Mid Tier List na patch 26.20

Sklasyfikowani midlanerzy: 60, gry Szmaragd+: 14 682. Każdy midlaner uszeregowany według gier rankingowych solo/duet graczy Szmaragdu, Diamentu i Mistrza+ ze wszystkich regionów, ze współczynnikiem zwycięstw, częstością wyboru, częstością banów i liczbą gier za każdym tierem.

Filtry, wyszukiwarka i sortowanie wymagają JavaScriptu; pełna lista w poradniku poniżej działa bez niego.

Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue

Midlanerzy: najlepsi w patchu 26.20

Najlepsi midlanerzy w patchu 26.20 to Yasuo (tier S+, współczynnik zwycięstw 52,7% w 1348 grach), LeBlanc (S, 53,2%) i Hwei (S, 54,4%), według gier rankingowych solo/duet na Szmaragdzie i wyżej (łącznie 14 682), aktualizacja: 14 października 2026. Bohaterów z wystarczającą liczbą gier na pozycji Środek, żeby dostać tier: 60. Lista poniżej zawiera ich wszystkich, od najlepszego, a każde imię prowadzi do buildu bohatera.

Wszyscy bohaterowie z tierem w tej roli, od najlepszego
#BohaterTier% zwycięstw% wyborów% banówGry
1YasuoS+52,7%9,2%26,0%1348
2LeBlancS53,2%5,5%15,7%804
3HweiS54,4%3,9%2,4%575
4ZedA51,8%8,4%24,6%1232
5LockeA50,8%7,7%32,7%1128
6TalonA54,4%1,7%16,3%252
7XerathA52,9%4,4%5,8%643
8VexA53,8%2,8%3,6%411
9KatarinaA51,7%6,6%14,9%964
10YoneA51,2%7,9%14,5%1163
11EkkoA52,0%5,2%3,9%760
12AnnieA54,2%1,7%0,4%251
13AuroraA52,6%2,9%1,5%424
14AkshanA52,6%2,5%2,2%361
15TaliyahA53,7%1,6%0,6%231
16NeekoA60,6%0,4%0,6%66
17SyndraA50,2%7,4%8,2%1087
18KayleA55,4%0,8%1,5%112
19VeigarA51,4%2,7%0,9%401
20QiyanaA49,4%3,0%22,1%447
21Vel'KozA54,8%0,7%1,3%104
22NasusB50,3%1,0%15,6%149
23SylasB48,6%7,2%19,4%1052
24ZiggsB55,4%0,4%0,9%65
25AhriB49,3%8,7%2,6%1271
26TryndamereB55,6%0,4%3,3%54
27SionB54,5%0,4%0,5%66
28AniviaB49,9%2,4%3,0%357
29DianaB49,7%3,1%3,2%449
30ZoeB49,5%3,3%4,8%483
31LissandraB49,1%5,5%4,1%807
32BrandB51,9%0,6%1,5%81
33GragasB50,9%0,7%1,0%106
34ViktorB48,1%8,3%14,7%1216
35AkaliB47,9%5,4%16,9%800
36RyzeB49,2%2,2%0,4%319
37GalioB48,8%4,7%2,0%685
38Kog'MawB50,0%0,8%0,7%116
39Nunu & WillumpB51,6%0,4%0,4%62
40FizzC48,5%4,5%4,6%655
41Twisted FateC48,7%4,9%1,1%721
42KassadinC48,4%3,0%4,0%446
43LuxC48,5%4,0%2,6%586
44SwainC48,8%1,1%1,6%168
45GwenC48,8%0,6%4,3%86
46MalzaharC48,0%4,7%6,7%688
47RivenC48,5%0,7%2,1%103
48Aurelion SolC48,3%1,8%0,7%265
49PantheonC47,7%0,9%3,0%132
50VladimirC47,5%4,4%7,2%646
51OriannaC47,6%3,2%0,4%475
52AzirD47,3%1,6%0,3%241
53MelD46,5%2,2%9,6%329
54IreliaD46,4%2,7%11,9%394
55CassiopeiaD46,7%1,1%1,2%167
56NaafiriD44,2%0,6%7,5%95
57KennenD44,9%0,5%1,4%78
58JayceD44,4%1,0%8,9%142
59GarenD44,0%0,6%2,8%91
60SmolderD28,9%0,6%1,5%83

