Jungle tier list voor patch 26.20
58 junglers gerangschikt op basis van 15.099 Emerald+ games. Elke jungler gerangschikt op basis van ranked Solo/Duo-games van Emerald-, Diamond- en Master+-spelers in alle regio's, met de win rate, pick rate, ban rate en games achter elke tier.
De filters, de zoekfunctie en het sorteren werken met JavaScript; de volledige lijst in de gids hieronder werkt ook zonder.
Bijgewerkt: 14 oktober 2026 · Door LOLValue-team
Junglers in patch 26.20, de beste eerst
De beste junglers in patch 26.20 zijn Zac (S+ tier, 59,1% win rate over 403 games), Bel'Veth (S, 55,5%) en Kindred (A, 54,1%), op basis van 15.099 ranked Solo/Duo-games in Emerald en hoger, bijgewerkt op 14 oktober 2026. 58 champions hebben genoeg games in de rol Jungle voor een tier; de lijst hieronder toont ze allemaal, de beste eerst, en elke naam linkt naar de build van de champion.
| # | Champion | Tier | Win rate | Pick rate | Ban rate | Games |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Zac | S+ | 59,1% | 2,7% | 1,0% | 403 |
| 2 | Bel'Veth | S | 55,5% | 2,8% | 5,4% | 418 |
| 3 | Kindred | A | 54,1% | 2,9% | 3,2% | 438 |
| 4 | Qiyana | A | 50,8% | 8,4% | 22,1% | 1.261 |
| 5 | Wukong | A | 51,9% | 7,1% | 6,0% | 1.066 |
| 6 | Rammus | A | 54,0% | 1,9% | 2,7% | 287 |
| 7 | Shaco | A | 51,6% | 3,7% | 11,6% | 560 |
| 8 | Talon | A | 50,4% | 7,5% | 16,3% | 1.135 |
| 9 | Kayn | A | 51,3% | 6,8% | 5,3% | 1.026 |
| 10 | Graves | A | 50,4% | 9,0% | 12,9% | 1.364 |
| 11 | Skarner | A | 55,4% | 1,2% | 0,2% | 184 |
| 12 | Rek'Sai | A | 53,7% | 1,8% | 0,7% | 268 |
| 13 | Zyra | A | 54,3% | 1,4% | 1,9% | 210 |
| 14 | Sylas | A | 49,9% | 6,5% | 19,4% | 988 |
| 15 | Karthus | A | 53,4% | 1,7% | 1,3% | 251 |
| 16 | Naafiri | A | 51,7% | 2,5% | 7,4% | 377 |
| 17 | Rengar | A | 50,5% | 4,6% | 12,0% | 695 |
| 18 | Hecarim | A | 50,2% | 6,5% | 10,5% | 981 |
| 19 | Cho'Gath | A | 50,4% | 6,5% | 7,4% | 985 |
| 20 | Jax | A | 54,5% | 0,7% | 11,6% | 101 |
| 21 | Diana | B | 51,0% | 3,8% | 3,2% | 578 |
| 22 | Fiddlesticks | B | 51,7% | 2,1% | 1,4% | 315 |
| 23 | Taliyah | B | 52,6% | 1,3% | 0,6% | 194 |
| 24 | Nunu & Willump | B | 51,4% | 2,1% | 0,4% | 323 |
| 25 | Quinn | B | 52,5% | 1,2% | 0,6% | 177 |
| 26 | Shyvana | B | 50,2% | 4,0% | 3,8% | 600 |
| 27 | Udyr | B | 51,2% | 2,0% | 1,3% | 303 |
| 28 | Elise | B | 50,2% | 3,8% | 2,9% | 580 |
| 29 | Aatrox | B | 51,1% | 1,2% | 7,6% | 178 |
| 30 | Jarvan IV | B | 49,8% | 6,9% | 1,1% | 1.036 |
| 31 | Lee Sin | B | 48,5% | 13,0% | 15,7% | 1.960 |
| 32 | Gwen | B | 51,4% | 1,2% | 4,3% | 179 |
| 33 | Nidalee | B | 50,0% | 3,5% | 3,1% | 522 |
| 34 | Kha'Zix | B | 49,1% | 7,6% | 5,6% | 1.154 |
| 35 | Olaf | B | 55,0% | 0,4% | 4,0% | 60 |
| 36 | Ekko | B | 49,4% | 4,6% | 3,9% | 693 |
| 37 | Zed | B | 47,2% | 2,5% | 24,6% | 373 |
| 38 | Briar | C | 48,9% | 3,3% | 6,5% | 505 |
| 39 | Warwick | C | 49,4% | 2,2% | 1,3% | 334 |
| 40 | Volibear | C | 50,4% | 0,8% | 1,6% | 125 |
| 41 | Lillia | C | 48,7% | 4,8% | 3,4% | 723 |
| 42 | Sejuani | C | 49,3% | 1,9% | 0,2% | 290 |
| 43 | Fizz | C | 50,0% | 0,6% | 4,6% | 84 |
| 44 | Vi | C | 48,4% | 3,6% | 0,9% | 547 |
| 45 | Ivern | C | 48,8% | 1,3% | 0,7% | 203 |
| 46 | Viego | C | 47,6% | 7,9% | 5,9% | 1.196 |
| 47 | Xin Zhao | C | 48,1% | 1,9% | 0,5% | 289 |
