,5 | %38,5 | 39 |
| Viego | %53,6 | %46,4 | 84 |
| Cho'Gath | %50,9 | %49,1 | 57 |
| Nidalee | %55,6 | %44,4 | 36 |
| Sylas | %51,9 | %48,1 | 52 |
| Hecarim | %50,0 | %50,0 | 76 |
| Wukong | %49,2 | %50,8 | 65 |
| Kha'Zix | %49,2 | %50,8 | 59 |
| Talon | %47,4 | %52,6 | 76 |
| Ekko | %45,0 | %55,0 | 40 |
| Diana | %41,5 | %58,5 | 53 |
| Shyvana | %41,9 | %58,1 | 31 |
| Lee Sin | %44,9 | %55,1 | 147 |
| Graves | %42,9 | %57,1 | 84 |
| Vi | %37,8 | %62,2 | 45 |
| Elise | %25,0 | %75,0 | 36 |
Counter'ları Nasıl Hesaplıyoruz?
Burada counter bir koridor eşleşmesidir: aynı oyunda, karşı takımlarda aynı pozisyonda Qiyana ve bir rakip. Oyunlar her sunucudaki Zümrüt, Elmas, Ustalık, Üstatlık ve Şampiyonluk oyuncularının Dereceli Tek/Çift oyunlarıdır ve her gün okunur. Bir eşleşme 30 oyundan itibaren listelenir ve kazanma oranı, iki şampiyonun koridor kazanma oranlarının öngördüğü değere doğru çekilir, sanki o yönde biten 50 oyun daha varmış gibi; böylece birkaç şanslı oyun sert bir counter yaratmaz. Yöntemin tamamı LoL counter (CT) sayfasında.
Sıkça Sorulan Sorular
Qiyana counter (CT) kim?
Yukarıdaki counter tablosunun başındaki şampiyonlar: 26.20 yamasının Zümrüt+ dereceli oyunlarında Qiyana karşısında en çok koridor oyunu kazananlar, her birinin ona karşı en az 30 oyunu var.
Qiyana için en kötü eşleşme hangisi?
Yukarıdaki counter tablosundaki ilk şampiyon, Qiyana şampiyonunun ana koridorunda. Kazanma oranı arkasındaki oyun sayısına göre düzeltilir, bu yüzden az oyunlu bir eşleşme en üste çıkmaz.
Qiyana hangi şampiyonları yener?
İkinci tablodaki şampiyonlar: Qiyana, onlara karşı koridor oyunlarının çoğunu kazanır. Rakip Qiyana şampiyonunu senden sonra hâlâ seçebiliyorsa onlardan kaçın.
Bu kazanma oranları ne kadar güvenilir?
Her eşleşme oyun sayısını gösterir. 100 oyunun üstünde bir kazanma oranı iki yönde yaklaşık 10 puan içinde, 400 oyunun üstünde yaklaşık 5 puan içinde bilinir; bu yüzden en çok oyunu olan counter'lar en güvenli seçimlerdir.
Her şampiyon için LoL counter (CT) · LoL meta ve tier list · LoL şampiyon buildleri · Tüm LoL şampiyonları
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Eşleşmeler, Riot Games API üzerinden okunan Dereceli Tek/Çift oyunlarından sayılır; tek bir maç için tavsiye değil, çok sayıda oyunun ortalamasıdır.