Midlanerzy w tierze S

Najlepsi midlanerzy w patchu 26.20, czyli tier S+ i S: Yasuo, LeBlanc i Hwei. To najlepsze 13% roli według wyniku, a ich współczynnik zwycięstw jest na tyle wysoki, że 95-procentowy przedział wokół niego pozostaje powyżej średniej roli minus pół punktu.

Bohaterowie w tierze S+ i S na pozycji Środek w patchu 26.20
BohaterTier% zwycięstw% wyborów% banówGry
YasuoS+52,7%9,2%26,0%1348
LeBlancS53,2%5,5%15,7%804
HweiS54,4%3,9%2,4%575

Midlanerzy: najczęściej banowani

Locke to najczęściej banowany midlaner w patchu 26.20: bany w 32,7% gier Szmaragd+. Częstość banów liczy każdą grę, w której bohater został zbanowany, niezależnie od roli, którą wzięliby jego gracze, dlatego na liście są tylko bohaterowie, którzy co najmniej połowę swoich gier grają jako midlanerzy.

Najczęściej banowani bohaterowie na pozycji Środek w patchu 26.20
Bohater% banówTier
Locke32,7%A
Yasuo26,0%S+
Zed24,6%A
Akali16,9%B
LeBlanc15,7%S

Jak powstaje Mid Tier List

Tiery wynikają z gier, nie z opinii. Bohater dostaje tier na pozycji Środek, gdy liczba jego gier w tej roli wynosi co najmniej 50 i gra w niej co najmniej 10% swoich gier. Jego współczynnik zwycięstw, przyciągany do średniej roli, gdy bohater ma mało gier, jego częstość wyboru i częstość banów dają wynik; wszyscy midlanerzy są porównywani ze sobą, a miejsce wyniku w tym porównaniu daje tier, od S+ (najlepsze 3%) do D (najsłabsze 15%).

Każdy wiersz pokazuje liczbę gier i oznaczenie pewności: wysoka, gdy współczynnik zwycięstw jest znany z dokładnością do 1,5 punktu, średnia, gdy do 3 punktów. Pełna metoda i pozostałe role są na stronie LoL tier list.

Najczęstsze pytania

Który midlaner jest teraz najlepszy?

Yasuo to najlepszy midlaner w patchu 26.20: tier S+, współczynnik zwycięstw 52,7% i częstość wyboru 9,2% w 1348 grach rankingowych Szmaragd+. Dalej są LeBlanc i Hwei.

Którzy midlanerzy są w tierze S?

W patchu 26.20: Yasuo, LeBlanc i Hwei.

Jak liczona jest tier lista dla pozycji Środek?

Z gier rankingowych solo/duet: każdy midlaner dostaje wynik ze współczynnika zwycięstw (przyciąganego do średniej roli, gdy bohater ma mało gier), częstości wyboru i częstości banów, a tier wynika z miejsca tego wyniku, gdy wszyscy midlanerzy są porównani ze sobą.

Z jakiej rangi są dane?

Z gier rankingowych solo/duet graczy Szmaragdu, Diamentu, Mistrza, Arcymistrza i Pretendenta ze wszystkich regionów. Filtry przełączają listę na same gry Diament+ albo Mistrz+.

Jak często lista jest aktualizowana?

Co 30 minut. Nowy patch zastępuje stary, gdy ma 15 000 gier, około 10 godzin po jego wejściu na serwery.

LoL tier list dla każdej roli · Buildy bohaterów LoL · Wszystkie postacie LoL · Rotacja darmowych bohaterów

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Tiery są liczone z gier rankingowych solo/duet odczytanych przez API Riot Games; to średnie z wielu gier, a nie porady na jeden mecz.