| 48 | Evelynn | C | 47,6% | 2,1% | 2,0% | 317 |
| 49 | Ambessa | C | 46,4% | 1,0% | 6,3% | 151 |
| 50 | Poppy | D | 45,3% | 0,4% | 4,3% | 53 |
| 51 | Trundle | D | 46,4% | 0,6% | 0,3% | 84 |
| 52 | Jayce | D | 46,0% | 1,8% | 8,9% | 278 |
| 53 | Master Yi | D | 46,1% | 5,2% | 15,7% | 788 |
| 54 | Gragas | D | 45,9% | 0,9% | 1,0% | 133 |
| 55 | Dr. Mundo | D | 44,1% | 0,4% | 2,0% | 59 |
| 56 | Maokai | D | 43,4% | 0,5% | 0,1% | 76 |
| 57 | Amumu | D | 45,4% | 1,5% | 0,6% | 227 |
| 58 | Nocturne | D | 44,0% | 3,2% | 6,3% | 482 |
Junglers in S tier
S+ en S tier junglers in patch 26.20: Zac en Bel'Veth. Ze vormen op score de top 13% van de rol, en hun win rate is zo hoog dat het 95%-interval eromheen boven het gemiddelde van de rol min een half procentpunt blijft.
| Champion | Tier | Win rate | Pick rate | Ban rate | Games |
|---|---|---|---|---|---|
| Zac | S+ | 59,1% | 2,7% | 1,0% | 403 |
| Bel'Veth | S | 55,5% | 2,8% | 5,4% | 418 |
Junglers met de meeste bans
Qiyana is de meest gebande jungler in patch 26.20, met een ban in 22,1% van de Emerald+ games. De ban rate telt elke game waarin de champion een ban kreeg, welke rol zijn spelers ook gekozen zouden hebben, dus in deze lijst staan alleen champions die in minstens de helft van hun games als junglers gespeeld worden.
| Champion | Ban rate | Tier |
|---|---|---|
| Qiyana | 22,1% | A |
| Talon | 16,3% | A |
| Lee Sin | 15,7% | B |
| Master Yi | 15,7% | D |
| Graves | 12,9% | A |
Jungle: zo komen de tiers tot stand
De tiers komen uit games, niet uit meningen. Een champion krijgt een tier in de rol Jungle wanneer hij minstens 50 games in de rol heeft en daar minstens 10% van zijn games speelt. Zijn win rate (naar het gemiddelde van de rol getrokken als hij weinig games heeft), zijn pick rate en zijn ban rate geven een score; de plaats van die score tussen de andere junglers geeft de tier, van S+ (top 3%) tot D (onderste 15%).
Elke rij toont zijn games en een betrouwbaarheidsmarkering: hoog als de win rate tot op 1,5 procentpunt bekend is, gemiddeld tot op 3 procentpunt. De volledige methode en de andere rollen staan op de LoL tier list.
Veelgestelde vragen
Wie is nu de beste jungler?
Zac is de beste jungler in patch 26.20: S+ tier met een win rate van 59,1% en een pick rate van 2,7% over 403 ranked Emerald+ games. Daarna volgen Bel'Veth en Kindred.
Welke junglers zijn S tier?
In patch 26.20: Zac en Bel'Veth.
Hoe wordt de Jungle tier list berekend?
Uit ranked Solo/Duo-games: de win rate van elke jungler (naar het gemiddelde van de rol getrokken bij weinig games), de pick rate en de ban rate geven een score, en de plaats tussen de andere junglers geeft de tier.
Uit welke rank komt de data?
Ranked Solo/Duo-games van Emerald-, Diamond-, Master-, Grandmaster- en Challenger-spelers uit alle regio's. Met de filters zie je alleen Diamond+ of Master+ games.
Hoe vaak wordt de lijst bijgewerkt?
Elke 30 minuten. Een nieuwe patch vervangt de oude zodra hij 15.000 games heeft, ongeveer 10 uur nadat hij live gaat.
LoL tier list voor elke rol · LoL champion builds · Alle LoL champions · LoL free champion rotation
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. De tiers zijn berekend uit ranked Solo/Duo-games die via de Riot Games API zijn gelezen; het zijn gemiddelden over veel games, geen advies voor één match.