Mid Tier List na patch 26.20
Sklasyfikowani midlanerzy: 60, gry Szmaragd+: 14 682. Każdy midlaner uszeregowany według gier rankingowych solo/duet graczy Szmaragdu, Diamentu i Mistrza+ ze wszystkich regionów, ze współczynnikiem zwycięstw, częstością wyboru, częstością banów i liczbą gier za każdym tierem.
Filtry, wyszukiwarka i sortowanie wymagają JavaScriptu; pełna lista w poradniku poniżej działa bez niego.
Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue
Midlanerzy: najlepsi w patchu 26.20
Najlepsi midlanerzy w patchu 26.20 to Yasuo (tier S+, współczynnik zwycięstw 52,7% w 1348 grach), LeBlanc (S, 53,2%) i Hwei (S, 54,4%), według gier rankingowych solo/duet na Szmaragdzie i wyżej (łącznie 14 682), aktualizacja: 14 października 2026. Bohaterów z wystarczającą liczbą gier na pozycji Środek, żeby dostać tier: 60. Lista poniżej zawiera ich wszystkich, od najlepszego, a każde imię prowadzi do buildu bohatera.
| # | Bohater | Tier | % zwycięstw | % wyborów | % banów | Gry |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Yasuo | S+ | 52,7% | 9,2% | 26,0% | 1348 |
| 2 | LeBlanc | S | 53,2% | 5,5% | 15,7% | 804 |
| 3 | Hwei | S | 54,4% | 3,9% | 2,4% | 575 |
| 4 | Zed | A | 51,8% | 8,4% | 24,6% | 1232 |
| 5 | Locke | A | 50,8% | 7,7% | 32,7% | 1128 |
| 6 | Talon | A | 54,4% | 1,7% | 16,3% | 252 |
| 7 | Xerath | A | 52,9% | 4,4% | 5,8% | 643 |
| 8 | Vex | A | 53,8% | 2,8% | 3,6% | 411 |
| 9 | Katarina | A | 51,7% | 6,6% | 14,9% | 964 |
| 10 | Yone | A | 51,2% | 7,9% | 14,5% | 1163 |
| 11 | Ekko | A | 52,0% | 5,2% | 3,9% | 760 |
| 12 | Annie | A | 54,2% | 1,7% | 0,4% | 251 |
| 13 | Aurora | A | 52,6% | 2,9% | 1,5% | 424 |
| 14 | Akshan | A | 52,6% | 2,5% | 2,2% | 361 |
| 15 | Taliyah | A | 53,7% | 1,6% | 0,6% | 231 |
| 16 | Neeko | A | 60,6% | 0,4% | 0,6% | 66 |
| 17 | Syndra | A | 50,2% | 7,4% | 8,2% | 1087 |
| 18 | Kayle | A | 55,4% | 0,8% | 1,5% | 112 |
| 19 | Veigar | A | 51,4% | 2,7% | 0,9% | 401 |
| 20 | Qiyana | A | 49,4% | 3,0% | 22,1% | 447 |
| 21 | Vel'Koz | A | 54,8% | 0,7% | 1,3% | 104 |
| 22 | Nasus | B | 50,3% | 1,0% | 15,6% | 149 |
| 23 | Sylas | B | 48,6% | 7,2% | 19,4% | 1052 |
| 24 | Ziggs | B | 55,4% | 0,4% | 0,9% | 65 |
| 25 | Ahri | B | 49,3% | 8,7% | 2,6% | 1271 |
| 26 | Tryndamere | B | 55,6% | 0,4% | 3,3% | 54 |
| 27 | Sion | B | 54,5% | 0,4% | 0,5% | 66 |
| 28 | Anivia | B | 49,9% | 2,4% | 3,0% | 357 |
| 29 | Diana | B | 49,7% | 3,1% | 3,2% | 449 |
| 30 | Zoe | B | 49,5% | 3,3% | 4,8% | 483 |
| 31 | Lissandra | B | 49,1% | 5,5% | 4,1% | 807 |
| 32 | Brand | B | 51,9% | 0,6% | 1,5% | 81 |
| 33 | Gragas | B | 50,9% | 0,7% | 1,0% | 106 |
| 34 | Viktor | B | 48,1% | 8,3% | 14,7% | 1216 |
| 35 | Akali | B | 47,9% | 5,4% | 16,9% | 800 |
| 36 | Ryze | B | 49,2% | 2,2% | 0,4% | 319 |
| 37 | Galio | B | 48,8% | 4,7% | 2,0% | 685 |
| 38 | Kog'Maw | B | 50,0% | 0,8% | 0,7% | 116 |
| 39 | Nunu & Willump | B | 51,6% | 0,4% | 0,4% | 62 |
| 40 | Fizz | C | 48,5% | 4,5% | 4,6% | 655 |
| 41 | Twisted Fate | C | 48,7% | 4,9% | 1,1% | 721 |
| 42 | Kassadin | C | 48,4% | 3,0% | 4,0% | 446 |
| 43 | Lux | C | 48,5% | 4,0% | 2,6% | 586 |
| 44 | Swain | C | 48,8% | 1,1% | 1,6% | 168 |
| 45 | Gwen | C | 48,8% | 0,6% | 4,3% | 86 |
| 46 | Malzahar | C | 48,0% | 4,7% | 6,7% | 688 |
| 47 | Riven | C | 48,5% | 0,7% | 2,1% | 103 |
| 48 | Aurelion Sol | C | 48,3% | 1,8% | 0,7% | 265 |
| 49 | Pantheon | C | 47,7% | 0,9% | 3,0% | 132 |
| 50 | Vladimir | C | 47,5% | 4,4% | 7,2% | 646 |
| 51 | Orianna | C | 47,6% | 3,2% | 0,4% | 475 |
| 52 | Azir | D | 47,3% | 1,6% | 0,3% | 241 |
| 53 | Mel | D | 46,5% | 2,2% | 9,6% | 329 |
| 54 | Irelia | D | 46,4% | 2,7% | 11,9% | 394 |
| 55 | Cassiopeia | D | 46,7% | 1,1% | 1,2% | 167 |
| 56 | Naafiri | D | 44,2% | 0,6% | 7,5% | 95 |
| 57 | Kennen | D | 44,9% | 0,5% | 1,4% | 78 |
| 58 | Jayce | D | 44,4% | 1,0% | 8,9% | 142 |
| 59 | Garen | D | 44,0% | 0,6% | 2,8% | 91 |
| 60 | Smolder | D | 28,9% | 0,6% | 1,5% | 83 |
Midlanerzy w tierze S
Najlepsi midlanerzy w patchu 26.20, czyli tier S+ i S: Yasuo, LeBlanc i Hwei. To najlepsze 13% roli według wyniku, a ich współczynnik zwycięstw jest na tyle wysoki, że 95-procentowy przedział wokół niego pozostaje powyżej średniej roli minus pół punktu.
| Bohater | Tier | % zwycięstw | % wyborów | % banów | Gry |
|---|---|---|---|---|---|
| Yasuo | S+ | 52,7% | 9,2% | 26,0% | 1348 |
| LeBlanc | S | 53,2% | 5,5% | 15,7% | 804 |
| Hwei | S | 54,4% | 3,9% | 2,4% | 575 |
Midlanerzy: najczęściej banowani
Locke to najczęściej banowany midlaner w patchu 26.20: bany w 32,7% gier Szmaragd+. Częstość banów liczy każdą grę, w której bohater został zbanowany, niezależnie od roli, którą wzięliby jego gracze, dlatego na liście są tylko bohaterowie, którzy co najmniej połowę swoich gier grają jako midlanerzy.
| Bohater | % banów | Tier |
|---|---|---|
| Locke | 32,7% | A |
| Yasuo | 26,0% | S+ |
| Zed | 24,6% | A |
| Akali | 16,9% | B |
| LeBlanc | 15,7% | S |
Jak powstaje Mid Tier List
Tiery wynikają z gier, nie z opinii. Bohater dostaje tier na pozycji Środek, gdy liczba jego gier w tej roli wynosi co najmniej 50 i gra w niej co najmniej 10% swoich gier. Jego współczynnik zwycięstw, przyciągany do średniej roli, gdy bohater ma mało gier, jego częstość wyboru i częstość banów dają wynik; wszyscy midlanerzy są porównywani ze sobą, a miejsce wyniku w tym porównaniu daje tier, od S+ (najlepsze 3%) do D (najsłabsze 15%).
Każdy wiersz pokazuje liczbę gier i oznaczenie pewności: wysoka, gdy współczynnik zwycięstw jest znany z dokładnością do 1,5 punktu, średnia, gdy do 3 punktów. Pełna metoda i pozostałe role są na stronie LoL tier list.
Najczęstsze pytania
Który midlaner jest teraz najlepszy?
Yasuo to najlepszy midlaner w patchu 26.20: tier S+, współczynnik zwycięstw 52,7% i częstość wyboru 9,2% w 1348 grach rankingowych Szmaragd+. Dalej są LeBlanc i Hwei.
Którzy midlanerzy są w tierze S?
W patchu 26.20: Yasuo, LeBlanc i Hwei.
Jak liczona jest tier lista dla pozycji Środek?
Z gier rankingowych solo/duet: każdy midlaner dostaje wynik ze współczynnika zwycięstw (przyciąganego do średniej roli, gdy bohater ma mało gier), częstości wyboru i częstości banów, a tier wynika z miejsca tego wyniku, gdy wszyscy midlanerzy są porównani ze sobą.
Z jakiej rangi są dane?
Z gier rankingowych solo/duet graczy Szmaragdu, Diamentu, Mistrza, Arcymistrza i Pretendenta ze wszystkich regionów. Filtry przełączają listę na same gry Diament+ albo Mistrz+.
Jak często lista jest aktualizowana?
Co 30 minut. Nowy patch zastępuje stary, gdy ma 15 000 gier, około 10 godzin po jego wejściu na serwery.
LoL tier list dla każdej roli · Buildy bohaterów LoL · Wszystkie postacie LoL · Rotacja darmowych bohaterów
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Tiery są liczone z gier rankingowych solo/duet odczytanych przez API Riot Games; to średnie z wielu gier, a nie porady na jeden mecz.